Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 22.09.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано07.06.12 08:43



По кой ли дом да гледаме инвестиция за удоволствие – може би втори/пети или осми/пети. Т.е. твои или чужди пари, похарчени за удоволствие или хоби. Няма връзки в радикса по тия посоки. Т.е. не е ти предопределено:)

Да пробваме по 2ри/10ти, 8ми/10, а?

Аз съм нахална и нескромна, и хобитата ми не са само хоби, или поне мечтая да не са - розите де

За нивата - със сигурност на сегашния етап няма да търся парички да си купя нива в съседство с академията по цветарство например. А и за там се минава през гробищата, като се идва от нас, та пътя не ми харесва.

по-скоро ще заема нечия роднинска или приятелска нива по-на близо, или по-надалеч - с другарче близо до нея да я наглежда. Това за есента най-рано обаче.


Може би до удоволствието и същността на простите занимания достигаме само ако преди това задължително сме минали през интелектуалните фльонги:)


Има такова нещо. На времето, когато разказвах на приятелчета за градинарските и цветарски си подвизи - още като тийн и след това - ме гледаха с учудване, примесено със съжаление - че това е дейност за баби, от нея се погрознява и гърбавее. Е, погрозняла не съм, но и нагърбявяла не съм от нея - от интелектуалните фльонги и други разни пъненета са ми гърбиците най-вече.

А сега вече не ми пука.

Филмчето на Кайли и аз го изгледах. Благодаря, Кайли. Има истини в него. Но истини селективно подбрани и селективно поднесени. Нещата са по-широки май. И веригите на порока в цивилизациите по-дълги и дълбоки.

Наскоро обяснявах на г-н Везни, че съм си напазарувала стабилен набор от монсанто за розите. А той беше погнусен от мен. Казах, че - ако не беше монсанто и прогресът с розите нямаше да е така лек, не при мен, а по-принцип. Човечеството расте, розите и клематисите също се множат. Това важи обаче и за щамовете вируси, гъби и болести.

Знаехте ли, че и розите страдат от рак? За него обаче дори монсанто още не е измислил лек. Или не е търговски обосновано да се пусне лекарство в обръщение. Като при човешкия рак. Да оцеляват само по-стабилните видове, екземпляри рози. Раковите - бог ги е избрал да си ходят. така ли беше?

Редактирано от ponichka_ на 07.06.12 08:45.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано07.06.12 12:08



Аз имах предвид да гледаме нещо си, според което имаме дадености в радикса да харчиме пари за удоволствия и хобитата си:) – инвестиции- наши пари или чужди:)

По-лесно пръскаме чужди пари за наши удоволствия:) Тия пари, които си ги изкарваме с много труд, сме склонни да си ги ценим повече:) и си ги харчим за ценните неща, според ценностната си система:)

Пък ти май искаш да търсим печалба от хобита? Иначе има резон да гледаме 10дом и за хоби, ако търсим реализацията си с него.
Ти работила ли си в колектив и за заплата?



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.06.12 12:44



Учудих се, че сериозни анализатори акцентират върху банките, а си имат конкретна неизказана политическа цел, вън от тая просто да сринат еврото:)
При всичките тия революции из арабския свят.


Ти май още не разбираш...банкерите стоят над политиците и им дърпат конците. Няма политическа цел вън от тая, определена от банкерите.
Политиците са кукли на конци на Рокфелер и останалите еврейски банкери-сатанисти.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано07.06.12 14:50



Човечеството още с появата си е започнало да си изнамира най-различни средства да се структурира, да се развива и оцелява.
Такива средства са например парите и банките.
Средствата не биват алчни, но могат да бъдат подходящи или неподходящи.

Така или иначе, истинският проблем не е в средствата или в шепата личности, които управляват средствата, а в обществото, в екипа, във връзките между хората, които изграждат обществото





Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.06.12 14:57



Първо обяви банкерите за средства, след това доказа, че средствата не са алчни.
Страхотно йезуитско мислене имаш, казвали ли са ти ги?



И като имам трънче в петата, не се опитвай да ми обясняваш, че не трънчето ми е виновно, а общото състояние на организма.

Нищо не знаеш за конспирациите, за силата, за слабостта, за несъзнателносто, за манипулациите, за масоните, за...обаче вече имаш мнение за всичко.

