Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 22.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: World Champ]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано11.11.11 21:57



Явно наричаме различни неща "твърд" и "мек" език, да. Не знам как някой, който говори с картоф в гърлото, ще говори меко.

Поне на мен изобщо не ми звучи меко, сравнено с шведски например, който е толкова "мек", че на моменти ми напомня на френския.
А иначе като визирам норвежки, имам предвид Ословски диалект, защото има различни диалекти и някои са по-меки, други по-твърди като звучене.
Датчаните, които познавам тук, твърдят, че шведският им идва прекалено мек и лигав език, а шведите като имитират как датчаните говорят, говорят с много басов и гърлен глас (което аз просто няма как да нарека мекост на езика).
И преди съм го писала, но от трите скандинавски езика, владеещите норвежки разбират другите два, но владеещите шведски имат проблем с разбирането на датски и обратно. Имаше много смешни моменти на "So You Think You Can Dance Scandinavia", когато шведите и датчаните трябваха да общуват помежду си ... чуваш само: "Какво каза?", "А?", "Може ли да повториш?" и накрая представителите на двете държави (съдии и участници) си говориха на английски, докато норвежците разбираха всички. Много се смях, докато гледах, тогава станаха очевидни езиковите бариери.
Аз откакто започнах по-редовно да общувам с датчани покрай работата, започнах да разбирам повече датски. И ако не говорят много бързо, схващам доста от казаното. Но е истински ужас да говоря по телефона с датчанин, тогава просто чувам само поредица звуци и почти никакви думи.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано14.11.11 10:15



Абе дреме ми с какво бельо са, когато нямат свободата да си покажат лицето и косата пред света, а гледат през мрежа
......................................................







Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор World Champ ()
Публикувано14.11.11 14:03



И после като я показват тази снимка, как ще се познаят и обяснят коя коя е

*****
"Patience is not my strongest virtue." Jacob Black, "Breaking Dawn"

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор World Champ ()
Публикувано14.11.11 19:34



тогава просто чувам само поредица звуци и почти никакви думи.

Това е заради the reduction- от 5-6 срички дума да оставиш 2-3

Тц-тц-тц!!!

Днес мина супер, всички бяхме Европеидни Весело ще е.

*****
"Patience is not my strongest virtue." Jacob Black, "Breaking Dawn"

Тема Re:нови [re: World Champ]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано22.11.11 21:28



Днес мина супер, всички бяхме Европеидни
......................

Друго е да си сред свои...





Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор World Champ ()
Публикувано22.11.11 22:01



Така е



*****
"Kind" is my middle name!" Jacob Black, "Breaking Dawn"

Тема Re: И Италия обмисля забрана на бурка на общест. местанови [re: Bиливap]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано23.11.11 11:30



само бурката да забранят, или не знам как се казва това черното дето им скрива цялото лиже и приличат на нинджи, щото са страшни и плашат децата ми


да забраняват другото няма абс никакъв смисъл. Това си е техен символ. Все едно на мен да ми забранят да нося кръст на врата си




Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано23.11.11 11:32



хахаха, познайте коя от петте хлебарки съм аз и дали изобщо съм на снимката. Мани че не си и личи дали са живи хора или манекени






Тема Re:нови [re: jensen-110062]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.11.11 23:56



Е, бурка, никаб, тия чаршафи, с които си покриват целите тела от-до, определено нямат място и в моя свят и не мисля, че някога бих могла да се доверя на човек, който ходи облечен така. Все ще имам чувството, че нещо крие. "Нещо" - колко меко казано.



А от снимката ... как ще се разпознаят - по чантичките, маратонките и ... ръста?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано24.11.11 13:42



Работя в група с една дето с бял шал си покрива косата (казвало се хежаб на техния език), ама лицето и се вижда и не носи чаршав а обикновени дрехи. Съвсем нормален човек, всъщност много симпатична и се държи като всички обикновени хора. Имам и по голямо доверие от на много други дето ходят без покривало. А па колко е интелигентна и схватлива само.... Ти просто не си се сблъсквала с такива хора затова си предразсъдъци.
Иначе коментирахме завитите хлебарки и за нея това е прекалено, вика че се чуди мъж ли е жена ли е.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.