Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 11.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано03.12.12 13:53



Ама що човек трябва да спи, че да си извлича от подсъзнанието? Аз това си го правя съвсем съвсем нормално и посред бял ден и когато си поискам.
И не сънувам.

Белика, ние с теб сега ни чака страхотен живот.


Пълен с приключения и чудеса.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано03.12.12 19:11







Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано04.12.12 07:15



Разликата е следната:
- В единия случай се опитваш да извлечеш инфо от несъзнаваното/неограничено по обем/ чрез несъзнателни методи /неограничени/, какъвто е сънуването.
- В другия – извличаш инфо от несъзнаваното чрез съзнателни методи/ограничени/. Т.е. от несъзнаваното извличаш толкова, колкото ти е съзнанието или ума.
По тая причина дълго време ти казвах, че трябва да се развива ума и съзнанието. Даже не знам дали ме разбра и си спореше заради любов към спорта





Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.12.12 09:40



Не е точно така, Ан, и в двата случая извличам от несъзнаваното чрез свръхсъзнателни методи, изключвайки ума. То това е цялата философия на сънуването - да се изключи умът, за да се даде пространство на под- и над-ума.
Просто вие не умеете да го изключвате активно и затова се налага да спите, че така да го изключвате по естествен път.
А пък аз мога да го изключвам и без да заспивам.

А каква връзка има развитието на ума и изключването му с цел получаване на информация вече ти ще ми кажеш.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано05.12.12 06:43



Никакво инфо не можем да възприемем или възпроизведем, нито от несъзнаваното, нито от свръхсъзнаваното, без понятията в ума

Трябва ни приемник и това е умът – може да е сбъркан, лишен от логика и пр, но си трябва
Без ума остават само рефлексите на физическото тяло, а то е още по-ограничено от ума.
Инфото от нематериалните ни тела се свежда във физическия свят пак чрез ума.
С един и същ сигнал единия ни телевизор хваща 50 програми, а другите- по 100



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано05.12.12 09:22



Тази нощ сънувах, че съм някъде в чужбина. Някъде, където живея сама, но имам приятели. Денят привършва, много съм уморена от работа и пътуване. Отивам аз в любимия си бар, поръчвам си бира на бармана, който ми е приятел и си взимам кутия цигари. Отправям се към входа да изпуша цигара навън. Нямах цигари, а исках да изпуша една по-бързо с бирата в ръка.

По пътя към входа с бирата и цигарите обаче ме засичат група хора, които седят и пият.

Навън е светло.

Сред тези хора се оказа, че имам познати. Една много стара приятелка от училище, на която дори кумувах, но не съм виждала от години и мъжа й.

Спирам се за малко при тях и се оказва, че в групата им има две жени - близначки - хубави момичета, но ме напада едната - не разбрах защо. Започваме да се бием. Бием се като в американски екшън. И аз нямам проблем с това???

Никога не съм се била с никого. А тези двете не разбрах какво са ми направили дори и защо ще се бия с тях.

Е, беше ми приятно да я набия. Сякаш бях Мила Йовович в някой от кретенските й филми с бой. Жената искаше да ми вземе бирата, отскубна се от мен, взе ми я и я отвори. Аз отново я хванах за косата, и й казах - разкарай се, ако обичаш - бирата си е моя, и цигарите, аз сега бързам - отивам да пийна малко бира и да пуша навън.

Повалих я, взех си нещата. Когато излязох навън обаче бирата беше топла и съжалих, че не съм й я дала.

Много странен сън.

Редактирано от belika на 05.12.12 09:23.



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.12.12 10:46



Мдам, ще трябва да се научиш да правиш неща, които си мислела, че ти е забранено да правиш.


Например да се грижиш за себе си преди да се грижиш за другите и други такива.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано05.12.12 10:48



Ставаше въпрос за сънуването и какво прави то и как аз мога да правя онова, което вие можете да правите насън, но аз мога да го правя наяве.
Къде заби пак в ума, много те тормози тоя ум, все около него се въртиш.



Ти сънуваш, за да ...
Е, аз нямам нужда да спя и сънувам, за да...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сънища*нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано06.12.12 06:16



Сънувам, защото понякога се случва да мога на сън невъзможни, невъобразими, интересни неща

– в будния живот мога да си ги представя след съня, но не мога да ги направя и усещанията са други

Да се откажа от сънищата ще рече да се откажа от много съществена част от живота си – понякога си мисля, че истинският живот е в сънищния свят:)

Учудвам се, че не желаеш да положиш малко усилия и да свършиш малко работа , след което ще обогатиш живота си. Понякога човек си сънува самопроизволно, но в повечето случаи просто трябва да си плати- напр. с малко работа, за да ги помни. Пък умът и съзнанието изследват тая работа и са важни.



Тема Re: Сънища*нови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано06.12.12 06:17



Бих поделила сънищата на три вида.
В първия- сънища, в които сме в състояния или извършваме действия, които вършим и в будно състояние – както моят сън с шаха.
Вторият вид - в будния живот не сме в подобни състояния и не вършим подобни действия- като твоя с боя.
Третият- в будния живот не можем да вършим такива неща- като да летим, например.

Аз най-често имам сънища от първия вид и някои от тях са предсказателни. А най-харесвам третия вид.

При твоя сън, както казва Кайли, може би става въпрос за интегриране на нови качества.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.