Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.05.12 22:41



каква е формата, под която възприемаш усета?

Такаа, прескочих философските ти изблици.


Оная теза съм я чела много отдавна и вече не помня откъде, с нея се опитвам просто да накарам хората да не философстват толкова, защото всички изблици на ума са относителни и следователно малоценни.

А виж, с какво възприемам усета, не знам. С цяло тяло? Или с някое от тънките тела? Принципно аз почти не гледам с очи, абсолютен заплес съм, колегата, с който работя, след месеци не знаех носи ли очила или не. Помня хората като присъствие и излъчване.
Но не е с уши или нос, сега си пиша с теб и те усещам. А ако трябва да те опиша, тогава правя усилие да изразя усещането с думи и така го фиксирам.

Ти как го правиш с мисли?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано15.05.12 07:30



Влагаме различно съдържание в понятията за секти и ритуали и от там идва разликата.

Но се яви нещо по-интересно:)
Това ти изречение:“ Да мога да си поживея ей така - щастливо и безвременно?“ – от когото и по какъвто и да е повод ако го чуя, ще си помисля, че е проблем с енергията на Сатурн.
А ти по-горе заяви, че нямаш проблем с нея.

Та Сатурн, като управител на най-високия мунданен знак, в най-висша и добра проява следва да включва енергиите и проявленията на всички други планети.

И още по-интересно защо се проявява често като проблемна интеграцията на специфичната негова енергия – та той в радикса при теб е изцяло добре аспектиран. Вярно, това че е в знак на нощно изгнание е недостатък, но си е в дом, който владее .

Като се замисля, това, което ми направи впечатление при теб от първия момент, без изобщо да те познавам, не е по асцендента или по слънцето, а точно нещо лъвско със сатурнов привкус:) /беше във връзка с дисциплината и преди година:)/

Я опиши някаква вчерашна или пък днешна обикновена ситуация от живота си:) – с какви дрешки си се облякла или с кого и за какво си говорила, или пък какво си вършила:)



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано15.05.12 07:31



А, до историческите личности не съм стигнала още:)



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано15.05.12 07:31



Много интересно:)



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано15.05.12 11:53



Вчера - а и обикновено - се обличам според зависи. Старая се да комбинирам максимално - какви дрехи биха ме представили в правилната светлина за мястото, където отивам, пред хората, с които ще комуникирам, и задачите, които ще трябва да изпълня + оптимална доза естетика, ненабиване на очи + удобство + метеорологични условия, и разбира се - наличностите в гардероба ми - и кои от тях не са за пране/химическо/гладене, и всъщност стават за обличане.

Макар самото облекло - и не само І грим, прическа, каквото и да е от вида - никога да не са достатъчни - по-съществена е емоционалната подготовка за ситуации и схватки. Но - доста от съществените житейски, а и работни ситуации, се оказва на практика, изникват без каквото и да е време за осмисляне и подготовка за реакции, облекло и каквото и да е - та в тази връзка е съществено да се въоръжим - облечем, усещаме себе си и света - оптимално стабилно, стъпвайки - тук и сега, за да се минимизират всякакви щети - от липса на подготовка и неосъзнати реакции.

Тук изключвам малки, или редовни излизания, контекстът, на които ми е добре познат, и всъщност не особено определящ за житието ми, или аз за неговото - където се обличам просто чисто и спретнато.

Та за конкретна вчерашна ситуация - ходихме при поредния специалист с мама - оказа се, че има прекарцином на кожата - две отделни огнища, с лекарят съм се срещала на няколко пъти през годините, и имаме общи познати, но в конкретния случай на мен ми беше особено важно и спешно как ще бъдем възприети и какво ще е склонен той да кооперира по нашия спешен и решаващ проблем.

Та облякох се - спретнато, скромно, и делово - постарах се да комуникирам максимално сбито и настоятелно.

Да поясня, че въпросният лекар е истинско куку, не че аз не съм. Алпинист, будист, пътешественик, и изобщо. Приказва с 1000 думи в минута и има 20 тика в минута.

