Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:49 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано11.05.12 07:24



ту си мисля, че няма кой знае колко свободен избор, ту, за нещо конкретно, след доста време, осъзнавам, че съм имала избор



я го пробвай това за нещо важно от по-далечното си минало:)



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано11.05.12 07:25



То това с трудностите на курса сега е като жертвоприношение пред Сатурн – правим нещо си с идеята да сме в синхрон и хармония с вселената, като оставяме другите неща да следват хода си леко.

Пък и не е ви май толкова трудно:)

Едно друго момиче вчера се оплакваше от неговото обучение и за него няма мърдане – хем обучението е реално, хем е платено в паунди – трябва да си събере силите и да си довърши хорото:)

Но пък Кайли не се оплаква от френския, а аз не се оплаквам от йогата – много съм редовна и доволна





Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано11.05.12 07:27



Ти поставяш доста въпроси – за теб обученията с Юпитер в 9-ти трябва да са перманентна задача, щом не си си избрала нещо, свързано с чужди държави или култури:)

От друга страна, сега трябва да си създаваш конкретна нагласа, свързана с предстоящия съвпад на тр.Юпитер с натален Марс- някакви идеи?:)



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано11.05.12 13:04




Ти поставяш доста въпроси – за теб обученията с Юпитер в 9-ти трябва да са перманентна задача, щом не си си избрала нещо, свързано с чужди държави или култури:)

От друга страна, сега трябва да си създаваш конкретна нагласа, свързана с предстоящия съвпад на тр.Юпитер с натален Марс- някакви идеи?:)


Аз съм си ги избрала отдавна перманентните задаче с чуждите култури и държави, но предвид разни обстоятелства свързани с други хора - ми се налага да ги ограничавам някак и изпълнявам настолно от тук ;)

Аброад по-горе някъде е писала как отдавна не си конфигурира посоките спрямо други персони ветропоказатели - тук няма да се съглася, изобщо. Не цитирам съвсем адекватно, но аз така го прочетох... И ще си позволя леко разхвърлян коментар.

Тя очевидно е много по-зрял и кардинален тип, от моята лигава венерианска фиксираност - и все пак - пълнолунна козирогата-рачешка дама - да го играе - сам войнът е воин за себе си само - това няма да го повярвам и да го видя.

Козирог и рак са от най-слабо индивидуалистичните знаци - тук винаги има желание за правене на дела за и към другите. Дори да не е обгрижване - отговорността е твърде силна, за да се говори за волни реенета в живота.

Това беше във връзка с мен, мечтите, следванията им и всичко заедно фокуситрано спрямо "аз<=>другите".

Което като цяло аз явно не умея, макар СЛВто в 1ви постоянно да ме дърпа да съм индивидуалист, да мечтая да живея за себе си, и т.н... Тъжната истина, която осъзнах последните години е, че аз съм важна за мен, и много искам да следвам мечтите си, но не мога просто да зарежа хората, които обичам, особено ако наистина се нуждаят от мен... Ако можеше всичко едновременно... И да се клонирам някак...

Относно конкретните ми нагласи и коментарът на АН - да - от новата година насам започнах реализиране на една - не мечта, а по-скоро мисли някакви, които се рееха отдавна в главата ми - пак свързани с курсове и университети - да преподавам. Малки курсчета, продължение някакво на лекцииките, които от известно време изнасях на високосна.

Нещата още не са съвсем финализирани, защото се изисква известно обвързване и ангажиране, на каквито не съм съвсем сигурна до колко мога да се задължа - за да съм наистина на 100% ефективна навсякъде. Все пак от края на лятото предстои - по всяка вероятност - вече да си имам редовна преподавателска сип скромна титличка.

Но това не е в сферата на мечтите. По-скоро, както по-горе Кайли беше писала - това беше за мен нещо, на което до сега не смеех да пристъпя, защото не се чувствах достатъчно сигурна в себе си, но което сякаш винаги е стояло за мен като нещо, което трябва все някак, някога да сторя в живота.

Не защото се чувствам като перфектния взезнаещ учител, съвсем не. По-скоро защото съм минала и осъзнала обратимостта на някои неща, които бих искала да споделя, понеже ми се струват съществени и привнасящи ефективност в определени сфери, ако има кой да ти ги каже черно на бяло по правилният начин.

