Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Емоционалната интелигентност  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано25.03.13 20:49



Интересно, и Даниъл Голман ли казва, че емоционалната ингелигентност взима в 100% от случаите връх над абстрактната логика?

не, не казва това
а, и тя само обобщава и констатира фактология, изнесена от популярни психолози с шорока практика

Има една японска поговорка:“ако се появи проблем, не търси виновника, просто го реши“ – отразява тяхната народопсихология.





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано25.03.13 20:53



според теорията на книгата съществува емоционална и рационална интелигентност, и едната без другата не могат ефективно да съществуват

друг въпрос е, че емоционалната често взима връх, поради трудното и управление, което може повече да навреди, отколкото да помогне - а, овладяването и води до благородно съществуване



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.03.13 21:25



E не в 100% от случаите, ама доста често...
Както се казва - днешното общество възпитава само логиката и никой не възпитава сърцето, затова не върви.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано25.03.13 23:22



според теорията на книгата съществува емоционална и рационална интелигентност, и едната без другата не могат ефективно да съществуват

могат и още как - особено втората без първата. за живи примери се сещам. друг е въпросът какъв вид и с каква формула КПД е заложен и се търси в уравнението от книгата за цел на съществуването

Редактирано от belika на 25.03.13 23:22.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.03.13 00:11



аз пък цяла вечер мислих и сега влизам точно да питам за пример, когато е надвила рационалността, щото не можах да се сетя ни един...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано26.03.13 00:38



същността не е в това, че не е надвила, а че не е добре все тя да е надвила или което и да е от двете да го е сторило
на това именно учи емоционалната интелигентност - не да те водят емоциите, а ти да водиш тях



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано26.03.13 00:40



за клиничен случай ли говорим? -защото според теорията няма как адекватно да оцелява без другото въобще да е проявено



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.03.13 05:28



какво е емоционална интелигентност ?
нещо като да си ядосана и да не го проявяваш, щото си интелигентна ?
това е свръхнатоварващо, и има доста негативни последици.
или да харесваш някого, но да се правиш, че ти е безразличен, щото си интелигентна ?
всъщност, какво е това интелигентност ? яде ли се, пие ли се , или се купува от магазина ?

" Основната ни тема тук са именно тези „други умения", които наричаме емоционална интелигентност: сред тях е възможността да мотивираш себе си, да проявяваш постоянство в трудни моменти, да контролираш импулсите и да отлагаш възнаграждението за усилията си, да регулираш настроенията си и да не позволяваш тревогата да пречи на мисленето, да проявяваш съпричастност и да живееш с надежда. "

това е според книгата , а според теб ?

"Защо умните хора често взимат глупави решения" - е това не го разбрах, честно .

Редактирано от silver.moon на 26.03.13 05:42.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано26.03.13 07:35



какво е клиничен случай?
аз не работя в клиника. или работя, но моята е аматьорска и нерегистрирана на картата.

защото според теорията няма как адекватно да оцелява без другото въобще да е проявено

адекватно
също е доста относителна думичка, ми се струва.

говорех за :

1. хора, които смятат живота... например за математика - строят си пътни карти и си ги следват до милиметри. обаче не им се получава винаги. и наместо да склонят да се отклонят от математиката, за да наместят едно друго и в пътуването, и в пътната карта, и в комуникациите с другите и света въобще - те си се държат плътно за пътните карти, защото математика е единственото, което наистина не им се струва лъжовно. познавам няколко такива персони по-отблизо.

2. хора, за които математиката, и въобще пътните карти - и в живота, и в отношенията са пълна безсмислица, те вършат, каквото им проговори сърцето, вкусовите рецептори, въобще емоциите или чувствата. такива също доста си бият главите нерядко. дори да им обясняваш например смисълът от неща като пари за черни дни или от неща като семейния кодекс - те дори не опитват да приемат, че има полза от подобни пътни карти, или грам смисъл в съдебно решение за издръжка на собственото им дете, дори не опитват да признаят възможността д аим се случи - преди да почука на вратата призовкар, връчващ им лист за принудително изпълнение. а че въпросните - семеен кодекс, семеен съд, решение за издръжка, и в крайна сметка пари за плащане на издръжка са за собственото им дете, на което в емоциите си го играят най-прекрасният родител - връзка няма.

поредната сухарска и математическа несправедливост и нелогичност ги е застигнала просто.

това са само по един от моите си субективни примери. книгата не съм я чела, а и нямам потребност да я чета. на младини обаче съм чела вехти книжки като психопатология на карл ясперс. и там пише интересни работи по темата.

Редактирано от belika на 26.03.13 07:41.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.03.13 10:50



Ами аз го бях обяснила на Ан в друга тема.
Няма решение, което да не е базирано на емоциите, друг е въпросът, когато те са така умело прикрити, че все едно ги няма.

Аз ето какво имам предвид под емоционална интелигентност - човек има абстрактен ум и има емоционален ум, преди много години някъде бях чела, че емоционалният ум се нарича още рептилиен ум, тъй като бил наследен от рептилиите. Дали е така, не знам.

Човек, колкото и перфектно да разсъждава логически, колкото и да му е безупречна логиката, накрая, като да взима решение, се обляга на емоционалния си ум. Може да изведе логически една перфектна верига разсъждения и накрая, се извърта на 180 градуса и крайният извод и решение да са абсолютно несвързани с логиката, защото емоционалният ум надвива.
Това е умът, който се възпитава или не в детските години, ако детето не е получило достатъчно любов, то има недоразвит емоционален ум.

На мен ми се е случвало отдавна назад във времето да разговарям с близък и бавно и полека логически, на малки стъпки, да го водя към очевидното. След като положих доста усилия, накрая победоносно стигнах до извода...човекът се извъртя като мряна на сухо, и независимо безупречния си абстрактен логически ум и придържането към логиката, накрая извади наяве съвсем безумен извод.
Тогава зяпнах с отворена уста. Но след години прочетох за двата типа ум и всичко ми се изясни.

Оня ден с една приятелка стана въпрос за двата типа ум и тя ми даде друг пример - жена, която иска да си купи скъпо палто и иска пари от мъжа си, не му обяснява логично как и трябва, а го подкукуросва, че с това палто ще изглежда добре и като излизат някъде, той ще се гордее с нея пред колегите си.
Начинът, по който жените манипулират мъжете, се базира на техния емоционален ум.
Но важи за всички.

Това е във връзка и с ония нива на Башар, където най-отгоре той поставя системата от убеждения, под нея емоциите и чак най-отдолу мислите.


Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.03.13 10:54



И единият вид, и другият вид хора действат на база емоционална интелигентност.
Първите априори изначално са решили (емоционално), че от емоциите боли, и трябва да работят без тях.
Но преди да почнат да действат математически, те са извели формула да действат математически. Те действат, потискайки емоциите, защото намират това за правилно. Но да потискаш емоциите пак е емоционален акт.
Т.е. преди изобщо да почнат да действат уж чисто математически, те са решили внимателно да избягват прословутото трънче в петата, което им носи болка. И сега подскачат на един крак, правейки се, че нямат втори.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.03.13 13:10



не знаех, че имаме два ум-а.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.03.13 14:31



Хъбард примерно говори за рационален и автоматичен ум или подобно беше. В основата на цялото му учение е автоматичния ум, да ето кратко обяснение
Но, по мнению Хаббарда, во время путешествий и воплощений тетаны "обрастают" "инграммами" (engramme) - болезненными впечатлениями из прошлого опыта, негативными переживаниями и воспоминаниями, которые препятствуют реализации скрытых возможностей, являются причиной всех проблем человека и делают его несчастным. Физические и душевные болезни, преступления порождаются инграммами. Работу сознания Хаббард рассматривает через функционирование двух частей: "аналитического" ума, который ответственен за решение жизненных проблем, и "реактивного" ума. "Реактивный" ум хранит чувственные записи психотравмировавших событий, так называемые "инграммы".

