Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Света около нас  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 22:21



Гледали ли сте на света от гледна точка на това, че всичко, което е вашият живот е израз на вашата душевност?

Всичко около вас се чупи именно защото вие не вярвате на себе си и се мислите за чупливи. Всичко около вас е мръсно, колкото и да го чистите, защото вие самият имате мръсни помисли/и за десетте божи закона : ))/.

Преди години, когато гледах "ТО" не можах напълно да схвана какво иска да каже автора, но сега съм сигурна в това, че ние можем да управляваме живота си, като управляваме своята душевност.

Най-гадното на тази работа е, че един мъничък страх да се прокрадне в главата ти и го смятай за реализиран : ))
А доста психолози казват, че отрицателните емоции са субективни и не съществуват. Единствените емоции, които съществуват са Любов, вяра в себе си и надежда : ))

Истината сигурно е някъде там, но дали ние сме си отворили очите да я видим е малко под въпрос : ))



Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано03.04.03 00:48



Вярно-всичко около нас е външно отражение на вътрешната ни настройка.
Но не е вярно, че отрицателните емоции не съществуват. Затова и теориите на тези психолози нищо не правят в практиката.
Подсъзнанието ни е пъло с какво ли не и непрекъснато ни дърпа назад. А то е основната маса от нас-на ума 4% ли знаеха за какво служат. А съзнание-подсъзнание се съотнася някъде 10-90.
Е, ако 1/10 се опитва да върви към светлината, тотално отричайки другите 9/10, какво става?
Манджа с грозде и напразни напъни на любовта.

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 16:23



Как се управлява душевност?

Съгласна съм, че отрицателни емоциите не съществуват.
Те са плод на ума, който дели нещата на отрицателни и положителни.
Ако ги разровим дълбоко, в сърцевината им ще видим Любов.



Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 22:07



Ти да не си и ясновидка?
Как разбра за кои психолози говоря, че реши колко некадърни са те?
Сега вземи кажи и че източните школи са същите такина некадърни мизерници като психолозите и направо ще ми скриеш шапката : ))

Та те открехна за процентите за които се мъчиш да говориш и се мъчиш, защото изобщо не си наясно с тях : ))

Та точно тези отрицателни чувства, които са чиста субективност ни дърпат назад и все по-малко ползваме от мозъчният си капацитет.
Хората с отрицателни емоции ползват 3-4%, хората прочистили съзнанието си от тези гадни емоции си служат с до10%. Останалите проценти ни служат за забравените от нас поради гнусните отрицателни емоции и неверие в себе си и света около нас -телепатия, разбиране на Вселенският език, боравене с предметите без да ги докосваме и мнооогото други нещица, като например и летенето : ))
Та, когато обиждаш на професия първи си научи урока и тогава пускай в сила отрицателните си емоции и страха си, че не си първата открила топлата вода : ))

Неверието и отхвърлянето на нещо, което не ни е познато е тесногръдство и е типично за хората мислещи, че отрицателните им емоции са вродени. Точно както и това да си правим картина на ситуацията още преди да сме разбрали за какво става дума.
Писала съм тема за ЕТИКИРАНЕТО. То е за хората, които ги мързи да си направят труда да поисчакат/търпение/ и да се понаучат на това онова /придобиване на нови знания/, преди да съдят другите.

Съжалявам, че предизвиквам в теб отрицателни емоции, но не аз ги предизвиквам, а ти : ))



Тема Re: Света около наснови [re: =]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 22:17



Забелязала ли си, че единственото нещо, което не можем да управляваме е нашата същност?! Тя ту се появява, когато сме изключително сами и спокойни, ту изчезва зад многото същности и Азове, които сме си изградили.

Нашата същност знае единственно, какво значи Любов, доверие и вечност, а ние сячески и ги отнемаме и за това не можем да я задържим за дълго.

