Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Прорыв в многомерность [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.05.12 14:40



Противоречащите си твърдения отдавна са изяснени и обяснени, примерно на мен ми го разясни Ошо. Още като почнах за сефте да го чета, на 10-та страница каза едно, а на 15-та точно противоположното. И си викам - баси простия човек, толкова чак пък да не се усеща...а после лека полека почнах да разбирам, че всъщност непротиворечивата концепция е изкуствена и невярна, истината, реалността и всичко останало са противоречиви за нашия ум, защото той не е в състояние да ги обхване и работи в двоична система.
Именно поради това толкова пъти те кова да развиваш друго сетиво, над ума.

За мен вече отдавна няма противоречия...

През една точка може да мине само една права, успоредна на друга права - основна аксиома в геометрията, учи се в пети клас.

През една точка минават безброй много прави, успоредни на друга права - из геометрията на Лобачевски.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Прорыв в многомерностьнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано27.05.12 06:51



Добър пример е тоя с геометриите:)

И нямам философските отговори на всичко:) Имам формални отговори според символика и аналогии, но това ниво на знание не винаги едно към едно се стикова с ежедневието- само е подсказка:)
Но основното е, че държа да търся логиката на сетивата:) Както и логиката във философиите:)- т.е. винаги, когато успявам, да включвам разума:)



Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано27.05.12 10:48



Съществуването на противоречия са в основата на развитието.
Например, дава много хубав пример:) защо цялото /екипа/ е повече /различно/ от отделните съставки или членове. Примерът е сравнението между графит и диамант, които са с един и същ състав.

В цялото участват и връзките между отделните части. Тези връзки са фотони на електромагнитното поле. Могат да бъдат различни, в зависимост от така наречените външни условия при структуриране на цялото (например, различна външна Т - различни по дължина на вълната фотони)
Такъв е случаят и с получаването на различни, крайни свойства при графита и диаманта - различна е структурата им, т.е., фотоните за връзка са различни. Структурата определя свойства, а не само хим.съставът.
В зависимост от "делимост" на цялото, може да се достигне до "парче" което вече не съдържа нито един фотон за връзка, която е предопределяла цялото. Тогава - няма информация като как трябва да изглежда цялото - значи, може да бъде и преобразувано в друго цяло, с други връзки от електромагнитен произход, а и от ентропиен произход.


Но, наистина - ако има наченки от зададено инфо посредством остатъчни фотони за връзка, така наречена "подложка на структура" - то, по-вероятно е тази структура да се повтори в цялото - на база минимална потенциална енергия при действие; каквото и да е действие. Самоволно се организира.
Самоорганизацията и саморазвитието са природно зададени.
Ние можем само да ги откриваме в ... разни закони да си ги вкарваме, за да ни е по-лесно изучаването им. Основно - откриваме връзки! в цялото, като се опитваме да ги предпишем на същност, предположена в различни хипотези.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Прорыв в многомерностьнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.05.12 13:55



Ами аз точно заради това не държа да включвам разума, защото на едно ниво на реалността има само една успоредна права, но като прибавим още едно измерение и се получават безброй много успоредни прави...не знам дали съм ти разказвала, но преди много години се научих да не използвам разум за важните неща.
В един момент ми направи впечатление акупунктурата - такъв кон няма, това са мошеници, след 10 години опс - много полезна.
Шоколадът вреден, след години опс - бил полезен, установили учените.
В същото време от време на време до мен снизхождат послания отникъде, просто нито съм го мислела, нито съм го философствала и хоп, току нещо проблесне в съществото ми.

Та установих, че каквито и планове да съв правила с мозъка си, каквито и философии да съм въртял, след 10 години като правило се оказват неверни.
Докато тия проблясъци се запазват чисти и жизнени и след 3 десетилетия...

Умствените размишления или умствените спекулации се държат върху факти, а фактите никога ги нямаш всичките. Един нов факт изскача и цялата ти конструкция рухва. Едно измерение прибавяш и изводите се завъртат на 180 градуса.

