Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 15.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Поредната тъпотия на политкоректните и толерастите  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано15.11.11 13:33



След Dire Straits, Марк Твен


Книгата на Астрид Линдгрен “Пипи Дългото чорапче” е изпълнена с “колониални расистки стереотипи”.

Това обвинение е отправено от Немската асоциация на жените евангелистки, които смятат, че някои от епизодите в книгата откровено дискриминират тъмнокожите и трябва да бъдат редактирани.

Обвинението е поредната криворазбрана политическа коректност и обида към паметта на Астрид Линдгрен, която не получи заслужения Нобел за литература приживе, коментираха от Съюза на издателите в Германия.


За мен и тукашния Синтерклаас(Дядо Коледа, който идва за Никулден) е расист, защото слугата му е Зварте Пит (Черното Пит)



Тема Не!нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор World Champ ()
Публикувано15.11.11 18:37



Това са невероятни глупости. Наистина в книгата има неща, които може да звучат така сега, но те не са писани в нашето време, и когато са писани, не са писани с умисъл да звучат расистки. Като кажат Германки, пък и евангелистки, трудно би си представил човек по- глупава и некомпетентна за да се изказва на тема детска литература група квачки. Може би само ако добавят, че са И учителки по математика



Наскоро и Чичотомовата Колиба щяха да я редактират... после се оказа, че трябва да променят такава значителна част от книгата, че на практика няма да остане почти нищо и май още няма редактиран вариант...

*****
"Patience is not my strongest virtue." Jacob Black, "Breaking Dawn"

Тема Re:нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано15.11.11 19:00



Поредната простотия на хора без работа! Какви ли не глупости ще измислят такива хора от скука.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано17.11.11 07:36



Проблема на повечето германки е,че няма кой да ги е*е... Такива кобили са (има малки изключения разбира се-жена ми е едно от тях..

) И ето скуката до къде води!

"How much do you want for all of them?"

Тема политкоректните и толераститенови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано18.11.11 00:24



а не са ли се сетили да "коригират" и Библията ?

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Тема Re: Поредната тъпотия на политкоректните и толераститенови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор .Jess. ()
Публикувано18.11.11 13:26



Писах го и в друг клуб, повтарям го и тук:

Нищо не се е случило. В Германия тази новина мина между другото, не и обърнаха особено внимание, освен някои политици и издателства, които заклеймиха протестиращата и подобните й, че отиват твърде далеч. Чудо голямо - няколко изтрещели женуря искат да привлекат вниманието върху себе си.
Авторката на обвиненията, доктор Еска Волфарт, е от евангелисткото крило на Зелената партия, с радикално-феминистки разбирания теоложка, която се занимава с проблемите на расизма. Това обяснява всичко.
Недейте да истерясвате излишно

.



Тема Re: Поредната тъпотия на политкоректните и толераститенови [re: .Jess.]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано22.11.11 10:56



В отговор на:

Авторката на обвиненията, доктор Еска Волфарт, е от евангелисткото крило на Зелената партия, с радикално-феминистки разбирания теоложка, която се занимава с проблемите на расизма. Това обяснява всичко.




Аха поредната Елс Де Клюн Курвенхофен Абе не е като да няма основание за истерясване. Днес Пипи расистка утре родител1, Родител2, Родител3, родител n'

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 22.11.11 10:57.



Тема Re:нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.11.11 18:50



То като прочетеш "радикални" разбирания и няма нужда да четеш подробностите. Радикалните ръсят тъпотии по принцип. Много по-добре е да си критичен, но не радикален.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано22.11.11 21:32



Радикалните феминистки са най-малоумните радикали от всички.

Например, те смятат, че жената е социален конструкт, а не биологиен. Т.е. ако мъжете престанат да се държат с жените като с жени, то те ще престанат да бъдат такива, т.е. ще престанат да бъдат жени.





Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.11.11 00:05



Може би ако кавалерството изчезне, ще изчезне и част от женствеността (колкото и да не обичам да ме третират като по-слабия пол, ми е приятно, когато ми отварят вратата или ми дават път да мина

).
Тукашните междуградски автобуси, които съм ползвала, имат багажници, които са престъпно високо ... и представи си ме мен 55 кила как повдигам 20 кила пътнически куфар на метър и петдесет височина с ей тия две ръце. Ми не се получава, та съм разчитала на мъжа ми да качва и сваля багажа. Все пак си знам границите и физическите възможности.
Та част от женствеността и усещането да си жена е социално обусловено. Но само част.
Те и расите май бяха социален конструкт, а?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.