Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано31.05.12 11:57



Това за умирането е вярно - но и валидно някъде напред във времето за всичко живо, че и не живо на този свят.

Все някой ден - някак ще се мре. Аз говорех за начина, скоростта и събитийните верижки, довеждащи до настъпване на този ден при някои от принцесите.

Вярваш ли в истинската непреходност? Че е възможна за някого, за нещо?



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано31.05.12 19:53



Вярваш ли в истинската непреходност? Че е възможна за някого, за нещо?

като изкарано от контекста - вярвам, да
във него - не се ангажирам с мнение



Редактирано от abroadabroad на 31.05.12 19:54.



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано01.06.12 06:37



Добре де, но не изглежда да е мегаломания – никаква ли друга думичка за общото в избора на цветя и приятели не ти идва на ум?:)

Ако нещо ни е призвание, крайният успех или неуспех е на заден план.
Ако от сега знаеш, че на 100% няма да успееш с хибридите на рози, ще загубиш ли интерес?



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано01.06.12 10:07



Хубаво е, че вярваш. И аз искам да вярвам. Но като гледам, особено последното десетилетие колко загуби, от всякакъв характер ме сполетяха - все повече ми се разклаща вярата в непреходността.

Дори, когато говорим за качествени натрупвания - цивилизационни, културни, емоционални - те не се трупат 1 към 1 с наслагвания материал, а всеки ден и път си мутират някак според зависи - контекст, време, място, емоции...



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано01.06.12 10:20




Добре де, но не изглежда да е мегаломания – никаква ли друга думичка за общото в избора на цветя и приятели не ти идва на ум?:)



Каква дума да дам? Претенция? Претенциозност? Вкус към фльонгите? Колкото по-завъртяно, идиотско и принцесешко - толкова по-сладко и вкусно?

Помогни ми. Дай ми ти възможна дума. Въпреки, че не ме познаваш. Никога не съм имала особен вкус към лингвистиката - не съм вярвала в тях. математическите науки по-ми вървят.


Ако нещо ни е призвание, крайният успех или неуспех е на заден план.
Ако от сега знаеш, че на 100% няма да успееш с хибридите на рози, ще загубиш ли интерес?


Няма начин да нямам успех с розите - първите ми рози от семенца - 2 бройки оцелели произведох като дете, в 4ти клас някъде - самостоятелно опрашени, събрани и засяти семенца, поникнали и цъфтящи. Без всякаква академичност приложена.

Сега целите ми не са по-различни. От стремеж към опитност и резултат - красив, евентуално. Няма финансови цели.

Е - бих се радвала много, ако някой ми попляска - освен селските баби-съседки, и учителят ми по биология, пляскали ми на времето, дори не особено искрено, защото не виждаха никакъв смисъл от "многото ми труд за нищо". По-скоро ми пляскаха, под упорна заплаха да не се разплача, ако реагират иначе на разпалените ми хвалби за моите невероятни розови постижения.

Този път ще има повече целенасоченост, надявам се знания и това онова замесени в експеримента. Той започва утре, между другото - най-голямата ми роза е на път да се разтвори - и нея ще ползвам за майка - а прашец ще събера от кварталните градинки - довечера или утре вечер, след като се стъмни - с кражба

- е, аз ще открадна по едно неразтворено цветенце без дръжка от желан цвят, за да събера стерилни полени.

Представям ви първата си мама - казва се - Текила Сънрайз, има 15 цветенца, вече разтварящи се и камари нови - напъпващи и израстващи в момента нови пъпчици и филизчета, гледам я с голяма грижа от 3 години, чаен хибрид, силно ароматен и обилно цъфтящ, сравнително устойчив на болести:

Не вярвайте на снимката, че мамето изглежда дребничко - храстчето е големичко - високо колкото първолак:







Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано01.06.12 10:32



И да отбележа - май не се сещам за нещо, в което да не съм успяла на 100%, моите си 100%, не някакви книжни или обществени, освен ако не съм се отказала/зарязала го, заради нещо по-належащо, интересно, отклонило ме или запалило ме просто.



Но дори такива ми отказвания - май не са били пълни отказвания - обикновено, макар след дълги години по един или друг начин се старая да си довърша започнатата пътечка.



