Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 08.07.24 
Спорт
   >> Екстремни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Evtino ska4aneнови  
АвторHornet (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 23:27



Ayde sega momci da vi vidya kolko ste pe4eni

Ot nyakolko godini samo slu6am mrankane,4e para6utnite skokove bili skapi,nyamalo pari za ska4ane,nyakoy nyama li da napravi ne6to po vaprosa i t.n.
Nameril sam mnogo evtino ska4ane.Na okolo 1500 km ot BG.13 euro ot 4500m.Mnogo dobre znaete,4e tazi cena NIKOY v BG ne moge da vi ya dade.Ako ste re6ili da ska4ate,sabirate pari za 20-30 skoka i taka 6te si zaslugava hodeneto.A i ekskurziyata si e ekskurzia.
Sega nyakolko dumi za iziskvaniyata.
Validen megdunaroden licenz.Gelatelno e pone "B".Tezi koito imat "A" sa6to sa dobre do6li,no zadalgitelno da si prigotvyat pari za "proverova4en skok" s instruktor na zonata.(koyto e kam 50 euro).Dobre do6li sa i hora bez nikakav opit.Tam imat vazmognost da napravyat skok Tandem(120 euro) ili da izkarat AFF kurs.Cenite za kursa ne gi znam,no edva li e po skap ot 1200euro s vklyu4eni skokove.Ako nyakoy se interesuva 6te popitam.Horata koito idvat s li4ni para6uti zadalgitelno tryabva da imat postaven pribor(AAD).Validna zastrahovka zlopoluka e drugoto uslovie.Ostanaloto e gelanie i pari za ska4ane.
Mi tva e ot men.Kakvoto mogah-napravih,

Blue skies



Тема Re: Evtino ska4aneнови [re: Hornet]  
Автор net911 ()
Публикувано10.01.08 14:20



13 Euro? Na 1500km ot BG? Da ne stava duma za Qayyarah Air Base? Na 1476 km SE ot Rezovo e i samo na 63km SSE or Mosul :)

Altitude 749ft
Magnetic Deviation E4.191°

RWY 15 APPR 148°
RWY 33 APPR 328°
Length 11486x197 CON

RWY 16 APPR 159°
RWY 34 APPR 339°
Length 12088x98 PEM




Na 1500km ot BG birata po-evtina li e ot tazi v Primorsko ili samo shte skachame?
*JK*



Тема Re: Evtino ska4aneнови [re: Hornet]  
Авторludiq (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 22:58



13 evro na 1500km ot BG????? Kato se vkluchat putnite i noshtuvkite i hrana to si stava dosta skupichko..... ne che hlencha no da vi kaja v Primorsko moje da se skacha bezplatno ...... az minalata godina napravih 12 skoka bezplatno, Marto ot burgas napravi i toi 10tina bezplatni skoka, a i birata ne beshe hich skupa.......... daje i Tuborga beshe ponqkoga bezplaten - te nali sa im sponsori..
taka che tiq deto mrunkat imaha vuzmojnost da skachat bez pari cqla godina ama ne vi vijdah na letishteto......... kvo znachi tova samo govorite momci!!!!...........



Тема Re: Evtino ska4aneнови [re: net911]  
АвторHornet (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 21:16



6te otgovorya i na dvamata,no parvo 6te napravya edno uto4nenie.Govorya za para6utni skokove,a ne za ALKOHOLEN TURIZAM(ponege i dvamata se interesuvaha ot cenata na birata)
Net911,opredeleno ne stava vapros za Qayyarah Air Base.Do kolkoto znam ot sigurni izto4nici v onzi rayon na sveta "4i4o Sam" dava ludi pari na ska4a6tite,a ne te na nego

