Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано13.06.12 00:02



Йе-йе - най-напред да се похваля, че след дълга борба с компютъря - хванал супер подъл вирус - успях да го унищожа - за сега поне - следи не личат - борих се от снощи насам, на приливи и отливи, и почти бях решила, че ще се водим на доктор за преинсталиране, когато се оказа, че с поредното софтче за лекуване - май се е получило.



"Така е - ако сведем кармата само до изравняване на везните. "


Аааааа, така осъзнато си правиш баланс:)


Аз от правене на баланси - понякога се затривам. Понякога - с по-малко съзнателно балансиране се получават по-приемливи резултати. Много време и нерви се губят за фините настройки на всякакви струни по баланса - съществени или не...

И друго - ти колко наистина балансирани пропътували целия си жизнен път човеци познаваш?

Аз май не познавам такива. Поне не достойни за моето възхищение. Все на някъде нещо тежи повече, другаде пък напълни липси се отчитат...

А има ли случаи, когато балансът се случва сам? Например, изчезне за винаги близък човек от живота ти, а негово място се появи нов, но сходен?

Факт е, че незаменими хора няма. Но и заменими съществени хора в живота си - аз не съм срещала. Тук говоря за умрелите. Те остават в сърцето, и няма как и кой да ги замени на вече заетите позиции.

Тези, дето са живи, но зачезнали от мен - не спадат в тази схема. А ти май за такива питаше. Естествено, че средите се променят - животът ни лашка в различни посоки, с едни се сближаваме - нови, с други се раздалечаваме - стари... Като хартиени лодчици в голям океан сме понякога.

Колкото до сходните хора - сходни, сходни - колко да са сходни? Като са с различни гени, различно програмиране, различно възпитание? Факт, че с възрастта и осъзнаването започваме да имаме по-стройни критерии на допустимост за нови другарчета. И от там е възможната валидност на тезата ти - за новопристигащи сходни другарчета. Но това е на база на интереси, и някакъв светоглед. На по-дълбоко ниво обаче - всеки си има твърде различна кокретика, и такива чак генерализации някак...

А ти в кой смисъл спомена, че ти е чужда кармичната астрология? Не е много сериозно да я виждаме в подобни неща като :“в минал живот си била принцеса, а сега трябва да си пепеляшка

Защо да не е много сериозно да я виждаме така? Само защото прес и медиа присъстващите астролози, приказващи за кармична астрология - постоянно се фиксират върху точките с минали животи и изначална предопределеност? Не ми стига тоз довод.

И да - заради такива неща - някак не си падам. Тук и сега е истината. И не малко зависи от нас самите и сегашните ни тукашни избори. Така си мисля.

Твърде лесно би било да се опираме само на някакви си преопределености - удобни оправдания - и за пороци, и за хубавини, но слаби за опора на скелето на реалността.

Какво ти правят растенията тия дни?
Аз реших, че след като толкова време говорим за цветя, трябва да си насадя някое:) И си донесох едно стръкче босилек. Ще го видим дали ще оживее:)



Поздравявам те за което! Мъничко живинка и красота никога не с аизлипшни! :)

Аз между другото - засях семенца от вълшебен ведически, и астро босилек Тулси преди време - подарени ми от една опитна цветарка. За съжаление не се справих и там добре с гъбясването на младите семеначета, както и със семената от еделвайс - между другото. Срам ме е малко. Но - оцеляха две семеначета Тулси - и едно семеначе еделвайс! От което пък се гордея искрено - пред себе си де, защото никак не е за хвалба пред опитните цветари, че съсипах толкова много и ценни семеначета
Та ще си гледаме съвместно босилечета

По повод красотите в живота - днес ходих да печатя някакви безумни писма з агостите на сватбата на сестричето, която е тази събота. Печатих в един център, където печатят различни дивотии, предимно архитектурни планове, чертежи и т.н... И тук там разни рекламни нещица.

Двете дами бяха очаровани от етикетите за вино и писъмцата, които бях спретнала на сестричето. Не са кой знае какво дизайнерско постижение, още повече, че писмата не ги и харесах въобще като идея з аподнасяне, нито като текст, и ги правих с не особено приятен вкус, леко през аматьорските си пръсти.

Казаха дори, че шефа им-архитект много ги харесал, и искали да ми запишат координатите, да ми пращали клиенти - за дизайнване на празнични и сватбени шаренийки Много драго ми стана, но им обясних, че съм пълна аматьорка, освен това и твърде заета, та за това няма място за сега. Те ме попитаха с какво съм толкова заета и какво работя, и като им казах за уж основната си дейност пред НОИ - им стана напълно озадачено. Казаха, че изобщо не изглеждам и не звуча като такава, и да съм минавала да пием по кафенце, пък сме щелид а видим. Въпросният център е в квартала.

