Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 10.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Прошката  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.03.03 17:14



Пускам тази тема, за да сме актуални. Нали седмицата е такава - за даване на прошка.
Та се питам - кой има нужда от прошка ? Има ли връзка между прошката и процесинга ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Прошкатанови [re: nbb]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано04.03.03 17:22



Има, разбира се. Процесингът минава през миналите болезнени моменти и ги освобождава, така изчиства човек.
Прошката по начало е трябвало да се дава не механично, а след като човек е осъзнал вината си. Това е все същото пречистване и освобождаване, катарзис.
Т.е. процесингът е процес на изповед пред самия себе си, приемане на вината си, приемане на вината на другите и на вселената, осъзнаване и опрощение.
Процесингът е прошка нон-стоп...
Ех, само как го докарах.



Тема Re: Прошкатанови [re: Kaлu*]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано04.03.03 17:27





Страхотно го докара. Това ми напомни за темата ми за прошката в Окултизъм. Нямам време да се ровя да видя как сме я осъзнавали тогава. Ако на тебе ти се връща назад, можеш да видиш.



Тема Re: Прошкатанови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано04.03.03 17:49



И аз направих същата асосиация. Но не си спомням подробностите, пък и ме мързи да се ровя из архива.

Привет..Дейти



Тема Re: Прошкатанови [re: Изrpeв]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано04.03.03 18:35



Хи хих.
Ама съм майстор...направо да взема да се кръстя Кали Ма вече, а?
Че натам ме влече нещо...намерението ще да е.

А не ми се рови из архивите, още повече, че в недалечното минало не признавах ни вина, ни прошка, ни тинтириминтири. Та нищо чудно тогава и изобщо да не съм писала по темата (което само по себе си е странно да пропусна тема де ).



Тема Re: Прошкатанови [re: nbb]  
Автор LeoS (чистак нов)
Публикувано04.03.03 19:17



Аз имам нужда да искам прошка от един плондер :))
Та чакам с нетърпение да дойде деня и да му падна на коленца ...


< ... в живота няма вечни двигатели, затова пък има вечни спирачки ... >


Тема Re: Я скивнови [re: nbb]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано04.03.03 22:48



Каква информация прочетох току що. Как се изхвърлих днес да сравнявам процесинга с прошката и така току що прочетох следното:
Освобождение от стереотипов

Эта процедура сродни покаянию, только не тому показному, которое приветствуется церковью, а покаянию Истинному. В чем его смысл? В признании факта и в выборе. Признание факта: вы в своей Душе честно самому себе признаете, что у вас имеет место быть такой-то стереотип. Определить его легко. Если какие-то события (дома, на работе, на улице, в транспорте, при чтении книги, во время просмотра фильма, телепередачи) вызывают негативную, а то и стрессовую реакцию, значит, у вас существует стереотип. Запомните это. Ваша негативная реакция связана с тем, что реальная действительность не согласуется с вашими представлениями, взглядами, понятиями, то есть с вашими желаниями. И если вы хотите без ущерба для себя и для окружающих разрешить эту ситуацию, то научитесь контролировать свои эмоции и чувства. Не выплёскивайте их на обидчика. Разберитесь прежде в себе. Определите, с каким именно стереотипом связан ваш гнев или какая-то отрицательная эмоция, неприятие той или иной ситуации. К примеру: чувства беспредельной любви, самопожертвования, вины, жалости, сострадания, отнесенные человечеством к безусловным доблестям - суть стереотипы.





Тема Re: Прошкатанови [re: nbb]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано05.03.03 00:37



Това е велика тема .....за тези, които могат да вникват по-дълбоко в природата на човешките отношения....Какво значи да простиш? Човек няма какво друго да прощава на другите / Хей! Това си е мое мнение - не го налагам никому!/....освен болките, които са му причинили. Няма такъв човек, който да отиде при някого и да му каже /освен на майтап/: Прощавам ти че....ме зарадва толкова много с твоите думи или друго.
Аналитично:
Болката която изпитваме понякога от конфликти с другите хора може да бъде 2 вида:
1. Защото другият е имал именно това желание - да ни нарани.
2. Защото сме се "самонаранили" поради недоразумение. Когато другият изобщо не е имал на ум да ни наранява.....

Аз съм си измислил един много точен пример за прошката:
Когато един комар кацне на някоя част от тялото ми е ясно какво ще направи, нали? Ще пие от кръвта ми като същевременно може да ми принесе маса болести като малария и т.н. Какво да направя? Да седя и го гледам в хоботчето как си смуче от кръвта ми и да му говоря любовно: Пийни си мойто
дете! Пийни си ...има и за тебе и за мен ще остане! Само да си жив и здрав, нали и ти душа носиш! Или ще му прасна един зад врата и ще го накарам да повърне обратно цялата кръв, която ми е изпил..../леле колко много/ и ще му счупя по този начин зъба...да не може да ме буди всяка вечер като ме използува за мезе. " Не ме яд за кръвта и за сърбежа - казвам аз. Яд ме е най-вече, че това нищожество гледа на мен като....някакво си мезе. На мен - с всичките ми познания и умения и ЖО....."
За прошката !
Аз съм готов да простя на всички комари по света при едно условие:
Че си летят около лампата и навсякъде около мен.....без да кацат по кожата ми да ми смучат от кръвта.....
Това е то прошка!

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Я кажинови [re: Kaлu*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.03.03 08:31



къде мога да го видя цялото, че така не мога да схвана какво точно искаш да ми кажеш.
По-късно ще се включа с коментари по темата, защото ще ходя да търся прошка.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Я скивнови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано05.03.03 09:39



:-) Прошката определено е свързана с чувството, че си сгрешил, дори и с чувството за вина пред себе си или пред другите. Ако си уверен в себе си, че постъпваш правилно, че нещо е дълбоко твое вътрешно убеждение, че това е твоят избор, на който имаш право? Не се интересуваш как го възприемат другите, защото за теб това е правилно, тогава за каква прошка може да става дума?
А може ли да се свърже прошката с ранодушието и безразличието?
Никой не ти причинява болка и няма за какво да прощаваш. Не чувстваш и вина пред някого за да искаш прошка.
Този ритуал не е ли лицемерен и изпразнен от съдържание?
Аз си имам мнение, но бих ислкала да чуя вашето ;-).

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Прошкатанови [re: Opo]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано05.03.03 10:22



Като продължение на моя постинг от снощи искам да добавя, че досега никой не е видял "опитомен комар" който да си лети из стаята и в градинките и ресторантите около човека и да се радва на компанията му...без да смучи от кръвта му....Затова аз лично водя война със средства за масово унищожение. Напр.
химични в-ва -
ултразвук
димки
и др.

Но макар че има хора които с поведението си твърде наподобават този хвъркат дивеч комарът - напр. тук в клубовете това са "навлеците" които се впиват в някого и не го оставят една дума да напише и го преследват и опонират по всички клубове / ей тоя врачански селянин ОвчиС дето се нарича ЛеоС напр./ има все пак някаква надежда за промяна.....
Прошка без разкаяние не може да има! Другото влиза в категориите "Проклятия" и "Вендета".....

Харесвате ли прочутият Вили Нелсон - кънтри певец от Щатите ? Той има една чудесна песен със следния текст:
....."да ти простя е лесно...
забравянето е най-трудната работа...."
Колко верно е нали?

