Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:02 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вината е трансформиран страх.нови [re: asenus]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано29.01.04 14:37



Прав си, обаче аз питах защо тази думичка вина е придобила толкова негативен отенък и какво точно се подразбира под вина?

Бъдете високи!


Тема Ами да да знам.нови [re: Kaily]  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано29.01.04 15:05



Вероятно от: Ти ВИНАги постъпваш по този начин, който е губещ!

Да, ама не...


Тема Re: Ами да да знам.нови [re: asenus]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано29.01.04 20:09



Значи вината за теб е в непрекъснатата поредица загуби, така ли?
А ти загубите предпочиташ да ги наричаш опитности?
Дори ако загубите са станали навик?

Бъдете високи!


Тема Re: Ами да да знам.нови [re: asenus]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано29.01.04 20:12



А ако наистина така става-демек постъпваш по губещ начин, какви опитности събираш по този начин?

Бъдете високи!


Тема Когато загубите...нови [re: Kaily]  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано30.01.04 07:53



са станали навик, човек придобива прослувутото чувство за вина. То именно е ориентирът, че поведението му е губещо, следователно неправилно и нещата вече се раздвояват. Едни предпочитат да се вайкат и да си живуркат с чувството за вина, други сбират акъл и скъсват с губещото поведение. От там и чувството за вина си отива на бабината си трънкина.
Коректив, чувството за вина е коректив. Ама не за всеки, май.

Да, ама не...


Тема Философски погледнато,нови [re: Kaily]  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано30.01.04 08:01



трудно можем да оценим губя-печеля, това само е груб пример. По-скоро е добре да се разбира друга категория двойнственост: на пътя - извън пътя.
Всеки има свой път, за един едно е печеля, за друг същото нещо е губя. Вътре във всеки от нас са заложени предварително възпитателните жалони, които определят на практика пътя. Индивидуално е за всеки. Ако за един човек живота му е като филм на ужасите, неговите жалони ще го тласкат чрез вина, болка, страдание точно във същия филм на ужасите, за да го изживее пълноценно. Друг човек, чийто филм (живот) е комедия, ще бъде държан настрана от собствените му жалони далеч от филма на ужасите. Така, че истината е индивидуална и общите подходи са по-скоро неправилни. Изучавайки механизмите на влияние на коригиращите жалони по има шанс да се измъкнем от киното на илюзиите.

Да, ама не...


Тема Re: Когато загубите...нови [re: asenus]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано30.01.04 10:42



Прав си. Чувството за вина е коректив.
Скоро чух лаф по ТВ-то, че съвестта била гласът на бога.
Само че е толкова гадно изпитването, че е много гот да кажеш, че си модерен човек и тия бабини деветинини не нам, не нам.
Не го режи това чувство, че не се знае кога ще те спаси.
Само го изчисти от обществени наслоявания, щото пък всеки се опитва да манипулира чрез него.
Най-лесно се владее човек с чувство за вина.
Пази баланса, с други думи.

Бъдете високи!


Тема Да, ама не.нови [re: Kaily]  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано30.01.04 10:48



Щеше ли да си виновна, ако ме изядеш?
Буквално, да ме транжираш и печеш, накрая да ме ядеш?
Едва ли, ако си канибалка в джунглата, нали?
Дори щеше да се кефиш как си ме хапнала!

Да, ама не...


Тема Re: Философски погледнато,нови [re: asenus]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано30.01.04 11:04



Много си духовен и извънредно си прав.

Бъдете високи!


Тема Много е важно! [re: Kaily]  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано30.01.04 11:07



Имам една голяма молба!
След няколко дни мисля да изпратя някъде (де да знам къде) съпругата си, да се откъсне изцяло от мен (че и аз да си почина :-)), та молбата ми е следната.
Можеш ли да съчиниш един въпросник, ама дълъг, на който и двамата да седнем и да си отговорим по сами? Нещо като тест процесинг, ама с много и "гадни" въпроси? С един трогателен предговор - упътване за какво става дума? Що е семейство, правила, закони (постулат ще й дойде сложна дума), вина, уитхолди (издънки) и т.н. (Моля, по-опростено, без термини, по-земно).
МОЛЯ! И като файл, я ще си го отпечаткаме!

Да, ама не...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.