Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:50 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Възприемане на реалността БГ  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.09.11 12:05











КЛИПЧЕ НА РУСКИ

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.09.11 12:06





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: На руски (видео)нови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.09.11 14:37








Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Мир каким мы его не знаемнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.01.12 23:40



Редактирано от Kaily на 15.01.12 23:40.



Тема Re: Две идеи за новине сетива (р)нови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.05.12 17:36







Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Внутреннее созерцаниенови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.05.12 17:39





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Прорыв в многомерностьнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.05.12 16:51



Вопрос: На воскресном семинаре вы сказали, что центра группы не существовало до разбиения сосудов, потому что тогда не было трех линий, а теперь мы формируем его. Что это значит?

Ответ: У нас есть набор данных, но собрать их воедино мы должны сами.

Приведу пример. Допустим, когда-то у нас было мозаичное изображение: солнце, облака, луг, а на нем – несколько животных и людей. Такой вот красивый пейзаж. Затем этот пейзаж раздробили на части и перемешали их.

Теперь ты снова должен сложить картинку, но она будет уже не такой, как прежняя. Ведь ты вносишь в нее свой компонент – разницу между тем, что создано из сущего, и тем, что создано из ничего. Иными словами, различие между Творцом и творением вкрапляется в мозаику, и изображение из плоского превращается в многомерное.

В каббале это обозначено как 620-кратная добавка. Только речь идет не о количественном приросте, а о новых деталях восприятия реальности.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Прорыв в многомерностьнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано24.05.12 18:06



и защо пък са го обозначили точно като:"620-кратная добавка"?



Тема Re: Прорыв в многомерностьнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.05.12 19:26



Щото в Кабала има 625 стъпала или 620 не знам, така и не задълбах в теориите им. Ако те интересува, чети laitman.ru

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Прорыв в многомерностьнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано25.05.12 07:30



А, това със стъпалата не съм го чела.

Иначе Лайтман си е страхотен философ, но и той като теб /или ти като него:)/ има разни противоречащи си разбирания:)
Например, дава много хубав пример:) защо цялото /екипа/ е повече /различно/ от отделните съставки или членове. Примерът е сравнението между графит и диамант, които са с един и същ състав.
А после, в други разсъждения твърди, че и най-малката част от нещо си, съдържа цялото:)

иначе всичките му разсъждения се обединяват в стройна философия, като се поставят в основата връзките:)



Тема Re: Прорыв в многомерностьнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.05.12 14:40



Противоречащите си твърдения отдавна са изяснени и обяснени, примерно на мен ми го разясни Ошо. Още като почнах за сефте да го чета, на 10-та страница каза едно, а на 15-та точно противоположното. И си викам - баси простия човек, толкова чак пък да не се усеща...а после лека полека почнах да разбирам, че всъщност непротиворечивата концепция е изкуствена и невярна, истината, реалността и всичко останало са противоречиви за нашия ум, защото той не е в състояние да ги обхване и работи в двоична система.
Именно поради това толкова пъти те кова да развиваш друго сетиво, над ума.

За мен вече отдавна няма противоречия...

През една точка може да мине само една права, успоредна на друга права - основна аксиома в геометрията, учи се в пети клас.

През една точка минават безброй много прави, успоредни на друга права - из геометрията на Лобачевски.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Прорыв в многомерностьнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано27.05.12 06:51



Добър пример е тоя с геометриите:)

И нямам философските отговори на всичко:) Имам формални отговори според символика и аналогии, но това ниво на знание не винаги едно към едно се стикова с ежедневието- само е подсказка:)
Но основното е, че държа да търся логиката на сетивата:) Както и логиката във философиите:)- т.е. винаги, когато успявам, да включвам разума:)



Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано27.05.12 10:48



Съществуването на противоречия са в основата на развитието.
Например, дава много хубав пример:) защо цялото /екипа/ е повече /различно/ от отделните съставки или членове. Примерът е сравнението между графит и диамант, които са с един и същ състав.

В цялото участват и връзките между отделните части. Тези връзки са фотони на електромагнитното поле. Могат да бъдат различни, в зависимост от така наречените външни условия при структуриране на цялото (например, различна външна Т - различни по дължина на вълната фотони)
Такъв е случаят и с получаването на различни, крайни свойства при графита и диаманта - различна е структурата им, т.е., фотоните за връзка са различни. Структурата определя свойства, а не само хим.съставът.
В зависимост от "делимост" на цялото, може да се достигне до "парче" което вече не съдържа нито един фотон за връзка, която е предопределяла цялото. Тогава - няма информация като как трябва да изглежда цялото - значи, може да бъде и преобразувано в друго цяло, с други връзки от електромагнитен произход, а и от ентропиен произход.


Но, наистина - ако има наченки от зададено инфо посредством остатъчни фотони за връзка, така наречена "подложка на структура" - то, по-вероятно е тази структура да се повтори в цялото - на база минимална потенциална енергия при действие; каквото и да е действие. Самоволно се организира.
Самоорганизацията и саморазвитието са природно зададени.
Ние можем само да ги откриваме в ... разни закони да си ги вкарваме, за да ни е по-лесно изучаването им. Основно - откриваме връзки! в цялото, като се опитваме да ги предпишем на същност, предположена в различни хипотези.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Прорыв в многомерностьнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.05.12 13:55



Ами аз точно заради това не държа да включвам разума, защото на едно ниво на реалността има само една успоредна права, но като прибавим още едно измерение и се получават безброй много успоредни прави...не знам дали съм ти разказвала, но преди много години се научих да не използвам разум за важните неща.
В един момент ми направи впечатление акупунктурата - такъв кон няма, това са мошеници, след 10 години опс - много полезна.
Шоколадът вреден, след години опс - бил полезен, установили учените.
В същото време от време на време до мен снизхождат послания отникъде, просто нито съм го мислела, нито съм го философствала и хоп, току нещо проблесне в съществото ми.

Та установих, че каквито и планове да съв правила с мозъка си, каквито и философии да съм въртял, след 10 години като правило се оказват неверни.
Докато тия проблясъци се запазват чисти и жизнени и след 3 десетилетия...

Умствените размишления или умствените спекулации се държат върху факти, а фактите никога ги нямаш всичките. Един нов факт изскача и цялата ти конструкция рухва. Едно измерение прибавяш и изводите се завъртат на 180 градуса.

Поради тази причина в началото започнах да опитвам, а сега уверено отказвам умствени спекулации, защото знам, че никога няма да имам всички факти под ръка и следователно всяка умствена конструкция е нестабилна.

Сократ как го е казал - знанието прилича на кръг, вътре което знаеш, отвън което не знаеш. И колкото повече знаеш, толкова повече се разширява диаметърът на кръга и толкова повече не знаеш.

А абсолютното знание просто проблясва и край - цялостно, завършено и вечно. За всичките ми години умствените конструкции са ме лъгали на 90%, абсолютното познание нито веднъж не е подало...е, защо да влагам умствени конструкции, както правиш ти?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Противоречията...нови [re: 3opниk2]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.05.12 13:58



В ДАО на физиката четох, някой си физик бил казал, че най-малката градивна частица на вселената не може да се разглежда по никакъв друг начин, освен като взаимоотношение между нея и останалите частици.

Преди години четох тази книга, но това ми се е забило в главата.
Вселената не е изградена от атоми, от молекули, дори не от кванти...вселената е изградена от взаимоотношения.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано27.05.12 17:12



В ДАО на физиката четох, някой си физик бил казал, че най-малката градивна частица на вселената не може да се разглежда по никакъв друг начин, освен като взаимоотношение между нея и останалите частици.

Браво! Умен е тоя физик.


Взаимоотношение, в смисъл на съ-отнасяне на някои от собствените им свойства, демек - начин на подреждане по свойство, което пък означава структури, фигуриране по свойство; благодарение на тая способност на най-малкото е възможно направа, структуриране на фигури, които повтарят себе си (флуктуации на физическия вакуум) с неосезаема за нас бързина.
Неосезаема, защото в последствие може да се разбере, че и вещевите обекти (с маса при покой, от които сме изградени) са такива структурирани фигури в пространството, но вече повтарят себе си в определено пространство (локално) и са придобили нови свойства като маса, заряд, спин и т.н. Съответно - на база тези свойства следват и закономерности, които пък определят ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ.
Взаимодействието (според мен) се различава от взаимоотношението по това, че при взаимодействието има СИЛИ.

Вселената не е изградена от атоми, от молекули, дори не от кванти...вселената е изградена от взаимоотношения.