За съвпадът на тр. Юпитер с натален Марс, АН - по-скоро са ми доста смразяващи очакванията. Ту-ту, да чукна на дърво - да не вземе да се гътне някой край мен, или аз самата нещо да пострадам, защото не съм съвсем добре и аз последната 1 година, а последните месеци постоянно виждам еднакви часове като се загледам в някой часовник - 11:11, 12:12, 10:10... Не, не съм суеверна, но това съм го чувала от немалко хора, които си заминаха вече, че им се е слувало постоянно в месеците предхождали отпътуването им...

Не ме е страх. По-скоро не знам как ще се справя.

И така. Иначе други хобита, които развивам последната година и съм доста вдъхновена са градинарството, фармакологията и козметологията - с идея някой ден да имам, може би малък принос в някое от тези направления... Което си стои някъде доста далеч във времето, пространството, на ръба на невероятното...

Какво пък - аз обичам да мис е случват невероятни и невъзможни мечти.



Редактирано от ponichka_ на 11.05.12 13:05.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.05.12 14:24



С тоя френски само отварям врата, още една допълнителна врата, като са повече вратите, има по-голяма вероятност нещо да сбърка да влезе през някоя.

А ако приемаш да плутонова трасформация осъзнаването, че любовта е основната първична градивна частичка на вселената, значи е това.
Най-отгоре е ДАО, вечно и неизменно, без предмети, без обекти, без нищо в него, абсолютна пустота. От тая пустота могат да се създават светове, но само чрез любовта.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано11.05.12 14:26



Аз не се оплаквам, щото понаучих туй онуй и щото намерих цаката как да си взема изпита с пищови.
Така че колкото и каквото мога, това прихващам, не се насилвам изобщо. Квото стане.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор abroadabroad (непознат)
Публикувано11.05.12 20:14



много моля преимуществено да бъда извинена, че не съм много с ума си напоследък, но ми се говори с вас, тъй че ще продължавам



гледам, че някакво разминаване се е получило в превода

Кайли,
древната логика бива няколко разновидности, в сегашно време е разширена с още една
това, източното, което споменаваш не е логика, а философия

АН,
никъде не споменах, че се оплаквам от курса, напротив, още повече липсата на зависимости от изпити, дипломи, такси и други в тая връзка на живот и смърт
оплакванията ми са свързани с работата, да, тук ми се крещи отнема ми време и енергия до изтощение, при това съвсем неблагодарно (е, съвсем е малко драматизирано)

Поничка,
не ми харесва да съм единак, бе (или може би ми харесва, вече не съм много сигурна)
само споменах ролята на "съдбата", облечена като Сатурн
нали не вярваш, че е добра идея да ритам срещу му
п.п. И ти ли със СЛВ в 1 - велкъм ту май върлд

Редактирано от abroadabroad на 11.05.12 20:15.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор abroadabroad (непознат)
Публикувано11.05.12 20:28



ту си мисля, че няма кой знае колко свободен избор, ту, за нещо конкретно, след доста време, осъзнавам, че съм имала избор

я го пробвай това за нещо важно от по-далечното си минало:)


а, връщала съм се, няколкократно


почти петнадесет години назад - единствената полза от грешния избор тогава, която след толкова дългогодишен анализ мога да отчета е: ако да не би да ми хрумне да си помисля, (в години като тези последни 3-4-5) и през ум да не ми мине да си и помислям за спасителна лодка натам, където вече съм видяла, че никак не ми пасва
но пък, последното съждение ме убива с бездействие и в други посоки, от страхове
та, онзи избор просто е забавил нещата и е причинил болка, нищо повече
дебела ми е главата по принцип, но където не трябва в последно време се е размекнала, а където не трябва е все така упорита

Редактирано от abroadabroad на 11.05.12 21:10.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано11.05.12 23:34



много моля преимуществено да бъда извинена, че не съм много с ума си напоследък, но ми се говори с вас, тъй че ще продължавам

гледам, че някакво разминаване се е получило в превода


Така - на мен ми се струва пък, че няма налични обърквания в преводите.



Ако ти сега не си си с ума - какво да кажем ние, или пък някои други - които пък въобще не са склонни да мислят по темата дали са си с ума, а карат на твърдо бетонираната самоинерция на убеждаването - на себе си, и на другите "аз съм абсолютно с ума си"

Та така. От септември насам все по-често мисля по темата дали не превъртам. Напоследък съм малко по-равновесна и - особено като гледам някои други - хора, явления в обществото, и в моето микро и малкро обкръжение - си мисля, че всичко е взаимосвързано и просто няма как да съм по-с ума си, за огромно съжаление. Предвид целия социален и времеви контекст, в който съм се родила и ми се налага напоследък да участвам... И предвид радикса ми де, за да вкарам и астро аспект...