Една нощ много исках да видя става когато човек открие и запази своята същност или се просветли или както и там се казва от множеството учения.
Знам, че това не може да стане с двете ми очи и се съсредоточих върху отварянето на трерото си око и много исках да се отвори. Точно тогава за миг то се отвори и видях най прекрасната светлина на света. В миг забравх за всичко и почувствах вечността и си помислих, че именно тази светлина виждат умиращите. Тази всетлина освен миг на вечност бе и чувството че си обичан и че изпитваш любов едновременно и въпреки, че нищо друго освен светлина не виждаш имаш доверие.

Жалко е, че това е трудно задържим момент и че трудно хората ти вярват, че това е Вселенската душа от която и ние самите сме част.

Незнам дали душата се управлява, но знам, че това, което ние мислим за душа не е дори бледо копие на това, което всъщност е душата : ))



Тема Re: Света около наснови [re: =]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано03.04.03 22:58



Горните ти писания са също плод на ума...нищо повече.

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано03.04.03 23:02



Нищо отрицателно не предизвика у мен.
Всъщност онова с процентите даже и не разбрах къде е световната разлика между моето и твоето изказване...та предизвика учудване.
А после извади в насипно състояние редица думи, от които само разбрах, че се опита да ме засегнеш с нещо.
Не успя...

Неверието и отхвърлянето на нещо, което не ни е познато е тесногръдство и е типично за хората мислещи, че отрицателните им емоции са вродени. Точно както и това да си правим картина на ситуацията още преди да сме разбрали за какво става дума.
Писала съм тема за ЕТИКИРАНЕТО.

Не ти трябва отделна тема за етикетирането-точно в предишните редове даде нагледен пример.

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 11:17



Да,Любовта...
Как да я задържим?
Когато "аз-ът" си отиде окончателно...



Тема Re: Света около наснови [re: =]  
АвторMиpчo (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 11:32



Докато се опитваш да прогониш Аз-а, ...и любовта, като живота - "прошумела..и ушла"....

Номера е Аз-а да не ти пречи на любовта, а това става като прекратиш очакванията...дори и от любовта...



Тема Re: Света около наснови [re: Mиpчo]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано04.04.03 15:49



Докато се опитваш да прекратиш очакванията - и любовта, и животът, и всичко останало прошумели и ушли...а като прекратиш очакванията и към себе си, не ти и трябва повече животът...
Най-хубаво да живеем тук и сега и да се учим да правим верни избори. Пък и по-лесно ще го сторим.
Защото избори винаги правим, нали? А всеки избор се базира и на очаквания и предвиждания и прогнози, и проекти, чак до петилетни планове...
Избираш едното пред другото, защото очакванията са ти за повече ползи. Хайде да не се лъжем. Ползата не е само материална, а и духовна.
Ти примерно какво очакваш, като прекратиш очакванията си към любовта?
Любовта е и ангажираност. А ангажираност без очаквания няма.
Нито пък любов без ангажираност.
Другото са али бали в определен участък от пътя...

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 17:23



Хахахахахахахахахахахахаааа : )))

Имаш невероятно голяма упоритост : ))
Ако я беше насочила да се учиш, а не да отричаш щеше доста далеч да стигнеш : ))
Напълно те разбирам, защото и аз съм минала по този път : ))

Ще ти обясня нещата малко по-ясно, като ти покажа разликите между това, което аз казвам и това, което ти разбираш : ))

Не е нужно просто да разбираш нещата, а да разбереш смисъра им.
Какво значение има какви са процентите? Аз ти обърнах внимание върху значението на отрицателните емоции. Ти обаче не го забеляза, “Едно си Кали знае, едно си дума”.

“Подсъзнанието ни е пъло с какво ли не и непрекъснато ни дърпа назад”
С това подсъзнание толкова се спекулира, че вече ми става смешно, когато се използва за всичко, което не е ясно на някой.
Не ми се вярва във “подсъзнанието” си да имаш информация, че водата е само течна, а пръста само твърда. Или, че през стени се минава само като ги разбиеш. Има и още примери, но ще стана многословна. Това е във твоята главичка, като “съзнание”, а не като “подсъзнание”.