Предвид камарите стрес от последната седмица - цветята ми са леко на заден план. Днес установих, че единият балкон е напълно обсаден от орди белокрилки На него са и най-многото и хубави нови рози. Сега не мога да ги пренеса на друг балкон преди да ги излекувам напълно и отмине цялата карантина, защото белокрилките са от най-подлите, трудни за изтребване, и ядящи всичкооо нашественици по цветята. А тъкмо излекувах черните петна от розите, и щетите от еуфоричното ми преторяване на пролет

За капак тъпаците от министерство на земеделието са спрели от разрешително евтините ефективно химии срещу белокрилки, и сега има един единствен препарат, който бие и възрастни, и ларви, и яйца - но само в промишлени опаковки, на доста висока цена

Аз вече купих цял рафт по-слаби любителски препарати - по един за яйца, ларви и възрастни - но явно пръскането с тях не е достатъчно, и ще се търси скоро да купя индустриалната опаковка, която е с малък срок на годност, и ще изхвърля в огромната й част. Освен ако не успея д аизпрося някой баш цветар да сподели с мен 1 лъжичка от своята Но някак не ми се ще...

За останалото - опрашване, хибридизации и т.н... - както се очакваше - и те останаха в лек - за сега застой. Да се надяваме, че няма да им е дълъг. Оправданието е, че съм много заета с важни грижи, и че чакам да събера и поотгледам повече големи растения за майки.

За съжаление - доста и от новите резници за вкореняване от клематиси - започнаха да гният и мухлясват. Само 3 от предния транж имат все още признаци на живот - две доста добри разлиствания.



Така - а също - много - се надявам и при вас да е толкова интересно и вълнуващо началното лято, колкото тук

Редактирано от ponichka_ на 13.06.12 00:15.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано13.06.12 07:24



24ч епична борба с вируси си е постижение:) И такива битки водиш и с разни заболявания по растения и хора:) Типично проявление на добре аспектиран Марс в Телец:)

Ще ти дам примери с проявленията на опозиционен Марс за същите неща:) Първия си комп купихме 1991г при приватизацията на Правец. Та за повече от 20 години никога не са ми свършвали работа антивирусни програми – винаги пълен формат – сега вече цялата процедура е за не повече от час:) Имам една по-сериозна операция- решението за радикално действие го взех тутакси, докато майка ми и сестра ми, със същия проблем, не се оперираха, а с години вземаха лекарства. За цветята – имам няколко саксии – ако някое не оживее, просто не оживява:)

Комповете и растенията са лесни. По-сложно е със здравето. Трябва да си даваме сметка към какво поведение и решения сме склонни по натура и да отчитаме плюсовете и минусите на това си поведение:)

Твоят Марс се е проявил и в печатницата.
Смяташ ли, че е било доброто му проявление? Та ти намираш голямо удовлетворение от творческите занимания.
Отказът ти може да се види и като ненужна самокритичност, която пречи на осъществяване и реализация на мечти.
Нямаше ли да е по-естествено да приемеш похвалата, която си си заслужила и да се възползваш ?:) Най-заетите хора намират време за всичко:) Как беше – ако искаш да ти се свърши някаква работа, възложи я на зает човек, а не на свободен:)

Ако си направиш преглед на живота и установиш, че и друг път показваш подобно самоподценяване, поради склонността на Марса ти да действа и да си води борбите бавно и продължително във времето, има разни окултни упражнения, които, евентуално, ще променят нагласата ти:)



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано13.06.12 07:27



„Не знам как и защо да промунам мисленето си, само защото ти си решила, че трябва.“
Дали някой друг може да променя мисленето ни насила?
По-скоро сами го променяме, по наш собствен начин.
Другите може да ни покажат различна гледна точка, да ни покажат, че нещо е възможно, но ние сами го правим възможно за себе си.

Защо се страхуваш, ако някой или нещо промени мисленето ти?
Защо все се позоваваш на капацитети относно някакво разбиране, което разпознаваш като свое?

Ум, размисли, философия сякаш са мръсни думи за теб:) Та ние заделяме по няколко минути на ден за подобно удоволствие. През останалото време сме съсредоточени над конкретни задачи и отговорности.

Ти не си ли на работа в последно време?



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.06.12 10:53



Не се страхувам, че някой ще ми промени мисленето, напротив, това е основното, което правя - заличавам мислите, а което не мога да изтрия - формат С.



Ние си говорим от месеци и ти пак ми задаваш едни и същи въпроси, очевидно отговорите ми не стигат до теб, не ги приемаш и смяташ, че не съм ти отговорила. Опитваш се да ми контролираш отговорите, да?
Ще мирясаш, едва когато получиш желания от теб отговор, не отговорите, които са си мои.

Работя, как да не работя.