Приемам, допада ми - основата да е изградена от взаимоотношения, но не статично, а с последствие: динамично променяща се, като понятието динамично се отнася само до взаимодействията. Защото, и самите вещеви обекти структурират околното си пространство от "малки частици" на физическия вакуум, но по "свой образ и подобие". Подреждат околността - изменят възможните взаимоотношения, по аналогия.
Така се включват "силите от подобие" на структурата, но те са вече с ентропиен произход - заради подреденост, някаква, могат да са на привличане или на отблъскване - нещо като еластичност само заради подреждане в структура - влизат във взаимоотношения и са способни да откликнат (с алтернативна сила) на всяка промяна в условията от околността.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Противоречията...нови [re: 3opниk2]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано28.05.12 07:35



Търсим мост между класическите и окултните науки. Дали законите им са общи. Дали всичко, което класическите науки не могат да обяснят, го пращаме при окултните, докато не бъде обяснено.

Та стои въпрос- добре, вселената не е изградена от молекули, атоми и кварки, а от сили. Силите какво са? Имат ли носител? Могат ли да се подчинят на волята ни?



Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.05.12 15:15



Та стои въпрос- добре, вселената не е изградена от молекули, атоми и кварки, а от сили. Силите какво са? Имат ли носител? Могат ли да се подчинят на волята ни?

В такъв случай аз просто опитвам да ги подчиня на волята си, докато ти стоиш, въртиш се в кръг и чакайш някой да ти напише отговора на лист хартия.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано28.05.12 19:24



Търсим мост между класическите и окултните науки.

Окултни науки - няма; в смисъл, че за наука, трябва: да има предмет (обект) на изучаване; методика, която да е достъпна за всички занимаващи се с въпроса и да дава обективни резултати - факти, наблюдаващи се многократно при изпълняване на условията на методиката. Изводи и обобщения (правила, закони), евентуално хипотези за същността която прави явления, проявления на наблюдаваните експериментално факти.
Демек, повторяемост на фактите. Граници на приложимост на установеното.

На окултното липсват много от тези изисквания, за да може да се отнесе към научност. Отделни проявления, като "действие на подобието" е като съпътстващ (неочакван) резултат от ежедневни изследвания в средните мащаби и ... винаги се има "едно на ум" от занимаващите се, че с развитието на науката и това ще бъде обяснено. Не го отхвърлят! Изчакват още опит.


Така например беше с откриване на биополето - не бърза науката да се произнесе по-дълбоко по него, защото не са достатъчно повторяеми и разграничими свойствата при различни индивидуалности, не са еднозначни- при вълнови процеси това е известен парадокс - колкото към по-къси вълни за изследване се върви, толкова неопределеността на някои от параметрите става по-голяма. Започват определяния със степен на вероятност.
Също: екстрасензорните възприятия - ами по определение те са извън нормалните възприятия изградени еволюционно: за Човек нормалните възприятия са в едни диапазони от трептения; за паяк са в други; за пчелички и птиченца - трети и т.н.; вижда се, че ако речем като Човек да ги имаме тия усещания, то и ... формата и размерите ни (структурата като цяло)... ни пречат; ако по някакъв начин ги "засилим" като възприятие, то нещо друго ще трябва да се наруши в структурата ни, а това съвсем не е безопасно за оцеляването. Научното - е стремеж да се влезе в нормата на нормалното съществуване на Човек, а не - да създава екстрасензи. "Екстра" - та е в резултат на болестно състояние, затова не бива да се саморазвива целенасочено, без принуда.

Та стои въпрос- добре, вселената не е изградена от молекули, атоми и кварки, а от сили. Силите какво са? Имат ли носител? Могат ли да се подчинят на волята ни?

Изграждането е благодарение на сили. Носителите на сили са вещевите обекти и то- с техните си свойства (маса, заряд), т.е., проявлението на сили е при взаимодействия с обмен на фотони на съответното поле. Взаимното действие е съпроводено със сили - тях можем да измерваме, когато "забелязваме" промяна.
Мисълта, абстрактният образ в комбинация и съотнасяне с други - няма сили; не действа посредством сили - не е взаимодействие между тях. Но възникват (възбуждат се) когато е приложено налягане на ликвора върху мястото им (гънките на кората на Гл. мозък) - подреждат се, по-скоро се преподреждат по направа на затворен цикъл (цялостен образ). Така, за мислене се хаби енергия от организма. Задържането към някаква комбинация от мисли - също хаби енергия; разбира се, енергията е нужна и за поддържане жизнените функции на органите и ... ако дълго ги лишаваме от нея - те дефектират! Това е навело хората на мисълта, че мисленето има СИЛА, щото води да разни дефекти, може да унищожава. Да, ама себе си - носителят на мисленето е потърпевш. Биополето в резултат на подрежданията, където и да са, е смесена вълна, с изключително малка амплитуда и не може да взаимодейства това поле с околни полета на други, външни обекти, та да предизвика "силово" изменение.
Остава ... да изучим всички сили и границите им на приложения - та да можем да ги "подчиним" на волята си, ако това е нужно. Но - не можем да променяме или отменяме откритите физически закони, които описват силите. Можем да ги използваме съобразително с тях, но не и да ги променяме по наше искане - те не се подчиняват на никоя воля - затова са и обективно действащи закони.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано29.05.12 11:41



Питам си аз – някои хора правят интересни словесни компилации, а това си е обмен на енергия, дори когато имат друго разбиране за процеса или си имат по някакви тяхни причини доста специфично и лично отношение към екстрасенсите





Тема Re: Противоречията...нови [re: 3opниk2]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано29.05.12 11:42



Точна, но не е ли малко тесногръда тая представа за наука



Ето ти едно друго определение от уйкипедия:“ Науката е постоянно усилие да се придобие и увеличи човешкото познание и разбиране посредством изследвания. Използвайки контролирани експерименти, учените търсят и събират сведения за природни или обществени явления, записват измерими данни, свързани с наблюдения, анализират тази информация за изграждане на теоретични обяснения на изучаваните процеси и явления. Методите на научните изследвания включват изграждането на хипотези за наблюдаваните явления, провеждане на тестове и експерименти, проверяващи тези хипотези при контролирани условия.“

И при такова разбиране имаме окултни науки:)


Обаче това да го оставим настрана:) – те науките си съществуват, ако съществуват, независимо дали всички ги признават за такива:)

Я да видим това твое твърдение:“ Така, за мислене се хаби енергия от организма.“
Какво се случва с тая енергия? – изчезва, трансформира се или какво? Защото по-горе твърдиш, че мислите нямат енергия.



Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано29.05.12 17:58



В ДАО на физиката четох, някой си физик бил казал, че най-малката градивна частица на вселената не може да се разглежда по никакъв друг начин, освен като взаимоотношение между нея и останалите частици.

В общи линии това е и будистката концепция за аз-а - нещо, което не съществува само по себе си, а чрез проявленията си, които пък също не съществуват сами по себе си, а са части на аз-а. Който не съществува сам по себе си, а чрез тях, както вече знаем.

Nice, ha?

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано29.05.12 19:59



Я да видим това твое твърдение:“ Така, за мислене се хаби енергия от организма.“
Какво се случва с тая енергия? – изчезва, трансформира се или какво? Защото по-горе твърдиш, че мислите нямат енергия.


Енергия и сила - не е едно и също. Силата е производна - трябва взаимодействие което води до промяна на участниците във взаимодействието.
Налягането на ликвора е сила върху площ - променя се дължината на обвивната луковица, а това води до промяна налягането; при тази промяна разстоянията между гънките се менят - ама и там са "мостчетата" във вид на стоящи вълни, получени в резултат на сетива - части от абстрактен образ. Така - се променя потенциалът между тях и става излъчване-поглъщане на фотон(и); ако те се свържат в цикъл на цялостен абстрактен образ; иначе - изглеждат като части, камъчета на калейдоскоп и не ги зачитаме за завършен абстрактен образ.
Ако на тези абстрактни образи предпишеш сила (например образ взрив на бомба и образ на комар), то - ясно е, че въпреки огромната разлика в енергийните стойности на единия и на другия - в резултат - сили между образите няма да се случат. Енергията е изхабена физически в промяната на налягането, но абстрактните образи са с близки потенциали и ... нямат нищо общо с "енергийност" в словесното им изражение. И, понеже се дразни не само един от възможните образи, то "шлаката" от другите участъци е във вид на Инфра Червени фотони, а те водят до локално загряване (повишаване на Т), и се вкл. механизми за защита - по-обилно охлаждане с топлоносителя (кръвта).
Та, работата на мозъка е с преподреждане на структури - за това преподреждане се хаби енергия и ... защитата преминава в сън, изключвайки основните сетива, които "пълнят" гънките на кората на Гл. мозък, във вид на стоящи вълнички. Силите от налягането водят до ентропийни действия в макромолекулите (преподреждат си връзките), неточно по място на действие, което пък води и до промяна в Т, а то е вече и механична загуба на енергия.
Мислите нямат СИЛА, съм казал, но процесът на мислене е свързан със загуби на енергия.
...
(По време на сънуване, мозъкът си преподрежда връзките така, че да няма "запис не на място", да застанат стоящите вълнички на точното си място, без "биене" и да не водят до повишена Т с присъствието си. При това, част от ненамерилите си място записи - отпадат ... забравяме, демек - едно много полезно действие на мозъка за оцеляване.

