Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Методи на интеграциянови [re: Лия]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано01.04.03 21:48



Всъщност една от идеите е да спреш да класифицираш усещанията си като положителни и отрицателни :) Ако тръгнеш да ги "облагородяваш", това е форма на отхвърляне. А и докато интегрираме може би е по-добре да не се занимаваме с по същество религиозни въпроси (доколкото опират до много повече вяра отколкото лична опитност), касаещи "енергийно тяло", "енергийни отпадъци" и т.н. Техниките работят и без да вярваме и мислим за подобни неща.

Има и "техники" за трансформиране на чуждия негативизъм (енергия), насочен към теб, вместо просто да не го допускаш в себе си, но това май е друга история :)



Тема Re: Методи на интеграциянови [re: Kaлu]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано01.04.03 22:09



Е какво сега, да повторя целия текст на Малахов ли :)
Не е ли добре написано там как да интегрираме?

Прослава на цялото богатство на Живота. И т.н. И това има мощен трансформиращ ефект върху собствения живот.



Тема Re: Методи на интеграциянови [re: Anon]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано02.04.03 01:15



Така е.
Сетих се един лаф от парадоксалната...
Ако това, което съществува, не е твое, твое е това, което не е проявено. Самото осъзнаване на този факт те прави по-богат.

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Методи на интеграциянови [re: Anon]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано02.04.03 01:20



Да не затъва от инграми? Аберацийки?
Тоя твоя познат...
Искаш ли да го оправя веднъж и завинаги?

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Я кажинови [re: Anon]  
Автор nbb (весела)
Публикувано02.04.03 09:00



къде мога да прочета за другата история ? Писал ли си в някой от клубовете как може да се трансформира чуждия негативизъм или да продължавам да се пазя както си знам ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Майстор Сръчко :))нови [re: Kaлu]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано02.04.03 18:51



Зависи от концептуалния модел, в който обясняваш поведението. В твоя човекът сигурно от това страда - инграми и аберации.

Да го оправиш веднъж и завинаги (а дори не си го виждала и не знаеш за какво точно става въпрос) - брех че самоувереност!!

Ми ако например е някой много грозен и не може да си намира жени, и това му е огромен проблем - как ще да стане да го оправиш веднъж и завинаги, а ?

Той скоро си записа някои неща, които не бива да забравя, и ще си ги припомня честичко, та да видим първо резултатът от това
Демек ще действаме още малко по линия на осъзнаването

Редактирано от Anon на 02.04.03 18:51.



Тема Re: Я кажинови [re: nbb]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано02.04.03 19:05



Май не съм писал за това.
И умишлено сложих думата "техники" в кавички.

За тази възможност знам от един курс за чакрите, но се спомена съвсем бегло, без да се обяснява. Вероятно щото не е за всеки работа.

Доколкото съм си мислил, свързвал чутото и опитвал да усещам, "техниката" има доста общо с осъзнатостта и любовта. Въпрос на отношение към другия и самоконтрол.

Това вече не е въпрос да се пазиш, а нещо повече. За да се пазиш е достатъчно да не допускаш в себе си агресията, насочена към теб (или групата, в която си). Това е добро за теб, но не помага на този, от когото излиза агресията. Той дори може да се ядоса още повече. И някои по-примитивни хора биха били напълно доволни от подобен резултат.

За да трансформираш трябва да го допуснеш до себе си. И е опасно. Трябва да си много добронамерен, и същевременно уверен в себе си човек.

Става чрез вътрешна сила (в обичайния смисъл) и истинска заинтересованост да му помогнеш, без да изтъкваш себе си. Чрез доброта.



Тема Re: Методи на интеграциянови [re: Kaлu]  
Автор Лия (***)
Публикувано02.04.03 19:30



Според мен пълното осъзнаване на дадено нещо те освобождава от зависимостта му.Всичко преди това са малки крачки, подготовка.
Поне при мен осъзнаването идва изневиделица, когато най-малко съм го очаквала или съм престанала да го очаквам. Изумление и радост.



Тема Re: Методи на интеграциянови [re: Anon]  
Автор Лия (***)
Публикувано02.04.03 19:43



По време на самият процес няма класификация. Преди и след това има.
Когато си с положителна нагласа можеш да облагородиш какво ли не и тогава няма отхвърляне. При мен вярата е на умерено ниво и то не е точно вяра, а усещане за нещата. Вярно е, че техниките работят, но май работят най-добре когато ти е едно такова слънчево и лъчезарно.



Тема Re: Методи на интеграциянови [re: Kaлu]  
Автор Лия (***)
Публикувано02.04.03 19:44



Ами не помага я. Като го няма как ще помага.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.