Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано13.10.03 18:36



Нещата се заформиха снощи в един гадателски клуб. Там един клубар нападна нещастните жени, които запитват как да си върнат такъв или онакъв мъж, обяснявайки им с нетърпящ възражение тон, че всъщност мъжете обичат /той не споменава обичат, аз така го разбирам/ само достойни жени, които според него са жените, които не се вългалят в краката на избраника си /защо е решил, че някой се въргаля не знам/. Обясняваше още, че мъжете се забавлявали с леки жени /не знам откъде знае, че запитващите са леки, ма карай/, но ги изоставяли, когато срещнели достойната.
Според мен такова абсолютизиране показва доста голяма ограниченост, но човекът не е виновен, че е ограничен, толкова капацитет му е даден
Какво мислите по въпроса? Може да чуем и позицията на процесинга по темата



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: ssonia]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано13.10.03 18:46



Ха ха, по едно и също време сме творили темите.
Аз пуснах почти подобна в оня клуб де-като отговор на някакво момиче, което искаше да знае повече по въпроса.
Но писах конкретно за овертите и възможната причина за охладняването във взаимоотношенията. Това Хъбард отдавна го е писал и аз май копирах някъде навремето-че охладняването се дължи на натрупване на оверти.
Но това засяга двойки, при които в началото е съществувало мир и разбирателство и хармония или поне уважение.
А ти засягаш въпрос за случаи, при които от самото начало така са поставени нещата, че едната страна е губещата-мъжката или женската.
Двойка се получава освен при наличието на други усровия и при наличието на равнопоставеност между двамата.
Т.е. да са на приблизително еднакво ниво на развитие. Ако нивото е твърде различно, този, който е по-високо бива изсмукван непрекъснато и рано или късно си тръгва. А въобще стои или бива привлечен от по-ниското ниво по причина на някой бутон, който ниското същество е напипало и с който си играе нагло.
Та по повод оная тема, която така те възмути-иди виж има и други мъжки мнения, че даже и женски, които му споделят мнението. Аз също го споделям, впрочем.
С две думи Анон навремето ми каза хубав лаф-можеш да имаш каквото си поискаш, стига да си готов да платиш цената.
Е, щом има хора, които са съгласни да се разделят с достойнството и себеуважението си, винаги ще се намери кой да им протегне ръка да го сторят.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Кой е клубът ?нови [re: ssonia]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.10.03 18:54



Да ходя да прочета повече по темата.



Тема Re: Кой е клубът ?нови [re: nbb]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано13.10.03 19:17



Астрология. Аз и там пребивавам чат пат, нали от всичко взех да отбирам.
На Сончето и натиснаха май бутон, ма сега ще го извадим.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано13.10.03 22:53



Хаха, Анон направил голямо откритие:)))))) Това го знам откакто се помня, макар и с други думи - всяко нещо си има цена.

Нека все пак уточним, че тези, които се обръщат там за "помощ" в повечето случаи изобщо не се унижават да уйдисват на прищевките на желания от тях обект /ако беше така нямаше да искат съвети там, би им липсвало време/. След това - те един вид правят признание пред себе си /а и пред другите/, че са допуснали да им се случи нещо, което не е хубаво. Това какво е според процесинга? Всеки случай, изобщо не прилича на оверт, или как точно беше?



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: ssonia]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано14.10.03 00:24



Бе да не си писала и ти там, че така яростно ги защитаваш?
Аз вече ги забравих. Ама щом си се запънала-остава им достатъчно време за всичко-нали са на повикване. Докато чакат...

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор Crony ()
Публикувано14.10.03 02:00



Кали, явно нещо витае из въздуха :). И аз си мислех напоследък да пусна подобна тема, но от малко по-друга гледна точка. И исках изрично да те помоля, да не цитираш Хабърт, а да ми кажеш човешкото си мнение. На несъвършения човек :).
Първо да те питам, защо според теб(а явно и според много други) човек, който обича(дори и да е "неравностойна" връзката, дори и да няма връзка) и признава, показва любовта си да губи достойнство и себеуважение?
Няма никаква логика в това. Да не говорим, че направо глупаво ми се вижда човек който обича да е без достойнство и себеуважение. Напротив. Най-достойният човек е.
Мисля, че този, който не показва, не признава чувствата си, или манипулира другия или най-простото..... не обича. Други са чувствата, желанията и намеренията. Защото както знаем от Пророка "Любовта има само едно желание - да се изпълни"(ако я има) :).
Тези пък, които обичат "достойните", тези които обичат да "гонят", те също не обичат. Те просто гонят недостижимото. Ако го достигнат цялото му "достойнство" ще отиде на кино.
Сага за темата, която мислех да пускам. Ама не забравяй горната ми молба :).
Кажи ми честно, а и всеки, който иска да ми каже. Нямате ли усещането, че въпреки, че говорим непрекъснато за самоусъвършенстването си, Любовта винаги забравяме? Не говоря за любовта между половете само.
Не е ли Любовта единственото съвършенство?!?
А хората сякаш искат да я няма. Сякаш се срамуват от нея и искат като я видят да я унищожат, или ако не, поне да я скрият като нещо позорящо. И се оправдават с това, че като сме говорели много за нея сме я "изхабявали". Та за това не само не говорим, ами не я и показваме. Крием я, крием се, и по този начин запазваме "достойнството си".
А има ли я изобщо у тези, които мислят така и познават ли я?!

