Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:33 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Умната с чистенето!  
Автор d8a (cheers!)
Публикувано22.10.03 19:16



Чистото и спретнато съзнание привлича като с магнит бесовете...

Ето и цитатче за доказателство:

43. Когато нечистият дух излезе от човека, минава през безводни места, търсейки покой, и не намира;
44. тогава казва: ще се върна в къщата си, отдето излязох. И като дойде, намира я празна, пометена и наредена;
45. тогава отива и довежда други седем духа, по-зли от себе си, и като влязат, живеят там; и последното състояние на оня човек става по-лошо от първото. Тъй ще бъде и с тоя зъл род.
...
/Eвангелие от Матея. Гл.12/

in vino veritas


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: d8a]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано22.10.03 19:32



Така е...ненапразно е речено, че колкото си по-чист, толкова повече ти се струпва на главата. Някои смятат, че става по-бързо изкупване на карма. Не на едно място съм чела, че чистотата привлича черните сили.
Само че знаеш ли колко е трудно да убедиш хората, че има добро и зло...

...заради цвета на житото...


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: Kaлu]  
Автор d8a (cheers!)
Публикувано22.10.03 21:19



Пак сме на едно мнение! Дай да го запишем в червената книга!

Само дето си мисля, че хората не се нуждаят от убеждение в съществуването на доброто и злото! Та това е очевидно!

Последно подсещане от мъдростта на ведите: "Каквото виждаш, в това се превръщаш!" или "Ти си това в което вярваш!" Затова е по-добре да гледаме и да се стремим към доброто, като си знаем, че злото съществува, но без излишно да се фиксираме на него или да го сочим с пръст.

in vino veritas


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: d8a]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано22.10.03 21:35



Нема да поверваш, ма и тук съм съгласна с теб...с едно уточнение-да не се фиксираме върху злото и лошото не значи да го игнорираме съвсем, а значи да го отчитаме и да сме нащрек спрямо него. Щото иначе надеждата само да си отмине е много хлъзгава и била умирала последна....

...заради цвета на житото...


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: Kaлu]  
Автор d8a (cheers!)
Публикувано22.10.03 21:37



Съгласна съм - не е за верване! Убихме убавийо спор, тц, язък!

in vino veritas


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: d8a]  
АвторЛPX (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 05:55



А какво са бесовете?



Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: ЛPX]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано23.10.03 12:04



Аз мисля, че са външни зли сили, привлечени от вътрешните ни аберации?
Но ако е така, не разбирам защо се привличат толкова повече, колкото по-чисти ставаме? Може би защото на чисто повече се забелязват, а иначе количеството е еднакво.

...заради цвета на житото...


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: Kaлu]  
Автор TiAo ()
Публикувано23.10.03 18:25



внимавай какво говориш за надеждата, ей

стреми се в тебе да е тихо


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: TiAo]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано23.10.03 19:32



Някъде май от Ошо бях чела за кутията на пандора и най-голямата и последна смъртоносна болест, която изпаднала накрая-надеждата....имаш ли спомени подобни?

...заради цвета на житото...


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: Kaлu]  
АвторLRH (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 06:59



А аз мисля, че всичко това е само в човешкия ум - енграми и т.н. Както казва Хъбард, никой демон не е бил така добър да се подложи на измержане и тетиране на характеристиките му (тегло размери, къде точно в човека се настанява след като "влезе в него"). Ами ако в Библията точно в този текст е сгрешено или пък е казано нещо, което просто е имало някакъв смисъл за хората в палестина и т.н. от преди 2000 г. но не и за нас днес .



Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: LRH]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано24.10.03 10:58



Седма динамика е духът и духовете, нали? Смяташ ли, че там се намират само човешките духове и че няма по-висши? И че всички по-висши са неизменно благи и добри.
Отдавна е известно, че из астрала пъплят какви ли не гадинки а дори и Хъбард говори за т.н. контури-вериги, намиращи се в човека и действащи като самостоятелни същества.
Според мен съществуват зли сили извън човека.
Обаче съвсееем отделен е въпросът, че подобното привлича подобно и че човек привлича външни сили съобразно вътрешното си състояние и качество.
Аз приемам, че "бесове" има и търся онова, което ги привлича във вече поизчистения човек по-силно (дали?) отпреди.

...заради цвета на житото...


