Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:45 04.06.24 
Спорт
   >> Екстремни спортове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Парашутен скокнови  
АвторПлaмъ4e (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 22:35



А какво ли е да скочиш с парашут..?!Да полетиш от много по-голяма височина? Да усещаш как тялото ти пори въздуха. Покачването на адреналина от момента преди да отвориш парашута, шубето, че може и да не успееш...и летиш устремно, с бясна скорост към приближаващата се земя...:). Това разбира се сигурно е малко вероятно да се случи, но мисълта, че живота ми е в опасност в известна степен ме кара да се чуствам максимално жива и прави преживяването десеторно по-силно и въздействащо. След такива моменти, в които изпитвам истинска опасност се чуствам друг човек, виждам живота по различен начин, някои го наричат прераждане. Мисля, че е много точно казано...като скочих с бънджи се почуствах преродена, какво ли ще е с парашута тогава...?!
http://www.bungy.bg/



Тема Re: Парашутен скокнови [re: Плaмъ4e]  
Авторkksystem (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 22:32



Ami kato za na4alo, po-skypi4ko. Ina4e, mislq 4e e dostaty4no da ti otvorqt vratata na samoleta i da pogledne6 nadolu, ili pyk ako si vtora/i da vidi6 kak tozi pred teb iz4ezva, hahaha.. Problema e 4e tam nqma6 mnogo vreme za gubene, ili ska4a6 na momenta, ili 6te otide6 na maina si raina. xixix I dosta 4esto se slu4va taka, 4e ne6tata ne uspql da gi proumee6 na vreme. Sybitiqta se dvijat po-byrzo ot kolkoto si v systoqnie da gi premisli6 trezvo. Nqmal sym vyzmojnost da usetq svobodnoto padane za pove4e ot 2,5 sec. (vremeto za otvarqne na para6uta), no ima vreme i za tova. Samo bih kazal, 4e edin priqtel sled kato napravi pyrviq si skok sys svobodnoto padane kaza: "4ak sega razbrah za6to pilencata peqt taka hybavo."
Otnosno leteneto s para6uta, predpolagam 4e i s paraplanera e taka, no edinstrenoto koeto use6ta6 e neobqtnostta na nebeto, vqtyryt koito ti sviri v u6ite ot dvijenieto napred i nadolu.... Tova ti dava nqkakvo 4uvstvo za svoboda, idva ti da izkre6ti6 ot radost 4e si tam gore i ot tova, 4e si nad vsi4ko, 4e go gleda6 ot visoko. Li4no az osven ot samiq skok, udovolstvie izpitvam i ot samoto letene, ot tova 4e ne si na zemqta, ami tam nqkyde gore...

BLYE SKIES!!!



Тема Re: Парашутен скокнови [re: kksystem]  
Авторxpucmo (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 11:44



kksystem,
хареса ми поста ти, надявам се да се видим другата седмица в Стара Загора.



Тема Re: Парашутен скокнови [re: kksystem]  
Автор 4a4e (непознат )
Публикувано08.04.06 12:19



A znaete li kade moje da se skoka s para6ut v Bylgariq i kolko struva edin skok??
Znam 4e e skupo, oba4e struva si :)



Тема Re: Парашутен скокнови [re: 4a4e]  
Авторxpucmo (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 01:15



4a4e,
определено си струва !
Скокове ще има на 13април в Стара Загора (курса за начинаещи започва на 11април), ако си решил да се пробваш, най-добре е да се обадиш на инструктора - Красимир Илев 0888589041
Курса по наземна подготовка струва 200лв (не е скъпо като се замислиш, все пак курса за парапланеристи струва повече, както и сноуборд учител или рафтинг или какъвто и да било друг ектремен спорт, а подягодите -> парашутния скок просто не може да бъде сравняван с друго!)



