Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: От себе си не говорянови [re: aпocтoл]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано28.05.03 23:12



Пак не получих отговор.


диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Разбирането е от светиите!нови [re: aпocтoл]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано28.05.03 23:16



Щото, мили, Христос е казал, че всеки сам си носи кръстта.
Не е свещенникът този, който ще ми ги развърже. Нито на теб.
Кога ще ми отговориш на въпроса?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Не ми отговори на въпроса ....нови [re: Hubbard]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано28.05.03 23:24



Е как не разбираш?
Христос е говорел много нечленоразделно и неразбрано. И затова изобщо не можем го разбра. Та се набутали светиите да ни го превеждат.
Аз друго тълкуване не виждам.
Ония светии, дето са го предали първоначално.
Като Юда, само дето Юда си е разбрал грешката и се обесил.
Ако беше нагъл колкото Петър, щеше с чиста съвест да заяви, че ако не е бил той, Християнство не е щяло да има.
Не е ли така?
Ама Юда се обесил от гузна съвест, а Петър-трижди предателя, светия станал.
Язък за Христос просто, жалко....

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Разбирането е от светиите!нови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 08:53



Как се разбира кой човек е свят и има дух (????! мисвлех, че всики си има дух, ама...) т.е. разбира правилно словото? Ако светостта се изразява да повтаряш като папагал това, което някой е казал преди теб, без да мислиш и без да можеш да му дадеш смислено обяснение, значи да си свят означава да си някаква мижитурка, без какка собствено достойнство.
Като те чета излиза, че твоята църква има монопол на д истината и всички други са страшни гешници.



Тема Re: Не ми отговори на въпроса ....нови [re: Kaлu]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано29.05.03 10:29



Всеки може да стане свят - ако се покае за своите предишни дела и търси силно Бога и изпълнява двата закона на любовта.

Че не разбираш Библията - това показва колко са необходими светиите за РАЗБИРАНЕТО на Словата на Христос и Апостолите.

Четете ги и мъглата ви ще се разсее!

Защо Библията е най-четената книга в света?!

Духът не те прави роб, а те прави силен и знаеш и прави да бяга лукавият от теб - прави да се изпълни за теб най-доброто от заложеното ти от Бога по рождение и наследство!

И без сложни техники, а от просто послушание и смирение.

Е, пак не леки неща, май...



Тема Re: Разбирането е от светиите!нови [re: Kaлu]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано29.05.03 11:57



А ти кога ще разбереш че Словото е за теб а не само за мен и кога ще разбереш че Христос те чака да Му повярваш и да тръгнеш към Него и към Спасение?

Когато умре човек 3 дни обикаля земята, след това отива за 6 дни да види рая, и после цели 30 дни разглежда ада /ето защо толкова те предпазвам от него/ и тогава застава на съд на 40-тия ден!

Отговорих ти на въпроса.



Тема Re: Разбирането е от светиите!нови [re: apostol2]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано29.05.03 12:42



Чети Словото и изпълнявай, ако го разбираш. Ако не го разбираш търси книги, които поясняват Библията и търси - Бог ще ти помогне. Все едно искаш и Бог ти дава. Казано е -"Искайте и ще ви се даде". Но не пари а знания за Него и за живота вечен.

По начина по който отговаряш, разбирам че не търсиш, а стоиш. Тръгни!



Тема Re: Разбирането е от светиите!нови [re: aпocтoл]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано29.05.03 15:21



Не, не ми отговори.
И не мисля, че неправилно си ми разбрал въпроса...мисля, че не искаш да отговориш.
Нека тогава перефразирам на базата на последния ти отговор-който не е отговор на въпроса ми-да подчертая...
След като това е така-
Когато умре човек 3 дни обикаля земята, след това отива за 6 дни да види рая, и после цели 30 дни разглежда ада /ето защо толкова те предпазвам от него/ и тогава застава на съд на 40-тия ден!

Отговорих ти на въпроса.


Защо тогава и Христос не е говорил 99% от времето за същото, за което ти говориш, и само 1% за любовта-това, за което всъщност той е говорил през цялото време.

Значи добре-няма да ти споря върху фактите-нека приемем че са верни.
Защо тогава Исус е избрал един маниер на поведение, а ти друг.
И на база на какво тогава се наричаш християнин?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Разбирането е от светиите!нови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 20:52



Ами ако постулата ти не е правилен и това не е така? Защо мислиш, че именно Библията е божието слово и истина от последна инстанция. Да предположим, че там има само част от истината или че истината е друга. Тогава и търсенето в тази посока няма да доведе до положителен резултат.
Престани да настояваш така неистово хората да тръгнат без да мислят като овца в посоката която им сочиш. Позволи на тях и на себе си да мислят, да преценят и да избират, това което самите те смятат за правилно.



Тема Re: Не ми отговори на въпроса ....нови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 20:57



"И без сложни техники..." хе, хе .... значи ще стоим и ще вярваме, а бог ще ни прави всички. Да живее мързелът!!!

Всъщност Юда не се е обесил от радост. Мисля, че го е направил от разкаяние, чувство за вина и отчаяние. Как не се е сетил само да се покае. Сега щяха да гом пишат светец, а не дявол на дяволите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.