Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Бог е познаваем!нови [re: lvan_pl]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано15.12.01 11:38



А ти като си го разбрал с какво мислиш,че си заслужил правото да си такъв...и с какво мислиш,че Земляните са заслужили правото да са такива..Богове в аванс...



Тема Re: Бог е познаваем!нови [re: lvan_pl]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано15.12.01 11:39



Идеята не е лоша...но си я пляснал като дялан с теслата диамант...



Тема Re: Бог е познаваем!нови [re: lvan_pl]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано15.12.01 11:46



"Нищо не умира така го започнах заради предизвикателството - енергията неможе да изчезне - само се трансформира - информацията пък се натрупва във вселенския разум така че всичко е наред. Теб винаги те е имало и ще те има."
Усещаш ли,че истината която казваш е толкова голяма,че не може да се побере и за миг в думите....просто не може да обхване и частица от реалността...не за друго..тя просто има милиярди измерения проективност...а е елементарно съвършенна в собствената си пословичност на съществуване(чрез мислите)



Тема Нима имаш окултни способности?!?нови [re: lvan_pl]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано15.12.01 11:51



А от къде знаеш,че всичка са слепци?!



Тема Re: Бог е познаваем!нови [re: Дyx]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано15.12.01 12:52



Първо-човеците не са богове в аванс, а неосъзнати богове.
Второ-не са заслужили никакво право и никакво криво. Те просто са...БОГОВЕ...
Една от първите ми теми в Ошо беше един негов цитат. Там той казва-вие сте богове. Вие нямате право да избирате да бъдете богове или да не бъдете. Можете само да избирате да го осъзнавате или не.

СИНЕВА....


Тема Re: Бог е познаваем!нови [re: lvan_pl]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано15.12.01 12:53



Ма много ги разбираш медитациите ти...

СИНЕВА....


Тема Re: Бог е познаваем!нови [re: lvan_pl]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано15.12.01 13:11



Кое наричаш конфликт, Иване?
Ако решиш, че трябва да се обърнеш към духовното и да зарежеш материалното, това конфликт между духа и материята ли е.

Човек живее преследвайки удоволствията на материята, и задоволявайки потребностите на материалното си тяло.
Когато осъзнае това и се обърне към духовните си нужди, това конфликт ли е?

Май ти поставяш конфликтите, а учиш, че няма такива.
Ако аз казвам, че има "борба" между Дух и Материя, това е фигуративно казано. Няма война с пистолети и гранати.
И никого не каня на война. Но примитивизма на някои хора би могло да го приеме и така.
Ако ти с твоите постижения в търсенето не ме разбираш, как мога да се надявам всички да ме разберат. И ето ти Джихат.

Човек МНОГО ЗНАЕ.
Това е ПРОБЛЕМА.



Аз само ви припомням

Тема Re: Бог е познаваем!нови [re: Tpyдeн]  
Автор lvan_pl (излизащ от ада)
Публикувано15.12.01 13:27



И в двата случая е лошо - да пренебрегнеш материалното заради духовното и обратно.

Двете трябва да вървят ръка за ръка като дадеш малко предимство на духовното.



Тема Re: Бог е познаваем!нови [re: Selesta]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано15.12.01 15:12



А бе намерила си си мястото...явно не кореспондираш с обикнопвенни неосъзнати хора...Какво да ти кажа освен,че винаги хванеш ли се с мен за подобна тематика..значи си се хванала за въдица на твоя ум...Аз също мисля,че ние сме Богове, но зададох въпрос с различна концепция на човек който искам да изпитам по отношение на този ми изказ.Благодаря ти за отговора..и защо ли махна чайката



Тема Re: Бог е познаваем!нови [re: Дyx]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано15.12.01 15:22



Щото почнаха да ме обиждат на птички. От гларус през лешояд и до домашна патка та до кокошинка.

СИНЕВА....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.