Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:52 25.06.24 
Спорт
   >> Екстремни спортове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Кой спорт според вас е най-екстремен?нови [re: Tanuco]  
АвторXpucmo (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 20:59



Tanuco,moeto moche,estestveno che poznavam Rosen Kasabov ta nali idva da skacha pri nas v Kazanlyk (shtoto veche ne se skacha drugade)!
Na Asparuhoviq most sa pravili nqkakvo jalko podobie na BASE sys zapasni parashuti Z-1-P(ako izobshto ti govori neshto tova) no sa padali kato krushi vyv vodata oshte predi da se protochat vyrvite na parashuta zashtoto kakto predpolagam znaesh Asparuhoviq most e samo 50 metra (dosta nisko dori za base).
Ne znam koi sa tiq "BASE-jumperi" koito poznavash no ako mi gi nazovesh po imena moga da ti kaja dali izobshto sa sposobni da skochat na BASE,zashtoto za basejump se iska dosta poveche ot kuraj. Za Roskata opredeleno znam che ne e pravil base osven tova podobie na base za koeto ti spomenah. Kato doide sledvashtiq pyt v Kzk shte go pitam kvi vi gi e razpravql.
Mislq che sym dosta dobre informiran za kakvito i da bilo skokove provedeni v Bulgaria i moga da ti GARANTIRAM che nikoi ne e pravil basejump tuk.
A i ako iskash mojesh da doidesh v Kzk da opitash istinskiq sport,zareji t'va bungy!
Blue Skies!!!



Тема Re: Кой спорт според вас е най-екстремен?нови [re: Tanuco]  
Автормъp-мъp (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 23:30



Ти май не очакваше ,че съм жена а хихих.Ми преди две години почнах да скачам на Златните от онова катапулта~между другото и на него беше готино~и после на моста.Ама трябва да питам аз Росен и сие дали няма и тука нощни скокове,не съм чувала да правят ама може пък



Тема Re: Кой спорт според вас е най-екстремен?нови [re: Xpucmo]  
Автор Tanuco (весел)
Публикувано31.10.02 23:47



За Росен знам със сигурност че е скачал с парашут от Аспаруховия мост, като един път не му се е отворил.На 6 юни тази година даже имаше масов base jump именно от Аспаруховия мост, единият от тях Даниел Манов е скачал с парашут именно в Казанлък.
Не искам да влизам в излишна полемика в област, в която не съм дълбоко запознат.
Другото, което знам, но само като слух(казано ми е от човек, който е скачал с бънджи, но лично аз не вярвам) е че Росен е правил Base от Витиня....
За парашутните скокове съм навит, но трябва да отслабна малко:)

Chete se Тануцо


Тема Re: Кой спорт според вас е най-екстремен?нови [re: Tanuco]  
Автор vtrendy ()
Публикувано01.11.02 09:34



Извинете ме за свещенната простота, но някой би ли ми обяснил какво представлява base jumping.
Благодаря



Тема az iskam da opitam "istinski skok" !нови [re: Xpucmo]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано01.11.02 10:00



bez maitap, interesuwame, dai nqkakwu kontakt ili info (kolko, kade, kak)

sled kato rafting skoro nqma da ima, pone nqkoi skok ewentualno moze da se organizira :)



Тема basejumpingatнови [re: vtrendy]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано01.11.02 10:07



nai-osbhto ... skokowe s parashut :)
samo 4e:
- prawish go ot zemqta: t.e. izbirash si nqkakwo wisoko mqsto (procep, most, nqkoi skalen rub, moze i nebostarga4, kula i t.n.
- darjish si parashuta w ra4i4ka do posledno
- padaneto e mnogo po-kratno, no (predpolagam) mnogo po-extremno :)



Тема Re: az iskam da opitam "istinski skok" !нови [re: CuO]  
Автор vtrendy ()
Публикувано01.11.02 10:33



Благодаря за предишното обяснение.
Относно рафтинга: един мой колега лятото ходи на "рафтинг" и много ми се фука няколко дена преди това, че видиш ли аз не съм го направила това. Като му видях после снимките от т.нар. "рафтинг" - ами те просто са се спускали с една лодка по Искъра, но в спокойната му част. Ха-ха-ха.... И ми се фукаше отгоре на всичко.



Тема Re: az iskam da opitam "istinski skok" !нови [re: vtrendy]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано01.11.02 10:39



:))) takuw "rafting" i az sam prawil po edna oshte po smeshna reka .... ako iskash rafting ... mislq 4e za sega sam nameril nai-dobriq w BG wariant, proletno spuskane (kogato rekata e nai-palnowodna) po Qntra ili Struma, pone taka obeshtawat :)



Тема Re: Кой спорт според вас е най-екстремен?нови [re: vtrendy]  
Автор Tanuco (весел)
Публикувано01.11.02 10:41



Ще си позволя с моите любителски познания да се опитам да обясня.
BASE:
Това е абревиатура от
B-building (скокове от високи сгради, небостъргачи, хотели, бизнес-центрове, но да са с голяма височина...над 60м)
A-antena- скокове от радиопредавателни антени, също с голяма височина
S-span-най-често арка на мост, от който се скача
E-earth-земен обект, от който се извършва скока- високи скали, фиорди, водопади(Анхел във Венецуела), падини etc.
Опасността идва от множество фактори-За разлика от парашутните скокове тук няма запасен парашут, т.е. разчиташ само на основния, метеорологичните условия са от изключителна важност, защото може да те отнесат към скалата или обекта от който си скочил.В зависимост от височината малкото парашутче(незнам как се казва), което отваря основния парашут се държи в ръка и след броени секунди се изхвърля, за да се напълни с въздух и да изпъне основния...Ако е от по-голяма височина е скатано в парашута и след скока се вади "иззодзат" и се отваря:)
При по-малки височини въпросното парашутче се захваща за обекта, толкова, че да се разпъне и да се откачи от мястото на което е захванато.
Ако греша някъде, моля да бъда поправен
Надявам се да съм бил изчерпателен

Chete se Тануцо

Редактирано от Tanuco на 01.11.02 10:43.



Тема Re: Кой спорт според вас е най-екстремен?нови [re: BaSHiBoZuKa]  
Автор Loser[End] (непознат )
Публикувано02.11.02 09:24



Abe znaesh li, ima neshto viarno vav tova kakvoto kazvash. Shtom kato se govori za extremni sportove, zna4i stava duma za neshto opasno. Vseki extremen sport e opasen. Az sashto taka mislia nqma PO-OPASEN. Vsi4kite sa ednakvo opasni. E vij ako vleznesh vav kletkata na Luva vav zoologi4eskata gradina, i da po4nesh da mu durpash ushite i opashklata, tova ve4e e naistina extremno, opasno kakto i nenormalno.
(gornoto vav slu4ai 4e tarsish trupka)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.