Поничка,
не ми харесва да съм единак, бе (или може би ми харесва, вече не съм много сигурна)
само споменах ролята на "съдбата", облечена като Сатурн
нали не вярваш, че е добра идея да ритам срещу му
п.п. И ти ли със СЛВ в 1 - велкъм ту май върлд


Отново няма да се съглася - Сатурн не е никаква съдба. Той е скеле и някакъв норматив, който спасява електроните да не излетят от еуфория в свободния космос - малко като гравитация, където биха се самозапалили още на изхода от атмосферата, но и ги придърпва към земята - малко като уп с дупе върху морето при скок от високи скали - ПЛЯЯЯССС и после не можеш да седнеш 2 дни, защото те боли и кожата, и костите чак от силния плясък, а уж водата била мека после, и уж си скачал стотици пъти преди - без да се пляснеш така, та чак да се контузиш, и уж го правиш за удоволствие...

Ц ц ц...

Съдбата си е съдба - и като спомена СЛВ - можем повече на него да е припишем, отколкото на Сатурн... Пък и Съдбата е нещо относително... Малко като суеверията - ако им се поддадем - хоп - започват да се случват... Затова не обичам ритуалниченето... Твърде обсесивно-колпулсивно ми е някак...

Вчера се видях с една от близките ми приятелки. Покрай разни нейни близки доста се е запалила по Дъновизма. И ми разказваше /тя не си позволява много да дълбае за дъновизма пред мен, защото знае мнението ми - а именно, че това си е вид секта, ака - религия, макар да претендира за "учение", което е съвместимо с всяка религия в класическия смисъл - си изпълнява всички основни характеристики, за да бъде наречено и религия, и секта, все едно - това за моите философко-теософски възгледи /
Та моята приятелка взе да ми разказва за брат си - също дъновист от десетина години, също мой добър приятел, който бил станал много възвисен и стриктен в духовността и природосъобразността си.

Аз като една тъпа и разпиляна от чувства фиксирана марсиасала луна - и казах - добре де, ама всичко това не му ли пречи на ежедневието, не го ли ограничава социално и времево? Защото тя ми описа как точно водел той новия си живот:

ставане всеки ден в 5.30, гимнастика в спалнята, стриктен тоалет, който няма да описвам, после събиране на опрана в морската градина, супер стриктна хранителна диета - веганска, естествено, ин още хиляди и хиляди ритуали и норми самоналожени, но фактически не самоналожени - а наложени от учителя гуру...


Странно ми е...

А тя - неее, изобщо не му пречи, всичко това го възвисява към вселената!

Щях да падна, наистина...

На фона на това й възхищение на моята приятелка, тя е на път да си прецака напълно брака, защото мъжът й споделя в най-общ лан моята нетърпимост към всякакви ритуали, продиктувани от разни гурута, които тя опитва да налага над семейния им живот, диета, режим, дете и всичко въобще...

Истина е, че мъжът й не е особено духовен, но поне е земен човек, обича я, поне до неотдавна беше очевидно, че я обичаше, и тя го обичаше също...

Сега се е затрупала с книги, схеми за спазване, диети, рецепти, мантри, и какво ли не...

Факт е, че доста хора си живеят така и се чувстват чудесно. Но от познатите ми стриктни дъновисти всъщност няма хора със здрави семейства, катос е замисля... И тук въпросът е кое на кого е приоритетно... И кое чувства и приема за всоя съдба - и пак се връщаме на свободния избор. Защото няма как да с еклонираме, и няма как да сме 10 в 1.

На мен сякаш последните години ми е най-лесно да се правя, че ме няма, че съм стопирала живота си на пауза, и когато проблемите с другите преминат някак - може би ще се събудя като спящата красавица и ще продължа. А може би не. Все по-често си мисля, че може би не. Защото - скоро един приятел ме попита да му дам дефиния за реалност, и аз, без да мисля много изтърсих следното:

реалност=тук+сега+аз

И всъщност наистина - друга реалност не съществува, освен тази тленната и напълно субективно наша си, материална.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.05.12 00:13



Я чакай сега малко, а западното ако две твърдения са противоположни и едното от тях е вярно, то другото е задължително невярно, това логика ли е или философия?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.