Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 11.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Манджа с грозденови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано12.04.13 13:40



нали знаеш, че и това не е много сигурно според някои... хм... езотерични проповедници - дето се научили да се отделят от тялото и да си се реят и дебнат наоколо, включително в ситуации под пълна упойка и провеждане на операция - да разглеждат хирурзите в ръцете?





Тема Re: стъпки към изпълняване на желаниетонови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.04.13 13:41



1. Въображение
Първоначална концепция.
2. Желание
Силно желание за манифестиране на идеята.
3. Вяра
Трябва да повярваш в него и да повярваш, че го заслужаваш.
4. Приемане
Трябва напълно да приемеш себе си и новите си вярвания.
Първите 4 имат ефекта на стартиране.

5. Възнамеряване.
Съзнателен избор, фокус, намерение. Не усилие, но фокус.
6. Действие
Трябва да действате сякаш вече сте в състояние на новата реалност, все едно че новата реалност вече съществува в настоящето.
Трябва да заземите първите пет в действие все едно вече са.
Не трябва да действате сакаш сте в реалността, която вече не желаете, а все едно сте в новата реалност!
7. Позволение
Трябва напълно да се откъснете от желанието си. НАПЪЛНО да се откъснете и да го забравите, това е силата на парадокса.
Трябва да нямате абсолютно никакви очаквания относно желанието. Това е е задължително условие.

И знайте, че всичко вече се е случило. Вселената не е някъде там. Не съществува някъде там. Всичко е вътре във вас и всичко вече съществува. Физическата реалност е отражение на вашите вярвания.


Убедете се, че искате нещото само по себе си, не неговия модел, не пътят за неговото постигане. Не - аз искам това, за да направя онова.
Директно нещото!
Не се замисляйте как то ще се прояви, оставете го да се прояви по начн, по който то избере.
Просто му позволете. Тотално позволяване!

Не очаквайте вашата реалност да ви подкрепя.
Вашата реалност няма силата да ви подкрепя.
Вие подкрепяте вашата реалност!
това е основната разлика.


Ако очаквате нещата, които правите, да ви подкрепят, те няма да го направят. Ако вие подкрепяте вашата реалност, реалността ще отрази тази подкрепа с подкрепа.

Сега е времето, когато вашата реалност става много по-пластична, много по-гъвкава и манипулируема. Ето защо СЕГА е времето вие да я моделирате според вашите предпочитания.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Манджа с грозденови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.04.13 13:42



иначе съм доста алчна и ненаситна натура.


че това е супер, искай, Вселената няма лимит.
Кво ще загубиш ?? Но искай първо и вярвай ,че ще го имаш. Изчакай малко , дай и време да почне да работи за теб, и хоп !! Сюрпрайз !!
Някъде в другия клуб бях постнал нещо на Айнщайн - приблизително това -
Хората обожават да цепят дърва, защото виждат резултата от работата си на секундата.



аскетизмът възвисява.

да бе, да... как пък не.. оня с Ролекса ли ти го каза



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Манджа с грозденови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.04.13 13:43



мога да правя разлика между патология и норма



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: стъпки към изпълняване на желаниетонови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.04.13 13:45



е на, само потвърждаваш моята теория ( и практика)



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Манджа с грозденови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.04.13 13:46



ми виж в другия клуб, поне сто страници копнах и ги сложих там.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Нийл Уолшнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.04.13 13:49



А ако знаеше Ти Кой Си, че си най-великолепното, най-забележителното, най-чудесното същество, което Бог някога е създал, ти никога не би се страхувал. Защото кой би отблъснал такова великолепие? Даже и Бог не би могъл да намери недостатък в такова същество.
Ти обаче не знаеш Кой Си и мислиш, че имаш много по-малка стойност. А откъде изобщо ти дойде идеята, че си нещо по-малко от великолепен? От единствените хора, чиято дума приемаш за всичко: от майка ти и баща ти. Това са хората, които те обичат най-много. Защо биха те лъгали? И все пак не са ли ти казвали,че си твърде много такъв и недостатъчно онакъв? Не са ли те тласкали да оставиш настрана някои от най-лудите си идеи?
Това са посланията, които си получил, и въпреки че те не отговарят на критериите и следователно не са послания от Бога, може и да си ги приел за такива, защото са идвали с достатъчно сигурност от боговете на личната ти Вселена. Родителите ти са тези, които са те научили, че обичта е условна (усещал си условията им много пъти) и това е опитът, който донасяш и в собствените си любовни отношения.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Манджа с грозденови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.04.13 13:50