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Я кажинови [re: nbb]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано05.03.03 17:21







Тема Re: Я скивнови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано05.03.03 17:31



Който е безгрешен, нека пръв хвърли камък върху мен...
Може и да си безгрешна, а може и да не си честна със себе си. Не съм ти.



Тема Прошката - темата от архива на Окултизъм нови [re: d8a]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано05.03.03 17:38



Tърсих нещо из архива и попаднах на темата за прошката от есента. За мен беше интересно да я прочета пак. A за вас? :))



Редактирано от d8a на 05.03.03 17:38.



Тема Re: Я скивнови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано05.03.03 18:31



:-) Никъде не съм казала, че аз съм такава. Питах по принцип, защото има доста хора, които мислят така.

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Я скивнови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано05.03.03 19:03



Аз мисля, че по пътя към бога и през безкрайната си поредица животи всеки все някога е направил нещо, за което да иска прошка. Само който не работи, той не греши. А събирането на опитности е основната ни работа из тия селения.
Така че безгрешни хора няма, защото безгрешни са Адам и Ева само, преди да хрупнат ябълката. Ама пък целта им не е била да висят в рая до края на времето, а да врътнат по спиралата и да се появят в рая на съвсем ново равнище.
Така че-всеки има за какво да се покайва и да иска прошка-най-вече пред себе си.
И тоя акт изчиства подсъзнание, карма, ментални модели, прилепнали чувства ....Нещо като промиване на рана-болезненичко е, но пък после си като нов.



Тема Тибетски прошкинови [re: nbb]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.03.03 19:14



Преписала съм ги от списание " Кармичният кръг ". Ако някой реши да ги прилага, ще пусна и обясненията за прилагането.

Прошка 1

Прощавам на .../изреждате иманата на свои роднини, близки, приятели и на всички, за които се сещате в момента, дори и на починалите, като може да ги групирате по ваша преценка /... и на всички, с които Съдбата пресича пътя ми ПРЕДИ, СЕГА и ЗА В БЪДЕЩЕ и ги освобождавам с цялата си любов.

Прошка 2

Господи, Създателю на Светлината и Доброто, прости ми за всички прегрешения от миналите ми прераждания, от сегашния мой живот, до днес, в днешния ден, както и за тези, които бих допуснал/а/ волно или неволно, в следващите дни, седмици и години и в следващите си прераждания и ме предпази от тях. Прости ми за това, че съм се възвеличавал/а/, че съм се самозабравял/а/, че съм унижавал/а/ другите и съм ги наранявал/а/, че съм убивал/а/ и унищожавал/а/ психически хора, пресекли пътя ми.
Благодаря ти за всички изпитания, които ми изпращаш в живота, за ударите, които понясям, защото знам, че това са уроци, които ми помагат да намеря себе си и да тръгна по пътя на своето духовно и интелектуално израстване.
Цялата ми Любов принадлежи на Теб.
Нека бъде волята Ти за моите действия, мечти, цели и желания !

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Браво, Кали !нови [re: Kaлu*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.03.03 19:17



Наистина много добре звучи.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Прошкатанови [re: Kaлu*]  
Автор Гpъм* ( PULSAR)
Публикувано05.03.03 19:20



Процесинг-Храм на душата

Добре се изразиКали

Доскоро


-MOMENTO MORI-


Тема Така кактонови [re: Serenity]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.03.03 19:22



се прави този ритуал наистина е лишен от съдържание, просто формалност. Но нали го правим заради себе си, защо трябва да бъдем лицемери ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Я скивнови [re: Kaлu*]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано05.03.03 19:22



Много добре го казваш. Сега е най-подходяшото време да го приложиш на практика, не мислиш ли?. Или вече си простила на Яна и Исмайл?



Тема Оро,нови [re: Opo]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.03.03 19:25



ако не можеш да забравиш, значи не си простил. Това е моето мнение по въпроса.
А за навлеците пак ще ти кажа - помисли защо се закачат точно за тебе, а не за мене примерно.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Благодаря,нови [re: Kaлu*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.03.03 19:27



но не мога да я сваля. Ще трябва да я чета тук.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Благодаря,нови [re: d8a]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.03.03 19:36



наистина е интересна.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Я скивнови [re: d8a]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано05.03.03 20:04



Като начало се опитвам да ти простя на теб, че, без да знаеш кой знае колко за процесинга, се обяви твърдо против създаването на клуба. Така и не разбрах какво ти пречеше един от петстотинте примерно дирски клуба, в които не влизаш? Какво ти пречи нещо, което просто не те засяга, та реши да сложиш прът в съществуването му?
Аз прощавам, когато видя, че другите са осъзнали вината си. Иначе аз да си прощавам, те да си мислят, че са безупречни-не ми влиза в моята схема на прошка.
И със себе си съм така-прощавам, когато разбера вината си. Иначе си е живо лицемерие, тук Серенити е права.
Та душко, не се грижи за другите, кажи ти осъзна ли си прегрешенията или още се имаш за бог?



Тема Re: Я скивнови [re: Kaлu*]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано05.03.03 20:59



Да разбирам ли, че когато не отговаряш на конкретни въпроси, а започваш да нападаш питащия, отговорът е НЕ?!

Нищо не си разбрала от моето "Против" и нямам намерение да ти обяснявам. Всеки може да се върне и да прочете мнението ми. За какви прегрешения говориш???!!! Всеки има право на аргументирано мнение. Защо не са прегрешили тези които бяха ЗА? Също така, никога не съм твърдяла, че се имам за бог - това пък откъде ти дойде наум!??

Ако се чувстваш засташена по някакъв начин от моето присъствие в твоя клуб, просто ми кажи и повече няма да пиша тук. Но искам да подчертая, че няма да отговарям на изсмулани от пръстите ти обвинения и нападки. Ако това за теб е водене на диалог, то много погрешно си разбрала създателя на Сциентологията за общуването.



Тема Re: Я скивнови [re: d8a]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано05.03.03 21:50



Не ми обяснявай за твоето против. Ще го копирам директно.

ПРОТИВ [re: Kaлu]
Автор d8a (analysis)
Публикувано 19.02.03 16:11



Аз също съм против.

Не само заради религията/философията/методологията, но и заради идеята от един метод (да го наречем така :)) да се прави цял клуб. Защо да е по-различен и специален от всички останали методи за помощ? Ами ако след време някой друг поиска откриване на клуб "Как се боядисват Великденски яйца", например? И за него ли ще трябва да се отваря клуб?

Има си предостатъчно клубове където спокойно може да се говори за това и не е нужно да се отваря нов клуб, според мен.

Освен това за всички ентусиасти, с или без нов клуб, бих препоръчала да се запознаят с фактите, съдебните процеси и скандалите около сциентологията. Има предостатъчно инфо он лайн.

С уважение..Дейти




Какво трябваше да разбера от тия ти думи, пък не съм разбрала? Къде беше моята нападка, като те попитах какво ти пречеше още един от 500-те клуба в дира, та се обяви против?

