Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:51 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.05.12 00:16



реалност=тук+сега+аз

Страхотно попадение!



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано12.05.12 06:32



Работата – тя ви е най-важната – по-важна от всякакви други ценности, вкл.любов, пари, семейство, кариера, приятели и пр.

Към представителите на вашето слънце си имам специален личен интерес. Наблюденията ми потвърждават извода, че след като си изберете житейски път, е добре да го следвате. Опитите да го промените генерално водят до дълбоки разочарования.
/ по някое време ще потърся биографии на исторически личности за обосновка на тоя извод:) – но поне за нашето време и за повечето хора е валиден/

Общо взето, ако в определени периоди не виждате добре пътя на горе, стоите си на местото и чакате да го видите – не е печеливша идея за вас да се изтъркулите надолу и да почнете същото изкачване.

Ако е необходимо, като мантра си повтаряте предимствата на това, да се стои на едно място в някакво отношение.
Не виждаш ли никакви предимства?



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано12.05.12 06:33



Ами сектите са нови течения в разни религии и науки - кое те смущава в това, че хората си развиват и обновяват религиите или науките?:) – все в нещо трябва да се вярва, пък вярата всъщност е религия:) – богът е различен, ама не е важен:) – важно е да има бог, пък дали бил той Исус, любовта, парите, властта или някой друг, просто е детайл:)
Аз моя бог в последно време го наричам „енергия“:)

А навици и ритуали- без тях май не можем- любимите си навици, като ги превърнем в ритуал, ни носят хармония. Мой любим ритуал е първото кафе за деня. След още няколко месеца, може да си избера упражения от йога, които да превърна в ритуал.

Ти нямаш ли си любими навици и ритуали?



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано12.05.12 06:35



Обикновено единението на енергиите на Марс и Юпитер е приятно и полезно – в 8-ми дом например, може да се прояви като инвестиция на партньор в ентусиазиращо начинание, което да ти разшири хоризонтите с помощта на чужди пари:)

Да насочиш мисли, мечти и енергия сега в тая насока си е реалистично упражнение за силата и волята:)

А на споменатите притеснения не си ли свикнала още? – те са ти постоянна тема в тоя живот – по интересно е точно с тия планети в 8-ми дом до какви настроения и нагласи те водят и как тия нагласи се променят с времето.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано12.05.12 10:43



Ами сектите са нови течения в разни религии и науки - кое те смущава в това, че хората си развиват и обновяват религиите или науките?:) – все в нещо трябва да се вярва, пък вярата всъщност е религия:) – богът е различен, ама не е важен:) – важно е да има бог, пък дали бил той Исус, любовта, парите, властта или някой друг, просто е детайл:)
Аз моя бог в последно време го наричам „енергия“:)



По принцип има такъв процес - да - повечето религии са започвали от малко общество, заклеймявано като изповядващо фалшиви вери.

Има нещо друго обаче, което мен ме смущава в съвременните секти/духовни учения/млади религии. И то е - от една страна - тяхното постоянно роене, постоянно трансформиране, търсенето на корист от страна на много от техните управленци - не е задължително те да се равняват на родоначалци, многото суета и претенции за елитарност и възвисеност /тук специално визирам Дънов и ко/, както и техните общи корени - Америка, Британия - без оглед дали са родени там, вдъхновени от там, или маркетирани там - който искаш избери - Ошо, Дънов, Блаватска, Рьорих и ко, Деца на Бога, Хъбард, и изобщо и въобще...

Търсенето на власт над другите, търсенето на пари, търсенето на подхранване на някаква суета - аз съм Слънцето, аз знам, аз ще ви покажа пътя - и т.н. и т.н.

Тук вероятно ще ме обориш, че и Исус, и Буда, и Мохамед - всичките са били заклеймявани и отричани. Има разлика обаче - тези тримцата са успяли да издържат тестове, многовековни на времето, и колкото и материална или нематериална корист да е имало в инициаторите им, или пък чистота и духовност - с вековете всичко е успяло да ерозира, да се насложи, и да застане в една - някак по-търпима позиция, с по-малко гняв, зрелищност, елитарсност, дори пари.

