Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано18.11.06 17:39



Щото Хъбард е писал много и е обхванал различни проблеми от различни страни. Точно в тая книга е обхванал точно тоя проблем и затова не е обхванал всички останали.
Все едно в училище да влезеш в час по география и да питаш защо там не се изучава математика.
Защото в часа по география се изучава география, а от факта, че ти си влязъл в часа по география, не можеш да си направиш извода, че не се изучава математика.
Въпросът ти ми е много странен и наивен?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано18.11.06 17:45



Не знам кой има повече разработки-Хъбард или Ошо писания.
Така да се каже-и двамата са плещили, та са се оляли.
Просто аз съм изчела сигурно поне 50 хъбардови книжки, ти не знам колко. От тая гледна точка всичко, което ти казваш, че липсва в процесинга, аз съм го чела в някоя от ония книжки, които ти не си чел.
Да, Хъбард работи и с подсъзнанието.
Аз също съм на мнение, че без да си овладял подсъзнанието си, абсолютно нищо не правиш със съзнанието, освен бели, чат пат непоправими.
Въпреки че Хъбрад не го нарича подсъзнание, а реактивен ум.
В ниските нива той изчиства реактивния ум, демек подсъзнанието, нагоре вече започва да работи с аналитичния ум.

В това отношение явно много се различават процесинга и НЛП-то, освен ако НЛП-то също не се занимава и с подсъзнанието, ти считаш ли, че всичко си изчел по въпроса или ако има някой по-сведущ по тоя въпрос, нека се намеси.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (новак)
Публикувано18.11.06 17:46



Ами аз съм си наивен, какво да правиш.
От друга страна би било наивно да си мисля че не си чела книжката, все пак вярно че Хабърд е писал четиристотин и нещо книжки, но практически за процесинг на български не знам да са превеждани други.

Струва ми се че ако прочетеш твърденията на самия Хабърд за съдържанието на книжката за която говорим, мисля че ще видиш защо нещо в отговора ти не е в ред.

Но разбира се ако не си я чела щеше да кажеш, вместо да въртиш общи думички по темата, така че ще приема, че нещо не се разбираме, но и двамата знаем за какво става въпрос и ще продължавам да си се чудя.


The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 18.11.06 19:09.



Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (новак)
Публикувано18.11.06 17:52



Ами чел съм около 20-тина книжки на Хабърд, но доста малко от тях са за дианетиката, така че ако прочитането на книжки е критерия очевидно няма как да го обсъждаме, най-малкото защото и ти доколкото разбирам не си прочела достатъчно книжки от НЛП-то. Или греша?

'щото за да сръвняваш две неща и хубаво да си наясно и с двете. Не твърде че съм достатъчно наясно с което и да било от двете, но бегло поне съм наясно. Колкото и книжки да изчетеш за процесинг ако нямаш и идея от НЛП как можеш да ги сръвняваш?

Пък и какво разбираш под подсъзнание?
Процесите които не са съзнателни?
Дори и само от споменатите тук неща за НЛП-то мисля че можеш да си направиш сметка, че повечето неща които то изследва средностатистическия човек не ги съзнава.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 18.11.06 19:11.



Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (новак)
Публикувано18.11.06 20:26



Има и нещо друго. В случай че нещата които ми се струват стойностни от НЛП-то наистина са били изкарани от Хабърд(което ме съмнява), то никой никъде не ги е дал.
Чел съм основните неща на Хабърд достъпни на български, а дори и някои от тях вече не могат да се намерят, не съм виждал нищо такова.

Тоест дори и някъде из огромното си количество изписан материал да ги е изкарал, каква полза след като никой не ги дава тук?
И всичките няколко стотин книжки на Хабърд да прочетеш това за мене няма никакво практическо значение до момента в който не решиш да синтезираш основното от прочетеното тук. Не мога да се съобразявам с това което може би си чела на руски, но което никой няма и идея какво е.

Ако Хабърд е извел същите тези неща, то значи считам за странно, че не си го изкарала тук, но това си е твой избор. Никога не ми е пасвала идеята за "криене" на информацията(въпреки че понякога се налага, но не и за тази материя в повечето случаи), така че след като нещо ми се стори извънредно стойностно и това нещо се използва в живота на всеки непрекъснато, като комуникациите(което все пак може да се каже, че е едно от най-основните неща изучавани от НЛП-то), разбира се ще го изкарам доколкото мога.

Ако ти знаеш един тон стойностни неща прочетени от някакви неизвестни книжки на Хабърд, но считаш, че е добра идея да не даваш никаква информация за тях след като дори имаш и клуб по темата, 'ми к'во мога да ти кажа?
Как да споря след като основните ти доводи си ги знаеш само ти и нищо чудно съдържанието им да може да се изменя в зависимост от темата?