При нарочно събуждане по време на сънуване, част от "пренасочваните" образи или части от тях - все още помним и ги ... мъчим за полза?! чрез гадаене. Вижда се, че в повечето случаи - нямат общо с някаква предсказателна действителност, чисто хаотично се "изчистват" от мозъка, щото пречат на оцеляването. А "утрото е по-мъдро от вечерта", щото мозъкът си е преподредил важната за него инфо)
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.05.12 20:50



Използвайки контролирани експерименти, учените ...
Е, животъ е неконтролиран експеримент и с неповтаряеми резултати, никой не може да стъпи два пъти в една река, ето защо е необходима друга дисциплина за изследването му.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Противоречията...нови [re: L.L.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.05.12 20:53



Аз по-скоро го схващам не като проявление, а като отношение. Моето отношение към теб, твоето отношение към мен...и тогава излиза, че отношението ми е най-малката градивна честица на вселената, от което пък следва, че навъдилите се в последните 2 десетилетия книжки за позитивно отношение са изстрел в десятката.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано29.05.12 21:05



Ами, ако човек се замисли, че проявлението винаги е в отношение, няма начин да е другояче, нещата си идват на място.



А книгите за позитивно отношение... предпочитам "осъзнато". Защото позитивното отношение е частен случай на емоционално отношение, което пък е частен случай на отношението изобщо. Защото е възможно да има и безлично отношение, което не значи, че няма никакво. Та, нека изпървом да осъзная в какво отношение/я съм със света и явленията в него, а като осъзная, мога да говоря за същността на позитивното отношение. Това за мен си - не е съвет.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Противоречията...нови [re: 3opниk2]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано29.05.12 21:27



Чакай сега:
„Съществуват различни форма на енергия, които често носят името на съответната сила.Немският физик Херман фон Хелмхолц установява, че всички форми на енергия са еквивалентни и само се превръщат една в друга.[2] При всички тези трансформации цялата енергия остава непроменена. Енергията не може да бъде създавана или унищожавана. Този принцип е известен като закон за запазване на енергията“

Т.е. твърдението ти, че мисленето е процес, при който губим енергия, не е точно.


По-точно ще е ако кажем, че с мислите можем да трансформираме енергията.
И въпросът е можем ли съзнателно и волево да я трансформираме.

Повдигаш друг интересен въпрос- за сънищата.
Смяташ, че предсказателните сънища са митове и легенди, или пък просто случайност?
Смяташ, че класическите науки изчерпателно са изучили дейността на мозъка?
Ако не е изучена напълно, кое ни гарантира, че предсказателното сънуване е невъзможно?



Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано29.05.12 21:30



а, вярно, ти в прав текст нарече учените тикви или нещо подобно



и за статистиката- казвай, ако нещо се случва - до тук към момента с астралния ти близнак учите нещо си, а със същото се занимава и Аброуд- тя ви е близка по основни показатели



Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.05.12 23:36



В неделя ми е изпитът и свършвам. Пищовите са подготвени.
Повръща ми се вече от френски.
Междувременно започна някаква трансформация у мен, точно от гергьовден, от пълнолунието, първо се разболях, после трудно се оправих, после почнах да ям мляко, цял живот не съм яла мляко и млечни продукти, не съм им фен, а сега като невидяла - кисело, прясно, кашкавал...да не съм се натровила...не ми се пуши нещо, не ми е сладко...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Противоречията...нови [re: L.L.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.05.12 23:37



Проявлението може винаги да е отношение, но невинаги отношението е проявление.
Неправене...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано29.05.12 23:43



Междувременно започна някаква трансформация у мен, точно от гергьовден, от пълнолунието, първо се разболях, после трудно се оправих, после почнах да ям мляко, цял живот не съм яла мляко и млечни продукти, не съм им фен, а сега като невидяла - кисело, прясно, кашкавал...да не съм се натровила...не ми се пуши нещо, не ми е сладко...

я

, какво съвпадение - и аз така, при предната цикличност залитах по маслини, но тъй като отдавна съвсем съзнателно се самонаблюдавам по отношение на предпочитаните храни и цикличността им, и значението им - по-скоро чуденката е какво предполагат като знамение
та - маслините са подвластни на Юпитер и всичките му аналогии, а млечните - на Луната...



Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано30.05.12 00:45



невинаги отношението е проявление - Винаги е! Може да е външно или вътрешно - така да се възприема субективно - но проявление и отношение са, като дъгата - съществува (проявява се) в резултат на отношението на светлината и водата независимо дали я виждаш или не. Макар, че в същото време, дали ще я видиш зависи от твоето отношение (местоположение) към светлината и водата във въздуха.

Самата природа на проявлението е относителна (зависи от отношението), а не абсолютна.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано30.05.12 08:08



Ако гледаме хороскопа не личи да си се натровила. Обаче тр.Нептун на радикална точка обръща хранителни навици, от там- нещо в химизма най-общо на организма.

Любимата ти „светлина“ , за която все говориш, ако я свържем с Нептун, при транзита му през 4-ти дом, ще се проявява по-реално в живота.
Т.е. не само като стремеж и увлечение към някакви висши нива на съществуване.

Когато прехвърлим кулминацията за търсене на някаква съвършена работа, съвършен патньор, съвършен дом и пр.,/ според нашите си представи/ започват да се случват реални неща. Ще видим:)



Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.05.12 13:24



Какво, какво?
Спомена нещо за съвършен партньор и пак не го разбрах, я пак?



И впрочем, сега се сетих да метна едно око на хороскопа си, в седми дом са ми се нагрухали планетки, в т.ч. Венера (и като негов управител) и Юпитер и Венера прави един дъъълъг тригон със себе си.

Ако и сега не се случи нищо, наистина обречена съм.

Редактирано от Kaily на 30.05.12 13:27.



Тема Re: Противоречията...нови [re: L.L.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.05.12 13:29



Исках да кажа, че не е действие, а е изживяване.
Т.е. простото изживяване на света е негова основна градивна частица, я па аз какво измислих току що... ще трябва да го обмисля.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано30.05.12 18:44



Чакай сега:
„Съществуват различни форма на енергия, които често носят името на съответната сила.Немският физик Херман фон Хелмхолц установява, че всички форми на енергия са еквивалентни и само се превръщат една в друга.[2] При всички тези трансформации цялата енергия остава непроменена. Енергията не може да бъде създавана или унищожавана. Този принцип е известен като закон за запазване на енергията“

Т.е. твърдението ти, че мисленето е процес, при който губим енергия, не е точно.


Колкото и да са "различни" видовете енергия се свеждат до две: Екинетична и Епотенциална; Сумата от тях е величина постоянна. При взаимодействия едната се превръща в другата и обратно.

Това е ЗЗЕ.
Като се досетиш, че сме топлокръвни, демек, отдаваме топлина в околното пространство (излъчваме ИЧ фотони), а те отлитат от мястото на "отдаване" със скоростта на светлината в тая среда, в която сме и така - губим постоянно енергия във вид на лъчение. И - вече - мисленето е процес, при който се отделят фотони, поради взаимодействията на структурните съставни за създаване (промяна) на локално налягане.
Така че твърдението ми е точно.

По-точно ще е ако кажем, че с мислите можем да трансформираме енергията.
И въпросът е можем ли съзнателно и волево да я трансформираме.


