Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:18 05.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Умната с чистенето!нови  
Автор d8a (cheers!)
Публикувано22.10.03 19:16



Чистото и спретнато съзнание привлича като с магнит бесовете...

Ето и цитатче за доказателство:

43. Когато нечистият дух излезе от човека, минава през безводни места, търсейки покой, и не намира;
44. тогава казва: ще се върна в къщата си, отдето излязох. И като дойде, намира я празна, пометена и наредена;
45. тогава отива и довежда други седем духа, по-зли от себе си, и като влязат, живеят там; и последното състояние на оня човек става по-лошо от първото. Тъй ще бъде и с тоя зъл род.
...
/Eвангелие от Матея. Гл.12/

in vino veritas


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: d8a]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано22.10.03 19:32



Така е...ненапразно е речено, че колкото си по-чист, толкова повече ти се струпва на главата. Някои смятат, че става по-бързо изкупване на карма. Не на едно място съм чела, че чистотата привлича черните сили.
Само че знаеш ли колко е трудно да убедиш хората, че има добро и зло...

...заради цвета на житото...


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: Kaлu]  
Автор d8a (cheers!)
Публикувано22.10.03 21:19



Пак сме на едно мнение! Дай да го запишем в червената книга!

Само дето си мисля, че хората не се нуждаят от убеждение в съществуването на доброто и злото! Та това е очевидно!

Последно подсещане от мъдростта на ведите: "Каквото виждаш, в това се превръщаш!" или "Ти си това в което вярваш!" Затова е по-добре да гледаме и да се стремим към доброто, като си знаем, че злото съществува, но без излишно да се фиксираме на него или да го сочим с пръст.

in vino veritas


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: d8a]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано22.10.03 21:35



Нема да поверваш, ма и тук съм съгласна с теб...с едно уточнение-да не се фиксираме върху злото и лошото не значи да го игнорираме съвсем, а значи да го отчитаме и да сме нащрек спрямо него. Щото иначе надеждата само да си отмине е много хлъзгава и била умирала последна....

...заради цвета на житото...


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: Kaлu]  
Автор d8a (cheers!)
Публикувано22.10.03 21:37



Съгласна съм - не е за верване! Убихме убавийо спор, тц, язък!

in vino veritas


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: d8a]  
АвторЛPX (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 05:55



А какво са бесовете?



Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: ЛPX]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано23.10.03 12:04



Аз мисля, че са външни зли сили, привлечени от вътрешните ни аберации?
Но ако е така, не разбирам защо се привличат толкова повече, колкото по-чисти ставаме? Може би защото на чисто повече се забелязват, а иначе количеството е еднакво.

...заради цвета на житото...


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: Kaлu]  
Автор TiAo ()
Публикувано23.10.03 18:25



внимавай какво говориш за надеждата, ей

стреми се в тебе да е тихо


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: TiAo]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано23.10.03 19:32



Някъде май от Ошо бях чела за кутията на пандора и най-голямата и последна смъртоносна болест, която изпаднала накрая-надеждата....имаш ли спомени подобни?

...заради цвета на житото...


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: Kaлu]  
АвторLRH (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 06:59



А аз мисля, че всичко това е само в човешкия ум - енграми и т.н. Както казва Хъбард, никой демон не е бил така добър да се подложи на измержане и тетиране на характеристиките му (тегло размери, къде точно в човека се настанява след като "влезе в него"). Ами ако в Библията точно в този текст е сгрешено или пък е казано нещо, което просто е имало някакъв смисъл за хората в палестина и т.н. от преди 2000 г. но не и за нас днес .




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.