Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 09.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.05.12 19:44



Всъщност всеки е бог в своята си вселена и е само въпрос на време да се осъзнае. Както казва Ошо - вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте богове, но не можете да изберете да не бъдете богове.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.05.12 19:47



Виждаш ли, философският ум веднага му се появяват въпроси. На медитативния ум, чудна работа, не му се появяват въпроси.
Това е разликата между двата типа ум.



А относно периодичните ми неразположения, чудна работа, при останалите няма ли периодични неразположения? Другите гърло не ги ли боли чат пат, вирус не ги ли хваща? Че аз сега ме хвана, преди мрънках миналото лято, горе долу по 2 пъти в годината или по-рядко. Всъщност откак съм на тази работа, от 16 месеца и половина, сега за сефте си взимам 3 дена болнични за вирус, това на периодични неразположения ли ти се струва?


И не знам какви плутонови промени ти се мотаят в главата, като например?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.05.12 19:49



Боже?
Я раздуй, къде правят такива курсове, на какви типове логика ви учат, на теб защо ти е?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано10.05.12 22:04



По повод курсовете - и аз мечтая да посетя някой и друг, е - не по логика - тя ми е чужда някак изначално. Например по работа с опасни препарати срещу вредители по растенията, или по бижутерство... Кой знае, някой ден...

Малко неастрологично, ако позволите.

Една приятелка напусна работа преди няколко месеца. Говорехме си един ден за мечтите и кой какво го влече и иска да прави и аз й казах да следва мечтите си.

Направи си план - и започна разни курсове за самопомощи и помощи на другите.

Нае и си обзаведе кабинет и започна да консултира като лайф коуч.

Когато й казвах да следва мечтите си, нямах предвид точно такива неща, а поскоро някаква самостоятелна бизнес консултантска дейност - тя е маркетолог с доста опит.

Но тя - не, това й били мечтите се оказало.

Казвам всичко това, защото през месеците на изкристализиране на нейните планове и реализирането им, тя много се промени.

С доста от старите другарчета комуникацията й е практически нетърпима към днешна дата. Някои от тях дори ме обвиняват,ч е аз съм подпомогнала и подкрепила нейното превъплъщаване в ужасно агресивно и неприятно същество.

Аз мисля, че тя е намерила прозорец, през който да разкрие малко повече от истинската си същност и да порасне някак. Тя и преди е имала тези качества, просто е гледала да ги контролира и снишава.

Тя се чувства чудесно, и бизнесът й явоно се харесва на хората, които консултира, но е неизбежно и да смени средата по този си път към професионална и личностна промяна.

Другите обаче - старите общи другари - намират всичко това ужасяващо и некрасиво.

Мисля, че дори с риск да разкъсаме връзки, понякога първата стъпка към промяната към следване на мечтите е по-добре да я направим - по-добре късно, отколкото никога.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ponichka_ на 10.05.12 22:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от ponichka_ на 10.05.12 22:06.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (непознат)
Публикувано10.05.12 23:11



И такива случаи все са повод да се замисли човек как си кореспондират свободната воля и съдбата

знаеше, че ще се хвана за това изречение, нали


та, няма свободен избор, освен решението да ходя до тоя или оня магазин днес, или утре
или
има повече свободен избор, но той често може да обърка "щастливата" ни програма, но крайната цел и спирка е все една и съща, само зависи колко ще се мъчим по пътя



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (непознат)
Публикувано10.05.12 23:51



Всъщност всеки е бог в своята си вселена и е само въпрос на време да се осъзнае. Както казва Ошо - вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте богове, но не можете да изберете да не бъдете богове.

видя ли сега, как без да искам стигнах до божественото



Боже?
Я раздуй, къде правят такива курсове, на какви типове логика ви учат, на теб защо ти е?


всъщност АН ме просветли
този с логиката е към Станфордския университет, но има и други - Мичиган, Принстън, Калифорнийски и т.н., зависи от профилирането

счита се, че основите на логиката са създадени от Аристотел (кой знае, може да ми е някой пра-роднина, имайки предвид, че родата ми и от двете страни е населявала гръцко, нищо че човека е живял вероятно през 300 и някоя година пр.н.е., жалко, че не можем да му спретнем хороскоп)
другото, което казват за него е, че е единственият за времето си дето е разбирал от всички науки, известни по онова време, между другото, има един съвсем общ корен измежду древните умове, и той е философията
и, той прави групиране на науките в 3 подгрупи - теоретични, технични и практични. Нищо, че математиката пряко се свързва с логиката, той не причислява последната към нито една от тия три групи. Според него (вероятно) логиката е в основата на всичко останало, т.е. нещо като истинност за всяко познание, стъпва върху логическата последователност за "понятие-съждение-умозаключение".

"защо ми е?"
...имало едно време едно момиченце, което решавало задачи в дискотеката, дали защото така е успявало да се откъсне от реалността, но при всички случаи му е харесвало главоблъсканацата и предизвикателството, при това много
с времето развило способности и признание в тая насока... но най-вече съвсем добре повлияваше на концентрацията върху нещо не-негативно, което е от съществено значение за такива като мен с хиляди ненужни мисли в секунда
после я занемарило, не поради липса на желание, а заради повелите на "съдбата" (ей тук е времето на АН)
та, възстановява ми мозъка, държи го свеж, и го връща към реалността, в откъсването си - курсът никак не е лесен, както реших първоначално, явно първата седмица е за зарибяване, шегувам се, дори за някой, който се е занимавал повечко с математика някога



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор abroadabroad (непознат)
Публикувано11.05.12 00:01



Мисля, че дори с риск да разкъсаме връзки, понякога първата стъпка към промяната към следване на мечтите е по-добре да я направим - по-добре късно, отколкото никога.

отдавна никакви връзки не са ми основополагащи, не в етичния, а в определящо съществуването смисъл


и ние тук не сме се разговорили съвсем за астрологията, освен ако не приемем изначалната и философия (която се оказва основа на каквото и да е), затова и гледаме да се придържаме към последното

та, опитах да свържа мечтите е Сатурн, доколко, как и дали изобщо е възможно по същото време, ма май, не е е само Сатурн, а и не са точно мечти вече
отдавна не беше ми се случвало (това с мечтите, де), и се рамечтах
все някога, нещо ще трябва да постигна, за да се върна и стъпя върху плоскостта/лентата за придвижване



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.05.12 00:58



Чела съм и вече не помня кога, че всъщност древната логика не била една, а няколко, те се сблъскали и надделяла с времето тази, която ние сега учим като единствена.
А тя не е единствена...

И пък на друго място съм чела, че източната логика гласи, че ако две твърдения са противоположни и едното от тях е истина, то нищо не пречи и на другото да е истина...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.05.12 01:00



Лайф коуч ми харесва и на мен и май това ми се иска да правя.
Но не мога да стана лайф коуч преди да си установя връзката с мъж. Защото не мога да уча другите, докато аз не го постигна.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано11.05.12 07:21



Знам ли какви да са ти Плутоновите трансформации – но знам, че и да не ги забелязаш или осъзнаваш, те си се случват. Значи най-добре да ги търсиш и осъзнаваш:)

Но винаги в най-общ смисъл е завършек на нещо и свобода – чрез изясняване на истинската мотивация на някакви реални наши действия.

Това с мотивацията звучи като общи приказки, но само на повърхността – ти си имаш нещо на ум с тоя френски и си достатъчно в зряла възраст да осъзнаваш ще предприемеш ли или няма да предприемеш нещо реално и конкретно






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.