Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор abroadabroad (новак)
Публикувано29.05.12 23:43



Междувременно започна някаква трансформация у мен, точно от гергьовден, от пълнолунието, първо се разболях, после трудно се оправих, после почнах да ям мляко, цял живот не съм яла мляко и млечни продукти, не съм им фен, а сега като невидяла - кисело, прясно, кашкавал...да не съм се натровила...не ми се пуши нещо, не ми е сладко...

я

, какво съвпадение - и аз така, при предната цикличност залитах по маслини, но тъй като отдавна съвсем съзнателно се самонаблюдавам по отношение на предпочитаните храни и цикличността им, и значението им - по-скоро чуденката е какво предполагат като знамение
та - маслините са подвластни на Юпитер и всичките му аналогии, а млечните - на Луната...



Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор L.L. (гхрх)
Публикувано30.05.12 00:45



невинаги отношението е проявление - Винаги е! Може да е външно или вътрешно - така да се възприема субективно - но проявление и отношение са, като дъгата - съществува (проявява се) в резултат на отношението на светлината и водата независимо дали я виждаш или не. Макар, че в същото време, дали ще я видиш зависи от твоето отношение (местоположение) към светлината и водата във въздуха.

Самата природа на проявлението е относителна (зависи от отношението), а не абсолютна.

...can u feel the kiss of summer
in the hart of winter's wind?...


Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано30.05.12 08:08



Ако гледаме хороскопа не личи да си се натровила. Обаче тр.Нептун на радикална точка обръща хранителни навици, от там- нещо в химизма най-общо на организма.

Любимата ти „светлина“ , за която все говориш, ако я свържем с Нептун, при транзита му през 4-ти дом, ще се проявява по-реално в живота.
Т.е. не само като стремеж и увлечение към някакви висши нива на съществуване.

Когато прехвърлим кулминацията за търсене на някаква съвършена работа, съвършен патньор, съвършен дом и пр.,/ според нашите си представи/ започват да се случват реални неща. Ще видим:)



Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.05.12 13:24



Какво, какво?
Спомена нещо за съвършен партньор и пак не го разбрах, я пак?



И впрочем, сега се сетих да метна едно око на хороскопа си, в седми дом са ми се нагрухали планетки, в т.ч. Венера (и като негов управител) и Юпитер и Венера прави един дъъълъг тригон със себе си.

Ако и сега не се случи нищо, наистина обречена съм.

Редактирано от Kaily на 30.05.12 13:27.



Тема Re: Противоречията...нови [re: L.L.]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.05.12 13:29



Исках да кажа, че не е действие, а е изживяване.
Т.е. простото изживяване на света е негова основна градивна частица, я па аз какво измислих току що... ще трябва да го обмисля.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано30.05.12 18:44



Чакай сега:
„Съществуват различни форма на енергия, които често носят името на съответната сила.Немският физик Херман фон Хелмхолц установява, че всички форми на енергия са еквивалентни и само се превръщат една в друга.[2] При всички тези трансформации цялата енергия остава непроменена. Енергията не може да бъде създавана или унищожавана. Този принцип е известен като закон за запазване на енергията“

Т.е. твърдението ти, че мисленето е процес, при който губим енергия, не е точно.


Колкото и да са "различни" видовете енергия се свеждат до две: Екинетична и Епотенциална; Сумата от тях е величина постоянна. При взаимодействия едната се превръща в другата и обратно.

Това е ЗЗЕ.
Като се досетиш, че сме топлокръвни, демек, отдаваме топлина в околното пространство (излъчваме ИЧ фотони), а те отлитат от мястото на "отдаване" със скоростта на светлината в тая среда, в която сме и така - губим постоянно енергия във вид на лъчение. И - вече - мисленето е процес, при който се отделят фотони, поради взаимодействията на структурните съставни за създаване (промяна) на локално налягане.
Така че твърдението ми е точно.

По-точно ще е ако кажем, че с мислите можем да трансформираме енергията.
И въпросът е можем ли съзнателно и волево да я трансформираме.


