Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 11.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Разказ за сциентологиятанови [re: Opo]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано23.02.03 15:44



Мерси, Оро. Като намираш нещо, пускай го тук.
Това за черната магия е смешно. Как се превежда точно:
...was that he was possibly
practicing black magic....

Ако се превежда, че той вероятно е практикувал черна магия...малко на доказателство ми не прилича.

Keep walking!


Тема Дете? Клуб? Сайт? Религия? Семейство? фирма?нови [re: Kaлu]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано23.02.03 15:48



Това ли е твоята ценностна система?!
Дете? Клуб? Сайт? Религия? Семейство? фирма?
В този ред ли си ги подкарала или в този ред ще ги рушиш?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Да, ама драгалевската група?нови [re: viavita]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано23.02.03 15:49



Аха-прав си за фактите...Знаеш ли, че далеч преди изобщо да разбера за нещастните сциентолози, се занимавам с процесинг и прилепнали убеждения. Това са убеждения, които някога си си съставил и вече са светая светих за теб и дотолкова им вярваш, че повече никога не ги подлагаш на проверка.
От месеци тренирам всяко убеждение да му търся базата, на която съществува, и да ти кажа получавам много странни резултати.
На тия прилепнали убеждения хуанистите им викат интерпретации, пък Ошо говори за майята...

А иначе за модератерстването-това е и поемане на отговорност...преди ми говореше, че не влизам в света, сега си против поемането на отговорност. Или какво?
Валсодар търси под вола теле да докаже-какво? Че правя всичко с цел...Интересно, а без цел що да го правя?

Keep walking!


Тема Re: Да, ама драгалевската група?нови [re: Kaлu]  
Автор viavita (..безсмъртен..)
Публикувано23.02.03 15:55



Всичко за което говориш е част от психологията.
Вземи опитай и с нея, няма да сгрешиш. Интересна е.
А и повечето учения са си чиста психология с окултен оттенък.



Тема Re: Моето Его ....нови [re: viavita]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано23.02.03 15:56



Ами ето-Хъбърт го направи.
Той има скала на тоновете от 0 до 40.
0 е смърт
човек се движи от 0 до 4, нагоре не се знае. При 4 човек е способен да съзидава и да твори. На 4 са т.н. от него клирове-хората, които се опитва да направи чрез одитинг.
Под 4 следват различни нива и състояния-консерватизъм, скука, гняв, злоба, ярост, апатия, смърт...не ги помня точно и някой ден ще напиша тема затова.
Значи човек щъка из тая скала нагоре надолу, но все пак запазва един постоянен тон през живота си-устойчив.
Обществата също могат да бъдат измерени по тази скала.
Помисли и ще видиш, че е прав Хъбърт. Има хора конструктивни и съзидателни, има хора критикуващи всичко, има хора апатични...на върха е съзиданието.
И аз излязох от сферата на съзерцанието на Ошо и медитиращите и разбрах, че за да си жив, трябва да твориш. И ти си го казвал, че медитацията е смърт.
Хъбърт казва, че човек е толкова по-жив, колкото повече общува. Дойдох на неговото мнение.
А клубът е просто една малка крачка, надявам се. След като искам да съзидавам, какво ще направя в големия свят, ако не успея в родния си дом дира, в който вися две години вече, нищичко пък да не направя...

Keep walking!


Тема Re: Моето Его ....нови [re: Kaлu]  
Автор viavita (..безсмъртен..)
Публикувано23.02.03 16:01



Не, медитацията не убива, но не е пътя, който ни трябва.
По-скоро ти приспива съзнанието.
Дремеш цял живот.

Да, трябва да твориш, така си жив, това е едно от качествата ти още от създаването.
"Образ и подобие Божие" - т.е. възможност да творим.

Творчеството освен всичко друго е и показателно за духовното състояние на човека, то е най-големия измерител.

Можеш да оцениш един човек по това какво твори той, какви са делата му.
Може да си говори всичко, но това, което е направил и прави е най-важното нещо.



Тема Re: Разказ за сциентологиятанови [re: Kaлu]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано23.02.03 16:12



Май скоро ще се наложи и в този клуб да се направи ясен регламент за участие.......защото има момченца, които все още не могат да водят един дебат или споделяне на мнение на висота. Те се кефят от....дребни заяждания и да изкарат някого извън нерви..../Валсодарчо напр./ Помисли в/у моето златно правило:

Научете, запомнете и прилагайте всички златното правило в нета:
"Изказвай се само за мнението на другият - не за личноста му!"


"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Да, ама драгалевската група?нови [re: viavita]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано23.02.03 16:13



Ами знаеш ли, че като попаднах за сефте на материалите, бях адски очарована. Мислех, че това е психология и даже се ядосвах, че 10 години си загубих с източни учения и прочие философии, а то психологията била дръпнала толкова напред...
Защото това беше странна смесица от психология и езотерика. И направо и реших да се записвам за второ висше-психология...
Обаче от книга на книга и взе, че се оказа, че изобщо това не е клон на психологията, а съвсем различно и води началото си от друго място...
Вярно ли е, че психологията не признава наличието на душа? Ако психологията не се води от това, че човек е преди всичко дух и душа, а всички процеси са физико-химични, то изобщо няма да се занимавам с психология. Защото съм далеч по-напред от нея, признавайки душата...не е ли така?
Питах в психоанализа признава ли психологията душата и духа и никой не ми отговори...

Keep walking!


Тема Re: Излез от детската градина вече....нови [re: valsodar]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано23.02.03 16:17



Момченце, ти нямаш ли си друга игра освен да се заяждаш с момичето, а? Например да си играеш с пишката......какво? Завиждаш ли и че си направи клуб? Направи си и ти! Кой ти пречи? Ааааааа мързи те........
Я помисли за това:

Научете, запомнете и прилагайте всички златното правило в нета:
"Изказвай се само за мнението на другият - не за личноста му!"


Казах ти да си вземеш обратно парите от очния ти лекар !!!
Истината не е "някъде там" а е НЯКЪДЕ ТУК - ОТВЪТРЕ В НАС.

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Моето Его ....нови [re: viavita]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано23.02.03 16:18



Разбра ли сега с какво ме вдъхнови Хъбърт?
първо с идеята си за изчистване на ония дребни трънчета, чието наличие аз интуитивно разбрах далеч преди да попадна на Хъбърт.
Колко пъти съм писала в окултизъм, че медитацията чисти разни тела, ама трябва подсъзнанието да се чисти. И теми имах по въпроса немалко, и скандали също доста.
И се появява Хъбърт и не само че ми подкрепя подозренията, ами се оказва, че създал и техники за чистене...

После идеята му, че колкото повече общува човек, толкова повече е жив в противовес на ошовото мълчание...

После с тази скала и стремежът на човека за творчество и себеизява...

Ми спечели ме...

Keep walking!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.