Не, не слагай каруцата пред коня; Причината за мислене е създаване разлика в енергии (потенциали), а следствието е завъртване на цикъл в който разпознаваме абстрактен образ - така ни се отразява, като следствие. Обратно - чрез абстрактен образ (чрез следствието) да предизвикаме разлики в енергии, които да ни определят поведение, някакво - да, твърде ограничено като резултат, щото се "следи" тоя резултат от инстинктите за оцеляване и съответно - се формира спасителен импулс. Вкичко това - в собственото тяло - в носителя на тоя Гл. мозък. Обратните Връзки на мислите, действат на самия субект; не могат да бъдат "излъчени" във вид на инфо да трансформират нечия друга енергия. Няма такава "антена" в мислещото.
(говоря за мисли във вид на съждения, а не на последвалите ги видове поведения. Поведението е забележима информация за околните и може да предизвика "мисли" в др. Гл мозъци, но не и в неща, с липса на възможности за мисъл Не може чрез измислено, да трансформираме чужди енргии, защото мислите са идеални - те не взаимодействат помежду си без наша нагласа (пак съпровод с хабене на енергия) за съчетаване на крайно съждение. Съждението има смисъл за нас-субект, но не и за други, докато не го "изстреляме" от нас, понятно за възможните сетива на други обекти. ЕМП се разпространява винаги със смесена вълна и не е възможно еднозначно разчитане на "запис" в нея - понеже трябва да взаимодейства с приемателя, а приемателят е винаги не настроен, друг, в сравнение с излъчвателя, заради различната гледна точка при записване на инфото във всеки от тях. Генетично друга подложка.)
Така: в себе си можем да "трансформираме" онези видове енергии дето ги споменах: Екин и Епот. Измисляме да се спрем на място и ... Загубите от Екин намаляват, може да се съсредоточим в преподреждане на мисли (променя се Епот, ама имаме запас от потенциал да го осъществим). И т.н. - можем целенасочено (с мисли) да си управляваме в малка степен усещанията за пулс, топлина в различни зони на тялото и т.н. - известно е, чрез йогизъм, с разтягания на мускулни влакна в допустими (усетени от нас) граници да припомняме за възможните връзки в тялото, да се опреснят, бавно и постепенно да се поправят. Така се запазва еластичността (чрез еластичност на обвивките се променя налягането вътре в тях), а и се подпомагат потенциалите на ставните връзки, да влязат в синхрон с Управителя - Гл мозък! Запазва се за по-дълго време на съществуване здравето.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Противоречията...нови [re: 3opниk2]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано31.05.12 06:39



Красиво и логично:)

Ама не е точно това за мисленето


Отделят се фотони, но не изчезват изобщо – вярно, за нас конкретните фотони изглеждат „загубени“, макар че няма празно и с отделянето им биват заместени от нещо друго:) Отделно, че не можем да докажем, че не достигат до съзнателно избран субект:) /всъщност и без да успяват винаги да достигнат до съзнателния ни избор, пак не са загубени/

Т.е. аз твърдя, че обменяйки мисли с теб, всъщност обменям енергия:)
Например, ей това твое твърдение:“ Няма такава "антена" в мислещото.“ пак не е точно в същата светлина:)
И още:“ ЕМП се разпространява винаги със смесена вълна и не е възможно еднозначно разчитане на "запис" в нея - понеже трябва да взаимодейства с приемателя, а приемателят е винаги не настроен, друг, в сравнение с излъчвателя, заради различната гледна точка при записване на инфото във всеки от тях.“ – това също е недоказуемо:)Обяснява повечето случаи, а тия случаи, които не може да обясни за сега, ги пращаме при чудесата:)

Вчера гледат по тв някакво предаване за земетресенията. Покрай техническото описание на сеизмографите, споменаха, че науката не е открила с какви възприятия животните предусещат земетресенията, но не обявиха всичките науки за ненаучни:), поради факта, че все още нямат отговор на въпроса за възприятията на животните:)

Явно прие въпроса ми за сънищата като реторика
Поне на учението на йогите гледаш по-сериозно - нищо, че го прати пак цялото при кинетичната енергия



Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано31.05.12 06:41



А, ей по тоя въпрос разговаряме по-горе със Зорник2 – можем ли или не можем да превърнем потенциалната енергия, символизирана от планетите в твоя 7-ми дом, в кинетична, т.е. в реално събитие:)

Вземи го случи това събитие, за да потвърдиш моята позиция:)



Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.05.12 09:17



Шъ съ стараем!



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано31.05.12 09:33



Аз мисля, че разбирам за какво си говорите. И мисля, че - както твърди Зорник - при усилено и концентрирано мислене губим енергия, поне аз съм губила. Дори повече енергия, отколкото при кинетични занятия.

Но по физика винаги съм била отличничка. Което съвсем не важи за другите неща.

Мисля също, че си говорите малко на различни езици. Иначе консенсусът би бил по-бързонаставащ. И на мен ми се е случвало. Технически е възможно да се приеме твоето твърдение, че обменяте енергия общувайки с думи и мисли. Но на практика - по-скоро - се обливате с потоци думи и мисли, като не всичко е смилаемо от ответната страна, което води и до част неусвоям - от другарчено, но вече запратен в пространството куп енергии. Който не е сигурно дали е загубен, или останал в случая на стената на клуб процесинг, и можеш да бъде поет от някой случаен наблюдател.



Тема Re: Добре, ще опитам обяснения...нови [re: AH_]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано31.05.12 19:26



Отделят се фотони, но не изчезват изобщо – вярно, за нас конкретните фотони изглеждат „загубени“, макар че няма празно и с отделянето им биват заместени от нещо друго:) Отделно, че не можем да докажем, че не достигат до съзнателно избран субект:) /всъщност и без да успяват винаги да достигнат до съзнателния ни избор, пак не са загубени

За субекта са изгубени. Заместват се с нова потенциална енергия (грубо - нова форма) на излъчилото ги... И ... чакат: появи ли се подобен нов потенциал - чрез донасяне на топлина от топлоносителя, самИ си възвръщат предишното състояние.
Парадокс на гумата (еластичност - предизвиква се от ентропийни сили - такива на подреждане за мин Епот на взаимосвързаните части, например, в една макромолекула ... белтък, някакъв). При разтягане на гумата (ципа от детско балонче между устните) - тя "топли" - излъчват се ИЧфотони. От ротамеризация на връзките на гумата, някои стават линейни заради разпъването и отговорният фотон за връзка, който е "сгъвал" тази част на молекулата, излита... тю-тю!, няма го в молекулата ама го чувстваме с устни (чувствителни са за това).
Опънатото състояние не е с мин Епот, атакува се от външните за гумата фотони и като премахнем разтягащата сила, гумата възвръща ротамеризацията си (променя си формата) с поглъщане на фотони от околността, пък тя е нашите устни - усещаме студено!
Вижда се, че с механични движения постигаме обмен на фотони на ЕМП, като действаме само в "една посока" - разтягане. Да, ама носител на информация (не само на енергия) са именно фотоните. Когато се храним, например, ние разкъсваме връзки, намиращи се в готовата храна, вземаме фотоните им от тези връзки и ги ползваме за нас; разпознаването - кой фотон къде да се "хване" и къде да се носи и предаде е работа на фино ниво на вещевите структури от които сме изградени и ние. Това става именно по "парадокса на гумата" - поглъщането и излъчването на фотони води до механични движения чрез промяна на формата на макромолекулите ни. Демек, можем да се движим!, дори спрямо околното, което не яде избирателно фотоните за връзки от разнообразна храна. Виждаш - не се обменят вещества, а фотони! Промяната на вещества и получаването на нови видове от тях в организма е следствие, а не причина.
Излъчваните ИЧфотони от тялото в околността не са вече на финото ниво, а чрез преобразуване посредством захват-излъчване, поради престоя си във вещевите докато достигнат повърхността, вече са с много пъти по-дълги вълни от тези на финото ниво. Те са смесени вълни от мно-о-о-ожество фотони и никога не са еднозначна информация за това, което ще ги погълне.
Ако съм казвал "загуба" - то тя е съотнесена към субект, а не - че фотоните изчезват за света, въобще. Има го в контекста на предишните ми постинги.



Т.е. аз твърдя, че обменяйки мисли с теб, всъщност обменям енергия:)

Не - обмяната няма общо с хабенето. Хабим енергия! Отдаваме я - всеки в своята околност. Обмен става винаги с обмен на фотони. Идеалният образ - инфото в главите ни не е фотони - не е материя, а знаене. Това е само идеална информация, която не може да променя физическата информация съдържаща се във фотоните. А самоорганизацията и саморазвитието на материята се дължи на обмен на физическата информация. Всички опити с "мисъл" да бъде променена физическата информация водят до загуба на енергии, поради материалност на носителя на идеалната информация - на абстрактния образ; той е нереален именно в този смисъл, че не взаимодейства с материята.
Изборът ни на поведение следствие от наличието на множество мисли, води до пагубни резултати, ако не се съобразим (исторически опит) с физическите закони.