Поради тази причина в началото започнах да опитвам, а сега уверено отказвам умствени спекулации, защото знам, че никога няма да имам всички факти под ръка и следователно всяка умствена конструкция е нестабилна.

Сократ как го е казал - знанието прилича на кръг, вътре което знаеш, отвън което не знаеш. И колкото повече знаеш, толкова повече се разширява диаметърът на кръга и толкова повече не знаеш.

А абсолютното знание просто проблясва и край - цялостно, завършено и вечно. За всичките ми години умствените конструкции са ме лъгали на 90%, абсолютното познание нито веднъж не е подало...е, защо да влагам умствени конструкции, както правиш ти?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Противоречията...нови [re: 3opниk2]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.05.12 13:58



В ДАО на физиката четох, някой си физик бил казал, че най-малката градивна частица на вселената не може да се разглежда по никакъв друг начин, освен като взаимоотношение между нея и останалите частици.

Преди години четох тази книга, но това ми се е забило в главата.
Вселената не е изградена от атоми, от молекули, дори не от кванти...вселената е изградена от взаимоотношения.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Противоречията...нови [re: Kaily]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано27.05.12 17:12



В ДАО на физиката четох, някой си физик бил казал, че най-малката градивна частица на вселената не може да се разглежда по никакъв друг начин, освен като взаимоотношение между нея и останалите частици.

Браво! Умен е тоя физик.


Взаимоотношение, в смисъл на съ-отнасяне на някои от собствените им свойства, демек - начин на подреждане по свойство, което пък означава структури, фигуриране по свойство; благодарение на тая способност на най-малкото е възможно направа, структуриране на фигури, които повтарят себе си (флуктуации на физическия вакуум) с неосезаема за нас бързина.
Неосезаема, защото в последствие може да се разбере, че и вещевите обекти (с маса при покой, от които сме изградени) са такива структурирани фигури в пространството, но вече повтарят себе си в определено пространство (локално) и са придобили нови свойства като маса, заряд, спин и т.н. Съответно - на база тези свойства следват и закономерности, които пък определят ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ.
Взаимодействието (според мен) се различава от взаимоотношението по това, че при взаимодействието има СИЛИ.

Вселената не е изградена от атоми, от молекули, дори не от кванти...вселената е изградена от взаимоотношения.

Приемам, допада ми - основата да е изградена от взаимоотношения, но не статично, а с последствие: динамично променяща се, като понятието динамично се отнася само до взаимодействията. Защото, и самите вещеви обекти структурират околното си пространство от "малки частици" на физическия вакуум, но по "свой образ и подобие". Подреждат околността - изменят възможните взаимоотношения, по аналогия.
Така се включват "силите от подобие" на структурата, но те са вече с ентропиен произход - заради подреденост, някаква, могат да са на привличане или на отблъскване - нещо като еластичност само заради подреждане в структура - влизат във взаимоотношения и са способни да откликнат (с алтернативна сила) на всяка промяна в условията от околността.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Противоречията...нови [re: 3opниk2]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано28.05.12 07:35



Търсим мост между класическите и окултните науки. Дали законите им са общи. Дали всичко, което класическите науки не могат да обяснят, го пращаме при окултните, докато не бъде обяснено.

Та стои въпрос- добре, вселената не е изградена от молекули, атоми и кварки, а от сили. Силите какво са? Имат ли носител? Могат ли да се подчинят на волята ни?



Тема Re: Противоречията...нови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.05.12 15:15



Та стои въпрос- добре, вселената не е изградена от молекули, атоми и кварки, а от сили. Силите какво са? Имат ли носител? Могат ли да се подчинят на волята ни?

В такъв случай аз просто опитвам да ги подчиня на волята си, докато ти стоиш, въртиш се в кръг и чакайш някой да ти напише отговора на лист хартия.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Противоречията... [re: AH_]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано28.05.12 19:24



Търсим мост между класическите и окултните науки.

