Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано27.05.12 13:37




Има два типа хора - прекалено уверени и недостатъчно уверени.
Прекалено уверените се лекуват по друг начин, но пък и те не пишат тук, а и изобщо не пишат за увереността...навремето имаше една книжка - Изкуството да бъдеш егоист.
Самото заглавие звучи светотатствено, обаче в един момент прозрях, че тая книжка хората егоисти изобщо няма да я прочетат, ще я четат хора, на които им липсва достатъчно егоизъм.
*******
Разбираш ли? Ние имаме склонност винаги да скачаме или в едната крайност, или в другата, независимо за какво става въпрос. А е важна дозата.
За теб трябва една - две дози увереност и няма нужда веднага да изтъкваш какво правят предозираните с увереност.



Кайли, Кайли, аз не изтъквах нищо - освен малкия риск от прекалено вдигане на люлката в една от двете посоки...



Вчера например пих кафенце с моята другарка, за която ви казвах преди време че се зае да работи като лайф коуч.

Тя е била винаги доста енергична персона, не й липсват успехи и в работа, и с мъже, и е социална, въобще...

Сега обаче - напоследък, е толкова зашеметена от учения като "Изкуството да бъдеш егоист"/изкуството да живееш на макс, тук и сега/да бъдеш соята истинска същност/ако всички правим само това, което искаме - всички ще бъдат щастливи, и т.н., и т.н...

Та тя ми заяви, че вече не се интересувала от другите, и живеела и правела само неща за себе си. Аз я попитах, така като прави дали не наранява някакви хора по пътя си, и дали прекаленият егоизъм не я е зашеметил малко - та да поеме такава инерция в определен момент, да се движи като : Слеd мен и потоп?

А тя ми каза, че аз съм живеела в безвремие, прекалено отлагане, старание да спасявам и угаждам на всички, и на света, което било абсурд защото съм пратена тук, за да бъда аз щастлива, и да чакам бог да ме спаси, а не аз да си играя на мама и бог за другите.

Има вярно и в двете тези. Обаче: мен спасяването ме прави щастлива, защото съм суетна визнЪ.

А прекалените егоисти и увереници ме плашат - защото доза съмнение има във всичко, колкото и добре да е конструирано и преценено, и фира и жертви винаги има, въпросът е дали ти наистина си готов да понесеш последствията/жертвите/фирата, които ще се случат след определен твой избор.

Въпрос на приоритети, и осъзнатост, както каза мойта другарка-лайф коуч-ка.

Аз обаче съм по бавните работи, поне в сегашния ми етап.

Не зная дали ще мога да стана по-уверена скоро. Вероятно имам нужда от подплати за всяка конкретна моя увереност - например - да спася клематисите, и успешно да хибридизирам и тях, и розите - и другите д ами попляскат дружно и ще стана уверена в този план...

А ей така уверена - защото ми харесва да бъда - аз не мога да стана... Имам нужда от фийд бак за всичко, което правя, през 90% от времето и случаите е било така. Е, от време на време /2 пъти/ и аз съм имала разни фикс - идейни - манийни походи в обречени предварителносоки... Но и в 2 та случая се намериха добри хора д ами отворят очите, и да ми сменят курса... Ако не бяха го сторили не знам къде бих била днес. Още не съм успяла да призная пред себе си напълно - обречеността на тези ми 2 похода, защото така и не хванах линията - да си счупя сама главата, и да си науча сама уроците...

И ми е малко жал за което... Обичам сама да си уча уроците, но вероятно ми липсва малко смелост за да дерзая до край винаги, когато касае мен. Дерзая винаги до край обаче, когато касае спасяване на други.

Редактирано от ponichka_ на 27.05.12 13:58.



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано28.05.12 07:36



А, често се случва така – нещо ни пленява в началото и го правим лесно и чудесно, а после почват трудностите. Можем да гледаме на трудностите като знак да зарежем нещото или като на изпитание за достойнство.
Друг път- в началото трудно, пък после, ако издържим, става лесно.