Тема Re: Парашутен скок [re: Плaмъ4e]  
Авторvelko (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 12:05



Sigurno e taka.
A chuvala li si neshto za evtini parachute cursove ? Iskam da se vkliucha i da letya = sigurno e razlichno ot bunjito (izpitah go na "Vitinya" minalata godina. E.mail - velkobg@yahoo.com



Тема евтин парашутен скокнови [re: velko]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 10:33



Най-евтиният парашутен скок, за който имам информация струва 60 лева (включена подготовка, застраховка и екипировка).

Ако нямаш намерение да ставаш парашутист, а искаш просто да видиш какво е и да можеш да се похвалиш пред познатите си, че си скачал с парашут недей да си губиш времето за курса и да даваш 200 или 300 лева само за подготовката. Не си струва просто.



Тема Re: евтин парашутен скокнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Авторkksystem (Нерегистриран)
Публикувано24.04.06 22:09



Дребен Тарикат, мисля че не си прав. Миналага година цените бяха следните:
Курс - 200 лв.
Скок с автоматично отваряне от 1000 м - 50 лв. (с наем, скатаване и т.н.)
АФФ скока, мисля че беше 250 лв (АФФ курсът е от 8 скока, след това си падаш сам :) ). ама ако за първи път слагаш парашут, на дали ще те пуснат направо на такъв. За доктор по 1 лв на ден. Смисъл, ако от 4 дена скачаш само през двата - 2 лв. Застраховката си я правиш където ти харесва. За една седмица си направих за 1 лв - застр. сума 4000лв. Дано не се налага да се възползвате от нея. Застраховката е задължителна, и от личен отпит знам, че така трябва да бъде, защото ми се наложи да си поискам малко парички от тях :)
Тази година ми казаха, че няма промяна в цените, но за по-сигурно, обадете се на Краси и питайте.
www.geocities.com/bgpa - на този сайт ще намерите телефоните.



Тема Re: евтин парашутен скокнови [re: kksystem]  
АвторHornet (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 15:56



Mnogo obi4am da 4eta iz forumite ne6ta pisani ot hora,koito i ponyatie si nyamat ot skokove!Tova mi e vtoroto lyubimo ne6to sled pieneto na frape!
DA ima kursove za para6utisti koito struvat 60lv. i NE....ne se zapisvayte na tyah!Kakvo predlagat te???Kragal kupol,static line i nyakaka parodiya na voenna disciplinaStava vapros za Parasof!Minalata godina gi vidyah na Montana.....stana mi 4udno dali te si pla6tat po 60 leva ili na tyah im pla6tat!Cyal den instruktora im vika6e na glavite i gi darge6e na slanceto!(stava vapros za kraya na yuli)Sled skoka hodeha da mu raportuvat,4e vsi4ko e minalo dobre(tova se pravi v armiyata,no samo kato doyde mnogo golyama)Na men ne mi se e slu4valo!Golyam smyah se smyahme,ama ni6to!Koyto se zapi6e na takav kurs,riskuva kato 4ue dumata "para6utizam",da byaga prez 9 planini v 10ta!Istinata e,4e tozi sport ne e za hora koito si broyat parite za kafe!Tozi sport e za hora koito mogat da si go pozvolyat!Galko,no takava e realnosta!Po cyal svyat obu4enieto e skapo!Samo po tozi na4in DZtata 6te mogat da pe4elyat i da pla6tat zaplati na instruktori piloti i drugi tam ot obslugva6tiya personal!
Az spiram da pi6a,4e mi se pripi frapeIco ne se skatavay,znae6,4e na teb govorya!



Тема Re: евтин парашутен скокнови [re: Hornet]  
АвторHornet (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 16:01



Molya da me izvinite za pravopisnite gre6ki!!!Ne sam sviknal da 4eta tova koeto pi6a,predi da go publikuvam!A i ryazkoto ponigavane na kofein v kravta vodi do nedoglegdane i pripryanost
Blue skeis and Safe landings




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.