Ми значи ти в ролята на причина си си произвела настоящите обстоятелства, ето че сама призна, че не си жертва, а причина и сама си правиш обстоятелствата в живота.
В смисъл ти си го знаеш. И след като изпитваш гордост, значи смяташ, че точно така е трябвало да направиш, за д изпиташ определени опитности и да усъвършенстваш себе си.
Аз поне така те разбирам дотук - създала си такива обстоятелства (преди раждането, след раждането, все тая), че да може да проявиш най-благородните си черти, да изпиташ собствената си сила и всеотдайност и да откриеш чудесни черти у себе си.
т.е. поставила си си сама изпитания и то много на брой и трудни, и в момента се гордееш, че си се справила и се справяш с теста, както биха казали хуанистите, безупречно.
Каляваш характера си, волята си, силата си...добре ли съм те разбрала?


А аз...ми и аз съм много доволна и горда със себе си, не се отклоних по външни измамни стъкълца, цял живот преследвах духа и собствената си безупречност, летях нагоре и вятър ли свистеше между ушите (поради липса на друго там

)
Като дете знаех, че на всяка цена трябва да драпам нагоре, защото иначе ще изпусна много важна среща, защото няма да съм подготвена за нея...тук от известно време усещам, че съм додрапала до платото, че вече мога спокойно да седна и да изчакам срещата, защото съм направила, каквото е трябвало да направя, преминала съм през живота, Куелю има много хубава притча за капките олио, та хем съм видяла замъка, хем не съм разляла олиото, сега седя на платото и чакам Башар да слезе на него.
Щото срещата е била с извънземните и той казва, че ние трябва да изминем половината път към тях, а после те ще изминат другата половина. Та едва сега установявам, че това драпане нагоре е било моята половина от пътя.
С две думи - доволна съм, въпреки че можеше и по-добре, ама сега няма да си придирям чак толкоз, я.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Нийл Уолшнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.04.13 13:51



Опитвам се да оставя страховете си зад гърба си. Ще ми кажеш ли (отново) още някои от законите?
- Първият Закон е, че можеш да бъдеш, да правиш и да имаш всичко, което си способен да си представиш.
Вторият Закон е, че привличаш онова, от което се страхуваш.

Чувството е енергия в движение.
Когато задвижваш енергия, създаваш материя. Материята е сгъстена енергия - разместена и след това събрана накуп. Ако манипулираш енергия достатъчно дълго, ще получиш материя. Всеки Учител разбира този закон. В него е алхимията на Вселената. В него е тайната на целия живот. Мисълта е чиста енергия. Всяка мисъл, която имаш, някога си имал или някога ще имаш в главата си, е творческа. Енергията на мисълта ти никога не умира. Никога. Тя напуска съществото ти и се отправя към Вселената, продължавайки във вечността. Мисълта е вечна.
Всички мисли се сгъстяват; срещат се с други мисли, преплитайки се в невероятен лабиринт от енергия, формиращи една вечно променяща се композиция от неописуема красота и невъобразима сложност.
Енергията привлича подобна на себе си енергия и образува (да използваме по-прости думи) ”гроздове” от подобна енергия. Когато достатъчно подобни “гроздове” се сблъскат един с друг, те се “слепват” един за друг да използваме още една по-проста дума). Необходимо е невъобразимо голямо количество “слепена” подобна енергия за образуването на материя. Но материя ще се образува от чиста енергия. Всъщност това е единственият начин, по който материята може да се образува. Щом веднъж енергията е станала материя, тя си остава материя за много дълго време, освен ако конструкцията й бъде нарушена от различна или противоположна енергия. Тази различна енергия, въздействаща на материята, всъщност я разпокъсва, освобождавайки суровата енергия, от която материята е била съставена.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Манджа с грозденови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано12.04.13 13:51



да бе, да... как пък не.. оня с Ролекса ли ти го каза

не, ама мисля, че и ако и той вкуси малко аскетизъм добре ще му се отрази. това казвах - ако искате - "аскетизмът приземява и се отразява градивно и полезно на склонни към самозабравяне и алчни персони"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.