“Е, ако 1/10 се опитва да върви към светлината, тотално отричайки другите 9/10, какво става?
Манджа с грозде и напразни напъни на любовта.”
При тази ситуация изобщо не става манджа с грозде, защото въпроса се свежда го гледната точка.
Ако се ОПИТВА тази 1/10, като отрича остатъка, то значи че търси вън това, което е вътре и само ще си остане с напъните и то не на Любовта, а на желанието за притежание на нещо, което ще го просветли.
Ако търсиш на правилното място с ЛЮБОВ и неотрицание на каквото и да било, което му се вижда абсурдно, тогава няма да си остане само с ОПИТИТЕ, а ще достигне това което търси още преди да се е осетил : ))

“А после извади в насипно състояние редица думи, от които само разбрах, че се опита да ме засегнеш с нещо.
Не успя...”
Засягаме се само от думи, които смянаме, че ни описват, но не ни харесват : )) “Аз знам, че нищо не знам, но ти не си човека, който ще ми го кажеш.”
Ти смяташ, че притежаваш това, което аз казвам, че ти пречи, за да станеш съзнателна, а ти вместо да си ми благодарна за това ме нападаш и се чувстваш засегната : ))
Благодаря, че не ме разбираш : ))
“Ако вие разбирате другия човек, то вие сте съгласни с него.”
Научи се да не приемаш думите на хората пишещи ти за нещо лично. Това е форум. Тук всички четат всичко.



Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 17:25



Кали, извинявай, че те питам, но какво според теб значи: “Любовта е и ангажираност”?

Аз все си мислех, че любовта е свобода, а сега се оказва, че било ангажимент.
Наистина ще ми е интересно да ми го обясниш, защото искам да те разбера преди да си кажа мнението по въпроса.



Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 21:23



Китайският учител Хоген живял сам в малък храм далеч от населено място. Един ден четирима странстващи монаси се появили и попитали дали могат да напалят огън в двора, за да се стоплят.
Докато трупали дърва за огъня, Хоген ги дочул да спорят върху субективното и обективното. Присъединил се към тях и казал: Ето там един голям камък. Смятате ли, че той е в съзнанието ви или е извън него?”
Единят от монасите отговорил: “От гледна точка на будизма всичко е обективизация на разума, тъй че бих казъл, че камъкът е в моето съзнание.”
“Доста трябва да ти тежи главата,” отбелязъл Хоген,”щом носиш такъв камък вътре в съзнанието си.”



Тема Re: Света около наснови [re: Mиpчo]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 21:24



Любовта е чувство, което дава криле на изпитващият го.
Когато нямаш никакви очаквания от любовта и от всичко около теб това значи, че си си САМОДОСТАТЪЧЕН и си готов да преминеш в нирваната.
Живота е една красива илюзия, която ни кара да изпитваме човешки желания задоволяването на които зависят и от другите хора.
Ето това е един от изборите, които човек първо трябва да направи. Дали да живее в самодостатъчност, като Буда или да е Достатъчен на себе си и околните. Разбира се второто е по-трудно, защото там трябва да се реши за кого да си достатъчен и дали да избереш да използваш хората, за да сбъднеш своята Лична легенда или да се оставиш да бъдеш използван от тях за тяхната такава. Разбира се има и трети вариант, то това е още едно ниво на избор : ))

Може да изпитваш любов, а може да споделиш любовта си : ))

Всичко е въпрос на избор, нужди и гледна точка : ))



Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
АвторMиpчo (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 21:33



Много си прав.



Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 21:54



Третия вариант?

Самодостатъчен ката Буда и същевременно достатъчен и за другите.Възможно е.

Дори е невъзможно да си самодостатъчен Буда без другите.



Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано04.04.03 23:39



Какво разбираш под свобода?
Абсолютната свобода е абсолютно несъобразяване.
Ангжажираността е съобразяване.
Какво разбираш под свобода?

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано05.04.03 11:27



Попитах те нещо съвсем елементарно, но ти се оплете като пиле в калчища : ))

Обичащият да се съобразява с нещо си? С какво трябва да се съобразява?