И розите и климатисите си струват усилията. Аз мислех, че тия климатиси са някакъв стадий от развитието на розите:) Лесно можех да видя в гугъл за какво говориш, но е важно ти да го опишеш – думите са си енергия – не знаем какво точно правим сега с думите, но и без това внимаваме:)

По тоя повод – прогресивната Луна е в 11-ти дом на нови начинания –това с розите от кога е?



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано28.05.12 17:11



А, често се случва така – нещо ни пленява в началото и го правим лесно и чудесно, а после почват трудностите. Можем да гледаме на трудностите като знак да зарежем нещото или като на изпитание за достойнство.
Друг път- в началото трудно, пък после, ако издържим, става лесно.


Аз обикновено така гледам, и по гръб май не падам, или поне ми е трудно да си спомня и призная кога и как точно... Но в конкретния случай, както и в други случаи, касаещи живи същества - е малко деликатно - не става нито с добро /чувства/, нито с лошо /бой/, нито с аналитичност и философстване /разум и заучености/, а само с някаква интуитивна комбинация от всичко - и със стабилна щипка искреност и талант. Питането в случая е наличен ли е той или не... Но времето ще покаже.

И розите и климатисите си струват усилията. Аз мислех, че тия климатиси са някакъв стадий от развитието на розите:) Лесно можех да видя в гугъл за какво говориш, но е важно ти да го опишеш – думите са си енергия – не знаем какво точно правим сега с думите, но и без това внимаваме:)

А, внимаваме - аз не внимавам. Поне не целенасочено. Гледам единствено да има баланс на щетите и съграденостите по пътя.

Не съм пестяла енергия, не и за нещата, които обичам, или, които харесвам. Е, случвали са се и ситуации на разпльокване тотално в следствие преизчерпване на енергиите... Но пък до сега са се наваксвали някак...
Колкото до розите - ще видим, днес си позволих да помисля дали не бих написала нещо по повода. С леко користна мисъл, ествествено

. Да пиша тоест на един научен център по хибридизацията в Тексас - та им докладвам за моите дейности, сполуки и несполуки, пък те да ми правят анализи лаболаторни, и да ми съдействат с други познания и техники, до които аз все още нямам интелектуален и материален достъп... Съчиник си първа версия на писмо, още не съм го пратила.

А клематисите са вълшебни - нали?

По тоя повод – прогресивната Луна е в 11-ти дом на нови начинания –това с розите от кога е?


Тази прогресивна Луна е някакъв голям фишек, да ви споделя. Поне в моята карта. В най-кофтито домове, за които имам спомен за прогресиите й - ми е било най-конструктивно. А откак навлезе в 9ти, да не говорим за 10тия дом - върза всичко с моряшки възли сякаш...

Колкото до манията с розите - тя си е от веки веков при мен, от прохождане ходя да бера розите на бабите в квартала, садя под буркани от детската градина розови клони, първия ми розов хибрид - самостоятелно опрашен, стратифициран, засят, и отгледан до поникване е от 4ти клас някъде, а рози по балконите гледам от 11 години.

Схемата с хибридизацията и сегашното трупане на евентуални розови родители - датира наистина някъде от началните месеци на тази година, ака - когато и т.нар. прогресивна луна премина отвъд - в 11тия дом.



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано29.05.12 11:44



Ама как пък избра тия рози – заради красотата? Та красиви и доста по-лесни за грижи са и други цветя.

А в живота в други сфери пак така ли е- как си избирала приятелки и приятели? Кое е общото в тях? А училища, ако си избирала?

Ако сме подвластни на някаква енергия в изборите си, тя се проявява във всичките ни избори. Коя е тя при теб?

Обаче това с „конструктивното“ , когато прогресивната Луна е в 6-ти, 8-ми или 12-ти дом е особено интересно. Може да е защото Лунната енергия ти управлява Слънцето, т.е. Аза, а в тия домове е насочена на вътре и способства истинска себеизява повече, отколкото когато транзитира другите домове. Но това ще рече, че не откриваш поле за изява на потенциала си през повечето време.



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано30.05.12 14:45



Здравей АН, и на всички - здравейте!

Простете, че малко егоистични ми станаха тукашните писания, и не се включвам в другите теми.

Последните дни бяха от най-трудните, които съм имала.

Вчера оперираха мама, а се случиха пътьом и камари други истински дивотии.

