Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:53 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Света около наснови  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 22:21



Гледали ли сте на света от гледна точка на това, че всичко, което е вашият живот е израз на вашата душевност?

Всичко около вас се чупи именно защото вие не вярвате на себе си и се мислите за чупливи. Всичко около вас е мръсно, колкото и да го чистите, защото вие самият имате мръсни помисли/и за десетте божи закона : ))/.

Преди години, когато гледах "ТО" не можах напълно да схвана какво иска да каже автора, но сега съм сигурна в това, че ние можем да управляваме живота си, като управляваме своята душевност.

Най-гадното на тази работа е, че един мъничък страх да се прокрадне в главата ти и го смятай за реализиран : ))
А доста психолози казват, че отрицателните емоции са субективни и не съществуват. Единствените емоции, които съществуват са Любов, вяра в себе си и надежда : ))

Истината сигурно е някъде там, но дали ние сме си отворили очите да я видим е малко под въпрос : ))



Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано03.04.03 00:48



Вярно-всичко около нас е външно отражение на вътрешната ни настройка.
Но не е вярно, че отрицателните емоции не съществуват. Затова и теориите на тези психолози нищо не правят в практиката.
Подсъзнанието ни е пъло с какво ли не и непрекъснато ни дърпа назад. А то е основната маса от нас-на ума 4% ли знаеха за какво служат. А съзнание-подсъзнание се съотнася някъде 10-90.
Е, ако 1/10 се опитва да върви към светлината, тотално отричайки другите 9/10, какво става?
Манджа с грозде и напразни напъни на любовта.

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 16:23



Как се управлява душевност?

Съгласна съм, че отрицателни емоциите не съществуват.
Те са плод на ума, който дели нещата на отрицателни и положителни.
Ако ги разровим дълбоко, в сърцевината им ще видим Любов.



Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 22:07



Ти да не си и ясновидка?
Как разбра за кои психолози говоря, че реши колко некадърни са те?
Сега вземи кажи и че източните школи са същите такина некадърни мизерници като психолозите и направо ще ми скриеш шапката : ))

Та те открехна за процентите за които се мъчиш да говориш и се мъчиш, защото изобщо не си наясно с тях : ))

Та точно тези отрицателни чувства, които са чиста субективност ни дърпат назад и все по-малко ползваме от мозъчният си капацитет.
Хората с отрицателни емоции ползват 3-4%, хората прочистили съзнанието си от тези гадни емоции си служат с до10%. Останалите проценти ни служат за забравените от нас поради гнусните отрицателни емоции и неверие в себе си и света около нас -телепатия, разбиране на Вселенският език, боравене с предметите без да ги докосваме и мнооогото други нещица, като например и летенето : ))
Та, когато обиждаш на професия първи си научи урока и тогава пускай в сила отрицателните си емоции и страха си, че не си първата открила топлата вода : ))

Неверието и отхвърлянето на нещо, което не ни е познато е тесногръдство и е типично за хората мислещи, че отрицателните им емоции са вродени. Точно както и това да си правим картина на ситуацията още преди да сме разбрали за какво става дума.
Писала съм тема за ЕТИКИРАНЕТО. То е за хората, които ги мързи да си направят труда да поисчакат/търпение/ и да се понаучат на това онова /придобиване на нови знания/, преди да съдят другите.

Съжалявам, че предизвиквам в теб отрицателни емоции, но не аз ги предизвиквам, а ти : ))



Тема Re: Света около наснови [re: =]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 22:17



Забелязала ли си, че единственото нещо, което не можем да управляваме е нашата същност?! Тя ту се появява, когато сме изключително сами и спокойни, ту изчезва зад многото същности и Азове, които сме си изградили.

Нашата същност знае единственно, какво значи Любов, доверие и вечност, а ние сячески и ги отнемаме и за това не можем да я задържим за дълго.

Една нощ много исках да видя става когато човек открие и запази своята същност или се просветли или както и там се казва от множеството учения.
Знам, че това не може да стане с двете ми очи и се съсредоточих върху отварянето на трерото си око и много исках да се отвори. Точно тогава за миг то се отвори и видях най прекрасната светлина на света. В миг забравх за всичко и почувствах вечността и си помислих, че именно тази светлина виждат умиращите. Тази всетлина освен миг на вечност бе и чувството че си обичан и че изпитваш любов едновременно и въпреки, че нищо друго освен светлина не виждаш имаш доверие.

Жалко е, че това е трудно задържим момент и че трудно хората ти вярват, че това е Вселенската душа от която и ние самите сме част.

Незнам дали душата се управлява, но знам, че това, което ние мислим за душа не е дори бледо копие на това, което всъщност е душата : ))



Тема Re: Света около наснови [re: =]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано03.04.03 22:58



Горните ти писания са също плод на ума...нищо повече.

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано03.04.03 23:02



Нищо отрицателно не предизвика у мен.
Всъщност онова с процентите даже и не разбрах къде е световната разлика между моето и твоето изказване...та предизвика учудване.
А после извади в насипно състояние редица думи, от които само разбрах, че се опита да ме засегнеш с нещо.
Не успя...

Неверието и отхвърлянето на нещо, което не ни е познато е тесногръдство и е типично за хората мислещи, че отрицателните им емоции са вродени. Точно както и това да си правим картина на ситуацията още преди да сме разбрали за какво става дума.
Писала съм тема за ЕТИКИРАНЕТО.

Не ти трябва отделна тема за етикетирането-точно в предишните редове даде нагледен пример.

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 11:17



Да,Любовта...
Как да я задържим?
Когато "аз-ът" си отиде окончателно...



Тема Re: Света около наснови [re: =]  
АвторMиpчo (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 11:32



Докато се опитваш да прогониш Аз-а, ...и любовта, като живота - "прошумела..и ушла"....

Номера е Аз-а да не ти пречи на любовта, а това става като прекратиш очакванията...дори и от любовта...



Тема Re: Света около наснови [re: Mиpчo]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано04.04.03 15:49



Докато се опитваш да прекратиш очакванията - и любовта, и животът, и всичко останало прошумели и ушли...а като прекратиш очакванията и към себе си, не ти и трябва повече животът...
Най-хубаво да живеем тук и сега и да се учим да правим верни избори. Пък и по-лесно ще го сторим.
Защото избори винаги правим, нали? А всеки избор се базира и на очаквания и предвиждания и прогнози, и проекти, чак до петилетни планове...
Избираш едното пред другото, защото очакванията са ти за повече ползи. Хайде да не се лъжем. Ползата не е само материална, а и духовна.
Ти примерно какво очакваш, като прекратиш очакванията си към любовта?
Любовта е и ангажираност. А ангажираност без очаквания няма.
Нито пък любов без ангажираност.
Другото са али бали в определен участък от пътя...

диви ягоди цветя и мирис на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.