Ето нещо набързо намерено от гугле
THE REPTILIAN BRAIN




А така или иначе имаме ляво и дясно полукълбо на мозъка и те работят съвсем различно, така че можем с чиста съвест да ги смятаме за два типа ум, върти се из ютюб един клип на една жена-учен, която получила удар и какво се случва с нея, когато работи без едното полукълбо.

Да, ето го Джил Тейлър


И като последно, така или иначе имаме ум и сърце и сърцето е по-умно от ума, та и тук имаме два типа ум.


Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.03.13 17:00





"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.03.13 17:13



няма да ти кажа какво става ако разделиш полукълбата...


за реактивния ум - да, мозъка като защита има "бушон" , който изгаря, като се претовари веригата.
при едно събитие, което мозъка ни не иска да приеме или което счета за много опасно, той просто изключва - кома.
това е,
рационалната част на мозъка изключва веригата, за да не изгори къщата.
аналитичния би започнал да мисли защо така, как така и прочие, но той е без предимство.
приоритети, какво да правиш, природата е по мъдра от всички нас, взети заедно.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.03.13 19:08



изключва, обаче събитието остава у него и продължава с него под формата на прословутото трънче
Точно това в сциентологията са енграмите. Когато натоварването е толкова голямо, че бушонът изключва, за съжаление това събитие остава в реактивния ум и стои там притаено и чака момент да бъде активирано.

Башар пък казва, че ние използваме 100% от мозъка си, за да се убеждаваме да изглежда, че използваме само 10% от него.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.03.13 05:58



Как е според книгата и според теб – емоционалната интелигентност предполага ли грижа за чувствата за да не се превръщаме в кълбо от емоции/независимо добри или лоши/, които да вредят на други аспекти от живота ни?



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано27.03.13 06:21



това събитие остава в реактивния ум и стои там притаено и чака момент да бъде активирано.

да, така е. ако успокоим ума, той сам си ремонтира бушона.
това правят в прословутите, безумно скъпи клиники - имат си техники за успокояване, независимо, че мозъка е в кома.
изключително добри резултати има и при медитиране или при дълбока хипноза. там резултатите идват веднага, при това, ако има достатъчно добър водещ хипнозата, това са трайни резултати.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.03.13 12:28



Ами от това, което знам, не става с успокояване на ума, така става само замазване.
Може и рядко да се получи оздравяване.
Принципно енграмата трябва да се проиграе отново, мислено, с повече ресурси, които човек е събрал с времето.
Трябва да се извади на бял свят, на съзнателно ниво, и да се обработи. Иначе си остава и потъва още по-дълбоко, така че дава отражение в мислите и поведението, но остава скрита и потайна в дълбокото.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.03.13 12:29



То па остава и да не предполага грижа.


Все едно да питаш дали устната хигиена предполага миене на зъби.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано27.03.13 18:47



Значи трябва да проявим достатъчно интелигентност за да не е прав Башар и да не ни се случва ей това:“ Човек, колкото и перфектно да разсъждава логически, колкото и да му е безупречна логиката, накрая, като да взима решение, се обляга на емоционалния си ум. Може да изведе логически една перфектна верига разсъждения и накрая, се извърта на 180 градуса и крайният извод и решение да са абсолютно несвързани с логиката, защото емоционалният ум надвива.“





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.03.13 18:57



Значи напоследък съм се наслушала на безболезнено развитие, ти си лежиш и си спиш и те ти излъчват и те променят, така си лягаш един, ставаш друг...но ми се струва, че нещата без лично усилие просто няма как да станат.
Всички тези терапии без участието на самия теб и без личните ти усилия просто не знам как биха вършили работа...из фейса има една приказка, която ми харесва.

Когато яйцето се счупи отвътре, се излюпва пиленце. Когато яюцето се счупи отвън, става омлет. Всички стойностни неща на този свят стават отвътре....

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.03.13 19:00



Значи трябва да проявим достатъчно интелигентност

Каква интелигентност? Нали се разбрахме, че абстрактната си я имаме, ама не става, а емоционалната не сме я възпитали. И въпреки всичко ти предлагаш да използваме абстрактната вместо да възпитаме емоционалната ли?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано27.03.13 19:46



както беше казал Силвъра някъде горе - имаме един ум, една интелигентност. а също и един хороскоп, едно сърце. едно тяло. все ограничения.

бих добавила и мое си умозаключение от опит, - сциентоложки, и други модерни учения, които пропагандират неща от рода: "да се тренираме достатъчно технично, достатъчно усилено и така можем да постигне практически всичко пожелано, мечтано, и прочие." - ами не е баш така. от всяко дърво свирка не става. каквато и свирка да вземем за еталон.

такъв е животът - някои стават свирки, други гайди. трети пък въобще не ги бива за музика. някои стават градинари - други и за косачи не успяват да се цанят.

иначе поривът към съвършенство е хубаво нещо, но до колко постижим...



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.03.13 20:05



Имаме висш ум и физически ум, имаме абстрактен ум и реактивен ум, или имаме рационален ум и емоционален ум.
И нямаме никакви ограничения, освен ония, които сами си налагаме.

иначе поривът към съвършенство е хубаво нещо, но до колко постижим.
Няма порив към съвършенство, има порив към това да бъдеш себе си и да се освободиш от прилепналите убеждения, които ти пречат да бъдеш напълно и съвсем себе си.
Да, един е косач, друг е орач, трети болногледач. Стига да са себе си.
Проблемът почва, когато орачът се стреми да бъде биолог, а астрологът пробва всячески да стане копач.

Животът няма друга цел освен да накара всеки да бъде себе си и да вибрира на своята собствена уникална честота.
Не знам, аз не съм срещала из моите сблъсъци със сциентологията техники как да бъдеш всичко, каквото си пожелал или каквото рекламите са ти внушили, че си си пожелал.
И досега никога, ама никога не съм внушавала тук или където и да било другаде, че човек трябва да се води по модните течения и да бъде супермен щото е модерно.
Нито на мен това ми е целта, нито на процесинга това му е целта, нито на всички техники, които използвам или на които се възхищавам. Съжалявам, ако си останала с такова убеждение.

Не предлагам розови мечти, предлагам упорита вътрешна работа, затова и няма наплив.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано27.03.13 20:17



ето. успях и теб да обидя. а уж си говорех по принцип за мои си разсъждения. за друго не знам дали ставам, но много ме бива да се карам с хората





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.03.13 20:21



а, напротив, не си ме обидила, само ядосала


Ами вие, девойки, не влизате в спорове, витиевато прескачате, не си излизате от черупката, направо ме вадите от равновесие. Много мразим хора, които спестяват, спестяват, спестяват истината, заобикалят, предпочитам човек да удари по масата, да си каже мнението и да си го отстоява с аргументи


Та - по-добре да се скараме, после ще се сдобрим, отколкото изобщо да нямаме допирни точки.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано27.03.13 20:30



благодаря ти, Кайли. нещо комуникирането не ми се получава напоседък.

да доразвия аз как ги виждам нещата.

