Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Прераждане и карма  
Автор St.Petar ()
Публикувано19.02.03 13:27



Има ли начини и ако има, какви са те, за да може човек да си спомни за миналите си прераждания?
Изключвам регресията и всичко от този род. Може ли човек сам по някакъв начин да стигне до този момент?

Ако Бог е отредил, времето е безсилно.


Тема Re: Прераждане и карманови [re: St.Petar]  
Автор Dracoid (N.O.X)
Публикувано20.02.03 15:51



Най-добре е,ако тези спомени нахлуят спонтанно.Другият начин е да ти ги каже някой ясновидец,на когото имаш вяра.

Казвам ги от личен опит.Защото съм сравнявал собствените си преживява
ния с това,което са ми казвали хора с отворено психическо зрение.И има съвпадения.Нещо повече-поразителни са.

Понякога събитията от отминали животи се появяват като натрапчиви сънища.

Love can last an eternity,but your loved ones could be lost in an instant


Тема Re: Прераждане и карманови [re: St.Petar]  
Автор[purple][/purple]solo (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 18:15



помедитирай 10-20 години.
позавърти си чакрите
знанията и усещанията идват сами, без да ги търсиш
ако по пътя не се загубиш



Тема Re: Прераждане и карманови [re: [purple][/purple]sol]  
Автор St.Petar ()
Публикувано21.02.03 21:04



ами кажи речи станаха 10 години .....................абе мярва ми се нещо, обаче , как да съм сигурен, че е точно това...........

И си мисля, че когато човек знае миналите си прераждания ще знае и предназначението си в сегашния живот, и би бил много по-полезен не само на себе си , а и на всички около себе си ако може да си спомни рожденната си визия........но как да стане това?

Ако Бог е отредил, времето е безсилно.


Тема Re: Прераждане и карманови [re: St.Petar]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 21:48



Тази визия се открива, като му дойде времето.
Сама си идва, като си готов.
Аз поне така мисля и така наблюдавам по себе си.

Keep walking!


Тема Re: Прераждане и карманови [re: Kaлu]  
Автор St.Petar ()
Публикувано21.02.03 22:31



Ок,това означава ли ,че можеш да споделиш как се е случило при теб и напълно ли си убедена , че това което си мислиш че си била преди е наистина така и кое те кара да мислиш така?

По принцип аз разчитам на самия себе си и на знанията ,естествено,които съм придобил и продължавам да придобивам . За някои хора е лесно да виждат в духовния свят, но на други им е необходимо обучение и наистина се налага изчакване.....В сън съм виждал едно от преражданията си и това ми даде отговори на някои от въпросите ми, но въпреки всичко не съм абсолютно сигурен ,че е точно така....
Чувал съм, че има начини чрез които човек достига напълно съзнателно до тези моменти и то без помощ от други хора.

Ако Бог е отредил, времето е безсилно.


Тема Re: Прераждане и карманови [re: St.Petar]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 22:45



Гледам живота си, сравнявам събитията, които ми се случват, анализирам кое след кое следва, питам се защо едно нещо не ми се е случило преди 15 години примерно, когато и тогава обстоятелствата са били такива, че е можело да се случи...изобщо-трупам опит. Чета хороскопи. Пак сравнявам.
И най-вече интуицията, прозренията...
Когато започнеш да следваш пътя със сърце, няма как да не го разбереш.
Или личната легенда.

Keep walking!


Тема Re: Прераждане и карманови [re: Kaлu]  
Автор St.Petar ()
Публикувано21.02.03 23:00



.....хороскопи ????.....
ако говорим за хороскопите по ТВ,вестниците и списанията просто ми звучи несериозно.....

Говоря за доста по-сериозни неща

Ако Бог е отредил, времето е безсилно.


Тема Re: Прераждане и карманови [re: St.Petar]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 23:15



Не говоря за хороскопите по вестниците и списанията.
А ти знаеш ли, че за 90% от българското население сигурно твоят въпрос за реинкарнацията звучи не само несериозно, но и богохулствено?

Keep walking!


Тема Re: Прераждане и карманови [re: Kaлu]  
Автор St.Petar ()
Публикувано21.02.03 23:32



Естествено!!! Нали това е целта !!! Да се държат хората в страх и да не виждат по делече от ежедневните си грижи !
И въпреки всичко хората ,дълбоко в сърцата си вярват в божественото , стремят се да бъдат добродетелни и всеки прави това според възможностите си. А това не е никак малко!

Вярно е и другото, че има вече много хора ,които са си отворили очите и знаят,че освен физични те са и духовни същества и като такива просто трябва си припомнят и изпълнят мисията с която са дошли тук и сега.

Ако Бог е отредил, времето е безсилно.


