Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 04.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: BrandofAmber]  
АвторBJT (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 08:44



Хем не била темата за тук, хем постваш, пък после Кайли се била заяждала

Напред, назад, нещо се луташ ;) Я кажи, изтеглил съм си няколко книжки, с коя да започна първо: "Using your brain for a change", "Trance-formations", "Frogs into princes" или "Reframing... transformation of meaning" . Всичките са на Бандлър, това сигурно го знаеш. И структура на магията мога да си намеря... Съвсем нов съм в НЛП-то :)



Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: BJT]  
Автор BrandofAmber (новак)
Публикувано18.11.06 09:57



Е и?
Може би лутането ще ме постави по-ниско в тонусната скала на Хъбард, но ще го преживея някак си.

А темата за мене не е за тук, но не мога да я изтрия, а Кайли не иска по някаква причина, така че ми се струва на място поне да я прехвърлим на процесинг. В крайна сметка за процесинг тук от доста време не се е писало.Клуба е за това, не виждам нищо лошо тук да се пише за процесинг в която и да било тема.

Ти обаче питаш за НЛП, няма как да ти отговоря без пак да си помислиш че се лутам. От друга страна доста малко ми пука как го тълкуваш, а и както споменах не виждам нищо лошо в това да се лутам, така че ще отговоря.

Значи най-базовото за самото НЛП е структурата на магията. Там още всичко е много в началото, но там се изкарва мета-модела на който е базирано абсолютно всичко нататък. Мисля че е най-удачно да започнеш с нея. Нататък самия Бандлър препоръчва приказката и frogs into princess, но на практика каквото и да подхванеш ще има нещо стойностно, самия той е пръснал всичко навсякъде, така че до момента ми се струва, че във всяка има нещо стойностно.

Между другото ако можеш да теглиш торенти в демоноида има огромно количество семинари на Бандлър, както и видеота с клиенти, дори до скоро можеха да се намерят неколцина видеота на Милтън.

Между другото ако ти потрябва някоя конкретна книжка казвай, мога да кача в дата-та и хит-а, ако не е много голяма.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: BrandofAmber]  
АвторBJT (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 10:06



Kоментарът ми беше по-скоро шеговит. Ако наистина те мислех за заблуден, нямаше да ти искам мнението/помощта. Така че сори, ако съм те засегнал. Ще започна със Структурата, пък после ще видим. Колкото до демоноида, нямам акаунт , а записването е само с покани, за съжаление. 10ъ



Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: BJT]  
Автор BrandofAmber (новак)
Публикувано18.11.06 10:11



А в случая си беше заблудено и според мене, но няма лошо. ;)

За демоноида, вярно обаче пък винаги можеш да изтеглиш торента от isohunt-а например пробвай това:



А ако нещо конкретно ти потрябва мога да ти пратя .torrent файла на поща например, но и в hunt-а има доста неща.
От тези тук бих ти препоръчал magic in action, Бандлър е много различен в зависимост от публиката, а там работи с клиенти и си е съвсем коректен.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: BrandofAmber]  
АвторBJT (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 10:24



Супер си :) Ако ми потрябва нещо ще ти досаждам пак. Btw, да знаеш , че като пращаш така торенти, може да ти се окепази коефициента, всичко се брои на твоят акаунт, така че бъди внимателен на кого пращаш...



Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано18.11.06 14:46



Процесинга прави две неща от тая гледна точка:
1. Изчиства човека от моментите, когато на него му се е случило случка.
2. Изчиства човека от моментите, в които той е случил случка другиму и тая случка му глизе съвестта.
Освен това процесингът прави още много други работи де.
В предишния пост ти поясних, че има техники, демек че процесингът борави, специално за ситуациите, когато на човек му се е случила случка.
Ако аз не съм те разбрала, то задай си въпроса отново.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано18.11.06 14:53