да развиваме себе си, да откриваме себе си, своя аз, своята истинска същност, да копаем на дълбоко, да бъдем естествени, по-естествени, по-себе си, да показваме пред себе си и пред света... ами ако това, което се окаже под повърхността с еокаже не красиво? или дори гадно? много по-гадно от този аз, който сме си били преди да започнем схемата с копаенето, свалянето на задръжките, и показването на истинската същност?

ако се окаже, че нашето аз, нашата истинска същност и потенциал е на един истински психопат например? или просто на гадняр? но ние в порива си към своята истинска същност вече толкова сме се влюбили в нея, и във всичко от нея, че дори не можем да съзрем в какво сме се превърнали? и как изглежда психопатията или гадността ни пред света? и сме по-склонни да наречем всички други слепци, отколкото да свалим очилата на истинския си аз?

говоря изхождайки от моя си субективен поглед към хора в реалния ми живот, поели походи към себетата си.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.03.13 20:56



ами ако това, което се окаже под повърхността с еокаже не красиво? или дори гадно?
Ами няма как. Невъзможно е.


Най-гадното и най-некрасивото е на повърхността, колкото по-навътре отиваш, толкова повече светлина и живот и искрящо състояние има. Нашето его, нашата повърхност, нашата персоналност са най-долното стъпало на спускащата се светлина, най-долното стъпало на застинала, угаснала, мъртва, въплатена и вече безжизнена светлина.
Светлината най-горе е непознаваема за нас, тя започва да се спуска надолу и става все по-плътна, разлага се на цветове и форми, всичко на тоя свят е създадено от светлина и любов, само че ние живеем в света на лавата - когато вулканът вече е загаснал и лавата е застинала, няма светлина. Когато тръгнем по обратния път обаче нагоре или навътре в себе си (това е едно и също, да с издигаш нагоре е равно на това да навлизаш в себе си), се оттласкваме от дъното и започваме да ставаме все по-светли и все по-чисти.
Ние сме късчета светлина, облепили се с какви ли не тръни и барабонки, които сме възприели за самите себе си, отъждествяваме се с репеите, които сме набарали по пътя и които не са нас. Ние сме чисти и красиви - всички!!! И звънтящи. Изградени от жива светлина. Трябва само да се изчеткаме преди д блеснем с пълна сила.

Затова казват, че когато един човек стане буда, той вижда всички останали като буди, защото същността на всеки от нас е буда и един буда вижда останалите като същности, а не като произволни набори от налепи, които ние наричаме персоналност.

Та - колкото повече маски падат, толкова по-блестящо и лъчезарно се открива истинското ти същество.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.03.13 21:14



Но при всички положения, независимо дали вярваш, че си буда, забравил нарочно за себе си, или не ... докога смяташ, че мжеш да се криеш от самата себе си и да си хлопваш вратата, тая игра на криеница не те ли изнервя и изморява?
Не е ли по-добре да спреш, да се обърнеш и да се погледнеш накрая в очите, не е ли по-добре ужасен край отколкото ужас без край?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано27.03.13 23:19



Как е според книгата и според теб – емоционалната интелигентност предполага ли грижа за чувствата за да не се превръщаме в кълбо от емоции/независимо добри или лоши/, които да вредят на други аспекти от живота ни?

и според книгата, и според мен е точно както в кратце си описала
същественият момент е, че трябва на всяка цена да се избягва трупане в някакви задни умствени джобове с неясен път до тях с оглед бъдещо прочистване, тоест няма смисъл от овладяването на емоции, ако ги просто ги подтиснеш - ей тук е финната материя, която не ми е ясна и заради която си купих книгата - да видим дали до края ще има развръзка, тя е много странички





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано27.03.13 23:35



" Основната ни тема тук са именно тези „други умения", които наричаме емоционална интелигентност: сред тях е възможността да мотивираш себе си, да проявяваш постоянство в трудни моменти, да контролираш импулсите и да отлагаш възнаграждението за усилията си, да регулираш настроенията си и да не позволяваш тревогата да пречи на мисленето, да проявяваш съпричастност и да живееш с надежда. "

това е според книгата , а според теб ?

"Защо умните хора често взимат глупави решения" - е това не го разбрах, честно .


не си го разбрал, защото вероятно нямаш конфликт между ум и емоции
веднага мога да ти дам пример със себе си - не мисля, че съм глупава, но по-важното е, че и заобикалящите не мислят така, като вид коректив
да допуснем, че се лъжа, и другите успявам някак си да заблудя - възможен сценарий - това би означавало в рутинната ми работа (интелектуална) честичко да се провалям, което от своя страна предполага липса на логичен ум - дотук на практика - невярно
първото пък предполага (при равни други условия) минимално количество глупави решения - да, ама не

- вземала съм много глупави решения под напора на емоционален дисбаланс или по-скоро, за да балансирам емоционална празнота, дупка и т.н. , тоест не съм чак толкова глупава, но очевидно имам проблем с емоционалната интелигентност, като позволявам да ме водят емоции в чистия им вид, което се потвърждава астрологично
вярно, пак астророгично има наличие на силна интуиция, която може да те "води" против логика и воля, и въпреки нея, и в крайна сметка да се окаже по-полезна, но това вече е друга тема, в чиито дълбоки води съвсем не се чувствам комфортно убедена



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано27.03.13 23:50



съжалявам, но не съм така възвисена. срещала съм персони, изтъкани и в червата, и във вътрешната им същност от гадост, порочност, престъпност.

светлина у тях? не мисля. ако ще провеждаме тезата, че престъпните хора - образно казано - не се раждат, а се произвеждат от обстоятелства - как бихме обяснили, че при еднакви по вредност, интензитет и времетраене вредни обстоятелства - един озверява и става гад, садист, изобщо, а друг се депресира, трети пък - успява да се запази в по-голяма степен?

да не говорим, че има и садисти, които изобщо не са били излагани на подобни вредоносни условия - а просто са успяли сами да си се отгледат и проявят, въпреки иначе положителните условия и среда.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.03.13 23:59



с две думи ти дотолкова нямаш вяра в себе си, че те е страх да се погледнеш да не излезеш садист...
в какво вярваш тогава?

не е чудно защо си нещастна и непрекъснато боледуваш, на мен и през ум не би ми минало да се страхувам от самата себе си...тялото ти реагира на идиотщините на ума ти

само процесинг ще те оправи



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.03.13 00:03



ми ако прочетеш първата тема в тоя клуб, нарича се Процесинг, ще разбереш как да се оправиш с емоциите или ще намериш поне една техника, която да ги оправи

Темата се чете за половин час, а инфото съм го събирала от различни източници с години

ѝно разбира се що трябва да бъде лесно, като може да бъде и трудно



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано28.03.13 06:43



проявяваме емоционалната си интелигентност когато стиковаме, балансираме чувства и разум и вземем решение или действаме в съгласие едновременно с разума и чувствата.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано28.03.13 06:46



Преди няколко години, докато провеждах семинар за колеги относно въпросните невротични поведения, ми хрумна да съставя това "мнемотехническо правило", което винаги използвам, за да се присмея над себе си и над някои от собствените си глупави реакции. Нарекох го "правилото на ВИК Идиота".
Хорхе Букай

