Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 01.07.24 
Спорт
   >> Екстремни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Защо нямаме skydiving boogie?нови  
АвторЖope (Нерегистриран)
Публикувано30.08.04 14:46



Случайно открих този форум и покрай глупостите,които прочетох искам да пусна една по-сериозна тема за дискусия.Предполагам,че има момчета,които са по-компетентни по въпросите.Предварително искам да помоля онези,които пишат глупости да се въздържат да пишат тук,за да не цапаме темата.
И така,темата е Защо си нямаме парашутно буги?
Имам наблюдения на живо и от нета за това как се организира по света,имахме инцидентно организирано за наш срам от белгийци едно буги на Албена.Явно ние сме неспособни да си организираме наше собствено буги,та чужденците идват да ни покажат как!
Какво ни трябва?
Условия за skydiving в България- страхотни!Хубаво време,летища,дропзони-колкото щеш.
(Оварям една скоба - Браво на Краси за дейността и работата,която продължава да извършва,макар и само няколко пъти в годината.Казанлък е единствената крепост на парашутизма след агонията на Парасоф.Не, че и преди не е била.Ако не беше Краси Илев ,на всички е ясно,4е човек няма да напусне самолет легално в България.Няма да има скокове.Парашутизма ще спре да съществува.)
Оттук-нататък обаче това си остава единственото место, където може да се скача.
И пак - какво ни трябва?
При положение,че имаме толкова изоставени летища в страната с бетонна полоса,какво ни пречи да ги използваме за дропзони за излитане и кацане на по-големи самолети от типа на Ан-26?Тъй като ако се огледаме наоколо този е самолетът,който можем да използваме под наем от български авиокомпании(Air Sofia,Air Vega и още няколко) заедно с L-410,за качване на много хора,бързо, на височина от 4500 метра (конкурентна височина на някое западно буги).
Казънлък е чудесно място с най-хубавата база,хотел, ресторант,парашутите са там,перфектно време,но летището е малко за кацане на голям самолет, освен L-410,който може да излита и каца на затревена настилка при спадане на въздух от гумите,което се прави например в Унгария,мога да приложа снимки.
Всички казват,че Войнтех е основния проблем.Не може да няма начин да ги финтираме,да ги байпаснем,да ги заобиколим.Добре,белгийците как го направиха?!Наеха Ми-8 от Heli air.
Нужен ни е един Ан-26,прибазиран на някое летище.Например Горна Оряховица е много подходящо.Действащо е,има база,ГСМ,нисък трафик,добре развита инфраструктура от,до и на самото летище.Нисък трафик,тъй като е далече от София,Пловдив,Варна или Бургас.В центъра на България е.
Не че не може и на някое от изоставените Видин,Габровница,Долна Митрополия,Русе,Добрич,Стара Загора,Сливен,Хасково.Това са перфектни места, до големи градове.
Следва да се направи един сайт,да се поканят всички от Балканските държави, заедно с тях и платежоспособни западняци.Точно както правят на всяко буги.Да се покаже и рекламира,че тук има чудесни условия,хубави летища,голям кър, близо до големи градове,от там и много забавления, хубави жени, не като тяхните батали,хубава природа,море,планина......
Защото ако се скача от Ан-26 от 4500м, цената няма да е много висока.Едва ли ще е над 10 Е ,а и ги качва за 10-15 минути.Взима от 30 до 40 души.В армията се скача от този самолет,дори белгийците бяха обявили отначало ,че ще скачат от него,като бяха посочили за дропзона Балчик.
Тази година например французи си проведоха наскоро ежегодното буги с реактивен Ан-72.Бяха изтряскали цена от 22 Е, но и предлагаха 6000м!

Предполагам,че все някой,ще иска да изкаже мнение.



Тема Re: Защо нямаме skydiving boogie?нови [re: Жope]  
Авторniakoi si (Нерегистриран)
Публикувано30.08.04 16:24



prav si kraino vreme e da se organizira bigi i v bg.poslednoto bugi v 4ehia se iztarsi tam tsiala evropa...kakvo e nujno za edno bugi-da ima kakvo da predloji6 razli4no na horata..za6oto pri sega6nite tseni ne moje da stava i duma za bugi za6toto nikoi niama da doide.zoni kakto kaza kolkoto 6te6 i to mnogo hubavi zoni sas zelena treva koito sa mlko v evropa i da sa tolova bezopasni kato prepiatstvia.drugoto e samolet.tazi godina se nadiavame da opraviat elkite ve4e 4e da se naema ot tam samolet.s edin L-410 bugito e ve4e gotovo.za da ima raznoobrazie moje da se naeme i edin M-8.drugoto e tseni koito da privlekat para6utistite 10-12 evro ot 5000 s L-410 i vsi4ki koito se znaimavat s free fly ot evropa 6te sa tuk.osven tova e nujna goliama organizatsia.kakto kaza da se napravi sait da se obiaviat dati za skokovete i tn.
edinstvenia problem e da se spravim sas zakostenialata voen6tina koiato tseri o6te v balgarsia para6utizam.