Ще разчупиш ли черупката?

Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано14.10.03 13:27



Две думи относно любовта към "по-висше ниво". Навремето бях влюбена в Демис Русос и що сълци изплаках.
Знаеш поп звездите примерно колко обожателки имат, които се кълнат, че са влюбени до гроб, че даже се и самоубиват. Това любов ли е според теб?
Човек е така устроен, че винаги да го привличат висшите сили, на тоя принцип работи и сам господ бог. Наясно ли си с това?
По-високо ниво, по-силно развита втора чакра, магнетизъм, това са все неща, които карат отсрещния пол да гравитира като пеперуди около запалена лампа.
А какво ще кажеш за пеперудата, привлечена неудържимо от лампата, която в крайна сметка изгаря крилцата и?
Разбираш ли за какво говоря?
Лошото се случва, когато хем сме привлечени към висшето, хем пожелаваме да бъде само с нас.
Ошо....впрочем скоро четох една книга и дори цитат пуснах тук май, хората с отворена втора чакра точно това правят-привличат неудърживо отсрещния пол. Ошо умишлено е отворил втората си чакра, за да привлече последователи и да реализира учението си. Има доста хора с отворена тази чакра и доста от тях умишлено са я позатворили и посипали с пепел, за да могат спокойно да работят и да изпълняват задачите, за които са слезли на земята.
Оставят я отворена ония, които избиват комплекси чрез последователки и обожателки и ония, които съзнателно я използват за други цели.
Но що касае земната и обикновената любов, тя се случва само между равнопоставени, хора на приблизително едно и също ниво и при това хора, способни да се саморазвиват и да развиват другия.
Значи за любов в двойка са необходими две условия-да сте на едно ниво; и да сте способни на саморазвитие.
Другото са игри, които губят енергията.
Та по повод въпроса ти за моето скромно мнение за любовта към по-високи нива, мисля, че ти отговорих доста разбрано.
А също ти отговорих и на въпроса дали изобщо тези, които мислят, че я познават, всъщност я познават. Ти смяташ ли за любов безкрайната истерия на почитателките на Майкъл Джексън примерно?

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТА [re: Kaлu]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано14.10.03 13:45



Когато се свързват двама души от различни нива, единият винаги е губещ. Ако ще правят земна двойка. Защото земната двойка си има задължения, при перфектна двойка енергията се върти в кръг между двамата и така се увеличава. Кръгът е идеалната фигура за увеличаване на енергията. И това е максималното постижение според мен, възможно на земята.
Така че двойката трябва да е равнопоставена. Иначе по-високото ниво повече отдава и по-малко получава в замяна. Защото няма просто какво да получи. Така че или остава верен/вярна и губи себе си, или си намира странични вратички и тогава това вече не е двойка.
Кому е нужно това?
Този вид любов между различни нива се реализира само на принципа учител-ученик. Ако за това говориш-да.
Обаче лудеещите по някой мъж момичета определено не възнамеряват точно този тип връзка, не мислиш ли?
Всъщност, знаеш ли какво, това тяхното изобщо не е любов и от друга гледна точка-те са наясно, че обектът им е далеч над тях, и въпреки всичко настояват да са с него, погубвайки пък него по този начин, защото не му дават възможност да расте, а го дърпат надолу, към собственото си ниво. Така че това е жив пример на абсолютен егоизъм-искам го за себе си, пък каквото ще да е.
Ако мислеха за него и наистина го обичаха, щяха сами да намерят формата ученик-учител, за да напредват сами и да не задържат и него.
А двойката, за която те мечтаят, е само между равни. Те просто искат да прескочат много стъпала наведнъж за сметка на другия и това обикновено вселената не прощава.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТА [re: Kaлu]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано14.10.03 14:22





"Когато се свързват двама души от различни нива, единият винаги е губещ. Ако ще правят земна двойка. Защото земната двойка си има задължения, при перфектна двойка енергията се върти в кръг между двамата и така се увеличава. Кръгът е идеалната фигура за увеличаване на енергията. И това е максималното постижение според мен, възможно на земята.
Така че двойката трябва да е равнопоставена. Иначе по-високото ниво повече отдава и по-малко получава в замяна. Защото няма просто какво да получи."


Е, чета, чета и не мога да вдяна отде извади изводите си...

Нека предположим, че Пижо има 10 единици енергия, Пенда и тя - 10 единици, защото са равнопоставени. Почват да си въртят енергията - 10+10 - 20

Питам аз кат по-проста отде ще се увеличи енергията им като я въртят само помежду си в кръг...отговор може и да не получа, ама ако получа много ще ми е интересно...
Ами ако са на различни нива, що изключваш възможността по-ниското ниво да се повиши, а по-високото да падне, не единствено под влиянието на по-ниското в двойката...или за тебе не може да има развитие нагоре и надолу...


Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 14.10.03 14:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.