Ти не ме разбра, Дейти, уви. Казах, че прошка се дава, само след осъзнаване на деянието и покаяние. Преди това прошката е само едно голямо лицемерие.
И става въпрос не само да дадеш прошка на другите, а най-вече на себе си. Защото другите не можеш да принудиш да се себеосъзнаят и да си преброят грешките и вините, но себе си можеш. Можеш не значи искаш, но можеш не е малко като начало. Защото относно другите и това не можеш.
Прочие нека всеки гледа гредата в собственото си око и да се кае и да си прощава. Та даже и ти.



Тема Re: Я скивнови [re: Kaлu*]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано05.03.03 22:17



Забрави да копираш остатъка от мнението ми, което говори само за себе си:



Тема Re: ПРОТИВ [re: Kaлu]
Автор d8a (analysis)
Публикувано 19.02.03 17:03



Ех, Кали, как ме разсмя с новия си сериозен тон, но със старите си навици да съдиш останалите по себе си.

Пак не ме разбра. Против идеята съм да се прави тясно специализиран клуб. Ако се прави клуб нека обхваща по-широка тематика. По какво например някой ще познае, че НЛП е част от Процесинг? А дали е наистина?! Никъде не съм срещала подобно определение, освен твоето твърдение.

Предлагам ако се прави подобен клуб да се нарече "Самопомощ", "Self Help" или "Трансперсонална психология" или някакво по-общо наименование (тук някой друг по-конпетентен да се произнесе, че не съм много наясно с наименованията) и да се създаде в категорията "Взаимопомощ", за не "Религия и Мистика". Освен това, да не се назначава никакъв модератор веднага след създаването на клуба. А редовните му подетители сами да преценят дали, кога, как и на кого да поверят тази отговорност. Иначе би било е цензура и тоталитаризъм, срещу които и ти си против, според твоите изказвания.



Добре, приемам отоговора ти. Но, не и начина по който реагира на един конкретен въпрос. Можеше просто да ми кажеш, че не е мой бизнес, а не да ме обвиняваш и да се връщаш към стари и завършени развогори. Нали клуба и модераторството ти са факт. Какво ти пречи моето против или моето конструктивно предложение за по-всеобхватен клуб?

Обещавам да не повдигам повече болезнения за теб въпрос за прошката. Както и да не коментирам повече моето становище относно този клуб.



Тема Re: Тибетски прошкинови [re: nbb]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано05.03.03 22:27



това е много ценно, обаче имаш ли идея как да накараш човека да стигне до тези думи ?



Тема Re: Я скивнови [re: d8a]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано05.03.03 22:35



Аз отговор на въпроса ти дадох два пъти точно. Прощавам, когато има осъзнаване и покаяние. Какво по-конкретно те интересува?
Това не беше остатък от мнението ти и си личи по часа в горния му край. Това беше омекнало твое мнение и отговор на моята реплика след първия ти постинг против.
Дейти, в момента говорим ние двете и става въпрос за мен и теб. Защо прехвърляш топката към трети лица и всъщност наистина защо толкова се загрижи за чуждите прошки, а така упорито бягаш от лична отговорност?
Какво те интересува теб моето отношение към някой друг? Не е ли по-добре да се покаем и да си простим двете?

ОК
Съгласна съм с теб-повече няма да повдигаме въпроса. Но ще кажа, че не съм ти простила опита да спреш клуб, който изобщо не те бъркаше с нищо. И не съм ти простила, защото виждам, че ти упорито отказваш да конфронтираш действията си. (Конфронтиране значи да погледнеш нещата в очите)

И пак да кажа-прошката следва само след осъзнаване на факта, че си сгрешил, изживяване на каквото е свързано с този факт и тогава прошката идва директно от бог като освобождение.
Другите прошки са само едно лицемерие и стереотип, заместил пречистването.



Тема Re: Тибетски прошкинови [re: Anuel]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано05.03.03 22:41



Остави ги думите. По-тежко е друго. Как веднага след тези молитви човек да не го подкара на принципа-"Било каквото било, от утре пак същото!".



Тема Re: Я скивнови [re: Kaлu*]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано05.03.03 22:52



"Но ще кажа, че не съм ти простила опита да спреш клуб, който изобщо не те бъркаше с нищо. И не съм ти простила, защото виждам, че ти упорито отказваш да конфронтираш действията си."

хахаха Чуй се само какво говориш и осъзнай как възприемаш противоположни на твоето мнения.

Не се нуждая от твоята прошка за това, че си изказвам мнението свободно. Как можа да ти хрумне подобно нещо? Опитай се да си обясниш защо си толкова злопамента? Защо ме нападаш когато те питам дали си приложила на практика това което съветваш останалите? Не е нужно да ми отговаряш - отговори на себе си.

Аз дори предположих, че вече си им простила, за да говориш така. Но, явно съм те настъпила по мазола или по трънчето дето още не си си извадила с пинседката. Тоя разговор изобщо не беше между мен и теб, докато ти не го превърна в такъв.

Извинявам се, че ти зададох един естествен въпрос.

Няма повече да ти досаждам..Дейти



Тема Re: Я скивнови [re: d8a]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано05.03.03 23:11



1. Не бъди хлъзгава. Тоя разговор изобщо не е бил между мен и теб ли? А между кого интересно е бил тогава.
Нека първо това си изясним.

2. Зададох ти ясен въпрос и на него искам отговор, ако все пак установиш в един момент, че разговорът е бил между нас двете, а не между Баба Яга и Кумчо Вълчо. Да-мнението ти беше противоположно, но беше толкова нескопосано обосновано, че направо ме сломи. Не разбрах до днес какво ти пречи още един клуб, в който изобщо и можеш да не влизаш, както не влизаш в останалите 500, та даже и не ги знаеш, че съществуват?

3. Защо ме нападаш когато те питам дали си приложила на практика това което съветваш останалите?
Какво точно съветвам останалите, пък аз не го правя?
Доста пъти повторих, че прошката трябва да следва осъзнаването и покаянието, иначе е лицемерна.
Не разбра какво казвам ли?



Тема Ето го цялото :нови [re: Anuel]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.03.03 23:27



Прошка 1
Това е прошката, чрез която вие прощавате на хората, пресекли пътя ви, без значение дали имате причина да го правите или не.
На лист хартия изписвате следното :
Прощавам на .../изреждате иманата на свои роднини, близки, приятели и на всички, за които се сещате в момента, дори и на починалите, като може да ги групирате по ваша преценка /... и на всички, с които Съдбата пресича пътя ми ПРЕДИ, СЕГА и ЗА В БЪДЕЩЕ и ги освобождавам с цялата си любов.
Няма значение колко листа ще изпишете. В последното изречение се включват всички, за които не сте си спомнили. В него оставете и имената, за които вътрешно не сте убедени, че можете да им простите.
Копирате изписаните листове 10 пъти.
Всеки ден в продължение на 10 последователни дни изгаряте по едно копие. Първата вечер горите оригинала. В следващите вечери, преди да изгорите поредното копие, го държите за малко в ръце, за да го активирате. Всеки път казвате “ прощавам на всички изписани на тези листове и ги освобождавам с цялата си любов”, без да изреждате имената. Пепелта от изгорения лист се изхвърля на вятъра, в никой случай във вода.
Времето от денонощието, в което правите ритуала, е без значение. Важното е да се съсредоточите и никой да не ви пречи през тези няколко минути, един път в денонощието.

