Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Манджа с грозденови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано12.04.13 07:59



така-така. цяла вечер точно това обяснявах на кайли.

вероятно сте прави. на книга де.

днес обаче ми е трудно да ги разгранича. къде свършва тялото и започва душата? от къде до къде се простира ума?

а трябва да ги разграничим, иначе как да ги субординираме?

ако бях един лаптоп - вероятно щях да знам - имам си :

процесор - душа
хард диск - ум
и всичко останало - телеса

кажете сега при човеците как се прави?





Тема Re: Манджа с грозденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.04.13 10:11



и освен това е много досадно



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Манджа с грозденови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.04.13 10:12



откъде пък тая сентенция пак извади, откъде накъде тялото ще подчинява ума?


Обрасла си с прилепнали постулати като роза с бодли.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Манджа с грозденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.04.13 10:18



Умът не измисля мисли, само ги приема като радиоточка, умът е приемник и приема в зависимост от вълните, на които настроен. Също като радио.
Духът не се намира в тялото, тялото се намира в духа, тялото е временно създадено с цел изследване на физическия свят.
Ти си цялото и зависи какво си избереш да бъдеш, чувала ли си за седемте тела, ошо има много хубаво обяснение. Чувала ли си, че китайците лекуват фините тела, защото физическото е онова, което се разболява последно в резултат на бъгове из фините тела?
Ако се идентифицираш с тялото, ще виждаш света под един ъгъл, ако се идентифицираш с душата, ще виждаш света под друг ъгъл, ако се идентифицираш с Цялото, под съвсем трети и т.н....от теб зависи, затова от дреността основният въпрос е бил: "Кой съм аз?" и над древни храмове е висял надписът: "Познай себе си"...

За да управлява тялото ти теб, значи си се идентифицирала с тялото, никога ли не си чувала за езотерични учения, поне християнството не ти ли е повлияло малко?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Манджа с грозденови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано12.04.13 10:56



никога ли не си чувала за езотерични учения, поне християнството не ти ли е повлияло малко?

как да не съм чувала - ама думички като езотерика са родени без смисъл от хора със слаби антени, според мен поне.

ако търсиш духовност, мистика, митологичност - може да ги усеща и чете навсякъде - от детските приказки, през пипи дългото чорапче, и туве янсон, през гледките на облаците в танц, звездите, луната, цветята и жуженето пчеличките или полета на лястовичките.

слагането на етикети, реденето и затварянето в бурканчета - улеснява, но ограничава растежа и периметъра на полета.



Тема Re: Манджа с грозденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.04.13 11:52



ми добре де, каквато думичка избереш, твоя си е, нека не бъде езотерика.
Питах защо смяташ, че физическото определя ума, според мен духът определя ума, аз се идентифицирам с духа, с някое от тънките тела, не се идентифицирам с тялото, само го използвам и съм убедена, че то влияе, но съвсем незначително на ума, така че последствията от неговото влияние аз мога да неутрализирам по един или друг начин.
И че ако АЗ възпитавам тялото си, някак то ще ми служи на мен, а няма да е господар на ума ми...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Манджа с грозденови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано12.04.13 12:02





ама аз обяснявах, че не можем да разграничаваме. че се имам за единно интегрирано нещо, а не за сглобка от отделни части като стария ми вече лаптоп.



Тема Re: Манджа с грозденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.04.13 12:07



е добре де, но дори единно цяло, все някой води парадът, а друг се подчинява, ти смяташ, че си единно цяло, но тялото води ума ти и теб за носа ли?
Като си единно цяло, нали отделните части имат относителна тежест в това цяло, какви относителни тежести имат тялото, умът, душата, духът и там каквото още решиш, че имаш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Манджа с грозденови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано12.04.13 12:12



в момента май всички са на минимум. не знам кое е водещо.



Тема Re: Манджа с грозденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.04.13 12:16



знаеш кое е водещо, просто се запитай и ще си отговориш
Кое е онова, което най-бързо и най-лесно можеш да промениш и то да повлече след себе си останалите?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.