"Правилото на ВИК Идиота"
Един ученик отива при учителя с определено намерение.
Иска нещо.
Казва, че го иска с цялата си душа и цялото си същество.
Денем мечтае за него, нощем го сънува.
Тъй като желанието му причинява неописуемо страдание, моли за помощ.
– Какво трябва да сторя? – пита той.
Учителят му предлага определена последователност от действия: правилото на ВИК Идиота.
Откъде се започва?
Първата буква на Вик – В, означава следното:
Искаш ли нещо?
Вземи го!
Вземи това, което желаеш.
Протегни ръце към него!
Какво търсиш?
"Любовта на тази жена... Тази къща... Тази работа..."
Вземи я!
Направи всичко възможно, за да се сдобиеш с нея.
Заложи живота си, поеми риск, последвай желанието си.
Ученикът се умълчава и след малко казва, че това е невъзможно.
Че е опитвал всичко, но че не е могъл, никой не би могъл.
Невъзможно е да вземе каквото иска.
Учителят му вярва, защото понякога тези неща се случват.
– Какво гласи правилото? – пита ученикът. – Какво следва?
Учителят обяснява:
Правилото на ВИК гласи, че след В идва И.
Не можеш да вземеш това, което искаш?
Направил си всичко възможно и се е оказало неизпълнимо?
И гласи:
ако не можеш да го Вземеш,
Измени го!
Замени онова, което си искал, с нещо друго!
"Тази жена не ме обича..."
Ами нека те обича друга жена!
"Другата също не ме обича".
Потърси нова!
Намери моряк!
Вземи си куче!
– Не става! – казва ученикът.
Това, което искам, не може да се измени.
Защото няма втора като тази жена…
Защото няма друга такава къща…
Какво да правя, учителю?
Какво ни съветва третата част на правилото?
Учителят казва: В, И и К…
Край!
Не можеш да вземеш това, което искаш?
Жалко.
Не можеш да го измениш?
Лошо.
Сега сложи Край!
– А, не... – казва ученикът.
Това не мога да го направя, не искам така.
Невъзможно е...
Как така е "невъзможно"?
Не можеш да го вземеш… Не можеш да го измениш…
Край с него!
– Не, учителю.
Никога не щe мога да се разделя с него!
Аххх...
Учителят мисли.
Не може да го Вземе.
Не успява да го Измени.
И не иска да сложи Край…
Няма какво друго да му каже.
С помощта на правилото учителят е разбрал:
ученикът му
е идиот!



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Редактирано от silver.moon на 28.03.13 06:48.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано28.03.13 08:00



аз не говорех за себе си и за моето вглеждане в себе си. садист от мен няма да излезе. макар да не се имам за ангел с крилца и да имам някакви наченки на двоен език от време на време, но са редки, относително премерени, и със сигурност предизвикани.

кайли - казвах, че има хора, в които светлина няма просто. няма техника, която да ги просветли и възвиси, защото просто и най-съкровеното в душите и умовете им е тъмно, миризливо и порочно.

без оглед на опаковката.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.03.13 10:18



А теб какво те е грижа за тези хора?
Оправяй себе си, чисти си твоята светлинка, не зяпай в чуждите.
Твоите убеждения определят твоите емоции и мисли, те пък определят твоите вибрации, твоите вибрации привличат определени хора и събития в живота ти, ако вибрираш с честотата на жива светлина, ще привличаш хора със светлинки, защо си се загрижила за всичко онова, което не привличаш и няма да привличаш?
На масата е сложено всичко - имаш свинско печено, имаш банани, салати, морски дарове, патица по пекински, хайвер, синьо сирене, вкусни кифлички. Какво ти се яде?
Вземи него.
Защо се интересуваш от онова, което не ти се яде и не ти трябва?

На тая земя, поради това, че е в трето измерение все още, има всичко, всички противоположности, избирай си, твое право е да избираш, защо избираш да се вглеждаш в хора, които не ти харесват?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.03.13 10:24



Проявяваме онова, което имаме и което сме възпитали у себе си. Ако ни липсва емоционална интелигентност, трябва първо да я изградим, после да си служим с нея.
А за да я изградим, първо трябва да осъзнаем, ч ни липсва. А преди да осъзнаем, че ни липсва, първо трябва да осъзнаем, че въобще съществува.
Стъпка по стъпка.
Ето, аброуд е осъзнала вече това, навремето, преди много години, и аз го осъзнах и бях шокирана. В един прекрасен ден си дадох сметка, че макар да имам силен логичен ум, нещата не се подреждат, както ми се иска. А на много "по-прости" от мен им се подреждат. Запитах се защо, дотогава си мислех, че силният логичен ум е алфата и омегата и след като го имаш, друго не ти трябва.
После си поблъсках порядъчно главата в стената и осъзнах, че ми липсва някакъв ключов елемент.
Интелектуалците не са в мир със себе си, това осъзнах, интелектуалецът често мисли - адът, това са другите.
На обикновен чичо от село това трудно ще му хрумне...явно единият има нещо, което другият не подозира. Какво?
Какво ни пречи да сме в мир и хармония със себе си?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.03.13 17:51





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано29.03.13 06:21



Я пък ти


То не става все да обръщаме гръб на злото и да се правим, че не знаем кой кой е и кое какво е
Има си болести, злоба, коварство, предателство и пр – част от шаренията и данданията на живота - понякога се налага да хвърлим камък в блатото за да преценим по кръговете на повърхността колко е дълбоко и с какъв вискозитет е



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано29.03.13 08:51



АН вече е отговорила, но аз подкрепям написаното от нея.

не можем да живеем изолирано. всичко е смесица, да стараем се да се изолираме от мръсното, но възможно ли е наистина това? и не е ли отказ от приемане на действителността? малко като щрауси да си повтаряме - всички са светлина, всичко е светло, направени сме от звезди? когато наоколо сме заринати с гнус, комплекси, неконтролируема злоба, лошотия, безпардонност? такива изскачат дори от места и персони, където не сме ги очаквали?

да, битки с всичко това са обречени. обричат и нас понякога да бъдем замеряни, наранявани и поваляни с камъни. защото лошото у хората е по-заразително от доброто.

още не съм се отказала. макар да усещам обреченост в много направления. и изобщо не претендирам, че аз съм въплъщение на светлината. хигиената и принципността обаче са неща, които винаги съм гледала да съблюдавам. а грешки стават.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано29.03.13 09:00



Бел, просто е
имай хигиена на общуване
така, както си миеш ръцете, преди да докоснеш хляб

защо трябва да живееш в блато, ако има и слънчеви места ?



Редактирано от silver.moon на 29.03.13 09:13.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.03.13 12:06



Ти не се правиш, че не съществува, ти просто избираш да не влизаш в блатото, а да вървиш по друг път.
Но ако си много любопитна и умираш да затъваш в блато, това също ти е дадено по право.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.03.13 12:12



Не казвам да живееш изолирано, казвам да избираш, което те прави щастлива. Всичко съществува едновременно, благослови и доброто и лошото, и после избери доброто.
Петър Дънов е казал: Всичко опитвайте, доброто дръжте.

Да се изолираш от мръсното означава да не го приемеш, не това казвам аз. Трябва да приемеш неговото съществуване без емоции и без отношение - просто на масата има месо и плодове, ти си вегетарианка. Вземи си плодове и не се занимавай да оглеждаш месото, да го ръчкаш, да го режеш и да го изследваш, защо ти е?
Вземи си плод и излез на верандата да си го изядеш на чист въздух.
Защо се въртиш и душиш месото?

Всичко има в тоя живот, теб обаче те движи твоето отношение към него. Ако се бориш с прасе, ще се окаляш като прасе, нито един проблем никога не е бил решен на нивото, на което е възникнал..а това значи с борба. Проблемът се решава на горното ниво, не с борба, намери как...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано30.03.13 06:04



Е, да – хората са различни.
Някои се раждат с мисия като видят злото да го посочат и да се борят с него.

