Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:55 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Манипулациятанови  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано02.02.04 15:22



Да, MANIPULATION
1. манипулиране, манипулация (и прен.), управляване (на машина)
2. машинация, подправяне, изопачаване
Това е в речника. А за вас какво се явява?
С риск самата тема да е вид манипулация,
да се почудим заедно над едно велико (или жалко) средство за общуване.



Да, ама не...


Тема Re: Манипулациятанови [re: asenus]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано02.02.04 15:53



По тоя въпрос има купища теми в окулта и даже аз скоро бях пускала такава.

Бъдете високи!


Тема Окулта си е окулт.нови [re: Kaily]  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано02.02.04 15:59



Това не е обикновена тема тук. Това си е и нещо друго.
Манипулация. Чудна дума! Кукла на конци! Куклата държи в ръце друга кукла на конци. Последната-трета, и т.н. Кръгът дали се затваря?

Да, ама не...


Тема Re: Окулта си е окулт.нови [re: asenus]  
Автор Kpъr (старо куче)
Публикувано02.02.04 16:26



ето една картинка...

стая (която не е стая, само така я наричаме), пълно е вътре със същества (хора) и са толкова нагъчкани едни до други и до много оръжия. Оръжията са толкова много, че дали някой държи оръжие, или се опитва да покаже че е 'невинен' не е много от значение - картината не си променя външния вид от това...

разлика всъщност има в осъзнаването - дали докато държи* оръжието човек е приел това и знае какво може да направи с него, или е обзет от паника и вече не се концентрира и не се съзнава и маха с ръце за да покаже че не държи нищо в ръцете си, лошото е че просто оръжията няма къде да се дянат, остават си в ръцете и може да увреди някой друг наоколо без да иска... в добрия случай само ще унищожи друго оръжие и ще се почувства наистина "воюващ за мир" и истински невинен... не няма да стане осъзнаваш...

* манипулацията не е нещо конкретно според мен, то не е да ти кажат - "това е това", манипулацията са само игри, играчки-обекти с които се изпълват всички представи и не остава незаета дума от речника, но все пак извършителя на действието не е този който измисля думите/манипулациите...

/край на картинката, освобождаваме фотото че да се снима нещо друго.../





Тема Re: Окулта си е окулт.нови [re: asenus]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано02.02.04 16:28



Разгледай манипулацията като начин за боравене с нещо.
Отверката ако я хванеш грубо и под не точния ъгъл, няма да завиеш бурмичката. Да манипулираш в случая значи да хванеш отверката достатъчно изкусно и ловко, че да свършиш работата.
Защо смяташ, че в отношенията не трябва също ловкост?

Бъдете високи!


Тема Re: Окулта си е окулт.нови [re: Kpъr]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано02.02.04 16:43



Аз пък измислих друго-манипулацията в твоята картинка е всъщност несъстоялата се дипломация, поради което и се виждат оръжията.

Бъдете високи!


Тема Представи си друго.нови [re: Kpъr]  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано02.02.04 16:50



Че те сърби гърба на трудно достъпно място. И си в киното. Ако почешеш предния зрител майсторски и то така, че и той някого да почеше, в края на чесането някой и теб да почеше, това май е майсторлък, на който всеки да завиди. Хем никой не разбира, че теб първи те е засърбял гърбът, хем си почесан!

Да, ама не...


Тема Коги съм рекнал тъй?нови [re: Kaily]  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано02.02.04 16:53



Ау, човек обесваш! Ловкост, да, деликатност тъй си е, ама манипулация! Манипулацията не е ли управление? Ако аз управлявам теб, не означава ли, че твойто отношение ще съм го програмирал и на практика ти ще реагираш на принципа so ham (аз съм ти)?

Да, ама не...


Тема Re: Коги съм рекнал тъй?нови [re: asenus]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано02.02.04 17:14



Ако беше прочел внимателно закованите теми горе, другояче можеше и да мислиш...
Сега ще ти извадя нещо.

Вашият център на съзнание е само малка част от вашата битийност. Това е тази част, която осъзнавате най-добре и която сте свикнали да отъждествявате със себе си. Но това не е най-умната ви част. В подсъзнанието се намират невероятни сложности, които излизат далеч извън настоящите ви съзнателни способности дори за разбиране. Съзнателно вие можете да проследявате не повече от 3 до 7 единици едновременно, в същото време подсъзнанието жонглира с милиони единици информация едновременно. Не си мислете, че на сегашното си ниво можете да поемете отговорност на съзнателно равнище за всичко това. Пък и няма необходимост-то и така функционира безупречно.
В много ваши части извън съзнателното ви ниво има построени защитни механизми, които не ви дават възможност да повредите несъзнателната част от себе си съзнателно.


Е ха кажи сега кой какво кога и как управлява и манипулацията управление на кое над кое е и изобщо смотана работа...

Аз лично не виждам по-голма манипулация, правена на земята, от внедрената ни идея, че сме свободни и независими горди същества. Ето това е направено с неимоверна доза наглост и манипулативност. И сега търчим да си гоним свободата и независимостта, т.е. Михаля. А някой в това време ни работи последством тия несъзнателни механизми. Защото ако сме горди и свободни, значи те не съществуват, нали?
И какво прави куклата на конци, която веднъж завинаги е отрекла съществуването на конците?

Бъдете високи!


Тема Дялка друга кукла.нови [re: Kaily]  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано02.02.04 17:26



Това в подсъзнанието сама си го програмирала, преди да се люснеш на земята.
Така, че си със свободна воля. Кой ти е крив на писанките, направени там горе?

Да, ама не...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.