Прошка 2
С нея вие самите искате прошка от Създателя за своите грешки, допуснати волно или неволно. Тя се прави успоредно с първата, но продължава още 7 дни.
Ето текстът, който копирате 17 пъти и горите в 17-те поредни дни по едно копие:
Господи, Създателю на Светлината и Доброто, прости ми за всички прегрешения от миналите ми прераждания, от сегашния мой живот, до днес, в днешния ден, както и за тези, които бих допуснал/а/ волно или неволно, в следващите дни, седмици и години и в следващите си прераждания и ме предпази от тях. Прости ми за това, че съм се възвеличавал/а/, че съм се самозабравял/а/, че съм унижавал/а/ другите и съм ги наранявал/а/, че съм убивал/а/ и унищожавал/а/ психически хора, пресекли пътя ми.
Благодаря ти за всички изпитания, които ми изпращаш в живота, за ударите, които понясям, защото знам, че това са уроци, които ми помагат да намеря себе си и да тръгна по пътя на своето духовно и интелектуално израстване.
Цялата ми Любов принадлежи на Теб.
Нека бъде волята Ти за моите действия, мечти, цели и желания !

Между 10-ия и 17-ия ден от началото на Прошките тече наказателната седмица, в която всеки, извършващ ритуала, получава наказанията си. Няма нищо страшно в тези наказания, но колкото повече са те, толкова по-голяма гаранция имате, че е започнал процесът на изчистване на полевите ви структури.
След като минат всичките 17 дни, започват да се появяват полезните шансове в живота ви, ненужните ви хора забравят за вас и се появяват тези, които са ви необходими. Ако прощавате от сърце, ще можете да се освободите от болести, които дълги години са ви притеснявали, особено, ако са породени от психическото ви състояние.

Важното е, решите ли да направите този ритуал, да сте искрени и да прощавате на всеки от сърце. Не го ли направите, имате ли съмнение за някого, прошката няма да ви помогне, дори ще си навлечете допълнителни проблеми. Ритуалът не трябва да се прави повече от 3 пъти в годината, на равни интервали. Дори моят съвет е да я правите 2 пъти. Започнете ли, не трябва да прекъсвате, защото полевите ви структури, които при започването му са отворени, ще поемат и чуждите отрицания на хората, свързани с вас от миналите прераждания и настоящия живот.

Вярно е това, в което вярваш !

Редактирано от nbb на 06.03.03 00:01.



Тема А етонови [re: nbb]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.03.03 23:32



може да прочетете още пояснения от самата авторка на първия материал.

Вярно е това, в което вярваш !

Редактирано от nbb на 06.03.03 00:03.



Тема Re: Я скивнови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано05.03.03 23:37



;-))) Абсолютно съм съгласна с теб. Трудно е да признаеш пред себе си и пред другите, че си сбъркал, но не е невъзможно. Стига да не се прави формално и един път в годината(нещо като 8-ми март ;-)). Защото иначе няма никакъв смисъл.

Чувството е езикът на душата


Тема Не знам,нови [re: Anuel]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.03.03 23:46



мисля, че е достатъчно да имаш желание да го направиш. Поне при мене така се получи. Правих този ритуал преди 2 години, след като прочетох за него в списанието. Не беше никак лесно, признавам. В списъка ми имаше не повече от 5-6 имена, на толкова човека бях сигурна, че наистина съм простила. Бях забравила за него, но сега си изрових списанията и пак ще го направя. Знам, че след това се чувствах много добре.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Ето го цялото :нови [re: nbb]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано05.03.03 23:58



Да вметна, че Менсинг в клиринга вмества също прошката. Има една техника, при която хващаш по особен начин главата си-с едната ръка слагаш дланта между веждите си, палеца и показалеца сочат хоризонтално наляво и надясно, а трите останали пръста лягат хоризонтално. Центърът на дланта ляга върху третото око. С другата ръка хващаш изпъкналата част на тила отзад на нивото на горната част на ушите и казваш:

Аз изчиствам всичко, свързано с този проблем (казваш проблема) в моето битие и моето тяло.
Аз изчиствам всички емоции, свързани с този проблем в моето битие и моето тяло.
Аз изчиствам всички части на този проблем в моето битие и в моето тяло.
Аз изчиствам всичко, свързано с този проблем, във всички скрити части и извън моето тяло.
Аз прощавам на себе си, на останалите и на цялата вселена за съществуването на този проблем.
Аз моля моето подсъзнание да ми подаде друг проблем за изчистване.

Тази поза с ръцете се нарича Поза на удържане на меридианите и по този начин се докосват всички енергийни центрове в главата.



Тема Re: Я скивнови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано06.03.03 00:06



Аха. Лошото е, че човечеството все си прави безмислени ритуали, които нищо не значат.
Еле пък ми е смешно с Великден. Исус го разпнали, ние агънца печем.
А за признаването за теб не знам, ама на мен ми е по-трудно да призная пред себе си. Щото пред другите все можеш някак да си затвориш очите, признаеш и нищо да не допуснеш да влезе в теб.
Абе май прошката трябва да касае само нас си.



Тема Хм,нови [re: Kaлu*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.03.03 00:10



защо не може тук да се рисува ? Как ли не я мъчих тази ръка, но не желае да застане в описаното положение. Сигурна ли си, че е възможно ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Хе-хе,нови [re: Kaлu*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.03.03 00:15



май дойде на моето мнение - прошката се прави заради самите нас и не е нужно някой да знае, че сме му простили.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Хе-хе,нови [re: nbb]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано06.03.03 00:19



Че аз кога съм била против?



Тема Re: Ето го цялото :нови [re: nbb]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано06.03.03 00:24



;-)) Тези ритуали не са ли твърде измислени? И ми е много озадачаващо това, което прочетох и в линка. Прилича ми на онези писма, които някога разпращаха по кутиите: "Ако разпратиш това писмо на десет човека, голямо щастие те очаква и печалба от Тото-то, ако ли не, чакай нещастие"
Каквито и ритуали да правим ежедневно и целогодишно дори, ако го няма великодушието, ако не сме превъзмогнали егото си, и крайната си убеденост в собствената си правота, мисля, че всичко ще бъде напразно ;-).
Избързах да се съглася напълно с Кали и да приветствам мнението и, но с него наистина съм напълно съгласна. Не съм съгласна обаче с твърдението и, че прошка се дава само на този, който е осъзнал грешката си. Точно в това е смисъла според мен, да може да се прости и непростимото. Защото как можем да сме напълно сигурни, че ние сме правите и всички трябва да мислят и постъпват според нашите разбирания. Не ние сме съдниците. Ние само сме си присвоили непозволено това право. А и мисля, че ако се стремим към съвършенство би трябвало да сме съдници преди всичко и единствено на самите себе си, защото сме отговорни само за собствените си постъпки, и отговорни пред Създателя си :-))).

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Ето го цялото :нови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано06.03.03 00:32



Да де, Серенити, ама забележи-ние се стремим
А не сме още.
Кой говори за присвоено право? Че самата идея да дадеш прошка някому вече говори за идеята, че си си присвоил правото да даваш прошка, а точно това право е само на господ.
Тия думи на Менсинг много ме шокираха, като ги прочетох за пръв път.
Прощавам на себе си, на другите и на самата вселена!
Викам, божке, коя съм аз, че да прощавам на вселената, бе. После си рекох-то пък коя съм, че да прощавам и на другите. И после установих, че тая прошка е акт за пречистване само на мен и изобщо не касае на практика другите.