Например, ей това твое твърдение:“ Няма такава "антена" в мислещото.“ пак не е точно в същата светлина:)
И още:“ ЕМП се разпространява винаги със смесена вълна и не е възможно еднозначно разчитане на "запис" в нея - понеже трябва да взаимодейства с приемателя, а приемателят е винаги не настроен, друг, в сравнение с излъчвателя, заради различната гледна точка при записване на инфото във всеки от тях.“ – това също е недоказуемо:)Обяснява повечето случаи, а тия случаи, които не може да обясни за сега, ги пращаме при чудесата:)


Доказуемо е - вж по-горе. Парадокса на гумата.

Вчера гледат по тв някакво предаване за земетресенията. Покрай техническото описание на сеизмографите, споменаха, че науката не е открила с какви възприятия животните предусещат земетресенията, но не обявиха всичките науки за ненаучни:), поради факта, че все още нямат отговор на въпроса за възприятията на животните:)

Тез, дето са го споменали - грешат. От отдавна е известно на науката влиянието на инфразвуците и тяхното наличие преди земетръс.
Известен експеримент: Хващаме хлебарка, поставяме я на масата, плясваме с ръце - тя бяга. Пак я хващаме, премахваме крачката й, поставяме я на масата. Плясваме с ръце - тя не бяга. Освен всички изводи, учените са разглеждали и този: Хлебарката чува с краката си, а ние ги отстранихме, значи, затова не бяга!
Естествено, след много смях породен от последното съждение, се е установило, че то е вярното: Хлебарката наистина улавя дори и най-малките смущения във въздуха и вибрации от пода с власинките и на крачката й и наистина спира да "чува", ако ги няма.
Има вече много филмчета по дискавъри и нешънала- за начинът по който животинките "чуват и виждат" в естествената си среда. Всичко е в резонанс с фона на ЕМП в който се въдят. Геометрията им съответства на дължините на вълните които са "важна" информация за тяхната цялост.
И нашите "кокали"по дължина, са в резонанс с вълните във фона на ЕМП - преди дъжд, въздухът е влажен по такъв начин, че става силно проводим за дължини на вълни с големината на кокалите ни. Усукват се, гърчат се под тяхно влияние и ако е нарушено костно-съдържимото в тях, следствие на травми - Гл. мозък отчита "болка!" Ревматизъм при хроника.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Противоречията...нови [re: ponichka_]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано01.06.12 06:27



Шокираш се от думички като „магия“, „жертвоприношение“, „секта“ и пр, но те са подходящи за неща на границата познато-непознато.

И на тая граница консенсусът не върши работа – по подходящо е противопоставяне за да има движение :)



Тема Re: Добре, ще опитам обяснения...нови [re: 3opниk2]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано01.06.12 06:29



Пунктуално обяснение, от позицията на класическата наука, на въпроси, насочени към паранормалното и окултното



Добре, с мисленето губим конкретни фотони, т.е. променяме потенциалната енергия. Това не е ли импулс, ускорение за поява на нови фотони, които заменят изчезналите и балансът е възстановен?

Енергията ни константа ли е?

А с ей това:“ Изборът ни на поведение следствие от наличието на множество мисли, води до пагубни резултати, ако не се съобразим (исторически опит) с физическите закони.“ имаш ли нещо конкретно предвид?



Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано01.06.12 06:31



Ще се стараем, но КАК на практика да подходим – в тая насока задавам въпроси на Зорник:) – търся „спусък“ за предвидим и желан резултат:) - как да "изгубим" някаква енергия, та на нейно място да се появи нова и желана:)



Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано01.06.12 11:48



Ако се стремиш към нещо, може и да го получиш.
Ако се стремиш да избягаш от нещо, също обикновено го получаваш.
Подсъзнанието не разбира думата НЕ.
Ако се казваш - Да не пуша! Да не пуша!, подсъзнанието ти изпуска думата НЕ и възприема Да пуша! Да пуша!

В тоя смисъл е неработеща тактика да бягаш от нещо. Не трябва да губиш енергия, за да се сдобиеш с нова, трябва да преследваш новата и тя, идвайки, постепенно да измести старата.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (член)
Публикувано01.06.12 16:52



"Не трябва да губиш енергия, за да се сдобиеш с нова, трябва да преследваш новата и тя, идвайки, постепенно да измести старата."

какво те смущава в загуба на енергията? - губиш конкретна част, но отваряш възможност за натрупване на повече - като в спорта - колкото повече- толкова повече


иначе наистина бягането от нещо само го задържа - сами си отиват нещата, щом престанем да им даваме енергия



Тема Re: Границы реальности 2012 Квантовый переходнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано10.06.12 17:33



Границы реальности 2012 Квантовый переход



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Я – зеркало для других...нови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.07.12 20:28





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.01.13 12:57



За Силвъра.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано12.01.13 13:06



благодаря ти

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.01.13 23:05





Попаднах на интересен субект в ютюб, превод на български, в профила има още подобни клипчета

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башар - 2010-2015 г.нови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.01.13 23:46





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано13.01.13 06:10



невероятно е !!!!!!
нямам думи ! това е точно каквото ми беше необходимо в точно този момент.

Мисля, че Белика трябва непременно да изгледа всичките клипове на Башар



Много бих искал да си кажеш мнението за кампанията, подета от ТВ -то , за това, че позитивното мислене е много вредно.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Башарнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.01.13 11:26



Да, невероятно е, намерих го съвсем случайно и аз снощи и то и на мен точно това ми трябваше.



ТВ почвам да се отучвам да гледам, някой филм най-много и то вече не хващам БТВ от няколко месеца, нямам кабел, нова почти не се хваща също, така че ми е крайно ограничено.
ТВ бълва само помия и зомбира, няма да забравя, бях в чужбина и оттам свободно се хваща само нова телевизия по интернета, та пуснах новините на Коледа - един мъж беше блъснал жена в метрото, половината от времето само за това говореха, а после съобщиха още 2-3 подобни лоши новини. И то навръх Коледа!
Те ни зомбират целенасочено и ни внушават страх и безпокойство, и депресия. Това е нарочно.

Четох из пресата за тая кампания обаче, първо излезе някъде из чуждите вестници, а после в рамките на 48 часа се появи и у нас и то у нас българин го казваше. Такава синхроничност, съмнително е...според мен имаме хубав лост за изход от тази неприятна реалност - позитивното мислене. Сега тъмните сили правят масирана кампания, за да ни го отнемат, защото им пречи да правят с нас, каквото си искат.

Ако няма позитивизъм, ако няма надежда, ще продължаваме да вървим с наведени глави, да се втренчваме в земята, докато не попаднем в нея.
Самият факт, че има Висш Аз поражда позитивизъм, не ли? Бях чела, че всеки си има ангел-пазител, ето как става това, това видео ми отвори очите.
Сега от телевизията ще ми кажат, че това е позитивизъм и ще се опитат да ме вкарат обратно в мизерията и нищетата на ограниченото мислене...но пасаран!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.01.13 11:36



Поствам това отново, за да се разбере идеята, която авторът е изложил много добре - че причинно-следствените връзки са ниско ниво на реалност, по-високото ниво на реалност е синхроничността - т.н. вертикални връзки.

Синхроничността е изследвана от Юнг и аз преди години по много странен начин синхронично попаднах на книжка за нея. Синхроничност е, когато се случват две независими едно от друго явления по едно и също време, които нямат причинно-следствена връзка едно с друго, но имат общо смислово значение. Например сутринта черна котка ти минава път, следобед си навехваш крака...




