Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:15 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Благодаря...нови [re: lvan_pl]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано29.12.01 00:21



Благодаря ти, градски.
Благодаря и за "браво-то" от предния постинг...

Това исках да разбереш - че ми е ясно...
Но още не си разбрал аз какво искам да те накарам да разбереш
(Ето, че и Българския език става за каламбури)

Исках да ти подскажа, че това, което ти се опитваш да "сведеш" от някой си руснак, е вече казано по много по-добър начин от един Българин.
(Моля за извинение, ако изглеждам нескромен)

Долния цитат, взет от книгата на Исаков е прекрасно доказателство за не съвсем "чистото" му разбиране за Религията, като Учение за Истината.

Религии, посланные богом людям, никогда не имели абсолютный смысл и не рассчитывались на бесконечность во времени. Они, последовательно меняя друг друга, были ориентированы на исторический этап развития и содержали доступные и оправданные эпохой критерии. Никогда не отрицая предыдущие по существу, они развивали конкретные направления, указывая дальнейший путь. Подходит к концу и срок действующих религий. Они себя исчерпали.

Сега след като религиите са се изчерпали, можем да се обърнем към последната религия на Исаков. Че той сам се отрича, поставяйки се на опашката на религиите. Не е ли толкова очевидно това!?

Всъщност не искам да превръщам това в спор за познанията на Исаков.
Очевидно е, че е извел някакви логически изводи от всичко, което е прочел.
Недостатъчно, обаче, за да е Истина.

Моля за извинение, ако съм бил рязък в разговора си с теб.
Все пак ще те посъветвам да допрочетеш книгата ми, за да не оставаш с впечатлението, че може да ме поучиш с Исаков. Аз него го разбирам.
Опитай се и ти да го разбереш.

Поздрави и Успех



Аз само ви припомням

Тема Re: Благодаря...нови [re: Tpyдeн]  
Автор lvan_pl (излизащ от ада)
Публикувано29.12.01 04:59



Благодаря ти че прочети Исаков! Писания - поне тази част която прочетох от твоята книга съм прочел стотици - хиляди последните 3 години от живота си съм посветил на търсене - на истината.

За мен, лично за мен много от тях се оказаха близо до нея.
Но Исаков се оказа най-най близко така ми подсказва моето сърце и аз слушам само него.
Има и други автори ако искаш ще ти ги изпратя и тях. А твоята книга ако ми останат нерви да чета - ще я прочета непременно.Но единствената причина да го направя е че е написана от Българин - между другото имаше още едно пройзведение написано от Българин но то изчезна от интернет казваше се Сърце за Бог - но не си спомням името на Автора и той го беше написал много добре.
Малко уточнение - говоря за съвременници - наборчета да кажем - тези от миналото не ги броя те са много.
И още един наш съвременник с него говорех по телефона - изключително близко почувствувал истината и изразил със думи Венци Динев.Има го в интернет. Общо взето това е градски!!!!



Тема Re: Пак ще питам...нови [re: Tpyдeн]  
Автор lvan_pl (излизащ от ада)
Публикувано29.12.01 17:16



Ти някъде да си чел че мисълта е материална?



Тема А ти...нови [re: lvan_pl]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано29.12.01 21:20



А ти да си чувал най-простата Истина, че Бог е Дух?
А да си чел, че Дух значи Разум?

Но със сигурност си прочел че материализъм значи АТЕИЗЪМ и основа на КОМУНИЗЪМ.

Сигурно знаеш, че най-слаби са най-дълго боледувалите?

Но едно не знаеш -

Сърказъма е дете на твоята Гордост.
Гордостта е дъщеря на Глупостта.
Глупоста е "Аз знам"
"Аз знам" е човешката същност.
Човешката същност е осъзнатото ти Аз.
Твоето неосъзнато Аз е Истината за тебе.
Някои я проспиват със сърказъма си

Николай Сисоев




Аз само ви припомням

Тема Re: Хаоса и Бог еднакво отдалечени от нас!!!нови [re: antichrist]  
Автор voin na svetlinata!!!Модератор (духовен екстаз)
Публикувано31.12.01 00:23



Хубаво е, че разсъждаваш, Антихрист.
Но имай предвид, че отговорите до които се опитваш да достигенш не са постижими по логичен път и има много да живееш, докато си ги отговориш.
Няма атеисти.
Няма и хора, които не вярват.
Всеки вярва.
Разликата е, че някой вярват във живота, а други във смъртта.
Някой вярват в разумността, логичността и смислеността, защото разбиранията им за Бог и света са такива.
Други вярват във безредието, нелогичността, безсмислието, смъртта ни...
Сам избери от кои да си!

Авраам Еврейна автор на Свещената магия на Абрамелин Мага и разказвайки за себе си като за голям чудоизвършител твърди, че е глупост и лудост да се опитваме да разберем Бога. Твърди, че ние можем да разберем само Неговата воля.

Доброто е семе на щастието, както злото - на страданието!


Тема Идея за нови теминови [re: voin na svetlinata!!]  
Автор lvan_pl (излизащ от ада)
Публикувано04.01.02 20:03



Как разбирате това " Съществува Бог и всичко останоло"
И още една "Има два пътя път към Бог и пътят на бог" Вие по кой вървите?



Тема Re: Бог е познаваем!нови [re: lvan_pl]  
Авторabsinth (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 03:30



sto za gluposti.
bog ne e x-meren.toi e nad vsjakakvi izmerenija.
kakvi sedem religii?
te religiite do goljama stepen se vzaimoizkljuchvat.ne e vazmojno edin chovek da ima poveche ot edna.



Тема Пирамиданови [re: lvan_pl]  
Автор lvan_pl (излизащ от ада)
Публикувано15.01.02 06:55



Мисли ли сте за пирамидата която човек трябва да измине за да стане БОГ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.