Не става всички да се местят в други измерения, където уж го няма. Най-много злото да смени дрешката и да ги последва или да се крие в тъмното и да ги дебне, докато проявят небрежност и забравят, че то съществува





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.03.13 12:06



Откъде знаеш, че не става, да не би да си опитвала?
Май просто така са те научили и ти си приела тези убеждения за извечни истини.
Нали точно за това говорим, за прилепналите постулати, които определят целия ни живот, а на всичкото отгоре са и фалшиви.
Не ги ли подлагаш на съмнение понякога, например, а какво, ако?...



Кажи, в състояние ли си поне за малко да приемеш тази моя теза за вярна и да я опиташ на вкус, вместо да си на нож с нея, само защото в главата ти има други представи за света, които нямаш точно идея откъде си забърсала.

Може би пък на хората, които им върви, действителността изглежда по начин различен от действителността на хората, които вечно се оплакват. Може да имат тотално различни постулати в главата?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано31.03.13 06:21



за да имаме понятие кое е добро, ни трябва понятие за това кое не е добро





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано31.03.13 10:06



имаш предвид, кое е добро лично за теб.
а ако същото това нещо е вредно и дори може да убие някой друг ?
тогава какво правим ?
изгледай поне един клип със Динамо, не ти давам линк, щото това значи да те подценя, че сама няма да можеш да си го намериш.
виж го какво прави и ми кажи - кое е добро, кое е лошо и какво го кара да лети или ходи по водата?
може би факта, че той няма или е изчистил до блясък споразуменията си, че това не може да бъде и те такова животно нема по нашио край



нещо като гущерите, които не знаят, че няма начин да им порасне втора опашка на мястото на откъснатата.
и тя пораства, от едното незнание


"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.03.13 12:18



Не разбрах това каква връзка има с разговора за постулатите? Искаш да кажеш, че ...всъщност наистина не разбирам какво искаш да кажеш.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано31.03.13 23:57



дотук установих, че тревожността пречи на интелекта, страховете също
и че си падам по тези, които съчетават добре баланса между рационален и емоционален ум





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано01.04.13 07:07



Ами ти каза на Белика:
„защо избираш да се вглеждаш в хора, които не ти харесват?“
Пък аз казах:
„То не става все да обръщаме гръб на злото и да се правим, че не знаем кой кой е и кое какво е“

Пък как стигнахме до постулати не знам


Май всеки си пише за каквото му се пише в момента



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.04.13 12:18



и че си падам по тези, които съчетават добре баланса между рационален и емоционален ум
Въх, какъв съвпадък! И аз по такива си падам.


...ама ги няма...все са тревожни, еле па мъжете, а които не са тревожни, просто са се алкохолизирали...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.04.13 12:21



Ама Ан, има огромна разлика между това да забелязваш някого и да се вглеждаш в него.
Не можем да не забелязваме какво се случва около нас, но не трябва да се взираме в бездната.
Вървиш по улицата, слънце пече, дръвчета цъфтят и ухаят, циганин рови в кофа с боклук.
Забелязваш всичко, но ти избираш на кое да обърнеш внимание.
И от това да ти се определи целия ден - да ти се скапе, или да ти се повдигне настроението.

Ако ти правех процесинг, щях да те помоля да дефинираш думата вглеждам се



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано01.04.13 15:26



аз не съм тревожен и не съм алкохолик



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.04.13 17:40



а, аз говоря за мъжете от моето поколение, вие, по-младите, сте от различна раса

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано01.04.13 18:07



аз ? млад ?? по възрастен съм от теб



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.04.13 21:54



се извинявам, значи говоря за болшинството мъже от моето поколение, на 99%
Както гласи римската ли беше сентенция - Изключенията само потвърждават правилото.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано01.04.13 22:08



Кайли - и акани мъже, и акани жени има от всички възрасти



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.04.13 22:41



Има, ама зависи от съотношението. Тая вечер се излъгах да включа тивито и щото хващам добре само ТВ7 и Канал 1 в момента, та загледах на канала, предаване за млади знаещи, можещи и с хъс хора и дъртите курви без извинение Андрей Лайчев и Каролев, барабар с Харалан, към който съм леко по-благосклонна.
Та направо ми падна шапката относно разликата в отношението към света, държавата, народа, бъдещето, парите, политиката - абе по всяка една тема. Все едно летен бриз и миризма в центъра на екарисаж.
Българите от моето поколение са най-вече два типа - или мръсни курви като тия двамата по-горе, или утрепани от живота, създаден от мръсните курви...

Кауза.бг се нарича предаването, ако го пуснат на запис, му метнете едно око...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано01.04.13 22:56



принципно всяка младост е невинна и красива. с времето и тя се зацапва и погрознява, идва друга младост да я смени по първенство за чистота и красота.

та така и с днешните млади. и с утрешните.

иначе - естествено, че млади, расли в по-голяма свобода на информацията, пътуването и нравите - ще бъдат по-отворени, по-светещи от младите, расли в диктатура. обаче по същите причини са изложени и на по-бързо зацапване и прецъфтяване. в общия случай.

Редактирано от belika на 01.04.13 22:57.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.04.13 23:08



принципно всяка младост е невинна и красива. с времето и тя се зацапва и погрознява
Мдам, отваряш хубава тема - някои остаряват като цървули, а други остаряват като катедрали.
Много пъти съм го мислила това, едните имат дух и с остаряването узряват.
Другите само се спаружват.
Интересна работа защо у нас няма интелигенти-водачи...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано01.04.13 23:15



цървули-катедрали, некатедрали - хубавите хора са си хубави на всяка възраст, като на младини - естествено - по-свежички. нехубавите - на младини са по-малко нехубави



по принцип негтивните черти на характера с времето повече лъсват и се обострят погледа и лицето.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.04.13 23:30



Бе не е така, от всяко дърво свирка не става.
Всеки е семенце, цвят, напролет, април всяко дърво се окичва с цветове и е хубаво. Ма после някои не раждат плод.

Зрелостта не идва при всеки.

А характерът се променя, независимо какво тук твърдите всички воглаве с Ан



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано02.04.13 05:26



да си възрастен е състояние на духа - приел си, че си стар и всичките последствия от това споразумение


е, аз отказвам да съм стар, спаружен дядка, който говори за ено време
има млади хора, които са се родили стари, те просто са пропуснали ена част от живота си, в която са жизнени, щастливи и пълни с енергия.
това е голяма загуба......

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано02.04.13 06:42



То е така с характера- по-слабите го променят под влияние на външни обстоятелства, пък по-силните- по собствена воля.