И добре, като проблемът е във връзките между хората, как точно предлагаш да се реши проблема - ама конкретно, не общо философски...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано07.06.12 15:18



обществото като цяло си е оцелявало, само отделни негови съставки, като маите

, са изчезвали

та пак ще оцелее, окрупнявайки се - руснаците и китайците и още няколко държави си правят съюз из азия

какъв е тоя твой вкус към заговори и завери



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор AH_ (член)
Публикувано07.06.12 15:58



кризите са като клапан на тенджера под налягане, който се отваря, когато се повиши налягането



а в тенджерата, освен човечета, има вода, въздух и разни подправки като растения и животни - и те си взаимодействат помежду си

даже не само като кажем, че парите и банкерите са виновни не сме точни, но даже и като казваме, че обществото е виновно, пак не отчитаме всички фактори



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.06.12 16:35



нямам вкус
виждам истината
и да си затварям очите, фактите няма да се променят

Ти виждаш само което ти е приятно да видиш, за останалото се правиш, че го няма

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.06.12 16:41



естествено, но като не отчитаме банкерите, не отчитаме повече фактори.
Има ключови звена във веригата, които трябва да се ремонтират.
Човек като е болен, ето например, мен от година ме наболва ухото и ми шуми. Ходих веднъж на доктор, два пъти, някакви изследвания и щуротии, от които полза никаква, ухото продължава да боли и да ми шуми.
Тая неделя се събудих все едно огромна тапа в него и заглъхнало. И се уплаших, та в понеделник тръч на лекар, тоя път взех направление и отидох в друга болница, при друг лекар.

И тя ме огледа, попипа и каза, че не е от ухото и по всяка вероятност е от ставата пред ухото. Изписа ми крем за мазане на стамата - такъв за ставни и мускулни болки.
Да чукна на дърво, пооправи се значително.

Ама откъде да ми дойде в главата, че от ставата ме боли ухо, всички признаци и болки и ефекти са в ухото. Откъде аз да знам, че причината изобщо не е в него и нещо повече - че ако пипна ключовото звено "става", ще рефлектира в притесняващо ме място "ухо"...

Та ние можем да си философстваме на воля, важното е къде, кое е ключовото звено и какво трябва да се направи с него...както и колко са ключовите звена и връзката между тях.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (новак)
Публикувано07.06.12 18:02



Пък ти май искаш да търсим печалба от хобита?

...
Иначе има резон да гледаме 10дом и за хоби, ако търсим реализацията си с него.



Не печалба, а по-скоро втората думичка - разширение, растеж, признание, евентуално - ръкопляскания и слава - макар и скромна



Иначе, да си призная - за нещата, за които най-много съм работила, и най-много съм постигала, и са ми пляскали дори - стотинка не съм взела. Не защото не е можело, и не са искали да ми дадат, а защото по-скоро ме е срам някак - мисля, че идеалите са нещо наистина чисто - и парите биха ги замърсили. Май и на други нива аз изпитвам някаква погнуса от парите... Не съм си го изяснила изцяло защо е... Това пак май има някакви корени в моята принцесещина...

Но съм лакома - и винаги - очаквам истински специалните и обичани от мен неща, които вярвам, правя със страст - и докажа някакви данни - да ми донесат червена звездичка. Може би се дължи на грешно възпитание, може би просто съм суетна.

До сега това е била схемата

Колкото до печалбата/паричната издръжка - при мен те до сега е идвала по 8ми дом, и малко - скромничко - по 10ти и 9ти.

Ти работила ли си в колектив и за заплата?

Винаги съм работила в и с колективи. Сам воинът не е воин, според мен поне. Съединението прави силата.

Колкото до общото заключение на въпроса по-горе: точно като работничка, но като малко шефче - с шеф по-нагоре, и нормирано работно време - някак не ми е отивало никога. Правила съм го. И съм се справяла добре. Но имаше няколко проблема:

- заплатата не ми стигаше до никъде, макар да не беше лоша, в относително сравнителен план - харчех повече, отколкото ми плащаха

- не успявах да огрея навсякъде - по моите си приоритети - защото тъпотията "работа от 9 до 6" - която в моя случай - от болен кариеризъм се беше превърнала в работа от 8 до 22, ако не и в по-лоши работи - последния път - към 4 години не бях ползвала и 1 свободен ден

- все ми идва от вътре да се трупам с повече работа, и повече отговорности и организации, и накрая - или трябва да изместя шефа - или да му иззема длъжностната характеристика, но да продължа да си кретам с работническа заплата. Нито едно от двете не ме влече особено.

- Мисля, че каквото заслужавам - мога и сама да си го произведа - или просто пък да ми падне от небето - тук не визирам хазарт

- в крайна сметка - фирмата не умря, когато аз я напуснах - нито една от 3те фирми, които съм напускала - и мисля, че животът ми е кратък, и не съм родена да съм служител в крайна сметка - защото някаква корпорация - чужда собственост, нито правенето на пари - със заплата са ми нито каузите #1 в житейски план - нито стихиите в характера. И като свободен радикал се справях, а последните години опитвам да се прехвърля - аз да съм самостоятелн шеф - без йерархия над мен /не с розите - те още са на план идеал - и са от скоро/ - и лека-полека - май ще се получи, само да е живот и здраве...

Днес планираха нова операция на мама

Редактирано от ponichka_ на 07.06.12 18:23.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.