Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 13.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да, ама не.нови [re: asenus]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано30.01.04 11:17



както е рекъл шопа-Бе и я не знам, ама и тека не е...
То наистина има различни порядки, ама това от духовна гледна точка не значи, че всички са равни и се оправдават.
Да, на тая земя са съществували различни порядки през различни епохи и някои от тях са оцеляващи, а други-не.
Канибалите на каква степен духовност се намират?
И знаеш ли, наистина има моя истина, твоя истина и Истината.
И който е с по-близка истина до Истината, той е по-оцеляващ-това най-малкото.
Ако при животните окраската или рогите са средство за оцеляване и отмират неприспособените и борбата за оцеляване тече с пълна пара, същото е и при човеците, само дето не се вижда така ясно.
При човеците средството за оцеляване е приближаването към истината...
То това направо си стана повод за нова тема.

Бъдете високи!


Тема Re: Много е важно!нови [re: asenus]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано30.01.04 11:19



Е чак това надали ще мога да направя, обаче мога да ти дам един чудесен буклет за брака за разучаване.
Части от него съм пускала и тук.
С всичко необходимо.
Иначе въпросите си ги задавам според как тече разговора, така на ангро не мога (още) да се справя.

Бъдете високи!


Тема Да, ама да не е сложно много.нови [re: Kaily]  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано30.01.04 11:30



За разбиране, де, че не ми се обяснява много. А изхвърли ме ку-то, не мога да вляза, да не си помислиш, че съм се уплашил!

Говоря за въпроси на равносметка, за освобождаване от чувството за вина, уитхол-муитхоли. Сети ли се? Не е процесинг, а онова дето се пише и дава на друг да чете за освобождаване от вината. Че много ми се мъчи половинката...


Да, ама не...


Тема А сега де.нови [re: Kaily]  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано30.01.04 11:33



Ами ти ли си тази, която ще определи (съди) кой е по-висшо същество? Лично аз залагам на канибалката.

Да, ама не...


Тема Да, бе.нови [re: Kaily]  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано30.01.04 11:39



Нит едното, нит другото.
Нали ти са фалех, че съм чел книги, а?
Видя ли за ко съм ги чел.


Да, ама не...


Тема Re: А сега де.нови [re: asenus]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано31.01.04 00:15



Има някои, дето виждат; други не виждат. Тия, дето виждат, как кажат какво са видели и останалите гракнат срещу тях-Бе ти ли си тоя, дето ще кажеш...
След 100 слепци един едноок и а каже нещо, и ония го омаат с камъни да не знае много. А като са слепи, няма как да преценят той вижда ли или не, да оставим, че болшинството и не вярват в тая работа с виждането, щото такъв кон няма, иначе те отдааавна да бяха видели също.
лоша работа изобщо...ни да си сляп, ни да си едноок, ни даже триок.

Като се появиш, ще пробвам да ти изпратя текста по кюто или ми пусни имейл. За овертите и т.н.

Бъдете високи!


Тема Re: А-а-а-а-а-а-а-а-а!нови [re: asenus]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано31.01.04 00:35



подсети ме да ти изровя нещо за смяната на отношението.
Има хубави техники по въпроса.
От типа-обичам си химикалката-ненавиждам си химикалката.

Единствената свобода е, когато можеш да изпитваш и двете противоположности.
Аз що казвам, че свободен е само оня, който може да бъде и несвободен.
И то дори и няма нужда от техники-просто опитай да сменяш отношението си към всичко с неговото противоположно. И пак и пак и пак....

Бъдете високи!


Тема Re: Лъжата е в основата на всичко.нови [re: asenus]  
Автор Kpъr (старо куче)
Публикувано31.01.04 15:36



лъжата всъщност е по-малкия проблем, ако я замества този "страх от идеалната лъжа" която си действа дори да е въприета само частично и има идеални ефекти...

а всъщност лъжа няма. мисля че ти го беше написал по-нагоре - проблем няма, има само страх и недоверие. искаш да имаш само и единствено представата за идеален свят, където няма да има съмнения. Изглежда ми като че мечтаеш за илюзия,
не че искам да пропагандирам лъжата...





Тема Re: Лъжата е в основата на всичко.нови [re: Kpъr]  
Автор KailyМодератор (неизбежна)
Публикувано31.01.04 18:10



Ей, ей, тук е клуб Процесинг. Не клуб Окултизъм или клуб Вярваме в божията любов.
Процесингът работи с реалния свят, а в него има и лъжа, и проблеми, и страх, и недоверие и те не се потискат, а просто се конфронтират.
За да намериш решението на проблема, първо трябва да признаеш, че има проблем.
Какво печелиш, като го отричаш?

Бъдете високи!


Тема Знаеш ли... [re: Kaily]  
Автор asenus (ястреб)
Публикувано02.02.04 08:17



Проумях, че съпругата ми е отдала тялото и душата си на човек, който пред приятелите си не е спирал да се хвали с това.
Нарочно много пъти е демонстрирал с обаждане по мобилния как тя е вярна на него, как е отдадена... Странна работа, той не я обича, не се грижи за нея. Всички ли жени постъпват така с мъж, който е отдаден изцяло? Тук говоря вече за мен. Защо така се получава? Трябва ли жената да бъде лъгана, за да се отдава изцяло?

Да, ама не...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.