Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано12.09.12 21:39



Може би не нова техника, а комплексна методика – напр. значимо събитие на член от семейството трябва да го има във всички хороскопи или и в транзит към комбин.
Или енергия от общите транзити да се повтаря в транзитите към персоналния хороскоп.


много е вероятно и да бъркам, но все си мисля, че и това е налице, при това съвсем очевидно



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.09.12 22:18



не разбрах питаш ли или спориш?
ако питаш, да ти отговоря, ако спориш, аз нещо напоследък се отдръпнах от тоя род инициативи...преодолях го с техника



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано12.09.12 22:29



излишният спор го преодолях по естествен път, без техники


спорът си е в теб и затова така го виждаш, никакви техники (на повърхността) тук не помагат

питам



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.09.12 23:12



Директната техника е да фанеш бика за рогата.
Като имаш проблем с Венерата, примерно, да не риеш из целата астрология и да дириш аспекти, прогресии, връзки и други закачалки за шапката си, ами да проучиш основно характеристиките на Венера и да намериш коя точно на теб лично ти куца, след което да намериш подходща техника и да я отработиш.

Примерно - казвам го напосоки, не съм спец по астрология, както знаете всички.

Имам проблем с Марс, чула съм аз от АН, ок, Марс какъв е - изчитам, намирам характеристики всякакви - аха, лесно избухва, ето тука ме хванахте.
Значи дай да видим сега как да се справя с тая избухливост, вадя тефтерите и книжките и чета, ако не се сещам на прима виста.
И си намирам техника - всеки път, като ми се издуят бузите, натопорчат рогите и от ноздрите ми почне да излиза пушек, да броя бавно до 30 и после да реагирам.

Втора техника, намирам си дразнител, заставам срещу него и се оставям да ме дразни до полуда, докато аз осъзнавам дразненето и се занимавам само с осъзнаване, грам реплика срещу него.

Трета техника ... и прочее.

Това е най-общото, не ми върви в любовта, откъде идва това, аха Венера непреработена, управител на 7 на всичко отгоре, я чакай да видим какво пишеше Подводни за Венерата, лошото е, че сайтът му стана платен, а там имаше много интересни обяснения и на мен ми вършеха работа.
Аха, липса на умение да отдавам любов, желание да получавам. Или липса на умение да получавам и да отдавам любов, аха тренировки...оня ден един приятел ми иска техники - той пък с някакви контактьори се занимава, казали му да медитира и да отдава любов, а аз му го казвам от 2 години, ма йок, сега от тех го получил и го вденал. Обаче не му се получава техниката, какво да прави.
Измислихме нова, първа стъпка, усмихна се и продължи по живо, по здраво.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: Kaily]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано13.09.12 08:19



Какъв е тоя мерак само проблеми да решаваме



Вярно, това е една от практичните страни на астрологията – чрез самопознание и познание за света да избереш кога да засееш житото, например

Чарът и е в наблюдения и търсене на съответствия – като да гледаш с микроскоп или бинокъл – нещата са по-различни – нещо като желание за подтекст в разговора със света, за многопластовост, за нюанси:) – търсенето на хармония и на границите на свободната воля и детерминизма – създаване на нагласа, че животът е приключение, а не нагони – ей такива неща са в същността на астрологията



Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано13.09.12 08:22



Ако не свършат работа опозицията и квадрата на бързите транзити, може би Уран в секстил – сега е само полъх, предусещане:) – интересното е, че транзитите на Сатурн и Плутон по-често дават завършек, докато тия на Юпитер и Уран са време на зараждане на нов процес.

И още – енергията на Юпитер може и да не я допусне един стегнат и аналитичен ум, докато енергията на Уран минава през несъзнаваното и желана или не, просто се проявява:)

Пък Юпитер и Уран ще действат в една посока, та ще видим –а, и Венера се усеща в ежедневието, което пък е най-хубавото, когато е хармонично аспектирана от бавен транзит





Тема Re: Юпитернови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (ентусиаст)
Публикувано13.09.12 08:38



тоя въпрос ме занимаваше последните дни по неприятен повод, та ако установиш нещо конкретно, казвай.

значи в хороскопа на детето /мъж на 35г/ имаме съвпад на тр.Сатурн с натална Луна/момчето чака бебе/ и нищо друго не подсказва за сериозен здравословен проблем. Но от около седмица-две е загубило гласа си без други симптоми на настинка или вирус. А майка му се притеснява, защото бащата е починал от рак на гърлото. В хороскопа на майката тр.Сатурн е в 5-ти дом, но няма други подсказки за проблеми със здравето на детето. Би следвало да приемем, че за майката това са нормални страхове, а синът и трябва да се учи на отговорност към собственото здраве - и без това ще става баща:)

Такива семейни картини си искат още изследвания.



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (член)
Публикувано13.09.12 09:26



по въпроса за любимите техники - напоследък любими са ми дашите. не по някаква друга причина, а защото най-съвпадат като ефекти със случващото се. раху голяма даша - от 1998 година, като раху-то - без оглед дали мамата е права, или общината е права - все си е в съвпад с ац-то. после - кой е бенефик и малефик към лагната и към луната + кой с калко точки е шад балата-та + кой с какъв статут е в навамшата + кой с какъв статут е в рази-то + по принцип раху дашата си е смъртоносна почти, и да не доведе до фактическа физическа смърт.

друга застъпваща се по гадости техника е саде сатито, но - не само нормалното саде сати - сатурн към луната, а и саде сати към лагната.

и така - горе долу намерих обяснения за всичките гадости, реални-съзнателни и имагинерни - ненапълно осъзнати.

ц ц ц



Тема Re: Юпитернови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.09.12 11:07



Проблемите са камъни, пречещи на потока да се движи свободно.
Когато някой почне да мрънка тъдява, че нещо не върви, очеизвадно има камък, застанал на потока и пречещ му да тече свободно.
Писала съм го и преди - транзитите пилят, като ренде дърво, там, където има неравности, като мине рендето и пили, раздават се кански ревове и дискомфорт.
Това са въпросните проблеми, които ако се установят, могат да се преработят, т.е. пътят на рендето или на потока да се освободи и всичко да потече плавно.
Ако няма ревове, значи няма проблеми и тогава няма нужда от решаването им.
Не виждам как можеш да изживееш авантюрата на живота с два счупени крака, първо трябва да ги излекуваш.
Трън в петата и край с авантюристичните разходки, вадим трънчета всякакви.
А ти предлагаш да си сменя нагласата и да тичам свободно с трън в петата?

Ясно стана едно - че астрологията няма никакви техники за решаване на проблеми, само общи нагласи. Това ми беше и пойнтът от самото начало.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Юпитернови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.09.12 11:12



Това не са техники, не заимствайте думички от другаде да ги присламчвате към астрологията.
Техника е да почнеш да правиш някакво дишане например, техника е да правиш упражнения, техниката е твоя лична активност, не някакви си даши.
Къде е твоята лична активност във въпросните даши?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.