а Кайли не иска по някаква причина...
Интересно, стори ми се, че подробно обясних причината, ти имаш ли навика да четеш какво ти пишат другите впрочем?
И не се заяждам.
Ако в НЛП си говорите за магии, то точно това прави и процесингът.
Довежда хората до състояние Клир, а после до ОТ-опериращ тетан от различни нива и това са всъщност различни степени на магьосници по отношение на реалността.
Най-ниското ниво примерно е нивото на оня, който може да пави мокапи-да задържа устойчиви образи в съзнанието си, при обикновените хора тия образи се разпадат и затова те не могат да ги внедрят в реалната вселена. Това съм го виждала, че го правят и магьосниците от клуб магия. Могат да повтарят и си играят да го правят външни образи в съзнанието си едно към едно.

Затова ми беше интересно с какво се занимавам НЛП за разлика от процесинга.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (новак)
Публикувано18.11.06 15:52



Ама ти въобще прочете ли ми поста?
Въобще не питам какво прави процесинга, питам защо в "самоанализата" на Хъбард(което е книжка) начина на действие е различен от този които извеждаш в момента. Предполагам че начина който извеждат в момента е част от тълкуванията на процесинга след смърта на Хъбард, съответно питам защо двете се различават(тълкуването на дианетиката и тази на процесинга в по модерните му тълкувания).

Тоест защо при Хъбард въпросите от "1" както си ги структурирала тук що годе липсват.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (новак)
Публикувано18.11.06 15:53



"Интересно, стори ми се, че подробно обясних причината, ти имаш ли навика да четеш какво ти пишат другите впрочем? "

Че аз кога съм казал че не знам причината?
Просто в случая не я споменах изрично, какво те притеснява в това?

НЛП-то от моя гледна точка изследва как работи съзнанието. Съответно в последствие ти дава възможност да съвместяваш други модели в своя, нещо което повечето хора не могат.

Тоест когато нещо не усещаш "вярно" да можеш да го погледнеш от модела на този които го казва, което напрактика ти дава възможност във всяка ситуация да имаш много повече възможности за избор.

Споменаваше се едно правило в кибернетиката което се отнася и за човешки групи при определени обстоятелства. По памет - в група с повече от един елемент контрола винаги е в елемента с най-много възможни действия(тоест с най-много възможности за избор). НЛП-то основно дава възможности за избор тоест дава възможност да осъзнаеш как точно работи съзнанието ти(и на другите) и да го промениш за да работи по друг(всички) възможни начини. Което включва и възможноста да работи като произволен човек стига да можеш да го моделираш.


Освен това въобще не се занимава с миналото ти.
За това и казах че чисти с думи за разлика от дианетиката.
В дианетиката Хъбард с думи вика спомени, емоции и т.н., докато в НЛП-то извеждайки от лингвистичния ти модел модела ти не реалноста, с думички се разширяват местата от него които не осъзнаваш. И под "с думи" имам предвит без въобще да се рови в спомени или каквото и да било, става просто като се зададе така въпроса че да произнесеш дадената думичка.

В Н.Л.П.-то няма ниски нива, ако считаш, че модела ти е на ниско ниво винаги можеш да започнеш да оперираш от модела на някой който е на високо, защото нищо не те придържа към един единствен модел.

Това обаче го разширяват в последствие, в първоначалния си вид Н.Л.П.-то е само разширяване на лингвистичния модел, с което ти се разширява и модела на реалноста(не толкова разширяване, по-скоро осъзнаване).

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: BrandofAmber]  
Автор BrandofAmber (новак)
Публикувано18.11.06 15:56



Всъщност не се сещам да съм казвал, че процесинга не ми пасва, пък и ако не ми пасваше не знам какво точно щях да правя тук. Ако искаш да го плюя, мога, обаче защо е нужно?

Не виждам смисъл да се сръвняват двете, може би едно от причините да постна темата тук е че съм смятал, че могат да се допълват. От моя гледна точка Н.Л.П.-то е доста по развито за комуникации и за това какви процеси стават в другите, но пък в миналото дианетиката ми е била доста интересна основно за това какви процеси стават в мене(пък и ползотворна).

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 18.11.06 15:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.