Като крайни резултати мога да докладвам, че:

Повечето клематиси-бебета май са безвъзвратно обречени на смърт, оказа се, че допълнителното осветяване, което им пусках от лампа ги е попарило, а и нови гъбни плесени се появиха в, уж стерилизираната, нова мини оранжерия.

Накрая просто ги извадих и наредих под прозореца, на сянка на пода, като ги пулверизирам от време на време. Има някаква причина при мен оранжерийните инсталации всеки път да плесенясват и предстои да разбера как да я преодолея.

Тъжно ми е за клемчовците, но поне хората да оцеляват.

За изборите в живота ми, АН - на розите като страст, и на всичко останало - училища, посоки, приятели, мъже, професионални въжделения в по-зряла възраст - АН, наистина ли искаш да ме караш да ти отговарям, като си почеткам, и без друго вредната ми принцесешка мегаломания?

Да, аз съм една кукувица на средна възраст която от малка расте с плаския стереотип, че е родена принцеса. Не от тези, затрупаните с милиони злато, лъскави парцалки, и живеещи в някакви кичозни палати, а от по-зловещите принцеси - дето си мислят, че са толкова специални, колкото розите или клематисите, които няма значение как са се облякли, и в каква къща живеят точно сега /е, все някак се е случвало, че и къщи, коли, дрехи, училища, приятели и посоки животът ми го е докарвал достатъчно, кактос е полага на истинска принцеса, което пък е водило до камари зложелатели, смятащи, че аз просто не заслужавам всичко това, а на тях то им се полага много по-напред по право и заслуги/. Рози, клематиси, сечива, къщички, каляски, другарчета, мъже, и изобщо и въобще - безнадеждността на мегаломанията ми май наистина няма край...

Е, аз се боря с тези си трески, и дори, според някои съм развила някаква сладникаво сантиментално влечение към народнящината и непретенциозността във всичко - език, изразни средства, външен вид. Но не съм можела да се скрия, защото на общ маниер не съм можела да го докарам.

В това ме обвини един приятел снощи, на когото аз казах, че той и някои от срадата му излишно театралничат в езиково и елитарно отношение, с цел да се дистанцират от т.нар, според тях плебеи. А излишнарта, препъната елиращина - когато е преекспонирана - намирисва на глупост, защото й липсват и конструктивност и смисъл.

И така, както ти написа по-рано, и аз се съгласих - "Ти си напълно уникална и специална, точно както всички останали!" - та ако всички започнем да си навираме един на друг в носовете своите принцещина, уникалност и специалност - на какво би заприличал света? На място, където никой не иска да общува с другия, а само да си оглежда царсвената осанка в огледалце-огледалце, кажи ми, че аз съм най-сияйната на земята!

Макар да е факт, че всичко има значение, и че има и несмесими социални слоеве - не говоря само за социално-икономически такива, а повече на културно ниво, и че в ситуации, в които опитаме да си затворим очите за взаимните си различия - обичайно следват грандиозни фарсове, да не кажа - катастрофи, в които се нараняваме взаимно, и обиждаме. Е идиотско да се капсулираме в супер хигиенна-стерилизирана микро среда/оранжерия - където да си дружим с 5те на брой себеподобни другарчета и да си мислим, че така ще се разбираме идеално всички, и ще пазим взаимна стриктна хигиена. Опитите ми до момента, и с хората, и с клематисите и розите от резници - доказват точно обратното - колкото повече се капсулираме и стерилизираме - толкова повече нови щамове плесени и гъби щукват от някаква напълно невидима за нас пролука. И прецакват всичко, което имаме. Защото всичкото сме струпали по собствено съзнание в т.нар. до скоро напълно стерилна и капсулирана наша си мини оранжерия. И никакви супер модерни халогенни лампи за стерилизация или нови химически лекарства не могат да помогнат. Защото щамът, не само е проникнал отвътре, но и е успял да мутира, и вече всичко е неспасяемо.

Понякога директният досег с по-прости, но повече щамове гъби и плесени ни изгражда собствен имунитет, и на нас, и на клематисите.