Тук не визирам разни екстремални католически ордени, като онези предвождали кръстоносците, или пък разни екстремални ислямисти, или будистките секти - тъй популярни напоследък.

Визирам масивите - по-приемливи проявления и изповядвания на тези по-стари религии.

Тук вероятно би ме оборила с това, че в исторически-епохален план - и Християнството, и исляма, и будизма, че и юдеизма са сравнително млади религии, и преди тях е имало хилядолетия наред изповядвани и почитани други вери, богове, религии.

Повечето от тях обаче не са били монотеистични.

А цивилизацията, и уедряването на властта и обществата - пътят от родово-общинния строй към монархията и централизираността са довели, че е по-адекватно съсредоточаването и на властта, и на Бог, и на армия, и на финанси - в едно - факт, който мога да ти докажа с много примери. И от по-старо, и от по-ново време. Колонизацията на Америките, европейци - вярващи в монотеизъм, и с по един крал, срещу индианци - вярващи в множество богове, и раздробени на стотици племена, всяко със свой вожд, свой гури, и своя аристокрация.

Руската революция например. Когато се е случила Русия е имала един цар, но много аристокрация, и немалко помешчици - всички от които са имали власт над определена територия, че и права, граничещи със собственост, ака робство над селското безземлено население върху тези територии.

И логично един прекрасен ден, когато целият цивилизован, че и славянски свят, е с малки изключения - като българите например,

вече е загърбил родовообщинния строй, по-характерен за туземските общества - руското селячество се надига на бунт и си търси и правата, и отмъщение срещу кастите, издевателствали над него с векове.

Какво е последвало от всичко това - знаем. Знаем, че то не е било и особено прогресно за народните обикновени руснаци, защото са се оказали незрели и неготови да формират собствена властваща адекватно и съдеща по право и морал прослойка. Все пак обаче им е дало определени права и свободи, които не могат да бъдат отречени.

Малко като нас българите с Освобождението от Турско, и с "нежната революция" за сваляне на тоталитаризма. И с преходът, в който вече май живеем постоянно и край не се вижда.

Може би са прави дъновистите, че Бог чистел сега населението от неготовите за големия преход и скок личности. И че скоро всичко или ще свърши, или никога вече няма да бъде същото, защото всичката трупана векове наред шлака ще бъде шкартирана.

Не съм много съгласна обаче и с това - твърде фаталистично ми е някак. => От рак се разболяват само тези, които заслужават. Имало естествен подбор на "светлите и читави" персони - останалите - да мрат от рак, диабет, спин, и каквото там прихванат по-напред.

Не казвам, че страданието и болестите възвисяват.

Обаче познавам немалко доста кофти хора, които не са боледували изобщо. Както и познавам доста читави хора, че и дечицата им, които - къде вече се затриха, къде постоянно са изправени пред болести.

няма такава чиста логика на подбора. И ако някой я пропагандира - е тиранин, спартанец, хитлерист или нещо граничещо с тях.

Май отново разводних нещата :)

А навици и ритуали- без тях май не можем- любимите си навици, като ги превърнем в ритуал, ни носят хармония. Мой любим ритуал е първото кафе за деня. След още няколко месеца, може да си избера упражения от йога, които да превърна в ритуал.

Ти нямаш ли си любими навици и ритуали?


Не - аз си нямам такива ритуали - обичам да пия кафе сутрин, обичам и да съзерцавам звездите, цветята, морето, и птиците. Но ако ритъмът и дневния ми ред ми налагат да преструктурирам плана си, и да пропусна кафето, съзерцанието на цветята, ходенето на разходка, йога, или каквото там съм си харесала - просто го правя, и това не ми вкарва стрес като този, който дъновист би изпитал, ако му кажеш, че ще пропусне сутрешната "гимнастика", прана, медитация, и т.н...

