Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Пак за астрологията  
Автор abroadabroad (непознат)
Публикувано27.04.12 18:54



АН:
Може би с най-много подсказки за увеличаване способността ни да приемаме и отдаваме енергия / а от там да повишаваме нивото/е астрологията.


защо мислиш така?

сещам се за едно твърдение за включен Сатурн - всичко, което до сега те е вълнувало, спира да намира смисъл в теб и ти в него - случи ми се като мина през разикална точка сега, следователно до сега не е бил включен, преминавайки през други такива преди, или защото МС се брои с най-висок рейтинг в индивидуалната карта



Тема Re: Пак за астрологията [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (непознат)
Публикувано27.04.12 19:07



има ли начин астрологията да отчете кога ще свърши страстта по едно или друго любимо влечение, без възраждане, необратимо
нещо като да си изгубиш енергията и вкуса към живота

тр. Венера не ми е виновна, че не се проявява, проблемът си е в мен - няма как да се активира нещо, което е умряло, т.е. наталната Венера

наблюдавам го и при много други изгубили хъс, останал е само инстинкта за оцеляване



Тема Re: Пак за астрологията [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (новак)
Публикувано28.04.12 06:14



Докато се придържаме към наблюдения, статистика и рапорти, нещата в астрологията са лесни.
По-сложни стават като тръгнем да търсим логиката и законите в окултните науки.

По-скоро въпросът е кога, задействана енергия от радикса, се проявява по всичките си аналогии. Или пък кога, енергия, улавяна към момента от външната среда, се проявява по всичките си аналогии.

Защото повод за тая дискусия май стана изявлението ми, че щом енергията на Венера се е проявила като заболяване, покрай това, че управлява 6-ти дом, можем да очакваме да се прояви и в работата, защото управлява и 10-ти дом, а също така и по основните си аналогии като пари или любов.
При това наталната Венера не е кой знае колко силно активирана, пък транзитната, вярно че е на десцендента, но е бърза, така че нямаме основание да очакваме кой знае какво по аналогиите и.
А това, че дори при слаба активация се проявява, изключва допускането, че тая енергия е мъртва или не се усеща.

Всъщност да трупаме опитности и да интегрираме различни енергии си е задача на всяко прераждане. Дали ще го осъзнаваме с техниките на процесинга или астрологията си е въпрос на предпочитание или афинитет. И без това корените на процесинга са в кабалата, а тия на кабалата са в астрологията



Аз погледнах споменатите от теб периоди – как си обясняваш факта, че тогава енергията се е проявявала по-категорично?



Тема Re: Пак за астрологията [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.04.12 09:40



ААААААААА


Стига с тая кабала де.
Процесингът няма абсолютно нищо общо с кабалата, позволи ми да знам, години наред съм се занимавала и с едното, и с другото.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (непознат)
Публикувано28.04.12 22:06



добре, де

, като си се занимавала, и сега забравяш или отричаш наученото?



Тема Re: Пак за астрологията [re: AH_]  
Автор abroadabroad (непознат)
Публикувано28.04.12 22:41



По-скоро въпросът е кога, задействана енергия от радикса, се проявява по всичките си аналогии. Или пък кога, енергия, улавяна към момента от външната среда, се проявява по всичките си аналогии.

да, точно това е въпросът, но май не само


малко като при математическите задачи - най-важно е добре зачетеното условие

Аз погледнах споменатите от теб периоди – как си обясняваш факта, че тогава енергията се е проявявала по-категорично?

в първия случай - ясно от съвсем активираната Венера
във втория - нямам представа, ако зачитаме приоритетно Венера

за да си опростя нещата игнорирам всички след Сатурн и свивам до връзки/любов

- Венера под управление на Сатурн, ретроградна и без еценциални плюсове - той, от своя страна ретрограден, анаретен и в 7
- Меркурий отново под управление на Сатурн, при това в рецепция с него
- Меркурий казими - едни казват, че е специално достойнство, но съм по-склонна да вярвам на тези, които казват, че колкото по-близо до Слънцето - толкова по-ощетен
- Слънце опозиция Луна

само това (горното) е достатъчно, за да се предположи, че връзките и любовта няма да са лесни, нито пък в изобилие