Тема аминови [re: niakoi si]  
АвторSkysve (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 12:22



съгласна съм с вас.
но ако спрем да си плещевим .. и се съберем и се хванем в ръце, няма ли да стане организация ?! ще стане ... ще се задвижат нещата ..колко му е един сайт? колко пъти сме говорили за това? ..
дайте да се съберем, да го обсъдим, да координираме задачите кои какво ще прави ..и да го направим! стига сме се самосъжалявали ..12 евро ..ми толкоз...които иска ще скача ..които няма да иска ще му е скъпо ..
вижте парапланеристите какво правят? е? парапланеризма да не е еЭтин? обаче хората си направили портал, обсъждат, координират се ..организират си състезания...чухте ли за Сопот? ..цял свят се изсипа там ..желание да има е въпроса, хора които искат да правят нещо, а не просто да си мрънкат.
Бази имаме, стига да искаме да ги използваме ..
да си направим? да..ама този път наистина!



Тема Re: аминови [re: Skysve]  
Автор radoair (The wild one)
Публикувано31.08.04 17:33



Идеята е много добра и по принцип осъществима , ще си позволя само да отбележа някои крайъгълни (по-скоро подводни) камъни на една такава организация с които съм се сблъсквал при проучванията за осигуряване на хеликоптер за спасителни нужди или за осигуряване на трасе за превозване на човек от една болница до друга , за въздушни снимки и др.такива.
1.Немането на военен хеликоптер или самолет (легално) за такава дейност е на практика невъзможно-основен проблем- няма схема по която да се плати на военните , а и разрешение за такива полети се дава само лично от зам.министъра на отбраната..........................
2.Много сериозна трудност -почти невъзможност-за ползването на недействащи военни и граждански полуси за полети със самолет защото нямат работещо СКП ,трябва да се има предвид че ако се организира такова ще има съответните допълнителни разходи.
С хеликоптерите нещата стоят по-просто (при скоковете на белгйците до Албена бяха нарушени един куп формални правила,но вече се намират компании които се навиват да свършат работата въпреки това)
3.Цени-МИ-8/МИ-17/-650-800$/час +прелет от мястото на базирането до мястото на скоковете , АН-26-850-1000$/час при такъв режим на използване , за L-410 нямам представа
4.За височините за които се говори се иска заявка за полетите в РВД 24часа преди мероприятието (поне по закон де) и ако се лети в зони където се налага водене не знам каква е схемата на плащане към тях
Не скачам много отдавна вече ,но ако мога да бъда полезен с нещо(то не е много ) с удоволствие бих помогнал.......и летете с парапланери например -адреналина не е толкова концентриран ,но е по-продължителен и също толкова успешно може да се пребиете...........Успех и безаварийни скокове!!!



Тема Продължениенови [re: radoair]  
АвторЖope (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 20:02



Радо,
точно от тези подводни камъни се плашим,те ни спъват и по-нататък се отказваме.
За наемане от военните не съм споменавал.Не е нужно да се работи с тях.Има си достатъчно авиокомпании опериращи с Ан-26,L-410 или Ми-8 та да се занимаваме с военни.
Обаче пак казвам - Как го праваят навън при положение,4е в Западна Европа знаете, че трафика е с пъти по-висок, отколкото в България.
Дори и да си останем в приказки,по-добре е отколкото да се пишат глупости.Трябва да се разискват тези болни теми.

Не знам ако и на Краси му писне един ден и спре,а продалжи да се занимава с бизнеса си,вместо да троши нерви,какво ще стане с парашутизма в БГ.

Все се надявам,че ще се намери някой ,който да му се занимава с това.



Тема Re: Продължениенови [re: Жope]  
Авторskydiver (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 20:49



.....koi 6te povede horoto.....