Все едно - крайният резултат беше обнадеждаващ. Или поне днес така ми се струва. Дано ефектът да продължи - предписа ни лечение, прие ни сравнително присърце, и ни записа за операция за след две седмици.

Днес обаче - от цялото това мобилизиране и напрягане съм истински болна, и едвам ходя.

Пък такива ситуации при мен - не само с лекари, а на ниво изискващи фокус, концентрация и опъване на струци - в мен и в другите - при мен под път и над път, с времето зачестяват и се уголемяват, наместо да се разреждат.

Редактирано от ponichka_ на 15.05.12 11:56.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: abroadabroad]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано15.05.12 12:16



в ситуации (или материи), при които ми липсва съществена информация, само странично наблюдение (само-наблюдение) и опит помагат, поне аз съм стигнала до тоя извод засега


Абсолютно. Но това няма паралел с ритуалниченето. Или поне аз не го съзирам


Редактирано от ponichka_ на 15.05.12 16:36.



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано16.05.12 06:39



Май Сатурнова събитийност, задачи, ситуации и ежедневие описа. Даже нито транзитният, нито наталният Сатурн сега не са особено подчертани.

Трудно се стига до вас- осмодомните:)- няма изключения от това правило:)

Не е важно какво съдържание вкарваме в понятия като ритуали, секти и дали приемаме, че съдбата е аналогия на Сатурн. /допускам, че и за „съдба“ имаме различно разбиране/

Важно е обаче да реагираме адекватно на енергиите в нас и извън нас .
Посещението при лекар вчера го виждаме в квадрата на тр.Марс към У6 – ок, значи нещата следват естествения си ход.
По всякакви въпроси на 6-ти дом се пазим от илюзии и грешки по Нептун като личен управител на дома, биваме старателни, внимателни и последователни, както го иска основният сигнификатор на здравето- Сатурн, и всичко би трябвало да е наред.
Е, имаме едно на ум, че тия години в тая сфера се подвизава Уран, ама както описа лекаря, май си отдала дължимото на тая планета.

Сатурн винаги ни държи в реалността, но най-вече, когато активира 1-ви дом.
Не ти хареса думичката „ритуал“ – замени я с друга, но сега, докато Сатурн е в първи дом, създаваш реда и ритуалите за себе си за целия му цикъл, т.е. кажи речи за 30 години напред.
Трябва ти грижа за физическото здраве, работа, светоглед и философия /Сатурн/, които да импонират на тоя твой активен сега 8-ми дом.

Това: :“ Да мога да си поживея ей така - щастливо и безвременно?“ – трудно се случва и не е кой знае колко трайно, но си е страхотна и провокативна задача.
Ти познаваш ли хора, които го имат или са го постигнали?



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано16.05.12 23:23



Това: :“ Да мога да си поживея ей така - щастливо и безвременно?“ – трудно се случва и не е кой знае колко трайно, но си е страхотна и провокативна задача.
Ти познаваш ли хора, които го имат или са го постигнали?


Не знам за другите хора. Всеки пречупва нещата през своята призма. Както ти каза - свое усещане, дефиниция за "ритуал", "секта", "безметежен живот"... И макар, според мен поне за първите две да има някакви обозрими, сравнително общовалидни ориентири - поне от историческа гледна точка, за третото - субективизмът е доста в по-голяма доза.

За мен - безметежножно житие не значи - да си живея тихо и кротко, насред някакъв пасторален пейзаж, и всичко да застине, сякаш времето е спряло.

По-скоро значи - общият план на нещата да не бъде драстично разтърсван поне за година. Останалото може да се сменя, кърти, отмира...

И да - аз съм имала такива години. Някъде в младостта си. Откак навлязох в раху даша - сякаш земетресения и цунамита никнат отвсякъде. Понякога по-на рядко - до 2008 - си беше направо безметежно от всякъде, въпреки доста цирк, но последните години - урагани никнат през месец, през два, от време на време и в един месец се събират по повече от едно. А вече съм по-стара, и усещам изтощение...

