Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Всички ние сме свободни да правим каквото искаме,нови [re: Kaлu]  
Автор d8a (cheers!)
Публикувано18.10.03 19:54



Напълно съм съгласна! Направо не мога да повярвам - толкова приятно съм изненадана, че сме на едно мнение по въпроса за баланса /демек в тоя момент сме взаимно балансирани :))/ Още повече, че преди малко се върнах от йога и там проверих за сетен път баланса си. Много тънко нещо е - един ден го можеш, друг не съвсем, трети хептен... Днес беше един от хубавите ми дни! Дано да се задържи за по-дълго!

Благодаря за партнирането..Дейти

in vino veritas


Тема Re: Всички ние сме свободни да правим каквото искаме,нови [re: d8a]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано18.10.03 20:46



Искам само да допълня-балансът се учи непрекъснато и от самото начало, но може да се научи чак след всичко друго...И с времето човек все по-успешно го постига, но много работа си требе. Яка работа.
Да му мислят, които още не са и почвали.
На нас с теб кво ни е...

Ако искаш да се заям, ще ти кажа, че да сме на едно мнение хич не значи да сме взаимно балансирани.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Всички ние сме свободни да правим каквото искаме,нови [re: d8a]  
Автор Crony ()
Публикувано18.10.03 21:27



"Пречи" мисля, че е достатъчно подходяща дума :Р ;). Дори и когато твърдим, че обичаме, дори и с най-искрената си любов. И с желанието си да помогнем можем да "пречим"....за жалост.
А за интервютата си права, така е казвал. Ама защо пък, по дяволите като пише за себе си е решил и да поспечели от средната интелигентност на хората?! Наскоро четох пак едно интервю,...слабост ми е този измамник ;), искам да видя докъде може да стигне. Голям психолог е, не може да му се отрече. Та там пише, че се е и развел с "Голямата си любов-жената на живота му" - Лесли, която с гордост описваше в "Едно", или май беше в "Бягство от сигурността" и се е оженил за друга патица. Представяш ли си как я е бил "омагьосал"(при това след 2-3 други брака и 5-6 деца), че се е трудила по 18ч. защото тя така била поискала(това са неговите трактовки на избора ни) докато той се е "потил" да "работи" над убедителния пример с граф Дракула. Е какъв по-ярък пример от самия Р. Бах, на "кръвопиец", на който хората доброволно дават "кръв" виждаш ?!? Те всъщност на него не му пречат и не му отказват ;))). А дали той пречи....Ами той Шимода му е казал да не се притеснява, нека си пречи, всички пречим. Важно е да получаваме достатъчно от това, което искаме. Американизъм в най-чист вид :(.
Тук не идеше реч за литературата, а за това дали някога е възможно да не правим нещо, което да пречи на други. Можем, но само когато ни няма.С уговорката, че не сме изкуфели и изкушени от "високата материална култура" на братята американци ;). Те и духовното са в състояние да обърнат в пари и предмети.И най паче да ти ги приберат като твърдят,че ти помагат, а не ти пречат. Гледай г-н Хабърт ;)(Кали не ми се сърди).
Лично мнение!!! Никого не искам да засегна лично или обидя с това :).

Ще разчупиш ли черупката?

Тема Re: Всички ние сме свободни да правим каквото искаме,нови [re: Kaлu]  
Автор Crony ()
Публикувано18.10.03 21:36



Кали, да те питам нещо. Не се заяждам, а просто питам. Кефи ли те да спориш? И дори и с нещо да си съгласна да търсиш различия и разминавания, а не прилики? А и какво значение има за теб, че някой е различен и мисли различно? И от къде идва сигурността, че различията идват от другия, а не от теб?

Ще разчупиш ли черупката?