От друга страна – „характерът“ на ябълката няма как да се превърне в „характер“ на липа





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.04.13 11:41



„характерът“ на ябълката няма как да се превърне в „характер“ на липа
Ама това не е характер, а същност.
Дефинирай характер и дефинирай същност и ще видиш.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.04.13 11:46



Абе не знам, ама за козирозите пишеше някъде, че колкото повече остаряват, толкова по-млади духом стават. Или нещо подобно.
Значи при мен е горе долу така. Отдавам го на факта, че всички се раждаме със споразумения, и именно вашите карлитковски споразумение са равни на идеята на Башар за оня пласт колективно съзнание, който се намира под висшия Аз и над емоциите и мислите. Сега се замислих...споразуменията са всъщност системата от вярвания на Башар или постулатите на Хъбард.
Хм...обаче козирозите с годините почват да отхвърлят споразуменията или системата от убеждения и затова умират по-млади, отколкото се раждат.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.04.13 12:57



Девойко аброуд, мира ми не дава любопитството докъде стигна с книгата?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано16.04.13 21:05



стигнах до способността за емпатия и я позарязах, за да се прехвърля на един роман - обичайно състояние ми е, често се случва да чета по няколко в различно време, според настроението
по после ще се върна пак към тази



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.04.13 21:28



а що точно емпатията те препъна?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано16.04.13 21:54



не се хващай за думата, нищо не ме е препънало
случва ми се често с книги, които не ме провокират да чета на един дъх
няма общо с главата, до която съм стигнала



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.04.13 22:17



ъхъ
...и тук ударих на камък...а как ме сърбят ръчичките за процесииинг



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано16.04.13 22:21



ами, дай де, аз не се противя на тия работи, само дето лесно губя интерес



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.04.13 22:34



ми давам де
кажи какъв ти е проблемът



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано16.04.13 22:59



аз имам само 1 проблем - че нямам пръстен като на арабела





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.04.13 23:00



да ти имам проблемите па на тебе



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано16.04.13 23:03



помогнете ми де! нали вие сте специалистки по магически бижута.

имам нужда от вълшебен пръстен. спешна!



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.04.13 23:13



що ти е вълшебен пръстен, дай да видим от какво вълшебство имаш нужда?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано16.04.13 23:15



такъв пръстен искам да си доставя:



и как защо ми е? за да правя вълшебства, разбира се.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.04.13 23:17



е значи не ти трябва пръстен, а да умееш да правиш вълшебства
изяснявай се де
че то е лесно, всеки прави вълшебства, трябва само да си позволи

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано16.04.13 23:19



ама аз искам вълшебен пръстен





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.04.13 23:21



имаше много готин текст по въпроса от Наполеон Хил на руски, чакай да го намеря

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано16.04.13 23:33



нали не очакваш да изведа трибуна по въпроса
като някои други пространствено познати дето са по-луди от всеобщата лудост, но няма как да ти пратя линк, щото ме баннаха, че съм огромна нормална заплаха





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.04.13 23:35



къде това бе, Марайка ли, ей, не съм я засичала оттогава, тя къде се подвизава?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано16.04.13 23:37



верно?





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано16.04.13 23:50



а, говорим си - жалко, че хич не съм свикнала да си мълча, и по-лошо - не се и отказвам


всъщност, не знае, че по-страшно е ако реша да се откажа, а аз май го направих точно в тоя момент



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.04.13 23:51



ма къде си говорите, в стария клуб или в нейния?
Боже, аз съм я забравила тая гарга, нещо отдавна ми мина желанието да контактувам с откачалки.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано16.04.13 23:56



ако решим да ги оставим - ще се случи същото като в държавата сега, мое скромно мнение
но както казах - финалната фаза на оставянето е друга философия


кайли, аз досега съм имала само един любим сайт, моногамна съм тъй да се каже - и в този смисъл лудостта не ми върши работа като оправдание



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.13 00:05



абе и аз бях на тоя принзип последните десетилетия, че не трябва да го оставям, щото иначе...и знаеш ли, че точно тия дни, преди 2-3 седмици седнах, задълбах и си дадох сметка, че на практика при мен от всичките ми изяви и неоставяния от ни една не е излязло нищо, само съм си губела времето, времето си върви, течението се влачи, вятърът ме брули и кучето си лае в мое лице, керванът си върви.
Няколко загубени десетилетия да спирам керван.... Башар сега извади нова философия, значи време не съществува, цялата тая история прилича на един огромен застинал кристал с хиляди и хиляди милони милиарди реалности, а ние сме някакви трептящи милиони пъти в секундата същества, които подбират реалност след реалност, времето е илюзия, създадена от тия трепкания, ама всичко е като кадри от филм, всички кадри са неподвижни и илюзията се създава само от машината, де върти филма.
Та всяка реалност е сама за себе си веднъж завинаги застинала и никога не се променя. Като оня кристал.
Единственото, което с променя, е ние дето сменяме реалностите, кадрите.

Така погледнато, има реалности, в които марая винаги ще съществува и винаги ще си е такава, обачети избираш дали да живееш в тия реалности или в други, в които няма марая...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.13 00:11



Не съм я засичала марайка от година ли колко време стана, просто тя остана ако не в друга реалност, в друга виртуална реалност, дори за миг не съм забелязала липсата и или да ми се е сторило, че нейното същество е покварило форумите, в които аз ходя, имало марайка в един период, няма я марайка и съм я забравила...та не знам дали за реалния живот е валидна тезата на Башар, но за виртулния работи на 100%...свят широк, интернет още повече и 99,999999999999999999999% от интернета не е и чувал марайка, що толкова отдадено си решила, че покварява някого извън тесен нейн си кръг от патици?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.04.13 06:33



коя тая Марайка ?
И що тя да е фактор ?

shokiran sym

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 08:57



крадлива белокрилка. ето срещу такива са нужни вълшебни пръстени. или пестициди 3та категория





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.04.13 09:30



Ти направи дизайна и се грижеше за администрирането.
Аз написах материалите и създадох форума. Всичко друго е кражба и лош морал. Много пъти ти го казахме.
За Аброуд е носталгия, защото е от началото на създаването на форума.
Пък за теб сегашното ти поведение какво е, та продължаваш да се шокираш, не знам .
Нали няма сега пак да се маскираш на роко или кви бяха другите два ника.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: AH_]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 09:40



аз ли само не съм разбрала?!?! и силвъра ли е жином?



то излиза като в книга на вонегът ние и белокрилките



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.13 10:11



А, това вече не знам дали е вярно, не прилича да е сърча, единият вариант е Ан навсякъде да вижда сърча, любов необяснима, кво да я правиш...


Другият вариант да е наистина сърча, он е прикривач от класа и може и в Башар да се превъплъти, ама ... не ми се вярва...според мен Ан се заблуждава. Знам ли.

Обаче който и да е, на мен тая ипостаса ми харесва на силвъра и нека си седи.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 10:16



доколкото аз разбрах - във вип клуба се допуска само опция:

1 ник = 1 ай пи

освен това:

ник силвър муун не е бил вързан на ай пи на роко

това не помага особено, но тези съмнения са смразяващи. и ако се окажат верни аз съм готова да прекратя всякакво форумно участие. в целия нет. вече имам и без друго сънища с белокрилки и отровни хлебарки, изскачащи от ягоди и рози. гадно. много гадно.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.13 10:19



Абе я си свиркай, човек има хиляди лица, аз изобщо не мога да ги позная, открай време не ги различавам, обаче към всеки ник подхождам като към различен субект със собствен нрав и завършен характер.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 11:06



кайли - ти си недостижима. аз съм по-проста и назадничава. харесва ми да си въобразявам, че вас поне ви различавам





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.13 11:25



Що? Щото ти придава чувство на сигурност ли? А знаеш ли, че на тоя свят няма нищо сигурно, даже смъртта. Като малко детенце с мечето си.


Ами различавай ни нас, ако силвърът е сърча, толкоз по-добре за него, един воин, за да развие такъв характер, значи трябва да го има в себе си.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 14:32



не може масови и продължаващи безобразия да остават безнаказани. и да си мислят, че ще им се разминава в дългосрочен план. рано или късно нещата си идват на мястото. това е.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.13 14:43



Оо, ти играеш ролята на Божия меч.


Нема лошо, аз тая роля я играх близо десетилетие.
Сега нека някой друг.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.04.13 14:44



"и ако се окажат верни аз съм готова да прекратя всякакво форумно участие. в целия нет."