Преди години имах едни приятели. Те още са ми приятели де, защото сме израснали заедно, просто живеем в различни краища на света, а и ни се промениха стереотипите, от което и допирните точки, не само пространствените. Та те - сега са семейство, на времето, за което казвам бяха още гаджета - бяхме съквартиранти с момчето по едно време, не в бг, за няколко месеца. И доста си приказвахме в този период. И въпреки, че уж добре се познавахме, до трето коляно семействата, преди това лично с него не съм философствала на дълго и на широко. Към края на съжителстването ни - и на двамата ни идваше да си издерем очите - той заяви най-категорично, че аз съм гледала живота в черно и бяло, и че причината да ми се случват все катаклизми била скрита в:

1. твърде голямата ми категоричност
2. черногледство
3. перфекционизъм - и към мен, и към другите - но някакъв прекален от всякъде
4. вкарване на много драма във всичко, което правя

И така - драмата ме обичала и преследвала, защото аз съм била пристрастена към нея.

Той е слънчев лъв, с АЦ стрелец. ц ц ц...

Може би е бил прав. Дали?



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано17.05.12 06:44



Най-лесно е, ако открием причината за нещо в себе си – променяме се или поне не губим усещане за контрол над живота.
По-сложно е, ако причината е в колектив, държава или всеобщ императив.

Песимизмът последните години се превръща в норма и императив.
Всеки си намира личната причина- здраве, работа, любов, пари, сигурност и пр.

Това е Сатурнова ситуация. Трябва ни Сатурнов подход. Такъв е ритуалът.
Ритуал в смисъл на създаване на нагласа за възприемане на нещо си или най-общо на живота.

Сега ритуалът на Кайли е френския, на Аброуд- курса по логика, моя- йогата. А твоят?

Ще допуснем, че си имаме категорични позиции по някакви въпроси, че сме черногледи за други. И че не искаме или не можем да променим ситуацията. Трябва ни техника да я приемем тогава - някакви идеи?



Тема Re: Пак за астрологиятанови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано17.05.12 10:52



Сега ритуалът на Кайли е френския, на Аброуд- курса по логика, моя- йогата. А твоят?

Ще допуснем, че си имаме категорични позиции по някакви въпроси, че сме черногледи за други. И че не искаме или не можем да променим ситуацията. Трябва ни техника да я приемем тогава - някакви идеи?


За първия абзац - минала съм и през трите експеримента - и през доста повече - френски, курсове, йога - да - похвални са, най-вече, защото действат релаксиращо, отместващо фокуса и разширяващо светогледа. Поздравления - и за трите.

За втория абзац - опитваме да внесем в ситуацията и в колектива - мъничко красота, сладост, искрици - и да може сама ситуацията да се промени - като види по-красивия пример, и да се позарази колектива с красота. Опитваме, опитваме, опитваме - и ако никой нищо не прихваща - казваме чао на ситуацията, колектива - и си стъкмяваме нови някъде, някога - с нядеждата, че този ни нов дубъл ще бъде с по-конструктивно развитие.

В тази връзка - напоследък съм се спряла на няколко модела сходни ритуали - шиене на рокли, бижутерстване, сладкарство, цветарство, билкарство, и козметика.

Ако искаш да си щастлив 1 ден - напий се, ако искаш да си щастлив 1 година - ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот - стани градинар, направи си градинка. Китайска поговорка

Малко от едната ми балконска градинка - имам си цели 4

, неугледна е леко, но побързах да я щракна въпреки лошото време зпециално за вас - и й се радват хората, и аз де

Да отбележа - повечето разсади са мое лично производство.
















Защо не ми се виждат снимките - нямам идея

Успях - вече се виждат<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ponichka_ на 17.05.12 10:58.</EM></FONT></P>

Редактирано от ponichka_ на 17.05.12 11:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.