Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Прошкатанови  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.03.03 17:14



Пускам тази тема, за да сме актуални. Нали седмицата е такава - за даване на прошка.
Та се питам - кой има нужда от прошка ? Има ли връзка между прошката и процесинга ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Прошкатанови [re: nbb]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано04.03.03 17:22



Има, разбира се. Процесингът минава през миналите болезнени моменти и ги освобождава, така изчиства човек.
Прошката по начало е трябвало да се дава не механично, а след като човек е осъзнал вината си. Това е все същото пречистване и освобождаване, катарзис.
Т.е. процесингът е процес на изповед пред самия себе си, приемане на вината си, приемане на вината на другите и на вселената, осъзнаване и опрощение.
Процесингът е прошка нон-стоп...
Ех, само как го докарах.



Тема Re: Прошкатанови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано04.03.03 17:27





Страхотно го докара. Това ми напомни за темата ми за прошката в Окултизъм. Нямам време да се ровя да видя как сме я осъзнавали тогава. Ако на тебе ти се връща назад, можеш да видиш.



Тема Re: Прошкатанови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано04.03.03 17:49



И аз направих същата асосиация. Но не си спомням подробностите, пък и ме мързи да се ровя из архива.

Привет..Дейти



Тема Re: Прошкатанови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано04.03.03 18:35



Хи хих.
Ама съм майстор...направо да взема да се кръстя Кали Ма вече, а?
Че натам ме влече нещо...намерението ще да е.

А не ми се рови из архивите, още повече, че в недалечното минало не признавах ни вина, ни прошка, ни тинтириминтири. Та нищо чудно тогава и изобщо да не съм писала по темата (което само по себе си е странно да пропусна тема де ).



Тема Re: Прошкатанови [re: nbb]  
Автор LeoS (чистак нов)
Публикувано04.03.03 19:17



Аз имам нужда да искам прошка от един плондер :))
Та чакам с нетърпение да дойде деня и да му падна на коленца ...


< ... в живота няма вечни двигатели, затова пък има вечни спирачки ... >


Тема Re: Я скивнови [re: nbb]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано04.03.03 22:48



Каква информация прочетох току що. Как се изхвърлих днес да сравнявам процесинга с прошката и така току що прочетох следното:
Освобождение от стереотипов

Эта процедура сродни покаянию, только не тому показному, которое приветствуется церковью, а покаянию Истинному. В чем его смысл? В признании факта и в выборе. Признание факта: вы в своей Душе честно самому себе признаете, что у вас имеет место быть такой-то стереотип. Определить его легко. Если какие-то события (дома, на работе, на улице, в транспорте, при чтении книги, во время просмотра фильма, телепередачи) вызывают негативную, а то и стрессовую реакцию, значит, у вас существует стереотип. Запомните это. Ваша негативная реакция связана с тем, что реальная действительность не согласуется с вашими представлениями, взглядами, понятиями, то есть с вашими желаниями. И если вы хотите без ущерба для себя и для окружающих разрешить эту ситуацию, то научитесь контролировать свои эмоции и чувства. Не выплёскивайте их на обидчика. Разберитесь прежде в себе. Определите, с каким именно стереотипом связан ваш гнев или какая-то отрицательная эмоция, неприятие той или иной ситуации. К примеру: чувства беспредельной любви, самопожертвования, вины, жалости, сострадания, отнесенные человечеством к безусловным доблестям - суть стереотипы.





Тема Re: Прошкатанови [re: nbb]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано05.03.03 00:37



Това е велика тема .....за тези, които могат да вникват по-дълбоко в природата на човешките отношения....Какво значи да простиш? Човек няма какво друго да прощава на другите / Хей! Това си е мое мнение - не го налагам никому!/....освен болките, които са му причинили. Няма такъв човек, който да отиде при някого и да му каже /освен на майтап/: Прощавам ти че....ме зарадва толкова много с твоите думи или друго.
Аналитично:
Болката която изпитваме понякога от конфликти с другите хора може да бъде 2 вида:
1. Защото другият е имал именно това желание - да ни нарани.
2. Защото сме се "самонаранили" поради недоразумение. Когато другият изобщо не е имал на ум да ни наранява.....

Аз съм си измислил един много точен пример за прошката:
Когато един комар кацне на някоя част от тялото ми е ясно какво ще направи, нали? Ще пие от кръвта ми като същевременно може да ми принесе маса болести като малария и т.н. Какво да направя? Да седя и го гледам в хоботчето как си смуче от кръвта ми и да му говоря любовно: Пийни си мойто
дете! Пийни си ...има и за тебе и за мен ще остане! Само да си жив и здрав, нали и ти душа носиш! Или ще му прасна един зад врата и ще го накарам да повърне обратно цялата кръв, която ми е изпил..../леле колко много/ и ще му счупя по този начин зъба...да не може да ме буди всяка вечер като ме използува за мезе. " Не ме яд за кръвта и за сърбежа - казвам аз. Яд ме е най-вече, че това нищожество гледа на мен като....някакво си мезе. На мен - с всичките ми познания и умения и ЖО....."
За прошката !
Аз съм готов да простя на всички комари по света при едно условие:
Че си летят около лампата и навсякъде около мен.....без да кацат по кожата ми да ми смучат от кръвта.....
Това е то прошка!

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Я кажинови [re: Kaлu*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.03.03 08:31



къде мога да го видя цялото, че така не мога да схвана какво точно искаш да ми кажеш.
По-късно ще се включа с коментари по темата, защото ще ходя да търся прошка.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Я скивнови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано05.03.03 09:39



:-) Прошката определено е свързана с чувството, че си сгрешил, дори и с чувството за вина пред себе си или пред другите. Ако си уверен в себе си, че постъпваш правилно, че нещо е дълбоко твое вътрешно убеждение, че това е твоят избор, на който имаш право? Не се интересуваш как го възприемат другите, защото за теб това е правилно, тогава за каква прошка може да става дума?
А може ли да се свърже прошката с ранодушието и безразличието?
Никой не ти причинява болка и няма за какво да прощаваш. Не чувстваш и вина пред някого за да искаш прошка.
Този ритуал не е ли лицемерен и изпразнен от съдържание?
Аз си имам мнение, но бих ислкала да чуя вашето ;-).

Чувството е езикът на душата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.