Вселенската любов не се съобразява с нас, а просто ни дава обичта си. Тя ни дарява с обич независимо какво правим със това, което тя ни е дала, а ние и хабер си нямаме, какво е.

Какво толкова има за разбиране под свобода?
Да имаш право да избираш и да не ти се мешат в избора с хиляди глупави оправдания или аргументи, които започват най-вече с "ама" или "но".
Свободата, Санчо, е да правиш каквото искаш със своя живот и да те обичат именно защото го правиш, а не защото не ойдисваш на сульо и пульо: ))

До колкото знам АНГАЖИМЕНТ се поема към подписан договор със нотариуси и тем подобни. Всичко останало си е жива маниполация.

Ние например не обичаме Бог щом така рушим всичко създадено от него. Но ако той решеше, че ние не си изпълняваме ангажимента към него и спреше да ни обича заради това ..... тежко ни и горко скъпа ми Кали : ))

Изтрии си от главата всички подобни бактерионосители във формата на мисли от рода на тази да принизяваш любовта до някаква сделка. Сделки се правят само във икономиката.

Няма нищо лично в думите ми.



Тема Re: Света около наснови [re: =]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано05.04.03 11:32



Докато е търсил същността си буда си е бил самодостатъчен, а едва когато я е открил е могъл да бъде полезен и на другите.

Това доста хора не го разбират,не че ги коря, това им е в природата. Те научат нещо, то им се види доста добро и още преди да са разбрали неговата същност и смисъл го проповядват.

Има доста притчи, които показват, как дори Учители са правили такива глупави издънки, но учениците са ги връщали към съзнанието. Но е по-лесно да се върнеш към нещо което си загубил отколкото да го търсиш : ))

В общи линии това мога да кажа за самодостатъчността и другите : ))



Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано05.04.03 22:24



Разсъждаваш прекалено наивно, за сметка на това твърде самоуверено.
Личи ти, че си лаик-философ.
Желая ти приятен път.
И намали агресията, не помага...

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторPsi (Нерегистриран)
Публикувано06.04.03 14:58



Radvam se che otnovo proiavi nerazbirane :))

Priznavam te za nai zaspaliat chovek zanimavasht se sus sebe si : ))

Az ne sum agresivna, a umeia da mislia i sum namalila straha si do minimum. Tova ne e naivnost, a realizum, no kakvo li ti razbira na tem zaspalata glavichka : ))

Tova kak shte priemesh dumite mi e tvoe subektivno mnenie, a ne obektivna istina.

Nachinat ne e da spresh da govorish s men, a govoreiki s men da razberesh zashto e tova tvoe nepriemane na mnenieto mi.

Ne te karam da mi viarvash, a da proumeesh svoiata subektivnost i da ia otdelish ot obektivnata istina.

Sus zdrave i ne se iadosvai mnogo che ot tova se poluchavat bruchki /shegichka na tvoi grub:)/



Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторPsi (Нерегистриран)
Публикувано06.04.03 15:00



Taka i ne mi otgovori obichashtiat s kogo triabvalo da se suobraziava i s kakvo?



Тема Re: Света около наснови [re: Psi]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано06.04.03 22:41



...с обичания...
Постинги на латиница не чета, особено като има как да се пишат на кирилица.

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Да! Да! Да!нови [re: Psi]  
АвторПoддakвaч (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 17:26



Радвай се! Радвай се!
В твоите уста е обективната истина!
Ах, тези закостенели и заспали мозъци с камъни в тях!
Бе как не им тежат бе?



Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 12:23



Ела ти да пишеш на кирилица на клавиатура само с латиница : ))

Въпроса обаче дали четеш или не си е лично твой, а не мой.
Доброто възпитание изисква да прочетеш или изслушаш опонента си независимо дали това, което казва е нещо, което ти харесва или не, но на теб явно възпитанието ти куца или просто си от хората, които не се съобразяват с него, защото е по лесно да си небрежен към себе си.