СЪДБАТА КАТО ШАНС



Става въпрос за ПЪРВИЧНИТЕ ПРИНЦИПИ - които са вертикални и прорязват вертикално битието.
За разлика от хоризонталните, с които сме свикнали да боравим, т.е. причинно-следствени.
От древността се смята, че има 7 първични принципа, отговарящи на седемте основни планети

Важното е да разберем, че има както хоризонтално деление на действителността на нива, така и вертикално деление на серии принципи. Първата се използва почти без изключения в науката, втората, горе-долу със също толкова малко изключения, в езотериката. Защото принципът „Каквото горе, такова и долу” задължително води до вертикално мислене. Така че външно научната и езотеричната система на мислене са обърнати точно на деветдесет градуса една спрямо друга, затова познатото ни до гуша вече „разминаване” между двете партии няма защо повече да ни учудва.
...
На ниво животински свят на всеки първичен принцип трябва да отговаря определено животно. Ако познавам това съответствие, мога да взема за всеки принцип по едно животно и да ги събера заедно в един зоопарк. От наблюденията на поведението на животните едно спрямо друго, би трябвало да могат да се направят заключения както на ниво първични принципи, така и на всички останали конкретни нива, т. е. в аналогията от наб-людението на едно ниво се правят изводи за друго ниво.
Предпоставка за подобен метод е точното познаване на вертикалните съответствия и способността конкретните наблюдения от едно ниво да се пренасят по аналогия към ситуацията на друго ниво. Така, чисто теоретично, от наблюдението на животните могат да се вадят заключения за растенията, да се правят паралели със социалния живот на хората или с поведението на борсата на пивоварските акции. Подобно мислене се нарича аналогично и то няма нищо общо с причинността.


Примерно-човек му предстои да навлезе в сатурнова фаза.


Съветите биха звучали горе-долу така:
В близко време ще трябва да предотвратите всички усилия за експанзия, да избягвате компаниите и забавите, както и всичко, което има нещо общо с разсейването, развлечение-то и прекаляването. Започнете да се обличате по възможност само в черни дрехи и често се разхождайте на гроби-щата. Ако имате възможност, отделете стая, в която да можете да се оттегляте сам. Стаята трябва да е семпла, обзавеждането й да се свежда до най-необходимото. Да е боядисана цялата в бяло или черно; като украса на стена-та може да има евентуално тринайсетата карта от Таро (Смъртта). На работната си маса бихте могли да поста-вите череп или пясъчен часовник. Оттегляйте се колкото ви е възможно по-често в тази стая за медитация. Четете Тибетската книга на мъртвите и определени места от Библията. Избягвайте обилното ядене. Хранете се, напри-мер, макробиотично или, още по-добре, постете. Като напитка за предпочитане е чаят от хвощ. За лекарство са подходящи оловото или варта в хомеопатична форма, в го-ляма доза и еднократно. Слушайте класическа, сериозна музика. През този период внимавайте да има ред във всичко, което вършите. Опитайте се да структурирате по нов на-чин много области от живота си. Опознайте благодатта на тишината и самотата и ги обикнете.
Веднага се вижда, че всички по-горни препоръки идват от вертикалната аналогова верига на Сатурновия принцип: структура, олово, хвощ, черно, гробище, всички символи на смъртта и т.н. По-същия начин възможностите могат да се разширят на много други нива и да се съобразят с конкретния човек. Ако клиентът последва повечето от тези съвети, той неизбежно ще опознае и разбере принципа на Сатурн. Защото човек не може просто да извърши всичко това, без едновременно нещо да се случи в него.
Но понеже върши всичко доброволно, той няма да предизвика съпротива и така ще се научи да обича смисъла на принципа на ограничението, отказването и структурата (редукцията до най-необходимото). След този период той ще установи, че съприкосновението със старателно избяг-ваните преди проблеми на смъртта, самотата, тишината, го е направило по-зрял, че му е било позволено да опознае нови измерения на действителността. През периода той активно е вършил онова, което е трябвало да върши - учейки се е интегрирал нов за себе си аспект от действителността. Изпълнил е своя учебен план и е освободил проблема.
Ако въпросният клиент не последва препоръките, защото смята, че отказът, ограниченията и самотата „не са за него”, че не са му по вкуса и продьлжи да си живее по стария начин, Сатурновият аспект много скоро ще стане „лош” за него. Той принудително ще вземе „жертвата” си.
Така например някое пътно произшествие ще докара нашия клиент до болницата. В нея той ще трябва да се откаже от толкова много неща - от събирания, компании, обилна храна, всякакви удоволствия, от всичко, от което го посъветвахме да се откаже доброволно! Обстановката в болничната му стая се свежда до най-необходимото - точно такава стая го посъветвахме да си обзаведе. На всеки няколко дни ще вижда как карат починали хора по коридо-рите и неизбежно ще го споходи мисълта, че самият той при катастрофата е бил много близо до смъртта. Ние също го бяхме посъветвали да се замисли върху умирането и смъртта. Дълго ще стои сам и ще има достатъчно време за размисъл.
Както виждаме, крайният ефект е същият. Защото вече казахме, че учебната цел е предварително определена. Изборът, който ни е даден, е в това „как” да учим - доброволно или по принуда

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано13.01.13 12:57



точно това си помислих и аз.
като вкарват забрана на нещо и винаги ми светва сигналната лампа

явно е много добро, за да правят такава масова кампания за отричането му.
Но Башар ме изненада, това сякаш са мои мисли, казани от друг човек и то по най разбираемия начин.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано13.01.13 13:00



аз съм лаик по отношение на астрологията, нямам и идея как се прави това.
Но! Отчитайки влиянието на Луната върху Земята ( приливи - отливи) , и върху хората ( цикъл при жените ) има резон и останалите планети да влияят по определен начин върху нас.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано13.01.13 13:02



това е находката ми от днес





"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Башарнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.01.13 13:25



От сайта му, който изнамерих, това е ченълинг, тоз приятел говори като посредник, казва се другояче, а Башар е извънземен.
Аз до миналата година много не вярвах на ченълинги и мислех хората за поредните луди. Но после се заслушах и видях, че говорят много мъдро. Няма как да са луди и да си мислят, че някой им го говори.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Съдбата като шанснови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.01.13 13:31



Не става въпрос за астрология, в случая не го постнах заради това, постнах го заради двата принципа, по които се движим - вертикалния и хоризонталния.
Т.е. нещата не се случват поради причинно-следствени връзки, както си е навила на пръста АН.
А по вертикални връзки...в Парадоксалната магия навремето ме удивиха много няколко твърдения, които подкрепят вертикалните връзки

Постигай света чрез свързващите го звена. Ти нямаш нужда от причината и следствието, на теб ти е нужна връзката между тях. Най-голямото начинание няма причини, неговото следствие е формирането на невидими връзки. Безпричинните функции са свободни от контрол и забрана.


Постигай формата на връзките. Реалността е съчетание от съответстващи форми.


Главното винаги е неизказано - то е скрито казано. Трябва да гледаш това, което Е, и да виждаш онова, което го няма. То диктува правилността. Между съществуващото винаги има отсъствие. То разделя и свързва. То указва на главното, скривайки го. Това, което го няма, е най-тънкото свързващо звено на реалността. Не търси намереното, не прави направеното. Остави това за слабите. Неразбирането е твоят проводник към съкровеното. Вслушай се в тишината, само тя ще ти покаже пътя към свободата. Истината е безкрайно дълбока, но тя е само повърхността на знанието.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башарнови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано13.01.13 23:19



ех... какво да кажа за позитивното мислене - същото като за негативното мислене - обичайно му липсва реалност.

писах ви за приятелката, за която се притеснявам, че губи реалност. това е приятелка, с която сме израсли. работата е там, че тя винаги е била човек на действието. с много силен скорпион в картата. но с не особено силна луна, и с тотална липса на заземеност. до сега животът й вървеше някак, доста работеше, и залагаше на действието. от година-две откри езотериката, която съвсем не й се отразява добре. за отрицателно време реши, че призванието й е да бъде гуру зае се с лайф коучинг, като там курсовете са скъпи, но за сметка на това кратки и доста кухи.

и така - видяхме се с нея тези дни, и тя окончателно се е превъплътила в гуру - вече не чува и не вижда никого, кара на автобрътвеж 100%. каза, че не иска да работи, че не й трябват пари, не й трябва храна, защото вече е в 5тото измерение. където ходела - все се намирал някой, който да я черпи, а сметките - какво толкова - и да й спрат тока, тя работи за светлината на човечеството - голяма работа.

тя и без друго е доста слаба - е - сега е максимум 30 и няколко кила.

все едно, целта ми не беше да ви разказвам на дълго и на широко - а просто да отбележа подобни тотално положителни промивки на мозъка при хора без база елементарна и минимална заземеност до какво водят.