Тема Re: Прераждане и карманови [re: St.Petar]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано21.02.03 23:40



Исках друго да кажа.
Да си представиш как са минипулирани хората да мислят, че няма прераждане, пък ти знаеш, че има, нали?
Е по същия начин аз знам как познават хороскопите, пък ти не вярваш в тях.

Keep walking!


Тема Re: Прераждане и карманови [re: Kaлu]  
Автор St.Petar ()
Публикувано22.02.03 00:03



Не съм казал това.
Когато е направен хороскопът от добър астролог и то точно за дадения човек е едно, а съвсем друго са тези общите хороскопи ,които слушаме или четем ежедневно.
Донякъде познавам влиянията на планетите върху човешкия живот. Можеш да свериш какво са ти дали или спестили влиянието на различните планети,в определен период от време е зависим, но когато човек тръгне по пътя на познанието, до голяма степен негативните влияния могат да се елеминират и то не по някакъв чудодеен начин, а чрез най просто осъзнаване на момента .
И тук няма никакво богохулство, точно обратното, когато опознаваме само себе си и духовния свят можем да използваме силите, които е заложил в нас нашия творец.

Ако Бог е отредил, времето е безсилно.


Тема Re: Прераждане и карманови [re: St.Petar]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано22.02.03 00:30




Така е. А можеш да използваш примерно един много добър сайт астрологически на английски и да имаш нерви да го изчетеш целия, щото е много много дълъг. На мен този сайт ми разкри доста неща...
Astro.com май беше...

Keep walking!


Тема Re: Прераждане и карманови [re: St.Petar]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано22.02.03 01:37



"И си мисля, че когато човек знае миналите си прераждания ще знае и предназначението си в сегашния живот, и би бил много по-полезен не само на себе си , а и на всички около себе си ако може да си спомни рожденната си визия........но как да стане това?"

Това е.....което ти мислиш и с това се изчерпва въпроса. Сега представи си, че по един или друг начин видиш като на филмова лента всичките си предишни животи......./ казват че в последния си час човек ги вижда/ Как си бил неандерталец, воин, убиец, цар, просяк и всичко......Какво ще стане? Най-много да се отвратиш от "себе си" и ролите, които си играл. И да изпаднеш в дълбока депресия, от която да си отровиш този живот сега...
Виж, ако Бог е направил така, че да не помним миналите си животи - защо да се мъчим да го променяме.....


.....мисля, че когато човек знае миналите си прераждания ще знае и предназначението си в сегашния живот, и би бил много по-полезен не само на себе си , а и на всички около себе си
...........".....ще знае и предназначението си в сегашния живот...."
Това вече е съвсем друг въпрос!!!
Ако някой или напр. аз ти каже словестно в едно-две изречения какво е предназначението ти и това на всеки човек в този живот - ще повярваш ли?


"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Прераждане и карманови [re: Opo]  
Автор St.Petar ()
Публикувано22.02.03 12:11



По принцип предназначението на всички хора е ясен- за да се стигне до това обаче се изисква наистина много време и най вече знание ,което се получава не от физичните науки.....
Трябва да се има в пред вид както еволюцията на човека , така и еволюцията на Земята- самото начало , поетапното развитие, какви сме били през тези етапи, какви сме сега, какви ще бъдем в края на сегашния етап , но това е една голяма тема, а и правилно отбеляза , че не на всеки нервите ще издържат........затова не всички си задават такива въпроси, просто те трябва да изминат всичко това с приспано съзнание.

$Виж, ако Бог е направил така, че да не помним миналите си животи - защо да се мъчим да го променяме$Бог ни е създал съвършенни!!! Но за съжаление сме твърде затънали в материалния свят и това е проблема! Ползваме едва 10 % от възможностите си !!!!

Само хора осъзнали ,че не са единствено същества създадени от видима материя, а са и духовни същества, и че им е отредено твърде важно място в еволюцията на световете могат да се отнасят отговорно към такава информация и към живота въобще.

$Ако някой или напр. аз ти каже словестно в едно-две изречения какво е предназначението ти и това на всеки човек в този живот - ще повярваш ли? $- Опеделено не бих повярвал,защото вярвам , че човек е способен сам да направи това, стига да открие верния път и верния начин ........

Ако Бог е отредил, времето е безсилно.