до тук добре, но възниква въпросът защо където преди е текло вече не ще да тече
при предишна цикличност приблизително равна на преминаването на пр. Луна през знак и почивка от 1/2 на нея, съотношението се е променило умножено по 3 - значи, или е приключило, или има друго основателно логично обяснение

заради сходящия натален близък аспект на Слънце/Меркурий може да се допусне, че любов ще има, когато се възнамери - да, ама не, или може би не се възнамерява

не мога да предпиша и пари, и любов едновременно само на Венера - поне фактологията е в полза на това твърдение, както и за връзките (тези дето са смислени, де) прави впечатление, че са при активни Слънце/Меркуий, Слънце/Луна, не без участието и на Венера - всичкото на куп по едно време
т.е. отдавна не е било такова взаимодействие на категорично съчетани енергии
когато си състване като от орел, рак и щука, ефективността е в синергия в подходящото време, освен ако не се науча да обичам с разума си, но надали в това прераждане



Тема Re: Пак за астрологията [re: Kaily]  
Автор AH_ (новак)
Публикувано29.04.12 07:22



А къде са корените на процесинга?

Едно момиче, докато чака за работа или докторантура по счетоводство в икономически университет в Копенхаген, посещава разни свободно избираеми курсове. Един от тях е по самоконтрол и мотивация на работници и работодатели. Това и беше и мастер-тезиса в същия университет. Та там ги учат, че корените на процесинга и сродни духовни учения са в Тибет. Но може би ги лъжат или преподавателката е „дървена тиква“ или както там нарече учените, понеже имат научни титли:)

Някой от лубимите ти духовни учители има ли подобно отношение към традиционните науки?
Дали разбираме в дълбочина духовните им учения?



Тема Re: Пак за астрологията [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (новак)
Публикувано29.04.12 07:26



освен ако не се науча да обичам с разума си,

А, на мен в последно време точно в това ми се вижда основният въпрос и магията на окултните науки и в частност на астрологията - мястото на разума и от там на волята в случващото се в живота.

И да изброим още астрологични предпоставки целта ще е все тая- чрез символите да стигнем до осъзнаване.

Любовта е осъзнато чувство – сродните и състояния си имат други имена – влюбване, привличане и пр.
Като такава трябва да минава през Слънце, Луна и Меркурий – нали не случайно са подредени планетите в астрологията.

Виждаме как в по-ранния период, през 1992г, транзитните Уран и Нептун са в съвпад с наталните Меркурий и Слънце. През вторият период - 2004-2005г – тр.Сатурн е в опозиция с наталните Меркурий и Слънце – т.е. отново силна активация на разум и воля.

Щом сме разумни същества, защо да очакваме, че нещо удовлетворяващо ни ще се случва, без участие на разума?

И за да ни се случи нещо желано, разумът всякак е определил рамки.
Колкото са по-широки рамките, толкова повече събитийност е допустима и възможна.
Дали проблемът не е в рамките? – не само за любов- за всичко.
Какви са рамките, напр. при незаконно печелене на големи пари?



Тема Re: Пак за астрологията [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.04.12 10:29



Лично създателят на процесинга Хълард казва, че е взел информацията от някакви племена нейде из островите, занимаващи се с шаманство и вуду.
Ама ти щом казваш, че той не знае откъде са му корените, ти си права, той греши.



Във всеки случай не съм забелязала при астрологията да се прави процесинг и при процесинга да се отчита астрологията.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологията [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.04.12 10:33



Щом сме разумни същества, защо да очакваме, че нещо удовлетворяващо ни ще се случва, без участие на разума?

Вашият център на съзнание е само малка част от вашата битийност. Това е тази част, която осъзнавате най-добре и която сте свикнали да отъждествявате със себе си. Но това не е най-умната ви част. В подсъзнанието се намират невероятни сложности, които излизат далеч извън настоящите ви съзнателни способности дори за разбиране. Съзнателно вие можете да проследявате не повече от 3 до 7 единици едновременно, в същото време подсъзнанието жонглира с милиони единици информация едновременно. Не си мислете, че на сегашното си ниво можете да поемете отговорност на съзнателно равнище за всичко това. Пък и няма необходимост-то и така функционира безупречно.
В много ваши части извън съзнателното ви ниво има построени защитни механизми, които не ви дават възможност да повредите несъзнателната част от себе си съзнателно.

Тоя текст се намира в темата по-горе, наречена Процесинг...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.