Тема Re: Ето го цялото :нови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано06.03.03 01:06



;-))))) И аз съм точно на това мнение. За това си мисля, че прошката е непрекъснат процес и част от самоусъвършенстването, а не един път в годината, и под строй ;-))). Но все пак и аз спазвам ритуала(християнския), за да зарадвам тези, които мислят, че съм сгрешила пред тах(аз само пред себе си и Бог съм грешила). Или тези, които мислят, че може и да не съм им простила без да знаят, че аз отдавна съм го направила, и не ми е трябвало да чакам тази седмица или някакъв ден в годината ;-))).

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Оро,нови [re: nbb]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано06.03.03 01:13



1....ако не можеш да забравиш, значи не си простил. Това е моето мнение по въпроса.
Съжалявам! Погрешно мнение! В песента на Вили Нелсон е казано това, което е верно!
2."А за навлеците пак ще ти кажа - помисли защо се закачат точно за тебе, а не за мене примерно."
Много наивен въпрос! Защо няма с какво да ги провокираш - ти си една от тълпата като тях.....А Оро определено не е .....

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Що ли питам,нови [re: Opo]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.03.03 08:21



като знам отговорите.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Под тованови [re: Serenity]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.03.03 08:25



вече мога да се подпиша и аз.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Под тованови [re: nbb]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано06.03.03 08:54



;-))) Добре. Е сега ще правиш ли "магьоснически" ритуали с изгаряне на хартийки в определен ред с изписани имена по тях?
Някак си не мога да ги свържа с прошката, а още по-малко с Тибет ;-))).

Чувството е езикът на душата


Тема Мислянови [re: Serenity]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.03.03 09:09



да пробвам. Искам да видя колко имена ще успея да напиша този път. Все пак 2 години са минали от предишния ми опит, надявам се да ги докарам поне до 20, 30, а защо не и 100.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Мислянови [re: nbb]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано06.03.03 10:01



;-О ;-))))) Толкова ли много хора са сгрешили спрямо теб и очакват прошката ти?! Доста смущаващо звучи. Да не би да имаш усещането, че си жертва и тези, с които контактуваш се чудят как да ти навредят, а ти от "Кръста" си да раздавш прошки ;-))).
Аз пък няма нищо да пиша. Не мога никого да съдя от позицията на собствените си убеждения, разбирания, възпитание и т.н. Не мисля, че някой е съгрешавал спрямо мен. Бъркали са единствено само спрямо себе си, и ако искат могат и трябва сами да си простят ;-)).

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Опасявам, че...нови [re: nbb]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано06.03.03 12:34



... всички може би допускаме по различни начини една и съща грешка: даването на напразни надежди. Повод за това ми твърдение е следния коментар от посочената статия:
---
Ако заболяването е кармично, резултат от собствените ни действия, то неговото премахване става след второто или третото повторение на ритуала. Повторението е позволено след не по-малко от четири месеца, но не повече от три пъти в годината.
---
първо човек не знае кое от заболяванията му е кармично и второ ако примерно кармично заболяване е дългогодишен захарен диабет, който е разрушил организма на човек на 85% - просто няма как толкова бързо да изчезнат пораженията, те и по принцип морфологичните изменения си изчезват бавничко (песа ми с тежка дисплазия на ставите, поради която не можеше да се мръдне ми трябваше близо 11 месеца, за да проходи, кожен тумор - базалиом - изчезва за 3-5 месеца и т.в.), а някои неща не могат да се излекуват изцяло или напълно !
друго има също: това, което описа в първия постинг е едно, това което е описано в статията е друго (на практика си е магически ритуал, а знаем мнението на авторката за магиите) !?!
и последно като съпоставям с моите наблюдения върху чистенето на Кармата: появата на благоприятни нови възможности е само част (и то не най-важната) от последствията и ако само това се случи означава, че остатъчната кармична обремененост е на ниво около 60%, което е повече от незадоволително.

целта на една кармична терапия е да намали кармичната обремененост до ОСТАТЪЧНИ нива 20-25-30% (като средно постижение)



Тема Re: Не знам,нови [re: nbb]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано06.03.03 12:38



за колко време се почувства добре и можеш ли да опишеш това ти чувство ?



Тема Знаеш линови [re: Serenity]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.03.03 17:16



какво установих - не мога да простя на пушачите, че ми замърсяват въздуха.
Не знам чий е проблемът, но май и на двете страни. Защото се ограничавам да общувам с пушачи, става ми лошо от цигарен дим.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Как да ти кажа,нови [re: Anuel]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.03.03 17:18



като никога не правя само по едно нещо. Та после се чудя кое точно е повлияло.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Точнонови [re: Anuel]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.03.03 17:26



поради тази причина никога не разчитам на едно нещо, търся кое ще помогне точно в моя случай. Реших пак да ги направя и ще опиша резултата, нямам спомени от преди 2 години.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Тибетски прошкинови [re: Anuel]  
Авторxa-xa-xa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 20:38



Нпр. чрез бой глад и никакъв Интернет.....



Тема Re: Знаеш линови [re: nbb]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано06.03.03 21:23



Прочети постинга ми за ...."прошка на комарите".....Много аналогия с ...пушачите!!! Но - докато комарите го правят защото това им е заложено генетично и не могат да се откажат иначе ще умрат - пушачите не го правят за оцеляване а....за кеф или от пуста инерция.....
За да оцелее човек има нужда да диша въздух! Колкото по-чист и природен въздух /без замърсители/ - толкова по-добре! Ако някой предпочита да диша ....дим, никотин, ацетонови изпарения, мириз на лайна и т.н.......това си е негов избор и касае неговият живот! АЗ НЕ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА БЪДА ПОТЪРПЕВШ И СТРАДАМ .....ПОРАДИ НЕГОВИЯ/НЕЙНИЯТ ИЗБОР. !!! Да си намери място където да пуши без да пречи на другите да дишат чист въздух!!!! НИКАКВА ПРОШКА ПО ВЪПРОСА !!! По света все повече се ограничава пушенето на обществени места. Напр. в Калифорния. А Норвегия ще е сякаш първата страна в света където пушенето на ВСИЧКИ ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА ЩЕ Е ЗАБРАНЕНО - закон излезе вече и ще почне да се внедрява още тази година.
Във всички ресторанти и кафета вече е забранено!!!
Прошка няма !

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Знаеш линови [re: nbb]  
Авторпyшaч (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 21:27



Знаеш ли, пушачите са по-широко скроени хора. Те не се дразнят, че ти не пушиш. И ти прощават това.


Много често това в което вярваш, не е вярно



Тема Re: Еваланови [re: пyшaч]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано06.03.03 21:37



Хи хих.



Тема Re: Еваланови [re: Kaлu*]  
Авторпyшaч (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 21:54



Класика в процесинга, нали?
хихи



Тема Re: Знаеш линови [re: nbb]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано07.03.03 00:21



;-)) По същата причина не прощавай и на хората с автомобили, те много повече замърсяват въздуха. Във всеки случай смога над София или над всеки по-голям град не е от пушачите. Нещо объркваш нещата. Сега на мен ми идва на ум, че мога ако искам да не прощавам на слушащите чалга, защото "замърсяват" звуковата ми среда и влияят зле на душевното ми развновесие, а от там и на здравето ми ;-).
;-))) С това не защитавам пушачите, нито пък упреквам теб, че не можеш да ги понасяш и ограничаваш контактите си с тях. И в двата случая е въпрос на избор и не подлежи на порицание или прошка.