Тема Re: Прераждане и карманови [re: St.Petar]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано22.02.03 13:15



Добре, колко и какви са методите за достигане дори до идеята: "Хей, аз мисля, че този живот не ми е даден току-така. Струва ми се, че трябва да направя някакви стъпки и то в точно определена посока.....Че не е все едно как ще си прекарам живота...." Живеенето без цел и посока е една агония и лутане. Тогава? На помощ идват книгите. Старите книги, книги от древността, които са говорели по този въпрос. В резюме и без да цитирам е казано:
Човек е сътворен и поставен на тази планета и надарен със всичко необходимо за да живее и се наслаждава на един живот в единение със своя Създател. Той може да създава и твори по подобие на Създателя си и много още неща. На човек е дадена Свободна воля и Право на Свободен Избор за да може да се наслаждава на своята креативност и т.н. Но......по една или друга причина човекът е започнал да прави погрешни избори и да избира нещата от материалния свят, да се привързва към тях и да ги прави свои кумири....По този начин духовната връзка с Божественото начало е....загубена и днес човека се лута като бездомник на собствената си планета. Тогава Божественото взима човешка форма отново и отново и идва на земята за да напомни и да покаже на търсещите души Пътя към Истината или към Истинското Себе си или с други думи - към Божествената си Природа или Първоначало. И тези хора, които се отзоват на това послание отиват и получават Ключа към Себе си. Тяхния живот се променя. Агонията и болките от вечното търсене изчезват и започва един друг живот. Живот на Вътрешна Изпълненост и осветен от Вечна Радост. Добре, говоря не на изуст а от собствен опит. Това се случи с мен вече. Затова знам.

Колко може да помогне или да попречи прекаленото четене и вживяване и привързване към една или друга теория, философия, религия, учение....Много е индивидуално. човек трябва да има една поне минимална ментална картина за Законите на Вселената. Човека е така устроен, че всичко трябва да мине през ума. Затова аз го наричам "Цар Ум наш насъщни". Няма нито едно действие, което да извършим и да не е преминало през "цензурата" на Цар Ум.
Той "Царят" взима информацията, преработва я като компютър и ....хоп - дава ни едно решение, което ние на драго сърце грабваме и поемаме напред да го изпълним, изпълнени с пълната увереност, че сме прави......Но цар Ум ни играе всякакви игрички....някои без особено значение...други които водят до катастрофи и дори самоубийства. Хм Цар Ум - наш приятел и враг. Цар Ум може да приеме напр. че ние имаме Божественото в себе си / Ние не сме Богове! Това трябва да се знае от всички!!! Не сме никакви богове - но в нас живее Божественото! / Но в момента в който се опитаме да му отнемем господствуващата роля на наш Цар за да я върнем на Твореца.....започват огромните проблеми......Но....в последствие и това се оправя.....

Та....прекаленото четене на книги в тази насока може да ни задръсти съзнанието с предварителен товар и да ни попречи по Пътя към Реализацията.

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: Прераждане и карманови [re: Opo]  
Автор St.Petar ()
Публикувано22.02.03 13:56



Това ,което пишеш може само да ме радва- съгласен съм с теб.
Според мен да си изследовател е по-добре отколкото последовател...а е и добре всичко да се проверява. Истината се познава, по-точно осеща, мисля,че знаеш за какво става въпрос.

И съм далече от мисълта , че ще получа отговор от вън, но все пак допускам, че някои от тях биха ме накарали да видя нещо пропуснато ....а то винаги има такива неща.....

Ако Бог е отредил, времето е безсилно.


Тема Re: Прераждане и карманови [re: St.Petar]  
Авторвeдa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 16:46



Здравейте!
можете ли да ми кажете, аз като непросветена и непознаваща хора, които да се занимават с духовни учения и т.н. (простете, но дори не зная точното наименование) , как бих могла да разбера нещо повече за своите прераждания??? Тази тема силно ме вълнува, а нямам достатъчно време да чета и да се отдам на "вътрешни изследвания" на себе си...
мола ви.. кажете ми стъпките, начините... насочете ме...
благодаря!
бъдете пълни! :-)



Тема Re: Прераждане и карманови [re: вeдa]  
Автор KaлuМодератор (звън на кристал)
Публикувано25.02.03 17:30



Е що сега с лошо?
Да бъдем пълни, а?
Какво искаш да знаеш за прераждането? Защо те интересува? Това е страшно обширна тема и зависи какво искаш да научиш. Иначе има много книжки на тая тема.

Keep walking!


Тема Re: Прераждане и карманови [re: Kaлu]  
Авторвeдa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 17:42



изпълнени - в такъв смисъл и нищо лошо
интересува ме, защото искам да знам повече за себе си... всеки има разни проблясъци, смътни усещания и знания.., но съм объркана защото не мога да ги проследя и да разбера какво точно представляват. А и смятам, че ако разбера повече за преражданията си, ще открия доста отговори на въпроси, които сега си задавам за себе си.....
ще се радвам, ако ме носочите поне..
има ли хора в България, които могат да разкрият на човек преражданията му..?



Тема Re: Прераждане и карманови [re: St.Petar]  
Автор Crazy Space (минаващ)
Публикувано26.05.19 02:03



И си мисля, че когато човек знае миналите си прераждания ще знае и предназначението си в сегашния живот, и би бил много по-полезен не само на себе си , а и на всички около себе си ако може да си спомни рожденната си визия....
Предназначението е да се пробуди а до тогава да страда , квото трябва то се помни но не като личностни спомени, а образно казано като количество страдание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.