.A po vaprosa s birata....tya e na sa6tata cena kakto v BG.Hranata e na sa6tite ceni,a spaneto e bezplatno.
Kam "ludiq" otgovora mi 6te bade malko po dalag.
Parvo.Minalata godina byah 4 weekenda na Primorsko i NITO VEDNAG ne mi be6e predlogen BEZPLATEN skok.Yavno si specialen
Az sam napravil edna mnogo prosta smetka.Na men razhodite sa mi 120 lv(grubo) za otivane do Primorsko,spane i hrana.Pri temp na skokove ot 4 skoka za weekend tryabva da otida 5 pati za da napravya 20 skoka.Koeto pravi
Kolkoto do Marto,toy ne samo ska4a bez para,ami mu i pla6tat za tova.Ako ne si razbral,toy raboti tam kato kamermen.
Vtoro.DZ Primorsko e strahotno myasto za ska4ane,ako si oti6al tam za 2-3 skoka za sabota i nedelya.Pri pologenie,4e nay mnogo(koeto az sam vigdal)sa vdigali 3 ma6ini za cyal den.A sam vigdal kak se vdiga 1 ma6ina za 2 dni i 5 4oveka 4akat da doyde "pasager" za da se vdigne ma6inata.Tva megdu drugoto be6e mnogo skap skok.160 lv za 1 skok(v tva 4islo vlizat patni,razhodi po hrana i spane i samiya skok).Na myastoto za koeto govorya se raboti s L-410 i MI-8 i vseki ot tyah pravi po minimum 10 poleta na den.Nadyavam se ti stava yasno za razlikata.Taka,4e lesno moge6 da napravi6 5-6 skoka bez tova da ti otneme celia den.
Az sam napravil edna mnogo prosta smetka.Na men edno hodene do Primorsko za ska4ane sabota i nedelya mi struva megdu 120-150 lv.Tva sa pari samo za patni,hrana i spane.Ako se napravyat 5 skoka za weekenda,tva pravi 310-340 lv za skokove.Za da napravya 20 skoka drugata godina tryabva da pohar4a 1280-1400 lv.20 skoka na drugoto myasto te mi struvat 500 lv(cena samo za skokovete).
4 hodeniya do Primorsko sa mi 2800 km.(otivane i vra6tane).Otivane i vra6tane do drugata DZ sa mi sa6tite kilometri.Tva e moyata prosta smetka.Ne sam kazal,4e ima smetka da se minat 2800 km. za 5-6 skoka.Ako 6te se hodi 6te e minimum za 20-25.
I sega da se varna na vaprosa s bezplatnoto ska4ane.Zapazi si mnenieto za sebe si.Az imam 40 bezplatni skoka minalata godina,no ne sam ti kazal:"zapi6i se v armiyata",nali?!

Tva e pi4ove.Sravneniyata sam gi napravil s DZ Primorsko,samo za6toto Vie go dadohte za primer.

Blue skies



Тема Re: Evtino ska4aneнови [re: Hornet]  
Авторludiq (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 23:28



Obichame birata - da! no ne e alkoholen maraton, prosto e chast ot sporta. E kakvo i e na birata, osobeno e hubava sled skokove na plaja. neznam koi 4 weekenda si bil tam, no az prisustvah kogato se praveha po 6 - 7 mashini na den. E za BG ne e mnogo no ne sum visql po cql den. Imashe anglichani i rusnaci. za sujalenie nqmashe nito edin bulgarin. Tova beshe kum kraq na lqtoto.......... da imashe i tandemi, i az dovedoh 12 ot tqh. Ako si oburnal vnimanie vuv foruma na DZ Primorsko pishe slednoto

Za vseki doveden tandem poluchavash bezplaten skok..........

a shto se otnasq do armiqta to tova ti e rabotata.
Bezplaten obqd nqma, no na DZ Primorsko ti go davat sreshtu tandem. E nujni sa i malko uslilq za tova, ne samo prikazki, no vseki sam si izbira lesnoto.

V kraina smetka, nqma li da kajesh za kude stava vupros!!!!! Moje i nie da sme hodili tam......... koq e tazi misteriozna "BLIZKA" na 1500km DZ deto se skacha za 13 evro i cenite na vsichko sa kato v BG - deto tolko q reklamirash a vsushtnost e bez ime. Ti qvno si tam i mai bachkash ili se opitvash da bachkash - prati malko snimki da vidim!!



