Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 05.07.24 
Спорт
   >> Екстремни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как да преодолея страха?нови  
АвторKAK (Нерегистриран)
Публикувано26.06.04 14:28



Имам страх от височина. Не просто от високи етажи, а от летене със самолет, стоене на ръба на скала. И в същото време имам 'убийствено' желание да скоча с бънджи или с парашут. Само дето не мога да си представя как ще го направя. Не ме е страх от опасността - ако няма коли на пътя карам с колкото мога повече, въртял съм се с кола, правил съм си експерименти с тялото и човешката издържливост...
Ама ми се разтреперват коленете като се кача на самолет!

Как да го преодолея? Вие как преодоляхте страха от скока? Какво е точно усещането? Един познат ми каза, че само първата секунда е кофти - после откриваш едно ново усещане. Да, ама не беше същото като се качих на гондолата - голямата люлка. Еба ми се майката от пропадането!




Тема Re: Как да преодолея страха?нови [re: KAK]  
Авторtheline (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 11:59



здравей,

хух .. всъщност незнам какво точно да ти кажа в случая. Може би скока с бънджи или парашут биха ти помогнали да преодолееш страх-а си от високо, а може би и може да стане още по-лошо. Ако страха ти от високо и направо панически незнам как би изкривил психиката си за да скочиш, просто ..по твой избор незнам как би се получило. По-скоро би трябвало да го преодоляваш последователно и постепенно. Не мисля че от един скок, ако успееш да скочиш изобщо би загубил страха си напълно, имайки напредвид че преди това ти е било психическа фобия. Може и да си силен характер, но това не е шега работа. Но все пак всичко е на психическа основа, трябва да имаш нагласата да го направиш и да си освободен пак психически от всичко и просто да не го мислиш толкоз.

www.linux-line.net



Тема Re: Как да преодолея страха?нови [re: theline]  
Автор radoair (The wild one)
Публикувано09.07.04 17:30



Здравей, това е проблем,особено ако наистина имаш желание да скачаш или да летиш. На "запад" решават тези проблеми с намесата на психоаналитици и тям подобни дивотии,но......тук е България,пък и лично аз съм на мнение че за такова нещо трудно може да ти помогне човек ,който е чел много книжки за такива проблеми и.....само толкова ,но-по същество- като начало пробвай с висене от сграда или мост (височината по принцип няма значение) на алпийска седалка или парашутна сбруя. Ползвай свястно статично алпийско въже и се научи да пускаш бавно рапел.(това е добре да учиш на ниско) В началото ще ти е гадно ,но фиксирай рака,десандьора или каквото там ползваш по средата на височината и като успокоиш дишането пробвай да си пуснеш ръцете от въжето-огледай се свикни с височината-няма да стане от веднъж но усещането че сам контролираш нещата ще ти подейства успокояващо....и т.н. следващата стъпка по-нататък това е проверено -обикновено върши работа. По този начин ликвидираш един от основните стресиращи фактори-усещането че не контролираш нещата. Летя и скачам вече 18год. и все още мразя да летя на самолет когато не го карам аз. успех!!!



Тема Re: Как да преодолея страха?нови [re: radoair]  
Авторtoi (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 14:03



v celia forum tova e nai-adekvatnia otgovor koito sum 4el - na radoair. Prosto i az da izkaja mnenie 4e ako izobshto e vuzmojno da se nau4ish da kontrolirash tozi strah, tova e s rapel.Zapo4ni s niakolko sekundno stoiane na samia rub. Na nisko.Ina4e ne samo ne triabva da te pritesniava tozi strah ami i triabva da si go ima neka celtati ne e da go preodoleesh a da go kontrolirash



Тема Re: Как да преодолея страха?нови [re: toi]  
Автор BurnOu7 (SKA Punk)
Публикувано19.08.04 19:27



Човече, без страха я няма тръпката!!! А за какво друго ще го правиш, освен за тръпката? Просто се надъхай и го направи!!!!

I'm taking all you down with me!Exsplozives duct taped to my spine!Nothing's g0nna change my mind!


Тема Само лудите не се страхуватнови [re: KAK]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано20.08.04 11:35



Нормално е да те е страх. Разказвали са ми случаи за парашутисти, скачали дълги години и в един момент просто им се разтреперват коленете преди скока. Като слушах такива приказки, не ми се вярваше много и затова просто реших и аз да пробвам как е. Винаги ме е било страх от височини, а след като опитах - повече от всякога, но това не ми попречи да скоча без странична помощ. Нали казват, че първият скок е "нощен" т.е. не знаеш какво е, нищо не виждаш и нищо не помниш от стреса. Страшното идвало при следващите скокове, когато вече знаеш какво те очаква. Така казват опитните, аз бях любителка и вече не се занимавам.

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: Как да преодолея страха? [re: KAK]  
Автор rokosovski (EXPERT)
Публикувано24.08.04 00:55



Ей да не ги слушаш тия със седалките и висенето то сгради!!!! Бънджито също!!!! Нама какво да се чудиш отивай и скачай в най-близкия аероклуб!Няма да излекуваш страха, ама ще придобиеш малко увереност и самочуствия. А инъче първите са си "нощни". Сато ти кажат "Стани", ставаш и останалото е дело на инструктора - да ти излекува страха с точен шут в гъза! И да не забравиш да закачиш въжето!!!

Лесна работа!


Тема Re: Как да преодолея страха?нови [re: rokosovski]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано26.08.04 09:08



Ай де бе! Човекът може да мине и без шут в гъза, а въжето предполагам, че инструкторът ще го е проверил, ако той е забравил.

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: Как да преодолея страха?нови [re: KAK]  
Авторanonimous (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 19:29



Ne go preodolqvai - izpolzvai go!Kolkoto po silen e tolkova po silno 6te e yse6taneto.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.