днес ми е много мъчно за едно момченце, което беше един от моите нет герои. поредният виждащ, затрит от системата:




ето му наталната карта:



а какво мисля за "кампанията против позитивното мислене, подета от медиите" - в бг, а и не само - изобщо медиите трябва добре да се подбират, както впрочем всички канали на информация, приемана за валидна - ето нлп и лайф коучинга доо какво доведоха моята приятелка.



Тема Re: Башарнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.01.13 23:24



Ама твоята приятелка е зле от твоя гледна точка само.
Не отнемай правото на другите да търсят щастието, независимо че за теб това е нещастие...
Прочее - твоята приятелка е по-близо до реалността от теб самата, що не вземеш да изгледаш Башар наистина, много неща ще ти светнат.
А тоя свят си заминава, не го мисли, и с пето и без пето измерение е пътник, така че по-добре да има пето измерение, че иначе сме загинали.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Башарнови [re: belika]  
Автор abroadabroad (член)
Публикувано13.01.13 23:35



ех... какво да кажа за позитивното мислене - същото като за негативното мислене - обичайно му липсва реалност.

мдаа, точно така
отделно - нетът е пълен с позитивно мислещи...зад монитора
що ли позитивните все там си прекарват времето



Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано13.01.13 23:50



не знам до каква реалност е по-близо тя. каза, че не й пука за никого - болната й майка, приятели и въобще - неин единствен дълг на този свят било собственото й щастие, което е открила в това да бъде гуру, защото така й проговорила истинската същност по време на транс.

не отнемам на никого никакви права аз - но виждам, че тя не изглежда никак щастлива - цялата трепери, вече почти никой не иска да говори дори с нея, 30 кг е станала, не опитва дори да чуе никого по никакви теми, останала е съвсем без пари - а на времето беше доста материалистична персона, и съвсем до скоро печелеше съвсем добре - за нула време е пропиляла каквото е имала, а план и начин за печелене няма. смята, че вселената й го дължала и щяло само да дойде при нея.

хайде стига съм ви занимавала с нея - истината е, че твърде много клатещи се хора + малка промивка с такова позитивно мислене = разруха. това е моят опит.

и Кайли - няма нужда да го гледам Башар - гледала съм Ричард Бандлър, чела съм доста преди много години - схемата на всичките е една и съща - елате при мен и ще ви науча на щастие, понеже до сега сте били куци, слепи и незнаещи как да живеете собствените си животи. - при мен не помага, защото истина е, че може да съм доста дарк, но съм изживяла немалко щастие съвсем на собствен ход, без гуру на светлината да ме държи за ръчичка.

Редактирано от belika на 13.01.13 23:53.



Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано14.01.13 05:53



Не е точно така.



Причинно-следствените връзки не действат само на най-ниско ниво, а действат на всяко ниво, стига да сме устойчиво там. Когато сме в преход, действат преимуществено вертикалните връзки.

Не е интересно да скачаме само надолу-нагоре. Трябва и да се задържаме устойчиво ту тук, ту другаде.
Когато сме си във физическите тела, си се съобразяваме с причинно-следствени връзки тук и сега.



Тема Re: Башарнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано14.01.13 11:00



оставих ти бележка

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Башарнови [re: belika]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано14.01.13 11:09



ех... какво да кажа за позитивното мислене - същото като за негативното мислене - обичайно му липсва реалност.

кое мислене според теб е правилно ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Башарнови [re: silver.moon]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано14.01.13 12:40



балансираното. без неоправдано засенчване или прикриване на страни, които ни се струват привлекателни, били те с + или с -.



Тема Re: Башарнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.01.13 18:52



Изобщо не иска да вървиш при него, тоя Башар, седи, обяснява как стоят нещата и е с огромно чувство за хумор. Води се извънземен и се държи като извънземен - кво му пука на него да има последователи, той не е оттук и е за малко, дошъл случайно, поразгледал и си тръгнал.

Не е хубаво да знаеш всичко.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башарнови [re: abroadabroad]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.01.13 18:53



що ли позитивните все там си прекарват времето

Може би щото в тая реалност не можеш и няма как да бъдеш позитивен, хората дирят друга реалност?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Съдбата като шанснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.01.13 18:55



Изглежда аз цял живот съм в преход...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано15.01.13 05:57



Може и да си


Какво са 60-70 г човешки живот

Преходите би следвало да продължават поне няколко стотици човешки години.

Ако оставиш настрана ученията за светлина и любов/за да се разпознават ни трябват мрак и омраза/, кое ще да е следващото стъпало за хората?
Китовете от сухоземни животни подобни на кучета, са трансформирали крайниците си в перки и опашка, напр.



Тема Re: Съдбата като шанснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.01.13 09:58



Следващото стъпало е висшият Аз.
Прехвърляне на съзнанието от моя физически ум към висшия Аз и с това получаване на пространство и може би безсмъртие.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.01.13 19:55





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано16.01.13 06:25



Аз си мисля за развиване на още способности – тия, за които сега говорим като за паранормални.
Например, духът ни може би и сега е безсмъртен, но не помним по назад от детството в това физическо тяло.
Може би планетата ни е жив организъм, в която отделните части /растителен, животински, човешки свят/ са относително автономни.
Като бебе, което движи некоординирано крайниците си. Но с времето синхронизира движение и поведение. Но пък време в геоложкия смисъл - хиляди и милиони години.



Тема Re: Съдбата като шанснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.01.13 13:24



ами аз за тия способности ти говоря открай време, често наричайки ги свръхум



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.01.13 21:15



Хаха - защо не можем да отидем в Канада?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башарнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.01.13 21:16



Каква невероятна медитация



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Башар - Медитацията на БГнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.01.13 22:22



Това е първичното състояние,
състояние на съществуване само по себе си.
В това състояние ти си наблюдател,
ти се фокусираш върху факта, че съществуваш,
просто усещаш съществуването и го приемаш.
Чувстваш колко е хубаво да съществуваш, да съществуваш, да живееш,
колко е великолепно, че ти осъзнаваш себе си!
Че ИМАШ съществуване.
Че ти си част от съществуването, че ти си един аспект от рефлекция на Цялото.
Просто чувствай съществуването.
Сега просто съществуваш.
Просто правиш това!
Аз съществувам! Аз съществувам! Аз съществувам!
Аз съм Съществуването, аз съм което е. Аз съм, което съм.
Аз нямам нужда от причина да бъда тук.
Нямам нужда от извинение, че вече съм тук.
Нямам нужда да действам, защото вече съм тук.
Съществуването е моето естествено съществуване.
Аз не мога да не същуствувам.
Съществуването има само една цел - да съществува.
Това е неговото качество.
Аз съм което е.
Ест-ността е моето битие
Ест-ност е моето рожденно право.
Естността е моята природа.
АЗ СЪМ!
И защото аз съм сега, аз съм ВЪВ всяко създаване и
всяко проявление на времето и пространството.
АЗ винаги съм.
Аз съм в миналото, аз съм в бъдещото, аз съм сега.
И всичко е сега!
Аз съм сега и аз съм във всичкото, аз съм цялото време, цялото пространство, защото те целите са вътре в мен.
Защото аз съм сега и аз съм тук и
това е всичко, което Е.

Естност е моята базисна природа.
Аз съм.
Това е факт, ти знаеш, че това е факт.
Това е сигурността на знаенето.
Всичко, което трябва да направиш, когато решиш, че не знаеш -
трябва да спреш и да си спомниш.
Каквото правя сега, е че АЗ СЪМ. Това е несъмнено.
Защото ако не беше така, нямаше да има нужда да осъзнавам
или да се съмнявам, или да съм объркан.
АЗ СЪЩЕСТВУВАМ.
Това е степента на сигурност, на знаене, на битие.
Първият принцип - аз съществувам, аз съм!
В този момент ти си в състояние на знаене!
почувствай тази сигурност, почувствай
това състояние на абсолютна сигурност,
чувствай,
защото това е което ще доведе до
процъфтяване на всички ситуации в живота ти.
Дали ще е емпирично познание или разбиране
на онова, което се случва, това не са проблеми.
Това са степени на ЗНАЕНЕ, които разкрива твоят живот.
Ти трябва да доведеш знаенето до даване на плод.

Аз съм! Няма въпрос в това твърдение,
има само АБСОЛЮТНО БИТИЕ.
Осъзнай това твърдение вътре в себе си.