Тема Koi 6te povede horoto?!нови [re: Жope]  
АвторJore (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 23:07



Horoto,skydiver,6te go povede niakoi ,koito e imal niakakuv sblusuk s ne6tata,ne go marzi,poznava se s Krasi,4e bez nego niama da stane,vartiat mu se telefoni,gotov e da polu4i 500 otkaza i da sre6tne 600 burokrati4ni spanki.
I niama da e sam,a okolo nego 6te ima 3-4 maniaci deto 6te pomagat i vartiat telefoni.
4e preleta na samoleta 6te se izbie ot skokove posle e yasno.Lo6oto e,4e triabva da ima6 parvona4alni pari,s koito da go plati6,predi o6te da sa zapo4nali skokovete.6toto samolet niama da se vdigne ot Sofia da doide kadeto i da bilo bez da sa mu plateni preleta i niakoi drugi razhodi.
Abe tejko si e , no ne e nevazmojno.
Ima pi4ove v Kazanlak deto mogat da ya svar6at taya rabota,no iska pari.
To si e biznes tova.Vlaga6 i ......se oslu6va6 dali 6te se varnat tezi 3-4000$ deto si gi vlojil.Vra6taneto im 6te stane s dovejdaneto na klienti.4e ako ne doidat ,a ima zayaven samolet stava lo6o.Triabva da ima tvardo saglasie ot aviokompania,4e 6te predostavi samolet i ekipaj ot tazi do onazi data,da se pokaniat horata i ako se vidi 4e ima jelanie,da se pla6ta samoleta.Ina4e se riskuva na sliapo.
Rezervacii za hotel i catering i dr.
Ot vsi4ko nay-lesno e da ne se smenia dropzonata ,a da se ska4a na Kazanlak ot Mi-8 ili L-410 s promiana v naliaganeto na gumite,te si znaiat kak stava.
Tam sa para6utite,tam e bazata,tam sa instruktorite.




Тема Re: Koi 6te povede horoto?!нови [re: Jore]  
Авторvelocity (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 18:50



Zdraveyte!Za6to se zanimavate s takiva ne6ta???Za kakvo ni e bugi v BG???Verno e,4e 6te e yako da ska4ame za 12-15euro ot 4000m,no zaslugava li si usiliyata???Po dobre koyto iska da se obadi na Yasen ot Burgas i da otide s nego v Rumania!15euro za 3000+!!!K'vo mu pla6ta6???Vadi6 si zadgrani4en pasport,licanz,zastrahovka i gotovo!Eto ti bugi-to
Jore,ne te poznavam ili moge bi te poznavam,no ne se se6tam v momenta,no tova koeto si zahvanal nyama da stane!I 6te ti kaga za6to!Onezi pedali ot Vointeh,nyama da dadat para6uti,ako ne se naeme tehen samolet!A kogato se naeme tehniya samolet,cenite sa ubiistveni!V momenta v BG e nay skapoto ska4ane v sveta!Po skapo nyama!Posvetil sam si 4ast ot vremeto da namerya takova,no uviV BG ima samo 10-15 4oveka,koityo si imat para6uti!Ama te sa si tehni i nyama da gi davat na tozi i onziO6te 1 pri4ina da nyama bugi!
Kolkoto do AN-26,ne znam dali si ska4al ot takav samolet,no ot opit 6te ti kaga,4e skoka mi ot tozi samolet be6e OTVRATITELEN!Sruyata mu e dosta golyama i te razpilyava o6te s napuskaneto!NE BIH DAL PARI ZA SKOK OT TAKAV SAMOLET!Vig L-410 e druga havaStava!
Uspeh s na4inanieto!Ako napravite bugi na ponosimi ceni-pi6ete me
ALL BEST



Тема za Velocityнови [re: velocity]  
АвторJore (Нерегистриран)
Публикувано18.09.04 18:59



Taka e be 4ove4e!Oba4e triabva da se govori za tova.Ne triabva da se mal4i.
No yavno 6te si ya karame taka s Vointeh.
A koga mi kaji 6te svar6i tehnia monopol i 6te moje da se ska4a normalno.I ne samo na edno miasto,a i da ima malko konkurencia.Tia e ot polza za vsi4ki.
Kak minaha poslednite skokove v Kz?Niakoi niama li da postne edno malko reportaj4e?



Тема Re:ako ne znaeteнови [re: Jore]  
Авторskydiver© (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 15:44



Между другото да ви кажа нещо ,което май не знаете ,след последната школа на летището се появиха банкери с документи за продажба или търг или нещо такова за летището ,така че явно сме закъснели за нещо такова ,ако са го купили.И на други места са давани всякакви идеи за работа на летището ,но както написах там така ще напиша и тук ,трябват пари ,всичко което не става с пари става с повече пари ,както знаете.Само че пари няма ,през април 2005г.,ако несе лъжа изтича и ресурса на рс-4 и рс -8 а с тях се извършваше обучението на начинаещите,сега и нови парашути трябват.Това си е доста сериозен проблем ,на който най вероятно ще бъде обърнато внимание на 18 .10..А за това друг самолет да дойде на летището се говори от много отдавна ,но за съжаление само се говори.




П.С. За този дето се пише `skydiver `сложи някав знак до буквите бре да не ни бъркат




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.