Девойки, предлагам да отворите нова тема, ако решите. Щото в тая стана трудно следеното на нови постове, а всеки път, като влизам, ми дави стари прочетени мнения като нови непрочетени. Дирът много отдавна се скапа и никой не го оправя, то затова му избягаха потребителите...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано13.06.12 11:00



Ох, днес има още следи от пораженията на вируса, макар той да не се усеща видимо. Не успях цяла сутрин да вляза тук с файърфокс, само с IE, а във файърфокс са ми всички ценни пароли и отметки. :(

Прехвърлям ги за резерв от време на време в иексплоръра, но не е същото.

Относно форматирането - от малка го тренирам, и до преди няколко години и при мен беше най-бързото и ефективно средство. Имам и смешна случка с форматирането. В гимназията - съвсем в началото на 90те някъде.

Мен като вдъхновена от компютрите отличничка ме сложиха на т.нар. главен комп на първия час за работа с компютри. Никога няма да го забравя. В предните обяснения на госпожата беше как да форматираме дискета под дос, и как да форматираме хард диск под дос.

Аз естествено веднага оттренирах и двете команди. И хоп! Още преди средата на урока - успях да форматирам всичко, та дори - по думите на учителката - да прецакам и останалите компютри, което до ден днешен напълно ме съмнява.

Пожела да ме води при директора, как съм била съсипала великите софтове и ценни архиви, стояли на компютъра, които тя трупала с години!

След консултация с директора се оказа, че това с важните училищни архиви си е било чиста лъжа от страна на даскалицата. Връчиха ми в крайна сметка списък със супер ценните програми, които съм била затрила, да съм ги намерела и инсталирала сама. Иначе ме заплашиха с изключване.

Ужас, по онова време от мойто училище не изключваха почти никого, та да изключат зубърка като мен щеше да си остане исторически подвиг.

Все едно - програмистката от на мама работата се смя много, когато историята стигна до нея, даде ми оригинални дискети за всичките програми, заедно с ключове за инсталиране, толкова оригинални и модерни, че учителката се шашна, невярвайки, и дори ме похвали през зъби, че сега компа й щял да бъде най-съвременния програграмиран комп в гимназия




Та казвах, че последните години се пазя от преинсталации, защото с остаряването ми, трупам все повече "супер ценности", с които разделянето ми е трудно - файлове, програми със "супер изпипан от мен персонализиран специално за затворените ми астигматични очички" сеттинг, и т.н... и т.н...

Винаги пазя резерв от инсталационни файлове и документи вече, но пак ми отнема време и усилия да си изпипам всичко и подредя наново...

Имаше един документален филм за хорското щастие. Сниман някъде съвсем в началото на 20ти век в някакви мега забравени от бога азиатски тропици.

Тамошните местни "туземци и диваци" според екипа правил филма, се отличавали с огромен индекс на щастието.

Синтеза в края на филма го обясняваше с един цитат на думи на местен за рецептата за щастие: "западните цивилизовани люде имат много багаж, без който не могат. И който им гълта огромни количества енергии за трупане, съхранение и поддръжка. Докато туземците нямат нищо, освен сърце, ръце, крака и по едни гащи. Затова имат повече енергия и време да се радват на слънцето и малките работи. Тоест - наистина важните."

Багаж - не само материален, но и нематериален - туземците - живеят почти без лични вещи, а снималите филма се мъкнеха всеки с по няколко сандъка за малкото седмици, престой там. Багаж - и знания, цивилизованости, условности, опитности, формалности. И всичко.

Нуждаещо се от посоянно балансиране, чистене, консумативи, освежаване, данъци - обществени и парични... Това малко в паралел на идеите за изравняване на балансите...

Аз явно вече съм доста цивилизован, но и доста нещастно обременен човек, щом имам толкова много багажи за пазене...

Ако си направиш преглед на живота и установиш, че и друг път показваш подобно самоподценяване, поради склонността на Марса ти да действа и да си води борбите бавно и продължително във времето, има разни окултни упражнения, които, евентуално, ще променят нагласата ти:)

Самоподценяване и само възпиране постоянно си прилагам... И да, то ми е вредяло неведнъж, за съществености по пътя... Какви са тези окултни упражнения? Не съм знаела, май... Напоследък се обграждам с клематиси, с тънката надежда, че те помагали против вредящо отлагане на красиви важности по пътя...

Иначе и Марс в теле, и срещуположния му - са не особено импулсивни марсове. Все някакви тънкости, сметки, и накрая - тотално земетресение... Ако ще е фиксиран - поне да беше някой огнен... А той...