Е, няма да подхождаме толкова драматично


Момчето продължи да си обяснява ситуацията със завист към нечии пари, което е смешно.
Отделно, че поема чужда отговорност. Не можем да носим отговорност за децата или родителите си, пък какво остава за интернет познати

оставяме другите на мира и си гледаме нашата работа

иначе си права- има си време да каже човек позицията си по някой въпрос или пък да се бори



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.04.13 14:48



така, така - знаеме, че имаш опит в тая работа





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.04.13 15:39



аз - Роко ? кое те кара да си мислиш така ?

не те разбирам, честно.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 15:39




Тема Re: Емоционалната интелигентност [re: Kaily] Отговор на мнението
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано 17.04.13 06:33



коя тая Марайка ?
И що тя да е фактор ?

shokiran sym

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций



Тема Re: Процесинг и душевобол [re: Kaily] Отговор на мнението
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано 08.08.12 17:38



ок , видях само , че Марая те е копирала, и че преводите са твои.
къде практикуваш ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций



Тема Re: Процесинг и душевобол [re: Kaily] Отговор на мнението
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано 08.08.12 13:20



имаш ли нещо общо с Марая ?


явно наистина ще се окажа адски наивна





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 15:41



аха.

та какво точно казваш ти имаш общо с мараището?

и какво точно дириш тук?



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.04.13 15:42



абе хора , какво ви става ??
какъв Роко, аз бях един от малкото, които бяха против неговия стил и разпасани лигави писания.
Къде по точно видяхте това ??

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 15:43



чети по-предния ми пост с твои собствени шарени цитати на тема любимата ти. от тази и миналата година. писани в клуб процесинг.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.04.13 15:44



Бел, веднага ми кажи от къде прекопира това, сега ще пусна бележка до Киро.
това е безумие.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.04.13 15:45



каква Марая, какви пет лева ?
просто питах коя е тая .
Боже !!!!!!

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 15:45



от архива с твои постове. до кога ще се занасяме???



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 15:47



хаха. днеска питаш коя била. а през август ни обясняваш какво къде поствала от преводите правени от кайли!

наистина безсрамно прекаляване.

хайде тогава сега поне ни обясни каква и е марулята, ако претендираш, че не си й роко и жином?

щом така любезно ни разказваш сам за нейни подвизи през миналия август.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.04.13 15:47



Виж, това премина границите на добрия тон.
идея си нямам каква е тази , нито пък откъде Ан измисли това с Роко.
за да приключа цялата история, ще пусна официално искане до Киро и ще го помоля да го постне в клуба тук.
ОК ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 15:48



каквво искане до киро? какъв добър тон? разрових се в твоите постове в клуб процесинг и цитрах разказите ти за марая???



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.04.13 15:50



това поведение прилича на едно 5 годишно дете.
ако съм чел някъде нещо и после съм го пуснал тук, съжалявам, наистина.
твърде много и различни простотии чета, за да им обръщам внимание и да ги помня.
най вероятно е ставало въпрос за материал на Кайли, който някой е преписал на себе си.
това е, госпожо следовател.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.04.13 15:50





е нали съм бил Роко или не знам си кой дрипав спамър, исках да питам човек, на когото вие вярвате и ако имам общ НИк или каквото и да е общо с тези хора, да ви го каже той, не аз.
щото доверието е нещо много важно за хора, които си споделят разни неща, нали така ?
ок, всичко добро .

Редактирано от silver.moon на 17.04.13 15:52.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 15:51



наистина прилича на 5 годишно дете. жалко. много жалко.

ето ти темата в разгърнат вид - чети си сам постовете на тема марая:





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.04.13 15:53



не, благодаря.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.04.13 15:56



август на 2012 ???
ти помниш ли какво си писала през август 2012 ???

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 15:58



разбира се, че помня. и със сигурност няма как да се случи през август да познавам марули и да ги цитирам и разказвам из форума, а през април да питам шокирано коя е таз маруля.

аз ли звуча странно?



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано17.04.13 16:00



щото доверието е нещо много важно за хора, които си споделят разни неща, нали така ?

и аз така си мисля. и като за пореден път се окажа тъпа балъчка-наивница мога само да се погледна в огледалото и да си кажа - наивността поне е чиста.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.04.13 16:05



не си наивна - отвътре ти идва да се придържаш към една максима от правото- всеки е невинен и т.н.

и ти отиват цветята



няма лошо, което и да е момчето - казахме си май каквото имаше да казваме и да си се върнем към другите теми



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.04.13 16:06



за да си спомня за тази персона, би трябвало първо да съм я запомнил, а това явно не е така.

разговора ни приключи, поне за мен.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.04.13 16:08



виж какво ще ти кажа, престани да ми слагаш етикети, не съм ти момче, нито съм ти приятел, дори виртуален.
нито съм Роко, нито друг спамър.
извини ми се, ако обичаш.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.04.13 16:18



Абе хора, що се карате сега?
Ако силвърът е сърча, но не се държи като сърча, считайте го прероден и да караме нататък.
Тук няма Мараи, разговорът тече гладко и за мен смислено, ако ще и сам Луцифер да се мотае тъдява, това не ме интересува.
Не може 200 прераждания да си вадите очите, нито да се цупите, както пише Хъбард, понякога тетанът (тетан е почти равно на духът или душата, но не съвсем, но така или иначе вечният носител на човека) та тетанът може да седи обидено и да се цупи милиони години, преди да реши пак да се покаже.

Не ща в този клуб разпри и марайски щуротии, да го духа марая, отдавна съм в друга вселена и не искам да си развалям деня с нея, все едно че нямам с какво по-интересно и вълнуващо да се знимавам.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.04.13 16:26



за кой етикет да ти се извиня? - че си момче? - извинявай, особено, ако си момиче. Не че според мен е обидно да е човек момче



Или че си Роко? - ами и той каза каквото искаше да каже за старите моми и религиозните фанатици - но извинявай, ако не си роко

а приятел отдавна не си ми, така че за това няма как да се извинявам- впрочем, излиза, че никога не си ми бил



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано17.04.13 22:22



и сега, за да си докажа зодията, която обича да материализира и си пада по прагматичността - да те поканя да се видим наживо - прия, кайли, ти и аз (понеже АН е далеч), щото да разбулим тоя магически облак:)

та, кажи/предложи кога и къде би ти било удобно за някое кафе на приятелска среща?



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано18.04.13 08:03



цар си на образните сравнения!!!





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Xaнa123]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано18.04.13 08:36



ама иначе гледам и тук ви тресат досиета.
обичайно, нали сме в такава супа, затова.

Силвъра не е Сърча, щото ако е, трябва да му се свалят шапки доземи.

много емоции, много нещо, пък тука гледам EQ се нищи, тествайте се бе





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Xaнa123]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.04.13 08:37





благодаря ти

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: abroadabroad]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.04.13 08:47



къде би ти било удобно за някое кафе на приятелска среща?