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: Kaлu]  
Автор TiAo ()
Публикувано24.10.03 11:22



заличавам всякакви спомени, оскверняващи името ми

стреми се в тебе да е тихо


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: Kaлu]  
АвторLRH (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 12:49



Т.нар. контури са нещо като компютърните вируси, замо че в човещкия ум. Те немогат да съществуват самостоятелно извън него, защото всъщност използват неготите канали за действие. Те имат някаква изградена собственаидентичност, но всичко това е "виртуално". Те са изградени от аберациите, от записите на болка в реактивниата банка. Мисля, че затова не съществуват като някакви духове.
А за седната динамика, не съм се замислял много. Там са и духовни понятия като "красиво", "вдъхновяващо" и т.н. които нямат персоналност и идентичност. Разбира се включва и понятия с идентичност, как точно трябва да се разбират тези духовни същности не съм се замислял или поне нямам достатъчно точен отговор, за сега.
Във всеки случай "бесовете" са само "компютърни вируси" в човешкия ум. Не повече от това. Не са отделни същества, които си скитат из астрала и само търсят у кого да влязат. Това са образувания на реактивния ум. Поне аз така мисля.
А "бесове" или "демони" е гонил не само Исус. Това е основно занимание на шаманите от памтивека. Може би всяка религия си е измислила начини за гоненето им или освобождаването от тях, по един или друг начин. Та дори и спихологията и психиатрията с това се занимават, макар че понятията които използват са "психоза", "шизофрения" и т.н.
А и Христос едва ли е знаел нещо за клиринга. Поне в Библията пише, че е заповядвал или се е скарвал на бесовете. Хъбард е описал как нещо подобно практикуват и шаманите в Бурнео - гонят и принуждават демона насила да излезе от човека. Е днес знаем, че ако не се премахне причината за едно аберирало поведение, дори и да се постигне временно подобрение, след време може да се получи рестимулация и проблемът отново да се появи в същата или в измена форма. Та евентуално това може да се е имало предвид, че като напусне човека, бесът може да се върне пак, че и да доведе други с него.
Все пак в християнството, такова каквото го е проповядвал Христос, няма кой знае колко близки до клиринга неща. Може би т. нар. покаяние от греховете има пречистващ ефект, но цялостната представа е, че бесовете са отделни създания като човека, а не само паразитни вериги в неговия ум. Освен това там изобилства от много клишета и представи, които са битували в съзнанието и фолклора на евреите. Христос не им е давал научно обяснение. Направо е стъпвал върху тях. Явно за евреите те са били толкова святи и ценни, че е било невъзможно да ги обясняваш по друг начин от традиционно възприетия. А какво ще стане, ако още този който ги е постулирал преди хиляди години е сбъркал???



Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: LRH]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано24.10.03 13:05



Аз библията не съм я чела много много. Всеки е търсил някакви начини за справяне. за мен процесингът е най-ефективният.
Но все пак смятам, че зло съществува и извън ума. Напълно е възможно да е предизвикано от други умове и да е придобило самостоятелност впоследствие. Т.н. егрегори.
Всяко създадено веднъж нещо започва да претендира за самостоятелен живот.
Т.е. поне зло не от собствения ти ум, а от чуждите. както и добро....

...заради цвета на житото...


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: Kaлu]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано26.10.03 19:52



На този въпрос моят Учител Прем отговори преди години:

"Светлината е реалност, но сянката не е. Колкото по-силна става светлината, толкова по-черна и сянката. Но тя си остава отражение и никога не става реалност. "


случайно влязох в този клуб.....



Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: LRH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано28.10.03 23:46



Привет
Няма нищо случайно на този свят. Ако нещо някога е сбъркано/ в библията както казваш/ то си има причина. Така че ако имаш такива предположения кажи нещо и за предполагаемата причина, моля?

^Главното не е фактът, а отношението към него ^


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: d8a]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано28.10.03 23:49



“ Иоана...
Ако светът ви мрази, знаите, че Мене преди вас е намразил.
Ако бяхте от света, светът щеше да люби своето;
а понеже не сте от света, но Аз ви избрах от света, затова света ще ви мрази...
Имам още много неща да ви кажа, но не можете да ги понесете сега...
....Горко на ония, които са мъдри в своите очи, и които са разумни пред себе си..."

^Главното не е фактът, а отношението към него ^


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: ПЪTниk]  
Автор d8a (cheers!)
Публикувано29.10.03 00:26



Добър вечер, ПЪТнико!

Виждам, че посочваш откого е циатат, но не намирам връзката с темата. Би ли ми обяснил каква е тя?

Предварително благодаря..Дейти

in vino veritas


Тема Re: Умната с чистенето!нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано29.10.03 13:24



Че ти не знаеш ли колко е менкана библията по съборите? И че изобщо не се знае сега кое е оригинал и кое не. Затова се разпространяват апокрифи, затова са и богомилите май....
Чудно нещо е човекът. Знае, че е сменяна, не знае кое е променяно и продължава да вярва на фалшификата безрезервно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.