Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:24 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Юпитернови  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано18.07.12 15:15



да го почета и него за баланс и в името на надеждата, амин



Тема Re: Юпитер [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано18.07.12 15:25



кой знае, може пък Юпитер да е помогнал да са съвсем леки последиците от катастрофата
да видим как ще си намеря колата в края на работния ден





Тема Re: Юпитер [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (минаващ)
Публикувано18.07.12 16:05



и като стана дума за Плутон, Кайли, в твоя чест да постна една статия за банкерите



Банковият скандал: Наглостта побеждава

Дойче веле - 18 юли 2012, 15:35

Наглостта побеждава: този принцип приляга идеално за девиз на цяло съсловие от мениджъри и банкери. Каква е поуката за младите? Че единственото постижение, към което трябва да се стремят, са лъжите, безочието и измамите, пише Дойче веле.


Наглостта побеждава. Този принцип приляга идеално за девиз на цяло съсловие от мениджъри и босове. Сегашната ситуация в Европа затвърждава впечатлението от предишни банкови кризи, че онзи, който е причинил вреда на другите, по правило не е принуден да носи никакви последствия. Казано с други думи: той е ненаказуем и недосегаем.

Нима някой потърси например отговорност от г-н Георг Функе, който закопа цяла банка като Hypo Real Estate за сметка на данъкоплатеца? Нашите сведения сочат, че той необезпокоявано се радва на охолния си живот на остров Майорка. А какво се случи с жонгльорите от Фолксваген и Порше, които при сливането на двете фирми приложиха един гениален данъчен трик, така че държавната хазна да остане с пръст в устата вместо с приходи от 1,2 млрд. евро*?

Всичко това обаче е направо бледнее на фона на стореното отРобърт Даймънд, шеф на британската банка Barclays, който наскоро заяви, че "времето за покаяние и извинения вече е отминало". Преди броени дни стана ясно, че неговата фирма е манипулирала лихвения процент, по който банките взаимно си отпускат кредити - т.нар. LIBOR. По подобни съмнения се водят разследвания и срещу други големи американски и германски банки.

Мениджърите им обаче не са принудени дори да се извинят.

В Германия от тях изобщо не може да се търси съдебна отговорност, дори и ако се докаже, че обвиненията за измама са основателни. Всичко това е в реда на обичайната несправедливост, придружаваща днешните финансови дела, на което край би могла да сложи само една истинска революция.

Но още по-лош е моралният пример. Какво научават младите хора, които прилежно ходят на лекции в университета и активно се подготвят за бъдещата си кариера? Те научават, че за да стигнат до милионните заплати на ръководните мениджъри, е необходимо да имат съответния "деформиран характер". Едно време казваха, че постиженията трябва да бъдат съответно възнаграждавани. Тогава се имаха предвид постижения като прилежност, интелигентност, образование, познания.

Днес става ясно, че единственото постижение, към което си заслужава да се стремят младите, се състои от съвсем други неща: безогледност, лъжи, наглост и измами. Какъв е следователно европейският проблем, който ще си остане на дневен ред и след спасяването на еврото? Това е моралната запуснатост на икономическите ни елити, които дори не се опитват да прикриват тази своя черта, а самодоволно я излагат на показ.

Една Европа, която тайно е ръководена от подобни личности, не заслужава да бъде спасявана.

* Да да спести данъците , които ще дължи на държавата при покупката на Порше, Фолксваген обяви сделката за преструктуриране.



Тема Re: Юпитер [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.07.12 17:00



Девойки, има ли някой в София и желаещ да дойде да види Гал Сасон?
10 лева е билетчето, утре от 6 и половина.
Аз никога не съм го срещала наживо и ми е много интересно да ида, но сама не ми се ходи.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитер [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.07.12 17:02



Аз буквално преди няколко дена се свързах с един сайт, дето се списува уж от извънземен, напоследък вече не знам на кое да вярвам, та по принцип от месеци се носи слух, че щели да се правят много арести на банкери и силите на доброто да се справят със силите на злото, ма тук от три дена и в извънземен блог се набутах


Ми или лудвам, или светът се променя ,кво сега...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитер [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.07.12 17:05



И като стана дума за Плутон и Юпитер, та аз исках да се оплача и да питам ами сега пък какво?
Юпитер ми е в точна опозиция на Марс натално, пък сега Плутон почва да лази отгоре върху Юпитер, съответно квадратира Марс, а сега виждам, че и Уран така се е преместил гадината, че той пък да ми квадратира Юпитер и Марс.

Значи няма да оживея след втора такава тесла, първата дето тау квадратът Плутон-Сатур-Уран ми разгониха фамилията на слънце, луна и Меркурий, та още не мога да се оправя.
И сега как се гласиха, гласиха, и пак се натресоха Плутон и Уран.
Тоя път кажете, че няма да е страшно като преди, щото вече ще откача!!!



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитер [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано18.07.12 18:18



Катастрофа?

Скоро?



Тема Re: Юпитер [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (минаващ)
Публикувано18.07.12 18:19



Аз много искам - не заради Сасон, към когото съм доста подозрителна да призная

, но заради тематичната социалност - ако не замина до утре обед - ти драсвам и съм там, само ако сме банда обаче - сама няма да ида



Тема Re: Юпитер [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.07.12 19:37



ОК, аз първо му прочетох книгата за Кабала, даде ми я една приятелка. И после го издириф във фейсбук, светъл гай е, а дали е гей, ми е много интересно.



И на мен не ми се ходи сама, но пък лято е, все нещо интересно мога да си позволя да ми се случи.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитер [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (член)
Публикувано19.07.12 05:42



А, тъкмо вчера имах поводи да мисля за надеждата.
Точно сега имаме точен секстил между тр. Юпитер и тр. Уран.
Бързо, бързо трябва да си изберем в какво да вложим надежди:)
И без това се разпада квадрат между Юпитер и Нептун, който се свързваше с малко илюзорни надежди:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.