Не, не слагай каруцата пред коня; Причината за мислене е създаване разлика в енергии (потенциали), а следствието е завъртване на цикъл в който разпознаваме абстрактен образ - така ни се отразява, като следствие. Обратно - чрез абстрактен образ (чрез следствието) да предизвикаме разлики в енергии, които да ни определят поведение, някакво - да, твърде ограничено като резултат, щото се "следи" тоя резултат от инстинктите за оцеляване и съответно - се формира спасителен импулс. Вкичко това - в собственото тяло - в носителя на тоя Гл. мозък. Обратните Връзки на мислите, действат на самия субект; не могат да бъдат "излъчени" във вид на инфо да трансформират нечия друга енергия. Няма такава "антена" в мислещото.
(говоря за мисли във вид на съждения, а не на последвалите ги видове поведения. Поведението е забележима информация за околните и може да предизвика "мисли" в др. Гл мозъци, но не и в неща, с липса на възможности за мисъл Не може чрез измислено, да трансформираме чужди енргии, защото мислите са идеални - те не взаимодействат помежду си без наша нагласа (пак съпровод с хабене на енергия) за съчетаване на крайно съждение. Съждението има смисъл за нас-субект, но не и за други, докато не го "изстреляме" от нас, понятно за възможните сетива на други обекти. ЕМП се разпространява винаги със смесена вълна и не е възможно еднозначно разчитане на "запис" в нея - понеже трябва да взаимодейства с приемателя, а приемателят е винаги не настроен, друг, в сравнение с излъчвателя, заради различната гледна точка при записване на инфото във всеки от тях. Генетично друга подложка.)
Така: в себе си можем да "трансформираме" онези видове енергии дето ги споменах: Екин и Епот. Измисляме да се спрем на място и ... Загубите от Екин намаляват, може да се съсредоточим в преподреждане на мисли (променя се Епот, ама имаме запас от потенциал да го осъществим). И т.н. - можем целенасочено (с мисли) да си управляваме в малка степен усещанията за пулс, топлина в различни зони на тялото и т.н. - известно е, чрез йогизъм, с разтягания на мускулни влакна в допустими (усетени от нас) граници да припомняме за възможните връзки в тялото, да се опреснят, бавно и постепенно да се поправят. Така се запазва еластичността (чрез еластичност на обвивките се променя налягането вътре в тях), а и се подпомагат потенциалите на ставните връзки, да влязат в синхрон с Управителя - Гл мозък! Запазва се за по-дълго време на съществуване здравето.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Противоречията...нови [re: 3opниk2]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано31.05.12 06:39



Красиво и логично:)

Ама не е точно това за мисленето


Отделят се фотони, но не изчезват изобщо – вярно, за нас конкретните фотони изглеждат „загубени“, макар че няма празно и с отделянето им биват заместени от нещо друго:) Отделно, че не можем да докажем, че не достигат до съзнателно избран субект:) /всъщност и без да успяват винаги да достигнат до съзнателния ни избор, пак не са загубени/

Т.е. аз твърдя, че обменяйки мисли с теб, всъщност обменям енергия:)
Например, ей това твое твърдение:“ Няма такава "антена" в мислещото.“ пак не е точно в същата светлина:)
И още:“ ЕМП се разпространява винаги със смесена вълна и не е възможно еднозначно разчитане на "запис" в нея - понеже трябва да взаимодейства с приемателя, а приемателят е винаги не настроен, друг, в сравнение с излъчвателя, заради различната гледна точка при записване на инфото във всеки от тях.“ – това също е недоказуемо:)Обяснява повечето случаи, а тия случаи, които не може да обясни за сега, ги пращаме при чудесата:)

Вчера гледат по тв някакво предаване за земетресенията. Покрай техническото описание на сеизмографите, споменаха, че науката не е открила с какви възприятия животните предусещат земетресенията, но не обявиха всичките науки за ненаучни:), поради факта, че все още нямат отговор на въпроса за възприятията на животните:)

Явно прие въпроса ми за сънищата като реторика
Поне на учението на йогите гледаш по-сериозно - нищо, че го прати пак цялото при кинетичната енергия



Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано31.05.12 06:41



А, ей по тоя въпрос разговаряме по-горе със Зорник2 – можем ли или не можем да превърнем потенциалната енергия, символизирана от планетите в твоя 7-ми дом, в кинетична, т.е. в реално събитие:)

Вземи го случи това събитие, за да потвърдиш моята позиция:)



Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.05.12 09:17



Шъ съ стараем!



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор ponichka_ (непознат )
Публикувано31.05.12 09:33



Аз мисля, че разбирам за какво си говорите. И мисля, че - както твърди Зорник - при усилено и концентрирано мислене губим енергия, поне аз съм губила. Дори повече енергия, отколкото при кинетични занятия.

Но по физика винаги съм била отличничка. Което съвсем не важи за другите неща.

Мисля също, че си говорите малко на различни езици. Иначе консенсусът би бил по-бързонаставащ. И на мен ми се е случвало. Технически е възможно да се приеме твоето твърдение, че обменяте енергия общувайки с думи и мисли. Но на практика - по-скоро - се обливате с потоци думи и мисли, като не всичко е смилаемо от ответната страна, което води и до част неусвоям - от другарчено, но вече запратен в пространството куп енергии. Който не е сигурно дали е загубен, или останал в случая на стената на клуб процесинг, и можеш да бъде поет от някой случаен наблюдател.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.