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Знаеш линови [re: пyшaч]  
Автор Kpъr ()
Публикувано07.03.03 00:50



пушек който прощава....

но може би само на думи?!



Тема Re: Знаеш линови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано07.03.03 11:58



Тая сутрин си рекох-бе я аз сега да се опитам да разбера защо точно пуша. Знам, че голяма част е навик, условен рефлекс. Има малка част никотиново привикване. Обаче има ли и нещо друго. Змислих се как точно се чувствам, като пуша и какво става с мен. И установих, че си създавам пространство и време. Кътче с други думи.
Като запаля цигара, навлизам в мой свят и никой не трябва да ме безпокои.
Да не би пък освен никотинова зависимост, цигарите да водят до нещо друго, което е убягвало на учените досега. И затова да не можем се отърва лесно. Както наркотиците ти разширяват съзнанието, цигарите да ти създават примерно пространство.
А има много интересни техники за създаване на пространство, които били хармонизирали свръх другото и работата на двете полукълба на мозъка.
Значи примерно мога да се науча да правя техника за създаване на пространство и по този начин бастионът на цигарите ще падне.



Тема Въпрос на избор е -нови [re: Serenity]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.03.03 12:03



да, именно поради тази причина отказах добре платена работа. Никой не може да ми заплати здравето, колкото и пари да ми дава. Не мога да си представя да работя по 8 и повече часа в такава среда. Както и избрах да контактувам по-малко с брат си по същата причина.
Ти да не би да си пушач ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Нищо подобно,нови [re: пyшaч]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.03.03 12:07



но днес не ми се спори.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Дейти, благодаря!нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано07.03.03 14:45



Много ми беше интересно това, което е писано в старата тема. Имах възможност да проверя променила ли съм нещо в себе си по отношение темата за прошката. Може да не е добре, но не съм.



Тема Re: Оро,нови [re: Opo]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано07.03.03 21:32



Кое е по-силно?

Паметта е голяма сила. И не е лесно да забравиш.....особено тези изживявания свързани с болка.
Но?! Прошката се оказва по-голяма сила! Защо? Защото прошката има един "измиващ" ефект над болката /бих казал/ И когато споменът от болката е измит - се измива и паметта и....желанието за отмъщение....

Мислете в/у това.....аз в момента го измислих. Но знам че преди мене много хора са го открили и написали.....ЗАЩОТО Е ВЕРНО !!!

"...Да ти простя е лесно....
забравянето е най-трудната работа..."
....forgiving you is easy,
forgeting is the hardest job....


"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Знаеш линови [re: пyшaч]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано07.03.03 21:43



" Знаеш ли, пушачите са по-широко скроени хора. Те не се дразнят, че ти не пушиш. И ти прощават това. "
Ха-ха-хаааааааааааааааа Ауууууууууууууууууууууууууу
По-задръстено от дим мнение не бях чел от.....забравих кога.

Ало, "широко-скроеният", Дали си избрал да хванеш рак на белите дробове /рано или късно/ ТОВА СИ Е ТВОЯ РАБОТА !!! Същото се отнася за милионите хора по света, като тебе, които умират всеки ден по света и....% само расте и расте....
Пет пари не давам за вас !!!
Но да ме принуждаваш да дишам твоите ВЪЗДУХООБРАЗНИ ИЗПРАЖНЕНИЯ ПОД ФОРМАТА НА ИЗДИШАН НИКОТИНОВ ДИМ ЗА КОЙТО Е ДОКАЗАНО ЧЕ Е МНОГО ПЪТИ ПО-ВРЕДЕН ЗА ЗДРАВЕТО МИ отколкото ако самият пуша..........Нема да стане!!!! Дори ако се наложи да загася цигарата ти в твоето чело!!!! когато ми димиш в носа. / Защото съм....... още по-широко скроен....ха-ха-хааааа/

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )

Редактирано от Opo на 07.03.03 22:30.



Тема Re: Знаеш линови [re: Serenity]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано07.03.03 21:53



Никой няма право да те тероризира с любимата си музика!
Затова трябва да има специализирани заведения със специализирана музика за специализирани слушатели-фенове. Напр. вече има създаден модел на стандарт приемлив от всички относно музиката на обществени места в западна Европа.
1. В шопинг центровете се пуска лека музика за фон "бекграунд" обикновенно поп-рок музика в умерено темпо, която не се налага и не привлича вниманието на купувачите а само създава едно приятно настроение....
2. Същото важи и за следобедните кафенета и заведения - НИКАКВА МУЗИКА ТИПИЧНА ЗА ДИСКОТЕКИ И др. танцувални клубове и места.
3. Персонала на таксита - НЯМА ПРАВО НИТО ДА ПУШИ НИТО ДА ПУСКА МУЗИКА В КОЛАТА ДОКАТО ИМА ПЪТНИК !!!
и др. и др. неща, които тепърва си пробиват път в БГ....където уви ПРОСТОТИЯТА ЦАРИ НАВСЯКЪДЕ С ПЪЛНА СИЛА.... / с минимални изключения..../


НЕ МИ КАЗВАЙТЕ ЧЕ ТОВА СА ДРЕБНИ НЕЩА ....БЕЗ ЗНАЧЕНИЯ....
ТОВА СА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНИ НЕЩА, КОИТО ПОВЛИЯВАТ НАШИЯТ ДЕН.....И НИ ПРАВЯТ РОБИ....


"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Знаеш линови [re: Kaлu*]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано07.03.03 22:12



Ще ти разкажа нещо от моя опит на.....заклет пушач /2-4 кутии на ден..../ и как преодолях този навик....
1. Бях прочел едно психологично наблюдение на един известен учен. Той е наблюдавал поведението на пушачи в своята практика, поставени в различни условия. И описваше един случай на един страстен пушач блъснат от кола...Той не бил наранен нещо опасно от от удара получил временно.... ослепяване. Докато се нормализирал никога не попитал за цигара....бил ги забравил напълно...Но когато започнало да се възвръща зрението му и разпознава предмети и др. около себе си ....първото му желание било: - "Дайте ми цигара"....
Това съвпада с твоята теория за "създаване на пространство" Или както той го обяснил - "Наблюдаването на д-нието на дима ме успокоява....."

Аз ще споделя и едно мое лично откритие, за което бях писал в темата ми "България дими" преди 2 год. и в темата "Напикаване на територии" / темите са в архивите на "Психология" и "Философия"
Следвайки своята животинско природа ние хората си "напикаваме територии" точно като кучетата, котките и всеки дивеч в природата. Това е тяхния "нотариален акт" за собственост......подписан с ....урина. И може би този акт се спазва по-точно в животинския свят отколкото в човешкия свят - с всички документирани папири за собственост с печати и подписи.....Аз съм убеден че съществуват по-рафинирани начини на "напикаване на територии" при хората.
Напр.
Парфюмите на дамите....
Потта и други смрадни при циганите и простаците....
Цигарения дим при пушачите.....Не сте ли забелязали как по време на един спор с някой пушач/ка те систематически ви духат дим в лицето: -ТИ СИ МОЯ ТЕРИТОРИЯ !!!!