Тема Re: Evtino ska4aneнови [re: ludiq]  
АвторHornet (Нерегистриран)
Публикувано11.01.08 23:56



Ami izob6to ne e misteriozna DZ i opredeleno ne rabotya tam.Prosto si tarsya kompania za ska4ane

Na Primorsko byah proletta i na4aloto na lyatoto,sled ofiacialnoto otkrivane hodih samo vednag.Be6e avgust i se napravi edna ma6ina i to v kraya na vtoriya den.A kolkoto do pasagerite i bezplatniya skok,ne vodya takiva,no po moi si pri4ini,koito ne iskam da obsagdamAma ne sam pisal tuk za da obsagdam rabotata na DZ Primorsko,a da namerya sami6lenici za malka "razhodka" s cel 20-30 skoka za sedmica
Eto go linka.Vlez tam i preceni dali 6te se prisaedini6 kam nas
http://www.paraskuf.com.ua/index.php?pid=18

Blue skies



Тема Re: Evtino ska4aneнови [re: Hornet]  
Авторludiq (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 00:29



haresva mi DZ to v ukraina!!! Mnogo e qko........ s udovolstive bih se prisuedinil kum grupata, no za tam se iziskvat vizi i dopulnitelni razhodi za putuvane.......... proverih i samoletnite bileti do kiev, obache sa dosta solidni kato cena ot 500 do 650 dolara, koeto ne e malko....... a ako se trugne s kola, to she e oshte po skupo i dulgo.....

nito edna strana w evropa ne moje da bie cenite w ukraina i rusiq, tam benzina i kerosina sa bez pari ...

kakvi sa planovete za putuvane? Koi shte hodi? koga? shte si pomislq dali da se prisuedinq, golqma li e grupata? dai oshte informaciq za da precenq........
ne zashtitavam DZ Primorsko, no mislq che tam tozi sami e napravil neshto strahotno za bg i cenite za skokowe sa dosta po niski sprqmo tezi w evropa. inache seki sam si precenqva koe kolko mu struva, no mislq che ako nqkoi iska da skacha sega veche moje spokoino da go pravi i v bg......

cakam oshte informaciq



Тема Re: Evtino ska4aneнови [re: ludiq]  
АвторHornet (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 01:07



Ami kakva grupa......sega ya sabiram.Nyama ni6to sigurno.Za sega imame gelanie trima 4oveka,no puk do togava ima mnogo vreme.Vizi za Ukraina za gragdani na EU(kakvito sme nie)nyama za prestoy pod 30 dni.Benzina za kolata v Ukraina e po evtin ot BG,a pone 1/3 ot patya 6te ni bade v Ukraina.Planuvam da e 1 sedmica v kraya na juni ili na4aloto na juli.6te vidya da savpadne s nyakoe ot tehnite bugita(cenite na skokovete togava sa po niski)

Ako se saberem 4 4oveka,ka4vame se na kota i gaz....Ako sme pove4e moge i microbus da vzemem.Tva e.Slagam temata sega,za da mogat horata da si napravyat smetka do lyatoto.
A mi se 6te da ida tam i za malko RW i CP coaching.Tuk tva nyama kade da stane.
Tam na zonata imat CP instruktor,koyto e bil 2006ta na svetovnoto 4etvarti.I imat dvama koito sa u4astvali v 400Way rekorda v Tailand.Na men tva mi stiga.
topextreme@mail.bg tva mi e maila,ako iska6 izpolzvay nego.

Blue skies



Тема Re: Evtino ska4aneнови [re: Hornet]  
Автор net911 ()
Публикувано12.01.08 12:37



Аз се майтапех за бирата. Всъщност изобщо не пия и цената на бирата ми е последен проблем. Закачката с бирата беше по-скоро загатване, че покрай по-евтините скокове може да изникнат непредвидени странични разходи. Времето за път също си има финансово изражение. По отношение на цените: парашутизмът е скъп спорт. Който иска да мине без пари, може да тича около блока сутрин и вечер. Както при всяка стока или услуга, освен цената е важно и качеството. При парашутизма качеството и сигурността са много свързани, колко ли струва репатрирането на тленни останки от Украйна? Майтап бе. Виж, ние можем и без бира, ама сигурен ли си че пилотите и механиците там могат без водка? Аз примерно преди да се навия да скачам на Приморско, се запознах с хората. После направих 23 base jumps там. Антоновката с този екипаж е толкова стабилна, че скоковете от нея трябва да се броят за base jumps


