Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано09.12.12 06:45



Нали не мислим, че инфото, което смятаме, че получаваме от подсъзнанието или свръхсъзнанието винаги е вярно и правилно за нашия реален, действителен, физически и материален свят?

Тук и сега оперираме със съзнанието. За него трябва да се грижим.

Трайното пребиваване на ума в подсъзнанието или свръхсъзнанието, даже загубването му там, обикновено наричаме кома или лудост



Пък си имаме задачи, задължения и отговорности тук



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано09.12.12 07:30



трябва ми специалист, който да ми обясни с пет прости приказки що е то "суапова" сделка и кога я ползваме

- май става въпрос за бъдещи плащания, ама такива са много от дейностите на банките



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.12.12 15:14



Напротив, мислим


Писала съм го отдавна -
Убедила съм се с годините, че инфото на мозъка ми пет пари не струва пред инфото, получавано извънмозъчно и затова се придържам към извънмозъчното
От 20 или 30 години наблюдавам този феномен и ти няма да можеш с думи да преобърнеш опита ми, понеже е важен опитът

Трайното пребиваване на ума в подсъзнанието или свръхсъзнанието
Ти едно си знаеш, едно си баеш
Къде съм казала, че умът пребивава там АЗ пребивавам, не умът
АН, опитай се да разбереш, че аз съществувам и без ум и че АЗ осъзнавам и без ум

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.12.12 15:38



Тоест демек
има едно множество наречено АЗ
и има едно множество наречено УМ
и има едно множество, наречено СЪЗНАНИЕ

е, трите множества не се припокриват, ето виж тия ткри кръга и се абстрахирай от какво пише на тях, това намерих из нета, това поствам
Трите кръга са аз, ум, съзнание



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.12.12 15:41



Тук и сега оперираме със съзнанието. За него трябва да се грижим.

Вашият център на съзнание е само малка част от вашата битийност. Това е тази част, която осъзнавате най-добре и която сте свикнали да отъждествявате със себе си. Но това не е най-умната ви част. В подсъзнанието се намират невероятни сложности, които излизат далеч извън настоящите ви съзнателни способности дори за разбиране. Съзнателно вие можете да проследявате не повече от 3 до 7 единици едновременно, в същото време подсъзнанието жонглира с милиони единици информация едновременно. Не си мислете, че на сегашното си ниво можете да поемете отговорност на съзнателно равнище за всичко това. Пък и няма необходимост-то и така функционира безупречно.
В много ваши части извън съзнателното ви ниво има построени защитни механизми, които не ви дават възможност да повредите несъзнателната част от себе си съзнателно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано09.12.12 17:49



няколко вида са, но основната идея на суапа е да те обезпечи срещу бъдещи рискове от промяна в цената при периодични плащания - лихвени, лихвени+обмяна на валути отново при периодични плащания, промяна в цената на стоката (срещат се рядко и обичайно касаят петрола), кредитни плащания (при лоши кредити) и др.

най-често срещани са сделките за лихвен суап, когато с днешна дата си "купувам" фиксиран лихвен процент, тоест разменям плаващия пазарен с фиксирания за определен период от време (на теория до 15г., но рядко за повече от 5-7г., тъй като е много скъпо и не съвсем адекватно при прогнозиране). Обичайно касае дългосрочното финансиране, освен ако нямащ вътрешна информация за скорошен трус на пазара и си решила да спекулираш



например - тегля кредит при пазарно предлагане на плаващи ценови нива от 3M Euribor/Libor + надбавка (което би означавало на всеки три месеца лихвеният процент да се променя на база измененията в котировките на реферетнтите курсове на междубанковите пазари за съответната валута (Libor, Euribor, Sofibor и т.н.), решавам че се застраховам от ново покачване (каквито бяха преди кризата) и фиксирам основата, за което естествено плащам съотвената цена за разликата, изчислена върху главницата на кредита



Тема Re: Сънища*нови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано10.12.12 06:15



мерси


Като за всяко нещо си трябва знание от А и Б – трудничко ми е да разбера необходимостта и предимствата на тоя финансов инструмент, но като защита от риск е ясно защо се ползва от национални доверителни фондове.



Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано10.12.12 06:17



Така е, но каква полза тук и сега, ако умът след дълбока медитация, след състояние на безсъзнание или след дълбока упойка, не се прибере в общата част на окръжностите или поне в собствената си окръжност.

Пък той някакси не е много склонен- нещо го придърпва другаде



И аз ти говоря от опит



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано10.12.12 10:34



ей, човек и при въпроси трябва да ти вади с ченгел думите от устата



за националния доверителен еко фонд ли става дума и суаповата сделка с Швейцария или интуицията ми е не е сработила?

ако е това, тук става дума за кредитен суап (рядко се среща), тоест защита срещу риск от непогасяване на дълга, поради което швейцарците се застраховат от т.н. credit default risk, но в същото време, за разлика от елементарната застраховка или кредит, при настъпване на събитие могат да се облагодетелстват, тоест да печелят от актива в който са вложени парите и доколкото разбирам от продажбата на квоти?



Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.12.12 11:08



Ми ако умът не се прибере, друг ще поеме контрол над ситуацията и по-успешно ще се справи от ума.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.