Тема Re: Всички ние сме свободни да правим каквото искаме,нови [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано18.10.03 22:01



Крони, ще ти отговоря и хич няма и да се сърдя.
Да, кефи ме да споря. И лично аз не виждам ама нищо лошо в това. Ако не ме кефеше, според теб щях ли да го правя, а?
На уше ще ти кажа да не чуят другите. В един отличен хороскоп в един отличен сайт преди околок година прочетох следното...сега забравих от коя планета с коя и каква фигура беше, пък и това не е съществено за мен...та за мен конфронтацията в този живот е много важна. но не конфронтацията по Хъбард, а както ние си я разбираме. Да не се опитвам да я избягвам или изтръгвам, защото това ще е моят начин на растеж.
Не можеш да кажеш, че съм се повлияла от хороскопа, нали? Защото същото правя, откак се помня.
Обаче-в хороскопа пишеше да се опитам да урегулирам тази конфронтация и от война с военни средства, дрънкане на оръжия и прочие аксесоари да я превърна в спортно състезание със спортсменски дух.
Така че, Крони, да, спора го обичам И даже и тренирам с цел да приведа препоръките на хороскопа в реалност.

Това за различията не го разбрах съвсем-когато две неща са различни, от кое от тях идва различието, не е ли от двете?

А по-нагоре спомена за Хъбард и печеленео на пари-да те попитам одобряваш ли всъщност изобщо каквото и да е действие, свързано с придобиването на парите?

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Всички ние сме свободни да правим каквото искаме,нови [re: Kaлu]  
Автор Crony ()
Публикувано18.10.03 23:20



Много ме зарадва с този отговор :). Без майтап. Зарадва ме факта,че всичко е осъзнато и не поражда отрицателна енергия :)).
А за парите, няма как да ти кажа, че не одобрявам печеленето им, нама как и да го обоснова :). Одобрявам печеленето им с труд. Не одобрявам печеленето им за сметка на глупостта и наивността на хората.Не одобрявам и спекулата с нещастията им или стремежа им към щастие.

Ще разчупиш ли черупката?

Тема Re: Всички ние сме свободни да правим каквото искаме,нови [re: Crony]  
Автор d8a (cheers!)
Публикувано18.10.03 23:56



Ами да ти кажа чеастно, на мен не ми пречи това, че на теб "пречи" ти пасва по-добре. Явно имаме различни разбирания, но кво от това?!

Именно развода с Лесли, сродната му душа /за която говори в "Мост през вечността" и отново години по-късно в "Бягство от сигурността"/, ме отблъсна, както и факта, че има 6 деца от първата си жена, а почти не говори за тях. Прочетох 5-6 негови книги и те са ми достатъчни.

Не съм съгласна с личното ти мнение, но не ми се спори на тема амекаризиране. Безсмислено е според мен, живеем в различни среди и имаме напълно различен поглед върху тематиката.

Последно, искам да те поздравя за честното изказване и прямота, които уважавам..Дейти

in vino veritas


Тема Re: Всички ние сме свободни да правим каквото искаме,нови [re: Kaлu]  
Автор d8a (cheers!)
Публикувано19.10.03 00:00



Съгласна съм с допълнението!

Не, изобщо не искам да се заяждаш, особено с мен, но имам ли избор?! Да ти кажа честно, докато го писах това за взаимното балансиране не ми звучеше много на място и се чудех дали да не го махна, но реших да го оставя :))) Ето че е имало защо - повод за заяждане ти предоставих без да искам и ти веднага го захапа.

in vino veritas


Тема Re: Всички ние сме свободни да правим каквото искаме,нови [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано19.10.03 16:14



Бе то не е като хептен пък да не поражда отрицателна енергия, ама работя по въпроса...
И да светна всички, дето ме гонят с нож и вилица да ме боднат-не мога да отработя, каквото отработвам, ако си трая. Туй то.

А за печеленето с честен труд-какво да ти кажа....да беше само Хъбард...освен това съм 100% убедена, че той поне нещо дава в замяна. А ич?

...заради цвета на житото...


Тема Re: Всички ние сме свободни да правим каквото искаме,нови [re: d8a]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано19.10.03 16:18



Ама съм печена, а?

...заради цвета на житото...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.