За обема на работата и броя на машините: аз съм виждал дни с 8 (осем) машини. Толкова, че пропусках машини щото не ми се скачаше повече от 3 пъти на ден. Случвало ми се е да пропускам и защото няма място в машината. Виждал съм Сами да казва "стига за днес понеже сме скапани от работа". А един уикенд колегите ми дойдоха да погледат и 23 от тях скочиха тандем. Нямаше достатъчно химикалки като седнаха да попълват декларации. Тези хора са ми много ценни и ако имах някакви съмнения в сигурността, нямаше да им позволя да припарят до летището. Ще ти кажа една случка: карах АФФ курс при Сами, обаче бях гола вода в началото. Два месеца преди това ме удари малък инсулт и не можех да шофирам, веднага след потегляне започваше да ми се вие свят и не знаех къде е горе и къде е долу, за ляво и дясно да не говорим. Трябваше постепенно да преборя шофирането, реших да направя същото със скоковете, а не бях скачал от години. Та както казах, бях гола вода пъврите скокове. Сами и Петко видяха много зор. Обаче Петко трябваше да си замине. Нямаш идея колко се молех на Сами да продължим АФФ-а само двамата. Не се съгласи. Тогава нямаше други хора за скокове и предпочете да не работи изобщо, отколкото да рискува, въпреки че е достатъчно печен да скача сам АФФ с торба картофи, тогава бях по-зле и от торба картофи, понеже торбата не рита във въздуха. Тогава се качих на колата и от Приморско отидох право в Холандия на въздушен тунел. Върнах се след няколко дни с три часа мое видео от тунела. Сами изгледа първите 5 и последните 5 минути и чак след това се нави да продължим. Мога да напиша цял роман на тема "Защо скачам в Приморско", но мисля че това което написах е достатъчно. Аз сега живея в Словакия. Тук наоколо има много места за скачане. И Украйна не е далеч. Но когато стане време за скокове, ще ходя да скачам при Сами и Енчо. Не всичко е пари, приятелю.



Тема Re: Evtino ska4aneнови [re: net911]  
АвторHornet (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 15:04



Vig sya pi4....Tva s tlennite ostani be6e mnogo grubo,no 6te ti otgovorya.Cenata 6te e sa6tata kolkoto ot Primorsko do Slovakia

Po vaprosa s cenata na para6utizma....prav si,skapo e.Za tova vseki si pravi smetkata.Az sam napravil moyata i za tova pi6a tuk da namerya o6te nyakoy koyto moge da si pravi smetkata,za da delim razhodite.
Napalno te razbiram v momenta.Na nivoto koeto si,po dobre e za teb da poska4a6 o6te predi da re6i6 da napravi6 hodene na golyama zona.A re6enieto 6te si doyde samo,prosto natrupay o6te malko opit.
Po vaprosa s osemte ma6ini,tva samo moge da me radva.Dano tazi godina gi udvoyat.Az oba4e ti kazah kakvo vidyah.
Oba4e ne moga da razbera,za6to obra6tate ne6tata?Da sam kazval nyakade:"spirayte da ska4ate na Primorsko,az 6te Vi vodya na po gotino myasto"?Nyakoy moge li da mi poso4i takova izre4enie?
Kazah,4e ima po evtini skokove i ako nyakoy ima gelanie da se svarge s men za pove4e info.
Kolkoto do profesionalizma na ukraincite si v golyama gre6ka.DA vav vsi4ki strani ot biv6iya USSR se pie kato za svetovno.Nie sa6to ne sme po nazad.Oba4e kato ima rabota za var6ene,vseki si ya var6i.Srednoto nivo na instruktorite tam e 4000 skoka.Tozi pri koyto se nadyavam da otida za nyakolko RW uroka e s 4000+ skoka i edin ot nay dobrite RW instruktori v Rusia.
Kolkoto do "antonovkata" i neyniya ekipaj sa6to si v gre6ka.Letyal sam s dosta AN-2 i tryabva da ti kaga,4e tazi e nay gledanata ot vsi4ki.Za ekipaga puk nyamam nikakvi rezervi.To6ko i Be6kov sa nay dobriya ekipag s koyto sam letyal
Tva e pi4.

Blue skies




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.