Относно прогресивната ми луна в трудните домове - да, имаш право, но има и друго за онова, което преди казах - последните й походи през 9тия и 10тия ми дом, бяха предварително обречени на връзване и спъване с моряшки възли, защото беше и престаряла. И преди да дойде прогресивното новолуние - някак нямаше грам газ да засвети, без оглед на други - уж положителни конфигурации.

Сега да се надявам, че малко поне искри навън ще даде.



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.05.12 18:02



Уха, намерила съм си една група във фейсбука само заради заглавието ,което незабавно ме впечатли и безумно ми харесва

Ще взема да зарежа всичко и да стана принцеса

Колкото повече време минава ,толкова съм по-сигурна, че наистина ще взема да го направя.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано30.05.12 21:17



Хехе



И ще си се печем заедно на принцесешкия огън, пардон - плаж тогава

Знам я тази фб група - мили прияелки ми я пратиха отдавна. Не съм й членка обаче. Имай предвид, че доста от принцесите свършват:

1. зле
2. рано
3. имат много зложелатели

Примери има и други, само два от по-новата история:

Даяна
Принцесата на Монако


Редактирано от ponichka_ на 30.05.12 21:19.



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.05.12 23:03



то и с хората е същото

Доста от тях свършват зле и повечето даже умират.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано31.05.12 06:46



Да- розите и майка ти. Да се надяваме, че розите са жертвоприношение, поради това, че енергията не се губи, а се трансформира и ни трябва баланс:)

За паралела между розите и приятелите – всичките ни избори в живота може би се подчиняват на една сила с различни проявления. Ще е по-точно да говорим за една потенциална енергия в нас:)
Просто чрез различните и проявления като кинетична я опознаваме:) Но надали е мегаломания - опитай с друга думичка- важно е да намираме точните думички- заради онова трудно или невъзможно насочване на фотоните:)

Ще се върна на една твоя стара реплика:) – има неща, които си мислим, че ние избираме, а всъщност те ни избират:)/беше по повод мое изказване за астрологията/
Дали е така с цветята при теб? Разпознаваме ги по това тия неща, че те са като наркотик за нас- веднъж като ги открием, ставаме зависими от тях, поне за определен период. Ако не се занимаваме с тях, ни е психически или направо физически дискомфортно. А тогава говорим за призвание.



Тема Re: Хорарна астрология - прозорче към бъдещетонови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано31.05.12 11:50



Но надали е мегаломания - опитай с друга думичка- важно е да намираме точните думички- заради онова трудно или невъзможно насочване на фотоните:)


Важно е наистина, но колкото и добре да си мислим, че боравим и усещаме езиковите подбори в техните нюанси и деликатности - винаги има риск от грешки. Дори да имаме сензитивни и образовани събеседници. Защото в призмата на подбора на точни думички и не само - изразни средства в общуването - участва не само цивилизационното наслагване - езикова култура, познания и т.н. - но и неща като личен опит, лична чувствителност, първите 7 години, и т.н...

И в крайна сметка - никога няма гаранции, защото езикът и думите не са математика.


Относно изборите, които понякога ни избират - възможно е. Но всичко на ръб - призвание - при мен поражда съмнения и питанки. Не знам за цветята. Със сигурност при мен те са постоянно присъствие в живота. Дали са призвание - и дали ще мога да дам принос аз за видовото им разнообразие - времето ще покаже.

Вчера опитна цветарка с агрономско образование на доста години - съвсем приятелски ми обясни, че тази сфера - хибридизацията е минирано поле, само за големи - пълно с опасности, завист, огромни спънки, пари и какво ли не. Та да съм се откажела овреме от детинските ми мечти. Имало си много основателни причини в малка България да не били правени до сега хибриди точно на тези цветя.

Да съм се захванела с хибридизиране на орхидеи, теменужки и домати.

Аз й отговорих, че мини и зложелатели има във всяка житейска област, и че истински чистите и искрени идеи не могат да бъдат наистина омърсени от подобни спъкни. Дори да предизвикват понякога забавяния, колебания и сълзи.

Но дали е така - времето ще покаже. Точно днес сякаш ми се струва, че по-правата е тя, а не аз.

Редактирано от ponichka_ на 31.05.12 11:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.