А що се отнася до подсъзнанието и съзнанието, от моя гледна точка НЛП-то изучава връзката(границата) на двете. Мисля че ако си поиграеш с него огромна част от подсъзнателните процеси ще станат напълно съзнателни, което е и основната идея.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано19.11.06 14:28



Аз от Хъбрад на български нищо пък не съм чела и даже мислех, че няма нищо преведено, освен два три много лоши превода на Дианетиката.
Дала съм достатъчно линкове към руски сайтове, където има всички книги на Хъбард.
Освен това из клуба съм превеждала едно друго в малки количества, линковете на по-важните теми са дадени също накуп.
Освен това в самата тема Процесинг съм дала накратко и Менсивг, Фанч и Пилот.
Да, можех и повече да преведа и пусна, но не виждам защо.
Нито пък виждам защо спорим в момента, но ако толкова ти се спори, можем да продължим-както знаеш, обичам да споря.
Само дай отправна точка, нека поне се разберем за какво ще се спори, аз още не вдявам щото...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Редактирано от Kaily на 19.11.06 14:33.



Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: BrandofAmber]  
Авторjf (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 11:06



BrandofAmber, този инситут легитимен ли е , уж е единствения в България http://www.institutnlp.com/



Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: jf]  
Автор BrandofAmber (новак)
Публикувано30.11.06 02:43



Звучи легитимно - сега като се зачетох по-внимателно бих казал че звучи и впечатляващо, особенно биографията на преподаващия.
Човека изглежда е доста подготвен в материята. Института по Ериксонова хипноза - това е по модела на Милтън доколкото знам, цялото НЛП идва от там, НЛП-то при Бандлър си е ясно, КГБ си е КГБ, като цяло звучи интересно.

Няма как да знам със сигурност, обаче. Поне докато някой познат(или аз) не отиде, но поне от информацията в страницата звучи съвсем готино.

П.С. Извинявай за забавянето, напоследък не влизам много в клубовете.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho


Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (новак)
Публикувано30.11.06 02:51



Има извънредно много преведени книжки, всъщност PC-то ми е до библиотеката та с много малко вратно преместване зазяпвам около 15-тина негови книжки, а се сещам поне още две(и сигурно има поне неколцина за които в момента не се сещам, но се моткат някъде из къщи).

Пише странно, но е доста популярен, не знам как не ти е попадала книжка. Ако ще търсиш негови книжки на български обаче имай предвит, че името му го изписват различно. На повечето фантастични книги е Л.Рон Хабърд, докато на повечето свързани с дианетиката е Л.Рон.Хъбард.
Доста спорен писател е критиците много му се радват, на мене лично ми пасва, но на повечето хора около мене четящи фантастика не им пасва особенно много(даже никак). Все пак прочети нещо, обща култура, клуба предполага. Мене лично от неговите най-ми пасва "страх". Много луда книжка. Но май най-много техники от дианетиката използва в "мисия земя".

Това е лично мнение де, не че съм наясно с толкова много техники от дианетиката, че да съдя, но ако издържиш на 10-томното нещо предполагам ще си прецениш за тебе, тъкмо ще ми е интересно да кажеш какво всъщност прави(струва ми се че вика потенциални спомени имащи нужда от изчистване давайки изключително необичаен герой разказващ цялото нещо).



За дадените линкове, 'ми да, сигурно има ама не ми помага много след като са на руски. Знанията ми по руски се изчерпват с възможност да си копирам текста в някоя онлайн преводачка и да го чета на англииски. Може да звучи изненадващо, но не бих се учудил ако се окаже, че количеството хора в клубовете четящи материали на руски съвсем не са толкова много колкото мислиш. ;)


И аз не знам за какво спорим, напоследък ми стана ултра скучно в клубовете, та що годе не влизам, а когато се объркам да вляза или пускам реторични теми или гледам да се заяждам когато има за какво, но в момента нищо не ми хрумва пък и не помага особенно - пак не ми е интересно.
Всъщност може да се заяждаме за тонусната скала на Хъбард. Попадала ли ти е?

Мога да я постна ако не е. Та тонусната скала нещо не ми е симпатична. Кофти тонусна скала. Нещо да кажеш в нейна защита?

То между другото е това е още един фактор защо няма как Хъбард да изкарва това което изкарват в НЛП-то. В НЛП-то хипнозата е нещо доста основно, а доколкото си спомням в тонусната скала на Хъбард най-отдолу седяха "хората интересуващи се от хипноза". Та малко ме съмнява, че ще изкарва подобни техники. ;)


П.С. И откъде знаеш че преводите на дианетиката са лоши?
Ти не четеш англииски доколкото знам, съответно не си чела оригинала. Ако съдиш добротата на превода сръвнявайки го с някои превод от руски, не би било коректно.

The world will end but the mirror will remain, mirroring nothing. Osho

Редактирано от BrandofAmber на 30.11.06 03:11.



Тема Re: време за промяна(НЛП)нови [re: BrandofAmber]  
Авторjf (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 09:34



Благодаря за отговора, дано са легитимни, може да си пробвам късмета






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.