Аз живея така или иначе в постоянен стрес, и аджендата ми винаги е била пластична. Колкото повече фиксираности и ритуали човек приеме да има в аджендата си - толкова по-трудно се оказва и ритуално някак пътуването и напредването му. Според мен. И по-фиксирано. А сама да си налагам препятствия и окови, при положение, че животът е толкова кратък и непредвиди, а аз явно не съм от избраните, според дъновистите - а по-скоро от хуилавата, подлежаща на шкарт шлака - и ми предстои да си ходя скоро - нямам време за ритуали.

Може би заради това злобея към избраните и просветлените, хм...?



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано12.05.12 10:53




Обикновено единението на енергиите на Марс и Юпитер е приятно и полезно – в 8-ми дом например, може да се прояви като инвестиция на партньор в ентусиазиращо начинание, което да ти разшири хоризонтите с помощта на чужди пари:)

Да насочиш мисли, мечти и енергия сега в тая насока си е реалистично упражнение за силата и волята:)

А на споменатите притеснения не си ли свикнала още?
– те са ти постоянна тема в тоя живот – по интересно е точно с тия планети в 8-ми дом до какви настроения и нагласи те водят и как тия нагласи се променят с времето.


Ще започна с последното болднато - не, не съм свикнала, макар да съм изправяна постоянно пред такива шокове и ситуации, откак се помня. Аз съм от тъпите, упорити, и наивно вярващи, че все някога хармонията им се полага - загубеняци. Макар и в другия живот. И продължавам да се изненадвам. И да реагирам де, да спасявам, където е възможно, когото е възможно, че и където е невъзможно, и които не е възможно...

Ц ц ц... Уморително и изтощаващо дело, че и загубена кауза дори... Но - явно не съм склонна да заучавам уроци ид а с епримирявам, в този живот.

Относно първото болднато - да - натам отиват едни работи сякаш - подкрепа от партньори за мое мечтано начинание - за съжаление поради обстоятелства от първия ми параграф - ми се наложи на няколко пъти последните години да отказвам на партьорите, и да стопирам начинанията... Ще видим... Този път...

Относно втория болд - реалистичните упражнения з асилата на мойта воля - не съм намерила нереалистични упражнения за силата на мойта мойта воля, се оказа - до сега поне. До сега - с каквото се е наложило - е било упражнено. Каквото упражнение се наложи, упражни се, и се окаже нереалистично - просто ще ме затрие и няма да мога да ви дам показания - кое е било нереалистичното упражнение, и силата на мойта воля, психика и телеса е поддала по пътя на заучаването му.

Опитвам да упражнявам каквото се налага, пък да става каквото ще... Малко мазохистична схема. При мен със затворения гаден 8ми дом - тип Ферхунде - мазохизмът, е - и лекия садизъм - са постоянно присъстващи, все в нещичко... май.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.05.12 12:01



Може би са прави дъновистите, че Бог чистел сега населението от неготовите за големия преход и скок личности. И че скоро всичко или ще свърши, или никога вече няма да бъде същото, защото всичката трупана векове наред шлака ще бъде шкартирана.

Ми аз го вярвам това същото, а не съм дъновист и сега от теб разбирам, че и те имат същата визия...
Порцеланова пукната чаша - с нея можеш да си служиш цял живот. Обаче ако я сложиш в микровълновата да си стоплиш кафето, тя се пука. Ето такъв е процесът.
И това ми е спуснато като разбиране отгоре, не съм го чела някъде.

В нормални времена на никой не му дават да катери нива нагоре, преди да е готов. Много народ масово хукна да търси бързо просветление, без да осъзнава, че не може да се изкатери на горното ниво, преди да е заличил пукнатините на това ниво. Защото то е като с печката, на високото ниво вибрациите са по-високи. На това температурата е нормална и пукнатината си съществува, без особено да ти пречи. Но качиш ли горното ниво, по-високите вибрации там ще ти направят пукнатината на пропаст и тя ще те разруши.
Та така става при нормално време.