Окултни науки - няма; в смисъл, че за наука, трябва: да има предмет (обект) на изучаване; методика, която да е достъпна за всички занимаващи се с въпроса и да дава обективни резултати - факти, наблюдаващи се многократно при изпълняване на условията на методиката. Изводи и обобщения (правила, закони), евентуално хипотези за същността която прави явления, проявления на наблюдаваните експериментално факти.
Демек, повторяемост на фактите. Граници на приложимост на установеното.

На окултното липсват много от тези изисквания, за да може да се отнесе към научност. Отделни проявления, като "действие на подобието" е като съпътстващ (неочакван) резултат от ежедневни изследвания в средните мащаби и ... винаги се има "едно на ум" от занимаващите се, че с развитието на науката и това ще бъде обяснено. Не го отхвърлят! Изчакват още опит.


Така например беше с откриване на биополето - не бърза науката да се произнесе по-дълбоко по него, защото не са достатъчно повторяеми и разграничими свойствата при различни индивидуалности, не са еднозначни- при вълнови процеси това е известен парадокс - колкото към по-къси вълни за изследване се върви, толкова неопределеността на някои от параметрите става по-голяма. Започват определяния със степен на вероятност.
Също: екстрасензорните възприятия - ами по определение те са извън нормалните възприятия изградени еволюционно: за Човек нормалните възприятия са в едни диапазони от трептения; за паяк са в други; за пчелички и птиченца - трети и т.н.; вижда се, че ако речем като Човек да ги имаме тия усещания, то и ... формата и размерите ни (структурата като цяло)... ни пречат; ако по някакъв начин ги "засилим" като възприятие, то нещо друго ще трябва да се наруши в структурата ни, а това съвсем не е безопасно за оцеляването. Научното - е стремеж да се влезе в нормата на нормалното съществуване на Човек, а не - да създава екстрасензи. "Екстра" - та е в резултат на болестно състояние, затова не бива да се саморазвива целенасочено, без принуда.

Та стои въпрос- добре, вселената не е изградена от молекули, атоми и кварки, а от сили. Силите какво са? Имат ли носител? Могат ли да се подчинят на волята ни?

Изграждането е благодарение на сили. Носителите на сили са вещевите обекти и то- с техните си свойства (маса, заряд), т.е., проявлението на сили е при взаимодействия с обмен на фотони на съответното поле. Взаимното действие е съпроводено със сили - тях можем да измерваме, когато "забелязваме" промяна.
Мисълта, абстрактният образ в комбинация и съотнасяне с други - няма сили; не действа посредством сили - не е взаимодействие между тях. Но възникват (възбуждат се) когато е приложено налягане на ликвора върху мястото им (гънките на кората на Гл. мозък) - подреждат се, по-скоро се преподреждат по направа на затворен цикъл (цялостен образ). Така, за мислене се хаби енергия от организма. Задържането към някаква комбинация от мисли - също хаби енергия; разбира се, енергията е нужна и за поддържане жизнените функции на органите и ... ако дълго ги лишаваме от нея - те дефектират! Това е навело хората на мисълта, че мисленето има СИЛА, щото води да разни дефекти, може да унищожава. Да, ама себе си - носителят на мисленето е потърпевш. Биополето в резултат на подрежданията, където и да са, е смесена вълна, с изключително малка амплитуда и не може да взаимодейства това поле с околни полета на други, външни обекти, та да предизвика "силово" изменение.
Остава ... да изучим всички сили и границите им на приложения - та да можем да ги "подчиним" на волята си, ако това е нужно. Но - не можем да променяме или отменяме откритите физически закони, които описват силите. Можем да ги използваме съобразително с тях, но не и да ги променяме по наше искане - те не се подчиняват на никоя воля - затова са и обективно действащи закони.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Противоречията... [re: Kaily]  
Автор AH_ (минаващ)
Публикувано29.05.12 11:41



Питам си аз – някои хора правят интересни словесни компилации, а това си е обмен на енергия, дори когато имат друго разбиране за процеса или си имат по някакви тяхни причини доста специфично и лично отношение към екстрасенсите






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.