Изобщо не ме очудва лошото ти отношение към мен ,тъй като всяко добре мислещо същество буди всички дяволи в хората оставили се течението да ги носи : ))
Нали не си мислиш, че си единствената, което прави това, което правиш, а и аз не съм единственната, т.е. когато спориш с мен, спориш със всички мислещи като мен, а аз като споря с теб го правя с още по-голямо множество : ))

Ако не ти харесват думите ми го отдай, че съм в едно прекрасно настроение в което не се съобразявам с никой и нищо : ))

П.П.
Относно ангажимента към обичания : )) Това е най-голямата смешка на века : )))))))))
Ти направо уби патиците с това си изказване, а да ти обърна и внимание за това, че малко трудно се съвместяват качества, като агресия, самоувереност и наивност : )) Мисли като пишеш кратки постинги : ))



Тема Re: Да! Да! Да!нови [re: Пoддakвaч]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 12:25



На теб тежи ли ти главата?

Отговора го приеми за всеобща истина : ))))))



Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано09.04.03 16:15



Не е лошо и ти да следваш съветите си.
И обмисляй внимателно, преди да пляскаш глупости.

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Да! Да! Да!нови [re: Пcи]  
АвторПoддakвaч (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 11:46



А ти мислиш ли, когато пишеш кратки постинги като този?
А когато пишеш дълги?



Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 19:04



Хахахахахахахахаххахахахааа

Ще мисля, ако искам:)))

За разлика от теб аз не съм нито модератор тук, нито се заяждам в твоя тема с теб : )))

Аз имам дадено мнение по въпросите и си го пиша това мнение в теми, които аз съм пуснала. Това, че ти си седнала да ми противоречиш в моята тема и да ми даваш тон в живота си е лично твой проблем: ))))
Осъзнай се, Кали. Ти не си център на света :))))



Тема Re: Да! Да! Да!нови [re: Пoддakвaч]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 19:06



Аз никога не спирам да мисля.
Въпроса е да схванеш на каква вълна мисля : ))



Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано10.04.03 20:03



Знаеш ли, че си типичен пример за човек, който обвинява целия свят точно в това, което сам прави.
Скоро четох за хората, които като правило обвиняват останалите точно в нещата, които сами правят.
Обаче не помня как беше точно определението...
Ако го намеря, ще ти кажа.


диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Просто да цитирам от началния постинг:нови [re: Kaлu]  
АвторПoддakвaч (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 13:05



"Гледали ли сте на света от гледна точка на това, че всичко, което е вашият живот е израз на вашата душевност?
....
Всичко около вас е мръсно, колкото и да го чистите, защото вие самият имате мръсни помисли"

Обаче какъв паралел, а?



Тема Да, ама многонови [re: Пcи]  
АвторПoддakвaч (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 13:11



се обърках?

От една страна, казваш: "Аз никога не спирам да мисля."

Ама в един по-горен постинг: "Ще мисля, ако искам"

Значи ли, че все пак има моменти, когато не искаш да мислиш?

Само да не помислиш, че ти противореча в ТВОЯТА тема!

Това ще бъде същинско светотатство!



Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 14:30



Хахахахахахахахахахахааа : ))))

Объркали сте вратата: ))
Объркали сте жената : ))

Точно в това хич те не бива, Кали : ))
Анализата и разпознаването хич не ти се отдават : ))
Аз не съм от хората, които проектират собствените си недъзи в/у другите : ))

Трябва да знаеш, че когато видиш даден тип поведение и той ти заприлича на нещо си имай на впредвид, че има поне още едно тълкуване на нещата : ))

Когато видиш един тъп човек си имай едно наум, че може и да е доста умен : )) Доста неща трябва да разбереш за него докато направиш генерално заключение от пет реплики обменени по дадена тема с него : ))

Ако ти се вижда, че мисля доста ръзпиляно то не е, защото не мога да мисля : ))

Вече доста пъти ти казах, че има доста да почетеш докато ме разбереш за какво точно ти говоря : ))
Мойте почитания обаче за желанието ти да прилагаш прочетеното на практика и не се страхуваш от това, че правиш глупави грешки : )) От грешкити си, човек се учи най-добре, но въпроса е дали ще ги оцени като грешки : ))



Тема Re: Просто да цитирам от началния постинг:нови [re: Пoддakвaч]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 14:32



Че какво му е на паралела?