Обаче, земята, примерно, се върти около слънцето, то щъка из галактиката и от време навреме при това щъкане попада в области на високи вибрации. И цялата земя е подложена на тия високи вибрации, без значение кой готов и кой не е. И тия с пукнатините си заминават. То е като механизъм, без божествена намеса, без личностен подход, просто въртиш се, вътриш се като вентилатор и току попаднеш на област с висока вибрация и тя прочиства, без изобщо да се интересува кой за какво се мисли, то е механизъм.

Не виждаш ли, че в последно време народът масово изкукуригва и започва да се държи неадекватно? Гледаш го, уж нормален, а е като сляпа къртица и мисли и говори гафове. От високите вибрации е.
Познаваш кой има по-малки пукнатини по това, че още запазва здравия си разум.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.05.12 12:14



В процесинга има едни понятия...
Близки са по смисъл до църковната изповед и покаяние, само че са направени за съвременния човек, който няма да се занимава с религия, я...
Оверт - когато направиш нещо, което ти самият знаеш, че е нередно. Ето ти го грехът. Според мен овертът или грехът ти запушват малко канала между теб и Бог. Проблемът е, че когато направиш един оверт, ти най-често си склонен после да го повтаряш отново и отново, за да си доказваш, че това всъщност не е било оверт.
Имаше пример най-елементарен с домакиня, която веднъж по невнимание загаря манджата. После тя започва да я загаря отново и отново, за да си доказва, че първият път не я е загорила без да иска, ами защото просто обича да яде прегоряла манджа.

На тоя принцип действа грехът - първи път неволно, после или си признаваш (покаяние) и това те изчиства, или започваш да повтаряш действието си, или гледаш да не го повтаряш, но у теб остава едно такова червейче да те гложди. Това те замърсява, замърсява и начина ти на мислене, в бъдеще ти винаги мислиш по начин, който да оправдае оная ти постъпка и така представаш да мислиш адекватно и трезво, а си изкривяваш мисленето. Изкривеното мислене се нарича аберация.
Аберация значи отклонение от здравия разум, не лудост, а просто да нямаш здрав разум, да не мислиш чисто. С времето аберациите имат склонност да се натрупват, освен това са заразни. Започва цялото общество да се заразява с ментален вирус и стана нездравомислещо. Българското например е според мен тотално заразено, но това е друга тема.

Та, когато почнат да чистят високите енергии и ти не се оставиш да те изчистят, защото защитаваш именно аберациите. Човек е склонен да защитава най-яростно аберациите си, той дори се идентифицира с тях. И се започват болести..

А защо си отиват чистите хора..то по принцип на чистите хора мястото им не е на земята, земята е чистилище, изчистваш се и се прехвърляш на по-добро място.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано12.05.12 13:08



Последно:

Бог прибира при себе си тези, дето са напълно възвисени и израснали всичко, защото са готови и завършени и са му любимци, та няма защо да киснат повече в земното чистилище и директно преминават към небесно възвисение и нирвана,

ИЛИ:

Бог шкартира тези, които са с пукнатини и се праскат най-напред, понеже не са си закърпили пукнатините, а са се набутили като жабата, пред коня, да я подковат - на високите вълни в микровълновата? Прааас!




Тов акато шега, после ще пиша повече, че днес нещо много задачи изкачат, а ми е такова реанимиращо...

Редактирано от ponichka_ на 12.05.12 13:12.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.05.12 13:14



И двете.

Все едно картофите в земята да питат дали ти вадиш и оставяш за ядене или семе най-добрите или напротив, вадиш само лошите, за да ги изхвърлиш.
Но в крайна сметка работата на картофите не е да висят в земята. Там са временно.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.