първо- виждала ли си на живо сърча или рокича

второ - как ще разбереш, че това не съм аз

трето - трябва да си оправя маникюра и педикюра, щото среща с три жени -- представям си на каква критични погледи ще бъда подложен

четвърто - от тийн години не съм си правил едновременна среща с три дами, но това си е предизвикателство

пето - пуша като комин, но не пия и не налитам на самотни, уязвими жени

шесто - и сега 'кво пра'им

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Xaнa123]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано18.04.13 09:00



тъй-тъй - радваме се, че макар и временно ни ставаш форумка номер 6



привет и от мен, Калико

има едно обаче - ти май хич не си наясно въпросните мара, лилиту и сърч в съвкупност и по отделно качествата на колко точно агресивна епидемия на бактериален рак по розите осъществиха и осъществяват в скромните ни градинки

иначе за силввъра - и аз си мисля, че не е точно сърча. вероятно

Редактирано от belika на 18.04.13 09:05.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано18.04.13 09:03



целта на предложението на аброуд съвсем не беше да те натика мигом в защитна позиция. в свободен свят живеем. и си съвсем свободен да правиш или да не правиш неща. а ние просто се стараем да бягаме от бактериалния рак по розите. Хана ще ти обясни, ако иска колко опасна зараза е това. последното като обяснение, не като извинение.



хубав ден и от мен.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Xaнa123]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано18.04.13 09:03



отивам да си измеря теста - благодаря





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.04.13 09:30



аз- бактериален рак ???
Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже !!
и това само защото не си пия редовно гинкото и абсолютно съм забравил за някаква , явно важна за вас персона нон грата.
сори за притесненията

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано18.04.13 09:41





аз- бактериален рак ???


ей! нали уж ровихме томахавки и пушихме лули. хайде стига - не ти - казах - мара, лилиту и сърча. и вече написах и в темата - че аз лично съм склонна да се съглася с Хана, че не ти си сърча.

мир? и да си продължим с темите.



а мъка има и ще има по света.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор abroadabroad (ентусиаст)
Публикувано18.04.13 09:49



къде би ти било удобно за някое кафе на приятелска среща?

първо- виждала ли си на живо сърча или рокича

второ - как ще разбереш, че това не съм аз

трето - трябва да си оправя маникюра и педикюра, щото среща с три жени -- представям си на каква критични погледи ще бъда подложен

четвърто - от тийн години не съм си правил едновременна среща с три дами, но това си е предизвикателство

пето - пуша като комин, но не пия и не налитам на самотни, уязвими жени

шесто - и сега 'кво пра'им



първо и второ - вярвай ми, ще позная



трето - няма нужда, като се запознаем ще разбереш, че опасенията ти в този смисъл са съвсем неоснователни

пето - прия и аз също пушим (за кайли не знам) и не налитаме на притеснени мъже (всъщност, да напомня че срещата е съвсем добронамерена)

шесто - поканата остава, какво правим?



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Xaнa123]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.04.13 10:24



Тъкмо аброуд е пуснала една тема за емоционалната интелигентност.



Ми и аз това им казвам на девойките, ако е сърча, шапки долу, такъв прикривач трудно се създава.
А и ние по-добре тук да го държим под око и да го превъзпитаваме.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.04.13 10:32



Брей, то това било темата за емоционална интеригентност



136 точки набрах

EQ между 121 и 168 точки:
Емоционалната ти интелигентност е висока - подходящ коз за адаптиране към всяка ситуация. Интелигентността ти е чувствена и интуитивна, прехвърля границата на обикновеното себепознание, основаващо се на самонаблюдение и самоанализ. Твоето АЗ е партньор, не само инструмент. Имаш голямо самообладание и най-често настроението ти е стабилно и позитивно. Взаимоотношенията ти са себеразкриващи и пълноценни, основаващи се на смесица от ефикасност, хармония и удоволствие. Използваш емоциите и интуицията си, за да разбираш света, който те заобикаля. Дори когато преследваш значими цели, не "губиш поглед" от себе си.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано18.04.13 10:33



хахаха , олала !!
както казват французите

успех, дами
превъзпитайте ме, моля !!
Фрау Елзе ( мама) ще ви направи по един щрудел и ще ви признае за номер ено.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.04.13 10:37



Че ние това правим, не ли?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано18.04.13 10:56



по другите верно не съм наясно, със Сърча обаче писахме в един клуб сигурно 7-8-9 години, тъй че него го "познавам".
той има/имаше други приоритети, и най-малкото мога да го оприлича на каквато и да е зараза.
...
както и да е де, всичко се променя, може и той....

друго е по-интересно: защо така реагира ти? какво като дори е той?



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: silver.moon]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано18.04.13 10:58



стига бе!
стига си се занимавал със себе си, не е толкова здравословно прекаленото вторачване
знаеш, "аз, аз, аз..." не оставя място за важните работи



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано18.04.13 11:00



и аз съм там някъде. малко повече ми е EQ-то от IQ-то





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Xaнa123]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано18.04.13 11:03



щото надуших бактериален рак, затова.

не аз - АН и аброуд те надушиха. Моят заспал марс в телец щеше да подмине и проспи. но му наближава време за реагиране. марс и сънце вчера ми преминаха през ДЦто.

може и да сте си другарували със сърча, но не знаеш в какво мутира откак го хранят с мараешко. съвсем сериозно. а то - мараешкото - като магарешкото и конското - напоследък го пробутват в какви ли не месни продукти без да го упоменават в етикетите.

иначе в кратце - приеми, че просто съм най-ниско емоционално интелигентна от присъстващите.



Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Xaнa123]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.04.13 11:13



друго е по-интересно: защо така реагира ти? какво като дори е той?

ааа, оказа се, че и Хана отбира от процесинг.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.04.13 11:17



щото надуших бактериален рак, затова

Това го пише из всички езотерични книги, но аз ще цитирам ... ха, изненадка, Башааар...


Никой не реагира на нищо от външния свят, ако то вече не е в него. Примерно, вървиш по улицата, обута в зелени чорапи, някой се обръща и вика по теб- Егати грозните жълти чорапи!!
Ти няма да му обърнеш внимание, защото знаеш, че нямаш жълти чорапи.
Ако обаче този някой почне да крещи - Ей, колко си глупава и проста ма жено, веднага ще се наостриш, защото в теб има подсъзнателна нагласа, че е възможно да си глупава.
Разбираш ли?
Това е алфата и омегата, която се преподава във всички езотерични школи, това иска да ти обърне внимание Хана.
Реагираш на нещо, защото то задира нещо у теб, ако изчистиш нещото у себе си, ще престанеш да реагираш на тоя род репеи от външния свят.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Xaнa123]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.04.13 11:19



Ми то е по-хубаво да имаме емоционална интелигентност, отколкото интелектуална...аз преди години сигурно щях да съм на 60 точки, доволна съм от чистенето, има още какво да се иска, ама и доста труд положих...
Впрочем, чета оня Космически наръчник, който ти си пуснала, пък Силвърът ми го препредаде, любопитно книжле.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор belika (пристрастен)
Публикувано18.04.13 11:24



Това е алфата и омегата, която се преподава във всички езотерични школи, това иска да ти обърне внимание Хана.


ама аз не съм езотеричка, а дърварка-традиционалистка. обяснявала съм го нееднократно.





Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.04.13 11:30



Ми аз затова ти го обяснявам като на дърварка-традиционалистка, да не мислиш, че не важи и за теб? Или че ако нещо не знаеш, то не ти влияе съвсем.
Ако реагираш на нещо, значи го има вътре в теб.
Ако го изчистиш в себе си, то ще изчезне от външния ти хоризонт и няма да се проявява в живота ти.
На практика, идеята ти да чистиш света от хлебарки означава, че си решила да почистиш себе си от онова, което привлича хлебарки в твоя свят. Което е хубаво.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Емоционалната интелигентностнови [re: Kaily]  
Автор Xaнa123 (няма време)
Публикувано18.04.13 13:36



или както пише в оня "Наръчник..." дето четеш, няма по-сигурен начин да се увеличи употребата на дрога, освен борбата с нея






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.