Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 19.05.24 
Спорт
   >> Екстремни спортове
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Гръцки гражданин загина у нас при скок с парашутнови  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 23:30



43-годишен гръцки гражданин загина при скок с парашут на летището в казанлъшкото село Овощник. 43 годишният Йоргос загива, след като основният и резервният парашут отказват да се разтворят. Гръцкият гражданин е скачал от 3000 м. височина, пада на територията на летището в казанлъшкото село Овощник. Скочил е от 10 местен, стандартен за тези цел самолет, АН-2, собственост на фирма "Воинтех". Самолетът е изпълнявал и друг път подобни полети с цел пускане на парашутисти.
Гръцкият гражданин е бил в група от около 10 души, също негови сънародници. Те са идвали и друг път да извършват скок с парашут на същото летище. Според запознати със случая, 43-годишният грък е имал много скокове, занимавал се е със спортни дейности и е бил опитен парашутист. Специална комисия от Гражданската въздухоплавателна инспекция извършва проверка. Образувано е следствено дело.



Тема Re: Гръцки гражданин загина у нас при скок с парашутнови [re: ***]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано11.08.04 11:58



Какъв е бил типа на парашута?

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: Гръцки гражданин загина у нас при скок с парашутнови [re: Kaнтaka]  
Автор Opиkc (RunTimeError)
Публикувано17.08.04 19:19



няма да е бил УП

Live dangerously


Тема Re: Гръцки гражданин загина у нас при скок с парашутнови [re: Opиkc]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано20.08.04 11:41



Може и да не е бил УП, но все пак бих искала да знам какъв е бил. Мой познат загина с такъв и ако можех, бих предупредила всички за това. За УП-9 са ми обяснявали специалисти (какво не му е наред на парашута). Хора, на които вярвам и които се бориха този тип парашути да се махне. За съжаление без резултат...

Mitakuye oyasin (всички са мои роднини)!


Тема Re: Гръцки гражданин загина у нас при скок с парашут [re: Kaнтaka]  
Авторxpucmo (Нерегистриран)
Публикувано21.08.04 09:04



Aide pochna se!
Parashuta e parafoil 200 (mai beshe)
....i tazi glupost che e poluchil otkaz i na dvata parashuta da ne q chuvam poveche!!!



Тема Re: Гръцки гражданин загина у нас при скок с парашутнови [re: Kaнтaka]  
Автор rokosovski (EXPERT)
Публикувано24.08.04 00:50



Eй на това му викам крупна парашутистка простотия. Вместо да се бориш за качествено обучание на хората - да се бориш да махаш материалната част!
Тоя грък като е имал добър папашут това да не би да му е помогнало....

Лесна работа!


Тема Re: Гръцки гражданин загина у нас при скок с парашутнови [re: rokosovski]  
Авторxpucmo (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 13:05



rokosovski,v golqma zabluda si.....
Kachestvenoto obuchenie i kontrol SI GO IMA i vinagi si go e imalo na letishte Kazanlak.Ne znam kakvo narichash dobyr parashut ama tozi na Iorgos nqmashe cypress->e,tova che skacha bez cypress si e negovo reshenie i nikoi ne moje da mu go promeni. Vsyshtnost ne znam zashto izobshto sravnqvash UP-9 s krilo-tandem!
Razbira se che shte se borim da se premahnat starite parashuti.Za tebe shte napravim izkliuchenie obache ->ako iskash ela da minesh edna dobra nazemna podgotovka i posle shte ti dadem da skachash s 4adyr -> nali vse pak spored teb ne e vajno s kakvo skachash,ami kolko si dobyr - trqbva da mojesh i s chadyra da se spravish,nali si maistor!
Kato te gledam i po drugite temi kak si se izakal (t.e. izkazal)!!! .....Taq terapiq: "shut v gyza za da preodoleem straha" mai sa ti q prilagali na teb v armiata(mislq che pravilno predpolagam,che si skachal samo v BA).Az lichno ne q preporychvam na nikoi da q prilaga vyrhu sebe si -> nai-mnogo da razvie fobia ot visiko i ot samoleti,koqto shte mu ostane zavinagi. Vij za tebe shte napravq izkliuchenie: ela na 17.09.2004 v Kazanlak(ima parashutna shkola) -> shte ti dadem edno RS-4(moje i chadyr,nali si tejkar) i sled shut v gyza,nai-nakraq shte razberesh kakvo e tova GRAJDANSKI parashutizym i kolko daleche e ot voenniq!!!



Тема Re: Гръцки гражданин загина у нас при скок с парашутнови [re: ***]  
Авторniakoisi (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 16:44



ei zarejete ve4e tazi balgarska prostotia s obvineniata...nito para6utza e vinoven nito instruktora.za6to triabva sled vsiako ne6to da se tarsi pod vola tele.apomnia mi za kopanov deto nari4a6e tuk bati krasi provincialen bek.
iuorgos e otsepil i ne e otvoril zapasen,e ako e imal sypres i stevens e 6tia da se spasi no takav e niamal.
blue sky



Тема Re: Гръцки гражданин загина у нас при скок с парашутнови [re: niakoisi]  
Авторxpucmo (Нерегистриран)
Публикувано24.08.04 20:07



niakoisi: abe stambe ti li se podvizavash pod tova ime?



Тема Re: Гръцки гражданин загина у нас при скок с парашутнови [re: xpucmo]  
Авторskydiver© (Нерегистриран)
Публикувано15.09.04 20:21



ицо както знаеш аз се пиша skydiver© не си меня ника.Както виждам пак някой леко осведом е захванал тема.Гъркът който загина на летището се е потготвял в гърция минавал е инструктажи там и за неговата подготовка отговаря гръдския инструктор който ги води в тук да скачат .Не може да става и дума за крупна парашутиска простотия ,както се изказва rokosovski.Та за твое сведение rokosovski когато ние тренирахме в салона за всички онези ситуации които са опасни в въздуха ,гърцитие си пиеха фрапетата.В казанлък ,където е бившия национален център по парашутизъм , винаги е имало контрол.И междо другото самнява ме копанов да е обидил така Краси.Ние си знаем кой беше.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.