Аз лично се отказах /този път за винаги/ от пушенето след като прочетох "Автобиографията на един йога" на Прамаханза Йогананда /преведена апокрифно в началото на 70-те години/ И започнах дихателни упражнения на йога Рамачарака !!! Началото бе трудно но.......не беше непреодолимо......

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Оро,нови [re: Opo]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.03.03 22:24



а как ще обясниш това - моят брат също не понасяше цигарен дим и беше по-лош от мене, изобщо не позволяваше да се пали цигара в негово присъствие, а сега пуши повече от 2 кутии на ден. Колкото и да го умувам, отговор не намирам.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Оро,нови [re: nbb]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано08.03.03 00:04



Причина за пропушването, както и за пропиването в по-зряла възраст може да бъде причинено от силен и продължителен стрес и напрежение, които временно срутват устоите на стойностната ти система. От безсилие и отчаяние.....Но! Нека се осъзнае като "временно явление" и да не позволяваме да се превърне в навик.....Никотина както и др. опияти имат един вид успокоително въздействие на мозъчните процеси и....както казах за кратки периоди могат да бъдат един вид "полезна терапия".......Временно !

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Знаеш линови [re: Opo]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано08.03.03 01:14



:-) Ами и аз мисля, че така, както казваш би трябвало да бъде. Ама нали тръгнахме от прошката. Много станаха вече хората, на които не можем да простим.
На пушачите, на автомобилистите, на звуковите терористи, а и кой знае още колко има, за които сега не се сещаме ;-)
Мисля, че все пак трябва да има толерантност и да им прощаваме, особено ако се смятаме за по-умни и по-добри от тях. Ами те се самонаказват без да го разбират. Ако не им прощаваме те едва ли ще се променят, а лошото чувство остава за нас. Това с какво може да ни направи щастливи и добри, а и тях да промени? :-)

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Знаеш линови [re: Serenity]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано08.03.03 02:37



Хайде да се върнем на темата и връзката и с процесинга:
1. Има неща, които са за прошка.
2. Има други, които не са за прошка.
Сега:
Няма човек роден съвършен във всичко. Иначе нямаше да има т.н. "еволюция" или усъвършенствуване. Но....докато всеки изминава свой абсолютно неповторим и уникален път на усъвършенствуване и до голяма степен сам определя темпото нека постигнем един консенсус и всички да се съгласят ченикой няма право да товари другите с каквото и да било! Ще го поясня: Малките деца правят грешки и падат и стават и чупят и се нараняват и......растат. Понякога е просто опасно да пуснеш едно малко дете напр. в стъкларски магазин....Но ние им прощаваме, нали? Защото са малки и не съзнават какво правят и нямат контрол над действията си. Ние им прощаваме но винаги им говорим и обясняваме кое не трябва да се прави така и как трябва да се прави. Докога? Докато пораснат, нали? Ние търпим невероятен "терор" от страна на децата / не всички/ надявайки се че ще пораснат и се осъзнаят. Затова им прощаваме.
Но, когато срещаме на всяка крачка "непорасли деца" на 20, 30, 40, 50 и повече години? пак ли трябва да им прлощаваме, когато правят същите грешки като децата на 5-10 год. I don't think so ! От какъв зор?
С годините всеки, който живее в едно урбанизирано човешко общество трябва да схване, разбере и запомни и прилага правилото: Живей и не пречи на другите да живеят! или Не прави на другите това, което не искаш да ти правят! или Прави на другите това, което искаш да ти правят! С две думи: Наблюдавай се и когато прилагаш своето право на Свободен избор - бъди готов САМ ДА СИ НОСИШ ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ НЕГО а не околните. Избираш да пушиш! Пуши - НО НЕ ПРИНУЖДАВАЙ ОКОЛНИТЕ ДА ТИ ДИШАТ ОТПАДЪЦИТЕ ! Обичаш чалга - СЛУШАЙ СИ Я СЪС СЛУШАЛКИ ! Обичаш да пиеш и се напиваш - ПРАВИ ГО НО НЕ ЗАНИМАВАЙ ДРУГИТЕ С ПИЯНСКИТЕ СИ ДЕЙСТВИЯ......
Това съзнание в БГ е още чуждо и далечно....Тук където живея има абсолютен ред и спокойствие....Дори просяците по улицата ...просят културно и не ти досаждат. Дори и пияните в трамвая и бусовете са много сдържани .....и не досаждат никому директно....Как са го постигнали тези хора.....не знам.
Кои са най-големите досадници?
Това са хората с "висулки". Комплексарите. Онези с цял наниз прилепнали убеждения и задръстени с излишни мисли, чувства и убеждения....Те имат нужда от процесинг. Не кротките хора, които никому с нищо не пречат.
Лека нощ!

Положението в БГ е на това плачевно ниво ...от ...ПРЕКАЛЕНО МНОГО ТОЛЕРАНТНОСТ.....

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Знаеш линови [re: Opo]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано08.03.03 09:06



:-) Всичко това е така. Не мога да не се съглася и се радвам, че има общества където хората мислят един за друг, а не само за себе си. Или да речем мислят за другите като за себе си :-). И все пак ти говориш за една външна страна на живота ни. За това, което будистите биха нарекли майя. Прошката според мен засяга една наша по-дълбока същност, която всички ние тук струва ми се търсим. Която присъства в едно по-дълбоко и истинско поле на съществуване, където всичко е Любов и всички сме свързани. Всъщност именно прошката ни отвежда там най-бързо ;-). А кой ни е дал правото да съдим? Всеки съди сам себе си, получавайки едекватното на Пътя, който е извървял и на избора, който е направил. А тези, които са по-напред в търсенията си, колкото повече изпитания им се предлагат, колкото повече предизвикателства изискващи прошка се изпречват, толкова по-силни стават и са по-близо до целта :-).

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Знаеш линови [re: Opo]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано08.03.03 14:05



Да знаеш, че си прав.
Толерантността е едно, търпението друго. Ние нямаме прекалено много толерантност, а търпение.



Тема Re: Знаеш линови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано08.03.03 14:10



Значи аз тук смятам така-да простиш-да. Но не и да оставиш да ти се качат на главата. Ако си требе, може и да се наложи да му биеш един между зъбите на нахалника. Прошката не е свързана с медузоподобност. Ако някой ми прави купони по цяла нощ или ако друг си хвърля боклука над мен и той пада на моя балкон-за каква прошка иде реч. Прошката не е мазохизъм.