И чувствай
АЗ СЪМ!
Поеми дълбоко въздух
и почувствай Аз съм.
Защото това е очевидно!
Поеми дълбоко въздух
и почувствай Аз съм.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.01.13 06:36



Даже не искам свръх неща, а доста по-обикновени:)
Например, усещането за студ винаги ми е дискомфортно. Синята ми английска кръв проличава даже на устните


Едно от най-простите упражнения е, като даде човек команда на тялото си, то да се справя със студа. Но това, което се случва, е, че наистина не се усеща студ, но пък после се установява някаква настинка:)

Ти какво на практика очакваш от тоя свръх аз или свръхум?



Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.01.13 07:48



По повод реалността в Бг
Впечатли ме сега един призив по тв към оръжейниците в Сопот – да си грабват самоварите или мелничките за кафе, които произвеждат, и да си направят поход до НС.
Това си е някакъв вкус към абдикация – и на гражданите и на управляващите.
Бягаме си от дългове и задължения, както можем.



Тема Re: Съдбата като шанснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.01.13 10:16



Ами значи просто не си дала правилната команда на тялото си.

От свръхума очаквам да ме поведе в светове, които никога не бих открила сама или никога не бих посмяла да вляза там, или да ме изведе от кръстопът, от който на физическия ми ум не му стигат силите да излезе.

Изобщо - очаквам да ми създаде нова реалност или да ми помогне да я създам аз.
Чела ли си Ричард Бах - Илюзии?
Очаквам този Аз да е по-смел от мен, защото е повече свързан със Съществуването, и да направи това, което аз сама не смея, защото моят ум е дребничък и пресметлив и ме е затворил в кутийка, която вече ми е писнала до дън душа...

11. Учителят отговори и рече: “Имало едно време едно село, всички в него живеели на дъното на пълноводно кристално бистра река.
12. Течението на реката се носело тихо над всички тях: млади и стари, богати и бедни, добри и зли, понеже следвало своя път и познавало само своята кристално бистра същност.
13. Всяко същество се било вкопчило кой както намери в коренищата и камъните по дъното на реката, понеже така живеели – вкопчени, и от рождение били усвоили да се съпротивляват на течението.
14. Ала накрая едно от съществата рекло: “Уморих се да живея вкопчен. Макар и да не го виждам с очите си, вярвам, че течението знае къде отива. Ще взема да се пусна и да го оставя да ме отнесе където реши. Ако и занапред живея вкопчен, ще умра от скука.”
15. Другите същества му се изсмели и рекли: “Безумец! Пуснеш ли се, течението, пред което се прекланяш, ще те изхвърли изподран и насинен от камъните и ти ще умреш по-бързо, отколкото скуката!”
16. Той обаче не ги послушал, поел си дълбоко въздух, оставил се на течението и то начаса го заблъскало и замятало сред камъните.
17. Ала съществото отказало да се вкопчи отново и с времето течението го издигнало над дъното и го освободило, и вече не го удряло и наранявало.
18. И съществата надолу по течението на реката, които не го познавали, възкликнали: “Вижте, чудо! Уж е същество като нас, а лети! Вижте – Месия, дошъл е да ни спаси!”
19. А съществото, носено от течението, отвърнало: “Аз съм точно толкова Месия, колкото и вие. Реката на драго сърце ни вдига и ни прави свободни, стига да се престрашим и да се пуснем. Истинското ни дело е това пътуване, това приключение.”
20. Те обаче продължили да викат още по-гръмогласно: “Спасител!”, все така вкопчени в скалите, а когато погледнали отново, него вече го нямало и те си останали сам-сами, за да разказват предания за Спасителя.


Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.01.13 10:17



Кои са им дълговете и задълженията?
Да си работят без пари ли?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано18.01.13 07:42



Вярно, не е много лесно да се остави човек на течението, но заради вертикалните връзки, да си напомня за ония 100бр заявки към Вселената





Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано18.01.13 07:44



Като приеме човек договор срещу мелнички да получава пари, пък не ги получава, дълг му е заради равновесието да си задържи мелничките.
Не че е решение - то ако имаше добро решение, щеше да се случи, понеже от 30г знаем, че вървим към разоръжаване.

Тук аз бих попитала каква е разликата с ония призиви за пожари миналото лято





Тема Re: Съдбата като шанснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.01.13 10:09



Какви 100 бр. заявки?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.01.13 10:10



Не разбрах, какви пожари?
Как да си задържат оръжията ли, каквото там правят?
Какво всъщност предлагаш?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано19.01.13 06:39



Не си обърнала внимание на думите ми в пощата за сивитата.
По повод аналогиите на Марс и вертикалните съответствия





Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано19.01.13 06:41



За пожари и роми си говорихме миналата година.

А за работниците от Сопот няма добро решение, което не отменя задължението и на двете страни да го търсят.
Подобно на ядрената централа в Белене. От една страна близкото бъдеще е на тая енергия, от друга страна – точно ние не можем да си я позволим. Ще е същото като да си купим скъп климатик за порутена, паянтова постройка.



Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано19.01.13 11:34



Ще е същото като да си купим скъп климатик за порутена, паянтова постройка.




а огромните разходи за куцо и сакато - дето по шуробаджанашка линия се цани за екоенергетик и дърпа милиарди за мизерни количества зелени енергии какво са?



или това е просто строене на вярно бъдеще по български?



Тема Re: Съдбата като шанснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.01.13 12:20



Ами аз не държа да работя още по-малко в България. Пускайки сивита натвърдвам на реалността, че искам да правя точно това, което не искам.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.01.13 12:24



Ще е същото като да си купим скъп климатик за порутена, паянтова постройка.
И аз така мисля. И обяснявам, че от макроикономическа гледна точка, преди да се строи нещо, се търси неговата взаимна връзка с всички останали части на макроикономиката.
А след като индустрията е разрушена, не се предвижда създаването на нова и у нас остават само циганите - за какво ще е тоя ток...

А за енергията на бъдещето не съм съвсем съгласна, тоя АЕЦ още отсега изглежда като изкопаемо, имаше един филм на руснак в тая сфера и той доказваше, че уранът, необходим за тоя вид централи, е на свършване, а другият уран е в огромни количества, ама не става за тук...а и дори да не е уран, аз очаквам в съвсем близко бъдеще да се открият алтернативни източници на енергия. Всъщност дори предполагам, че тях ги има, но се държат в тайна, за да не пречат на богатите да богатеят още повече.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.01.13 12:25



То едното не отменя другото.
И в двете посоки вървим по погрешен път и няма нужда единият погрешен път да сочи с пръст другия погрешен път и да дърпа чергата към себе си...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано19.01.13 12:28



но точно това се случва.



Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.01.13 13:37



Ами просто не го случвай и ти

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано20.01.13 06:38



Това следваше да е заявка не конкретно за работа, а за редовни, регламентирани доходи във физическия свят:)



Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано20.01.13 06:39



Подозирам, че ако не беше зелена енергия и такси електромер и пр, щеше да е нещо друго:)
Доброто е, че по наше време битовата вода в Бг поне в урбанизираните територии надали ще стигне цената на млякото:)



Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано20.01.13 06:40



А, не сме използвали все още докрай потенциала на ядрената енергия.

Но новото време ще дойде, когато започнем да използваме например ментална енергия.
Вероятно, когато човеците започнат масово да живеят не на сушата, а във водата





Тема Re: Съдбата като шанснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.01.13 11:35



Следва, не следва, заявката си е заявка - пускам сивита в България, към български работодатели и по българската система. Това е фактът.
Аз така го тълкувам и следователно е твърде вероятно моето подсъзнание да го тълкува по същия начин. И да си каже - тя иска да си работи както досега - много за малко пари. И какво правим в този случай?

Предпочитам да изчакам малко, не ми е пушка прилупала точно сега да давам фалшиви заявки към вселената....

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано20.01.13 11:59



вселената не може да различи фалшивите от истинските заявки
за вея всички заявки са истински
затова казваме, че плачем, като ни се сбъдне някоя мечта, защото не сме пуснали заявка за това, което ни трябва най много. обикновено искаме прозаични неща - пари, власт, гаджета


и после - ама той/тя е гаден, на тия пари не можах да им се насладя ( купя нещо)
такива неща

та и ти сега
какви сивита, просто отвори прозореца и извикай каквото там искаш
защото ти го заслужаваш най много от всички останали, нали така ? аха , Башар

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Съдбата като шанснови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.01.13 17:15



така е, така..просто Ан има съвсем други възгледи за живота, вселената и всичко останало...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.04.13 15:34





Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Сириуснови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.04.13 18:01



Световна премиера тази вечер.
Доказателства за съществуването на извънземни.




Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.