За операцията те поздравявам, и аз съм про операциите, винаги, когато могат да дадат реална превенция, дори въпреки евентуални странични усложнения. Поне проблемът е решен. Но си нося и последствията от доста такива операции... Сега като мисля назад - май ако бях пропуснала и забавила част от тях - сега щях да съм малко по-запазена...? Кой знае, можеше ид а съм се гътнала... Нали трябва да мисля положително

Колкото до мен и творчествата - винаги ме е теглело натам сърцето. за съжаление тук има основна връзка със семейната среда и възпитанието. От малка ми се повтаря, че творчеството е за вкъщи, за свободното време, с него пари и къща не се правят, и т.н, и т.н... Затова, опитвайки да тъка на творчески стан, на родителски подкрепен, и на още какви ли не станове накрая се спретнах като истински пенкелер, без никакви реално високи постижения... А от мен очевидно високо печеливш тарикат, пардон адвокат няма да стане. Не защото ми липсват таланти, а защото има твърде много вътрешни бариери на хигиена, да го наречем... Фиксиран марс, какво да го правя...

Редактирано от ponichka_ на 13.06.12 11:05.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.06.12 12:00



Тъкмо го прочетох във фейса

“When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down ‘happy’. They told me I didn’t understand the assignment, and I told them they didn’t understand life.”
&#8213; John Lennon



А за окултните упражнения - АН е стар хуанист.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано14.06.12 06:18



Как на практика ги заличаваш мислите?

Питам си аз. Говорим си. С теб. Не с Ошо и с другите любимци



Междувременно, ако има нещо за променяне, то се променя. Не защото някой някого иска да променя

Духовните учения са ценни, ако си намират ежедневно приложение.

Ей сега се питам защо се дразниш на темата или на дира. Ако важните неща са наред, не обръщаме внимание на прашинките по пътя. Ако не са наред, поводи лесно се намират

А пък в последно време се питам кое убива желанията и мечтите



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано14.06.12 06:22



Вярно, и на Марс в Скорпион му отива да води продължителни битки. Но по-рядко и за да пробва силата си.
Пък Марс в Телец ги води, за да пробва издръжливостта си.

Това с „багажа“ е добър пример. Всякакво трупане на багаж на Марс в Телец му върши работа, защото е важна издръжливостта. Не мислиш ли, че е така?
Дали не подхваща и ненужни битки, въпреки че е практичен – защото е практично да увеличава издръжливостта си.

Защо са ти реално високи постижения? За да ти ръкопляскат околните? За да си ръкопляскаш сама?

Впрочем, при твоя радикс, много е вероятно да си стигнеш до постиженията, на които ще ти пляскат и околните, и сама ще си пляскаш:)
Но без Сатурн това не се случва, пък той в 10-ти дом ги бави:)
Просто се грижим за увеличаване на издръжливостта, точно според природата на Марс:)


Упражнението за отстраняване на нежелано качество е просто. Упражнение за болка.
Инстинктивно всички го прилагаме при физическа болка – например, ударим се лошо и притискаме силно удареното място.
За нашата цел правим същото – забележим ли, че проявяваме нежелано качество на характера, причиняваме си силна болка на физическото тяло.
Правим го няколко пъти осъзнато и нежеланото качество спира проявлението си:)



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.06.12 09:52



Дразня се, защото обичам да се дразня, така си освобождавам напрежението на Марса, ти да не би да искаш на война да ходя, за да го отработвам.



Междувременно, ако има нещо за променяне, то се променя. Не защото някой някого иска да променя

В сциентологията има разяснения за причината и следствието. Човекът е винаги причина за всичко, ако някога се явява следствие, то преди това, в ролята си на причина, той е постулирал да бъде следствие.
Та аз съм точно на обратния принцип - нищо не се променя, преди аз да реша то да се промени. Зависи кой колко владее намерението и се себеосъзнава.

Та заличаването на мислите също става със състояние нащрек и себеосъзнаване. То е като да решиш днес да си държеш главата цял ден наведена само наляво. И непрекъснато да си спомняш за това свое решение и да си накланяш главата.

С мислите е същото, в състояние на осъзнаване си казваш, изпразвам ума си от мисли, той става като чисто безоблачно небе. После естествено забравяш и пак започваш да мислиш, но си инсталирал да си спомняш, че не трябва да мислиш и отново и отново се връщаш към немисленето. Техниката се натрупва и състоянията на тишина стават все по-дълги.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано14.06.12 10:42



Добро упражнение. Аз предпочитам пренасочване на вниманието или физическа активност.

Онзи ден чаках за епикриза на свекървата и се дразнех. Заговорих с мъж, на наша възраст, който също чакаше за епикриза на дъщеря си - починала за една нощ от високо кръвно.
Тутакси осъзнах върховната глупост да се дразня от дребни глупости.

И не каза кое според теб убива желанията. Тая година нещо го няма постоянното ми желание и даже потребност да пътувам.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.