Тема Re: Знаеш линови [re: Serenity]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано08.03.03 16:51



Радвам се, че разговорът продължава и можем да го разширим с повече гледни точки от повече и различни ъгли на зрение. Нека се опитам да систематизирам нещата:

Понятието "прошка" може да съществува само и единствено, когато касае междучовешките отношения!
Ако за миг хвърлим един поглед към взаимоотношенията човек-природа ще установим, че тук няма място за прошка и непрошка. Излезнеш леко облечена в студено време и....хоп - настинка! Оздравяваш и кво? Нима казваш: - Ех ветре, не биваше да ме духаш толкова много, ти дъжд защо ме намокри, за да настина? Ама...хайде...от мен да мине - прощавам ви и....повече да не се повтаря това от ваша страна. Не! Ще се повтаря отново и отново....докато сме живи. Колко клетви и проклятия е отправил човек с/у Бога за....наводнения, градушки и кво ли не...Но - това е положението !
Съвсем друго е положението с хората.
Ние можем да избираме да направим нещо или да не го направим. Ненаправянето е също ....един вид правене. Защото с отказването от една дейност ние позволяваме да се случат неща, които ако бяхме активни нямаше да се случат./Понякога с фатални последици.../ Както казах - Всеки трябва да е наясно, че правейки своя свободен избор всеки ден и всеки час - повлиява обстановката и хората около себе си. Че "няма значение" - не съществува! Всичко има значение! Ако някой избере да пуши - да пуши денонощно ако ще. /Аз когато бях страстен пушач и се налагаше да не паля по няколко часа...запалвах 2-3 цигари едновременно. И когато това бе "малко" преминах на пури и...лула.../ Но никой освен тебе не бива да страда от твоя избор! Пуши си навън и там където няма хора - Бог дал пространство.... Някой му се крещи......Иди на една ливада или на планината и си крещи колкото си искаш...Но не така, че да те чувам!
Същото с алкохолиците, наркоманите и т.н. Пийте, пушете и се дрогирайте - но не така, че аз да бъда потърпевшия от вашия избор. Носете си последиците!!! И същото важи за всяка една област от живота.
Никаква търпимост, толерантност и прошка за тези, които издевателствуват над моята личност и право на избор.
В страните с демокрация - ролята на "пазвантин" се играе от органите на властта и то много стриктно и точно....Когато преди 10 год. отидох на една програма с моят Учител в Маями екскурзоводката ни показваше града и каза че това е един от най-чистите градове в страната. въпреки, че можеш да срещнеш всякакви 4отрепки" и престъпници от цял свят......Но това се дължало на факта, че се появил един кмет на града и въвел закон - за всеки хвърлен фас на улицата - 100 долара глоба. И пуснал една армия цивилни да залавят нарушителите и глобяват. И.....хората се научили. НАСИЛА. но се научили. преди 2 години бях там отново - навсякъде абсолютна чистота !!!
В Хартата на Правата на човека са залегнали всички онези положения за права и свободи, които има всеки индивид в едно съвременно общество. Чел съм я, но....с радост бих я прочел отново и бих си я принтирал ако някой я открие в Интернет и пусне линк.
Тази харта под която се е подписала и БГ трябва да се появи в мултимедиите и всеки българин да се запознае с нея и си търси правата. Но държавната машина е слаба все още и не може да поеме отговорността да осигури на хората правата на които имат законно право.

"Прошката според мен засяга една наша по-дълбока същност, която всички ние тук струва ми се търсим. Която присъства в едно по-дълбоко и истинско поле на съществуване, където всичко е Любов и всички сме свързани. Всъщност именно прошката ни отвежда там най-бързо ;-).
"Дотук добре" - си казал вечния оптимист падайки от 10-тия етаж, когато стигнал до 5-тия....Ако погледнем от този ъгъл нещата ние сме склонни да влизаме в ситуацията на другите и си обясняваме тяхните мотиви и действия / не всеки го прави/ Когато видим един човек да прави една случайна грешка....правилната реакция трябва да е - усмивка. Състрадателна окуражителна усмивка. Така правят норвежците тука.
Бутнеш някого неволно - усмивка от него. Събориш нещо в магазина - усмивка от хората около теб. Направиш каквото и да било нередно - усмивка. Но!
Говорим за СЛУЧАЙНИ ГРЕШКИ единствено. Не систематически повтарящ се терор....

Ето нещо интересно:

"А кой ни е дал правото да съдим? Всеки съди сам себе си, получавайки едекватното на Пътя, който е извървял и на избора, който е направил."
Кой ми е дал правото да съдя? Виж, когато някой ми духа в лицето отвратния си дим на ефтин качак и аз реагирам остро.Аз не го осъждам, че пуши! Аз го осъждам че ме насилва аз да му дишам димът. Това той няма право да ми прави! Когато някой се напива всяка вечер и вдига шум до Бога по стълбището и ме буди посред нощ и аз реагирам остро.Аз не го осъждам че пие - негова си работа....Дал Бог и вино и ракии и бира и ментета дори....Аз го осъждам за терора на който ме подлага.... Значи съществуват някои неща, които наричаме "нормални" или природни и други, които не са такива....Ако аз прощавам всяко издевателство над мен....скоро ще се разболея и този издевател никога няма да направи своята стъпка на осъзнаване и усъвършенствуване....Ще си кара така цял живот...

Ако пък говорим за "...една наша по-дълбока същност, която всички ние тук струва ми се търсим. Която присъства в едно по-дълбоко и истинско поле на съществуване, където всичко е Любов и всички сме свързани. Всъщност именно прошката ни отвежда там най-бързо ;-).
Аз ще кажа, и то от личен опит и изживяване а не от прочетени книги че: Когато човек е слял съзнанието си с Истинското Себе си или Истината или Бог /думи за неизразимото/ тогава светът на Мая загубва своята "реалност"....
Ти си в едно друго състояние на съзнание, където изпитваш едно изживяване на Единство, на Цялост.... как да го разкажа.... Няма дуализъм, няма д-ние....Има една Тишина, която не е като тишината, която познаваме досега. Т.е. липса на шум...Тя е Мир и Присъствие......Присъствие на Вечността. На едно живо Същество.....неописуемо красиво и добро....И от Него се излъчва Любов неземна и безкористна...неизпитвана до сега. И когато си в това състояние и погледнеш на света около тебе - виждаш всичко като някакъм декор. Всичко е красиво. Ти си влюбен/а! Когато ми се случи за пръв път бях на една самотна гара и чаках един влак.когато това Изживяване ме споходи бях отнесен от този свят и ми стана леко и толкова красиво....Гледах наоколо си - колко красота !!!! Гледах една боклучийска кофа ...и тя беше толкова красива също. Защото както е казано: "Красотата е в очите на наблюдателя" А не отвън.... И когато си препълнен с тази Любов отвътре - как би могъл да съдиш каквото и да било....Всичко е просто красиво!!!

Но.....дори и тогава ако те ухапе един комар пак ще те заболи и ако някой те настъпи - също. И всичко останало свързано с интервенцията в твоят свят и тяло.....


"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Прошкатанови [re: nbb]  
Автор+Kliment (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 19:37



Любопитен съм да зная за кой старец Силуан споменава АМАРТОЛ в постинга си от 11 март в 17.08? За Силуан Атонски (духовен старец на Архимандрит Софроний от Англия) ли става реч? Ако е същият, то какво обяснение би се дало на странността, че този атонски монах единствен от всички канонизирани в Православието светци е "съзерцавал Господа на върха на преобърнатата пирамида"? или пък от момента, когато св. Иоан Кронщадски ще да го е благословил, започнал да чувствува "адски пламък"?

Ползувам се от случая да запозная тук подвизаващите се, че съм същият Климент (PROKIMEN ili KATAVASIA), който стана мишена на яростните нападки на Никола Антонов. За да не се прелъстяват и други в неестествена агресивност, дължа да кажа че състоя в юрисдикцията на Митрополит Инокентий и съм далече от мисълта да водя каквато и да било юрисдикционна апологетичност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.