Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 11.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано17.01.13 07:48



По повод реалността в Бг
Впечатли ме сега един призив по тв към оръжейниците в Сопот – да си грабват самоварите или мелничките за кафе, които произвеждат, и да си направят поход до НС.
Това си е някакъв вкус към абдикация – и на гражданите и на управляващите.
Бягаме си от дългове и задължения, както можем.



Тема Re: Съдбата като шанснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.01.13 10:16



Ами значи просто не си дала правилната команда на тялото си.

От свръхума очаквам да ме поведе в светове, които никога не бих открила сама или никога не бих посмяла да вляза там, или да ме изведе от кръстопът, от който на физическия ми ум не му стигат силите да излезе.

Изобщо - очаквам да ми създаде нова реалност или да ми помогне да я създам аз.
Чела ли си Ричард Бах - Илюзии?
Очаквам този Аз да е по-смел от мен, защото е повече свързан със Съществуването, и да направи това, което аз сама не смея, защото моят ум е дребничък и пресметлив и ме е затворил в кутийка, която вече ми е писнала до дън душа...

11. Учителят отговори и рече: “Имало едно време едно село, всички в него живеели на дъното на пълноводно кристално бистра река.
12. Течението на реката се носело тихо над всички тях: млади и стари, богати и бедни, добри и зли, понеже следвало своя път и познавало само своята кристално бистра същност.
13. Всяко същество се било вкопчило кой както намери в коренищата и камъните по дъното на реката, понеже така живеели – вкопчени, и от рождение били усвоили да се съпротивляват на течението.
14. Ала накрая едно от съществата рекло: “Уморих се да живея вкопчен. Макар и да не го виждам с очите си, вярвам, че течението знае къде отива. Ще взема да се пусна и да го оставя да ме отнесе където реши. Ако и занапред живея вкопчен, ще умра от скука.”
15. Другите същества му се изсмели и рекли: “Безумец! Пуснеш ли се, течението, пред което се прекланяш, ще те изхвърли изподран и насинен от камъните и ти ще умреш по-бързо, отколкото скуката!”
16. Той обаче не ги послушал, поел си дълбоко въздух, оставил се на течението и то начаса го заблъскало и замятало сред камъните.
17. Ала съществото отказало да се вкопчи отново и с времето течението го издигнало над дъното и го освободило, и вече не го удряло и наранявало.
18. И съществата надолу по течението на реката, които не го познавали, възкликнали: “Вижте, чудо! Уж е същество като нас, а лети! Вижте – Месия, дошъл е да ни спаси!”
19. А съществото, носено от течението, отвърнало: “Аз съм точно толкова Месия, колкото и вие. Реката на драго сърце ни вдига и ни прави свободни, стига да се престрашим и да се пуснем. Истинското ни дело е това пътуване, това приключение.”
20. Те обаче продължили да викат още по-гръмогласно: “Спасител!”, все така вкопчени в скалите, а когато погледнали отново, него вече го нямало и те си останали сам-сами, за да разказват предания за Спасителя.


Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.01.13 10:17



Кои са им дълговете и задълженията?
Да си работят без пари ли?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано18.01.13 07:42



Вярно, не е много лесно да се остави човек на течението, но заради вертикалните връзки, да си напомня за ония 100бр заявки към Вселената





Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано18.01.13 07:44



Като приеме човек договор срещу мелнички да получава пари, пък не ги получава, дълг му е заради равновесието да си задържи мелничките.
Не че е решение - то ако имаше добро решение, щеше да се случи, понеже от 30г знаем, че вървим към разоръжаване.

Тук аз бих попитала каква е разликата с ония призиви за пожари миналото лято





Тема Re: Съдбата като шанснови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.01.13 10:09



Какви 100 бр. заявки?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.01.13 10:10



Не разбрах, какви пожари?
Как да си задържат оръжията ли, каквото там правят?
Какво всъщност предлагаш?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Съдбата като шанснови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано19.01.13 06:39



Не си обърнала внимание на думите ми в пощата за сивитата.
По повод аналогиите на Марс и вертикалните съответствия





Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано19.01.13 06:41



За пожари и роми си говорихме миналата година.

А за работниците от Сопот няма добро решение, което не отменя задължението и на двете страни да го търсят.
Подобно на ядрената централа в Белене. От една страна близкото бъдеще е на тая енергия, от друга страна – точно ние не можем да си я позволим. Ще е същото като да си купим скъп климатик за порутена, паянтова постройка.



Тема Re: Възприемане на реалността БГнови [re: AH_]  
Автор belika (ентусиаст)
Публикувано19.01.13 11:34



Ще е същото като да си купим скъп климатик за порутена, паянтова постройка.




а огромните разходи за куцо и сакато - дето по шуробаджанашка линия се цани за екоенергетик и дърпа милиарди за мизерни количества зелени енергии какво са?



или това е просто строене на вярно бъдеще по български?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.