Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано22.05.12 06:40



От къде знаеме, че не са равни щастието и нещастието?
Може би по-лесно осъзнаваме нещастието. Може би сме нещастни, когато не сме осъзнали щастието си. Обаче защо пък по-лесно да осъзнаваме нещастието?

Усети ли през нощта земетресението? Какво си помисли, ако си се събудила?



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано22.05.12 06:41



Не става да сме само проводник- трябва ни коректив.

Ами ако не сме проводник на светлина, а сме на мрак?



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано22.05.12 06:42



Разговорите ни не са точно спорове- по-скоро- обмен на мисли, т.е. на енергия.
Енергията държи на щрек сетивата и ума.
Дали умът не е в най-общ смисъл също сетиво.

Ти вчера как се чувстваше – нещо необичайно?
Аз лежах и спах 4-5часа през деня, като умът ми никакъв го нямаше през това време – това много рядко ми се случва.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано22.05.12 08:31



От къде знаеме, че не са равни щастието и нещастието?

Хехе :)

Ще ти нарисувам как точно не са равни щастие и нещастие. Не са равни както:

1. Да имаш 1 млн. паричкив ръцете си, и да са си твои <=> Да имаш 1 млн. парички за връщане, а да нямаш никакви твои, и да нямаш и работа, и трудови сили и капацитети за връщането/възстановяването им

2. Да имаш мъж и две дечица, майка и баща, да можеш да ги гушнеш във всеки един момент, и всичко да върви към порастване на децата, остаряване заедно на другите <=> да си напълно сама - загубила в гробищата обичан мъж + две дечица, + обичани майка и баща. Знаела си какво е да ги имаш, но вече старееш сама, и в ръцете си имаш само неутешима и незаменима загуба и празнота.

Та така - не са равни щастие и нещастие.



От къде знаеме, че не са равни щастието и нещастието?
Може би по-лесно осъзнаваме нещастието. Може би сме нещастни, когато не сме осъзнали щастието си. Обаче защо пък по-лесно да осъзнаваме нещастието?


Да. Тук си права, повечето хора по-лесно им е да усетят нещастието. И си има причини за това - то е по-драматично, по-ярко - поне обикновено е така, и идва по-изведнън.

Аз никога не съм била от тях. Както споменях, бидейки драма царкиня, аз си намирам драма във всичко. И в ходенето до бакалията, изпращането за абитуриентка на сестричето, първа среща с желано момче, първи работен ден от новия план, завеждане на мама на лекар, и т.н... И си ги чествам всичките тези мънички щастия. Принуждавам и другите да ги честват край/с мен

Усети ли през нощта земетресението? Какво си помисли, ако си се събудила?


Усетих. Вчера имахме спешност у дома - някой получи инфаркт, и беше сравнително натопорчено през целия ден. Вечерта се изсипаха цяла рота, и аз ги сроявах. Една част от ротата останаха да спят тук. Наложи се да се събудят за земетресението, понеже кучето издивя още при първия трус. На мен ми беше смешно, макар да си представих за ми гледките от Истанбул и Япония, видяни по телевизията. Но в крайна сметка, не ми беше нито изненадващо, нито особено адреналинно по повод земетресението.

Говорех им филостофствания от дърво, докато брояха колко пъти ще се килне някоя лампа, или колко книжки ще паднат от някоя библиотечка.

И все пак тук пораженията не бяха значителни. Преди две-три години имаше земетресение, което напука някои от плочките в коридора. Още не съм ги сменила.

Аз харсевам белезите от преживяни земетресения всъщност. Пазя си ги да си припомням.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано22.05.12 08:43



За четящите английски - няколко странички съзерцание история от 60те години на 20ти век в Америка. Разгледайте рекламите, разгледайте и статиите.

Любопитна е тази призма. На мен ми беше любопитна. Късчета история, късчета романтика, купища грешки, и други, други богатства. От един свят напълно заминал в история, без да го докосна.

Редактирано от ponichka_ на 22.05.12 08:47.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.05.12 13:37



Ми АН дири си коректив, аз съм си намерила и не диря.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.05.12 13:39



Мен в неделя ме болеше много глава и цял ден по малко странен начин. Вчера и днес ми парят очите. А днес нормално много ми се спи.
Събуди ме първото силно в 3 часа от най-дълбокия ми сън, разхлопа ми се сърцето, после усетих още едно, и още едно, после още едно по-силно и към 5 усетих последното. 5 земетресения за 2 часа, в момента съм скапана и недоспала.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.05.12 16:45



Абе очакват ли се още земетресения, аз умирам за сън, а си представям като се прибера как ще ме е страх да си легна...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано22.05.12 17:15



Здравословната ситуация вчера у вас я виждаме чрез активацията на наталата Луна от бързите транзити. Доброто е, че прогр. Луна приключва с квадратурата към наталната.
Ритуалът с бърз поглед върху хороскопа е полезен с това, че ни мобилизира.

А за щастието и нещастието – на твоя пример с паричките бих отговорила с оная приказка: за давещия се водата е смърт, а за жадния в пустинята- живот:)

я да поставим по друг начин въпроса- възможно ли е абсолютно щастие или нещастие



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано22.05.12 17:16



А аз 60-те години на миналия век ги свързвам с хипикултурата и съществена метаморфоза в буржоазното общество. То е гъвкаво, присъщи са му метаморфозите и затова е трайно и устойчиво във времето.

Има една много интересна теория от онова време за квадратните хора и квадратните мисли. Те са удобни, защото плътно се подреждат.
По друг начин стоят нещата с личности и мисли с неправилни форми – разни многоъгълници или елипсоиди:)




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.