Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Разказ за сциентологиятанови [re: Opo]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано23.02.03 16:23



Моето правило е заложено в темата, дето съм я заковала начело. Човек трябва да уважава останалите играчи във вселената, ако иска и той да е добре.
Това не го разбира не само Валсодар. Той се намира много ниско по скалата на тоновете според Хъбърт, така че сигурно интуитивно го плюе.

Валсодар сигурно има прилепнало убеждение, че цинизмът и заяждането го държат жив, ако не са те, загива...

Keep walking!


Тема Re: Дете? Клуб? Сайт? Религия? Семейство? фирма?нови [re: valsodar]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано23.02.03 16:31



Да, това е моята ценностна система-съзиданието.
А твоята каква е?
Много те моля в този клуб да се държиш констуктивно, а не деструктивно.
Това значи да търсиш онова, което можеш да досъградиш или сам да започнеш да градиш нещо. А не да търсиш за какво да се заядеш.

Keep walking!


Тема Re: Моето Его ....Медитация=Будност.нови [re: viavita]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано23.02.03 16:31



"Не, медитацията не убива, но не е пътя, който ни трябва.
По-скоро ти приспива съзнанието.
Дремеш цял живот."


Дълбоко заблуждение относно "Истинската медитация". Хората днес попрочетат това онова и сядат да "медитират". Как ? Безброй начини.....Някои се втренчват в една точка, свещ или друго, други си повтарят мантри, трети се опитват да мислят в/у една мъдрост, да съзерцават, да си успокояват мисълта и т.н. и т.н. Какво ли не се прави .....и се нарича "медитация". Не драги!

Думата "медитация" е от гръцки и означава перфектна концентрация. Може да се тълкува също като "концентрация в Перфектното". Кое е "перфектно " в този свят? Истината е перфектна. Къде е тя? Навсякъде.....НО НАС НИ ИНТЕРЕСУВА НАЙ-ВЕЧЕ ФАКТА ЧЕ .....ТЯ Е ВЪТРЕ В НАС СЪЩО.
Как да отидем там - вътре в нас? Необходима е помощта на Живия Учител? Той има Ключът! Как да Го познаем всред хилядите лъжеучители?
По думите Му! Ако ви предложи именно това - Ключът към Истината без книги, учения, догми, диети, религии, секти, философии и др.......а ПРАКТИЧЕСКИ !!! И ако не поиска нито една стотинка за това - той е Учителя. Истинският !!! Аз Го открих и за това говоря сега. И милиони хора по света също го откриха и живота им се изпълни с Радост и едно ново Изживяване на Изпълненост със Светлина и Любов.....отвътре. Не от този свят отвън.


Истинската медитация е ЕДИНСТВЕНИЯ НАЧИН ЗА ПРОБУЖДАНЕ ЗА ИСТИНСКАТА ТИ СЪЩНОСТ - ТЯ Е САМАТА БУДНОСТ !

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Моето Его ....нови [re: Kaлu]  
Автор viavita (..безсмъртен..)
Публикувано23.02.03 16:33



При Хъбърт въпроса не е в техниките, а в тяхното прилагане.
Ти имаш ли толкова пари да ги направиш?



Тема Re: Моето Его ....Медитация=Будност.нови [re: Opo]  
Автор viavita (..безсмъртен..)
Публикувано23.02.03 16:36



Точно по делата открих Живия Учител... аз така и го търсех.

Медитацията ти отнема цялото време да се занимаваш със себе си, когато трябва да твориш.
Тя може да ти помогне в някакъв степен, но не може да бъде основния генератор в живота ти.



Тема Re: Моето Его ....нови [re: viavita]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано23.02.03 16:40



Техниките на Хъбърт са дадени в няколко книжки и аз успях всички тия книжки да ги изровя напълно безплатно от нета и да ги прочета. И даже и да тренирам. Пак безплатно.
Да не съм луда да давам пари сега за това?

А при психолози съм ходила, и мои познати са ходили и са споделяли-ефект общо взето няма точно за трънчетата. Психиатрите се занимават с велики дела-пет пари не дават за трънчетата, слагат ме в гравата абсолютно нормална или в краен случай лека форма на депресия и ме пущат по живо по здраво с рецепта с илачи, която аз пък изхвърлям.

Keep walking!


Тема Re: Да, ама драгалевската група?нови [re: Kaлu]  
Автор viavita (..безсмъртен..)
Публикувано23.02.03 16:40



Психологията иска не иска ще стигне и до душата. Просто не я идентифицирала все още, но и предстои. И не бива да и се сърдим за това. Тя е нов клон в науката, ще си навакса. Но поне каквото открие го прилага успешно.

Не е въпроса да се захласваш по приказки, има много опитни хора, които могат да ти завъртят главата от владеенето на изкуството да редят думите по магически начин.

Пак ти казвам, че делата са основния показател.

Така си намерих аз Живия Учител.



Тема Re: Моето Его ....нови [re: Kaлu]  
Автор viavita (..безсмъртен..)
Публикувано23.02.03 16:42



Те книгите са само основата на сциентологията.
Истинските техники там се правят с пари и мисля, че и някакви уреди използваха. Абе пари трябва да имаш за да се изчистиш по стандартите им.



Тема Re: Да, ама драгалевската група?нови [re: viavita]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано23.02.03 16:43



Е защо тогава ми препоръча психологията, която даже не е стигнала дотам, докъдето аз съм? :-)
Процесингът пък е стигнал и успешно (и безплатно) го ползвам.
Практически. Прагматично.

Keep walking!


Тема Re: Моето Его ....нови [re: viavita]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано23.02.03 16:45



Значи аз не знам дали искам да стигна до клир по техните критерии, но определено това, което исках да направя по моите критерии, го направих и то успешно и бързо. Благодарение на техните методи.

Keep walking!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.