Грешката не винаги е в телевизора, мой човек : ))
Понякога грешката е в нашето неразбиране и несхващане на смисъла : ))

Отдавна трябваше да се убедиш, че общо взето не можеш да ми схванеш гледната точка : )) Летвата е доста висока за теб : ))



Тема Re: Да, ама многонови [re: Пoддakвaч]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 14:36



Едното е постинг до теб, а другото е до Кали.

Ако ти можеш да говориш на един език със всички хора си е твой минус.

Ти и Кали сте различни типове хора и имате различни гледни точки : )))

Изводите си ги прави сам ако изобщо правиш разлика между гледните точки на хората с които говориш или пишеш.

За да ми разбереш постингите ще трябва да се и замисляш отвреме на време, а не само да си поддакваш своеволно : ))



Тема Да, да, да!нови [re: Пcи]  
АвторПoддakвaч (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 15:12



Права си, че в случая грешката се дължи на неразбиране и несхващане на смисъла. Трябваше просто по-внимателно да прочетеш постинга, на който отговарям, и щеше да разбереш какво му е на паралела и въобще за какъв паралел говоря.
И сега - какво? Дали в твоя телевизор е грешката?





Тема Да, да - поддаквам,нови [re: Пcи]  
АвторПoддakвaч (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 15:25



но как да е своеволно? Аз само на твои постинги поддаквам!
Ето и сега - да, говоренето на "различен език" с различни хора е необходимо /понякога/, ама ти визираш себе си и в двата постинга - към мен и Кали. И къде е истината за тебе? Винаги ли мислиш, или понякога не искаш?

Вместо да раздаваш квалификации и да лепиш етикети, да беше отговорила на въпросчето ми?



Тема Re: Да, да - поддаквам,нови [re: Пoддakвaч]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 19:51



Много умно, няма що.

Така и не разбрах на кои въпроси трябваше да отговоря?

А за етикирането ... хахахахахахахахахаха ... кога съм го правила?

Това, че не можеш да разбереш това, което пиша не означава, че не съм написала правилното и вярното.

Какво противоречие има в изказванията:
Когато искам ще мисля.
Винаги мисля.
От тези две изречения се подразбира дори и от малоумните, че желанието ми за мислене никога не секва.

Скъпи ми и покорни Поддаквачо, когато се правиш на многознайко и поправяш някой първо поне виж да не би да не поправяш собственото си неразбиране и малоценно чувство, което те е самоетикирало, като борещият се да се самодокаже пред другите, като най-мъдрият.

Не ми се занимава с хора, като теб, защото си мислите, че сте единственно правите, а Истината е многостранна и никой не може да я изкаже със думи.
Попрочети малко Лао Дзъ и той ще ти открехне вратата, към разбирането, че изказаната Истина вече не е истина.
Това е като да твърдиш, че просветление се постига чрез някой видове наркотици : ))

Няма да ти отговарям повече на постингите, за което няма да те помоля за извинение, а само мога да ти кажа да помедитираш върху това, защо аз съм една от най-хулените, но и най известни никове във клубовете, а ти си просто един поддаквач, който се мисли за голямата работа :)))



Тема Re: Да, да - поддаквам,нови [re: Пcи]  
АвторПoддakвaч (Нерегистриран)
Публикувано21.04.03 14:17



Ама хич никога не етикираш /извинете за думата!/, хич...
А това, че не си разбрала на кои въпроси да отговаряш, не значи, че не са зададени правилно и вярно.

Ако не виждаш едно противоречие, не значи, че то не съществува.
След като имаш такова несекващо желание за мислене, защо не помислиш още малко, допускайки, че си допуснала пропуск?



И след като Истината е многостранна, не предполагаш ли, че и в моите постинги има страни от нея, които остават скрити за теб?

Аз не съм най-мъдрият, нито се мисля за голямата работа, аз съм само прах в нозете ти!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.