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано01.06.12 11:14



Красиво си ти е хобито:)

Тия дни едно момче казваше, че хобито му са делтапланерите. Скъпо хоби. Добре че преди време си избра професия, която сега му носи достатъчно пари.

Дали си избираме хобито според финансови възможности или пък като се появи хобито, после някак се появяват и финансовите възможности :) – ако е второто си е магия:)

Не знам думичка за твоите избори- човек си я търси сам:)
Аз дълго съм търсила думичка за моите – май е „различност“. Така съм си избирала професия, приятели, занимания и пр. Когато се появява нещо ново около мен, ако в характеристиката му я няма тая думичка, си знам, че новото няма да е трайно:)/в тоя смисъл казах, че е важна думата, която се повтаря при изборите:)/



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано01.06.12 16:24



По-социално хоби си е избрало това момче



И аз харесвам делтапланери, и други летателни средства, сърфове, кайтове, мотори, бъгита и картове, но не бих могла да ги нарека хоби въобще.

Защото нито социалният им елемент - събиране със себеподобни пристрастени - при тях ми е основен, нито пък влечението ми към тях има нужда от толкова редовно задоволяване. Та не е пристрастеност това за мен, а по-скоро просто харесване.

Хобитата ми, а и дейностите ми - които са ме привличали - все са били разни по-индивидуалистични, дори самотни. И във всичките има доза идеал, изначална невъзможност или детинщина. Някаква висша цел - мъничък подвиг, да облагороди, разкраси или зарадва света/други хора.

Свързани са били с доста труд по тях, търпение, наслагвания на етапите, и не толкова парите са били определящи, по-скоро със задълбочаване на някоя мания - все някак намирам начини да покрия и финансовия й фронт. Е, екцесии не е имало. Май не се сещам за нещо - с парично измерение, което да съм искала на всяка цена, и да ме е вкарвало в затруднения, за да го получа, или пък със задоволяването му да съм съобразявала други бюджетни направления.

Не знам как да си избера само думичка, различна от вече посочените назад в темата. Различност става, защото в близките ми обкръжаващи не е имало друг представител на нито една от обичаните ми дейности, от който да съм взела първоначален пример или посока.

Редактирано от ponichka_ на 01.06.12 16:27.



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано01.06.12 16:42



Това с думичката, която е обща за всичките ни избори, е интересно, защото не и откривам сигнификатор.

Правиме избори във всички сфери на живота си- за пари, за пътувания, за дом, за удоволствия, за работа и т.н. по аналогиите на всеки дом. А всеки дом си има различен сигнификатор.

Как тогава има някаква еднаквост в изборите ни и на кой сигнификатор да се подчинява. А може да е комплексна формула.

Пък си е важно да осъзнаваме как правим някакъв избор- та целият ни живот е следствие от избор в конкретен момент.



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано01.06.12 18:15



Не съм сигурна, че всичко може да се въплъти в конкретен астросигнификатор. По-скоро в дискутираните от теб системи за сила на на планетите, слани, баланс на елементите, домовете, гокленови сектори, и разбира се обща аспектация на основнте сигнификатори на личността и ъгловите върхове.

За твоята карта ми е трудно да кажа



Същото важи и за картите на другите две събеседнички, та ще ползвам моята всеизвестна с текущата й ректификация

При мен есенциално най-силна планета е Луна, тя управлява Слънце и МЦ. В сидреалната карта тя си остава така достойна, но до нея застава и Венера на трон.

Прибавяме и ъглови Уран, Сатурн, Меркурий, Възел, и най-високо - Слънце. И горе-долу схемата с изборите и посоките е изяснена. Като във всичко стой остатъчния привкус и придърпване на Сатурн - у4 и 5, и на камарата 8модомни жители.

Целият ни живот не е съвсем следствие от избори обаче, в моите очи. Наслагване някакво, но комбинирано и с неща, които просто е трябвало да минат през нас, или ние през тях - неща - които не сме избирали, или те нас - като семейство, болести, и ангажименти към тях например. А по-скоро - дължащи се на някаква небесна ръка + нашия си морал дали да ги подминем, или да останем стоически и да си понесем всичките последствия - плюсови, минусови, забавящи, или дори циклещо безнадеждни на мирис понякога. Аз съм от стоиците. Не бързам за никъде, и май никога не съм бързала, тъй или иначе всичко ми се стоварва на камари от всякакви посоки. От скука рядко съм можела да се оплача.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.