Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:53 30.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да попитам плахо кои са тезинови [re: Mitre6opa]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано23.03.11 20:37



ами 'фалшивите' храни по дефиниция са 'нездравословни'-- храни, в които може да има или няма калории, но няма грам nutrition, но пък има много additives и други боклуци. най-прост пример кока-кола.

_______



Тема Re: Да попитам плахо кои са тезинови [re: KakMapa]  
Автор MrB (циник)
Публикувано24.03.11 10:12



ако беше написала кола лайт или зироу или каква беше там другата - ок... ама оригиналната въобще не бих посмял да я напиша толкоз лесно за вредна кат теб.

в почити всички скъпи напитки на кола (кола, фанта и тнт.) няма захарин и аспартам... нещо което не може да се каже за много здравословни каши и маши...



Тема Re: Да попитам плахо кои са тезинови [re: MrB]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано24.03.11 13:27



в САЩ поне, 'обикновената' кола е с high fructose corn syrup....не със захар. макар че сега в момента се опитват да променят името на това на 'corn sugar', за да избягат от стигмата. дори да е със захар, просто няма едно нещо в колата, от което тялото ти да има нужда във вида, в който е в колата. уточнявам това, за да не кажеш, че имаме нужда от 'въглехидрати'. :)

освен това е киселина...

абе на никой не казвам да не пие кола, но не мога да се съглася, че не е боклук.



п.п. а, и ако нещо е (уж) по-добро от друг боклук, това не го прави 'полезно'. :) лично мнение, моля никой да не се засяга. :)
_______

Редактирано от KakMapa на 24.03.11 13:28.



Тема Re: Да попитам плахо кои са тезинови [re: KakMapa]  
Автор MrB (циник)
Публикувано24.03.11 13:48



:) не се опитвам да убедя никого в полезност на колата или в тоталната и бевредност...
просто ме дразни (не лично изразената от теб, а кат цяло от "масите") нароченост за колата (и макдоналдс, но тва е друга тема) като образец за вредност...
предполагам, че всички газирани напитки имат екстра киселини, отделно оцветители на бог знай каква основа и тнт...
но колата поне има захар (да, да - диабет), а т.нар. "здравословни"/леки напитки (и да не забравим разните слим диетични продукти) освен другите боклуци и сладостта им е изкуствена...
е добре де - кво и е нездравословното на царевичната сладост (не съм се заитересувал досега, понеже пия само с чиста захар - поне така пише на етикета)?



Тема Re: Да попитам плахо кои са тезинови [re: KakMapa]  
Автор MrB (циник)
Публикувано24.03.11 13:52



и ах да - и от въглехидрати имаме нужда - най-малкото ако се движим
... и зарежи белтъчинните диети, като пример в тази насока (няма лошо да си диетстваш и белтъчинно, но до време и с мярка).



Тема Re: Да попитам плахо кои са тезинови [re: MrB]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано24.03.11 14:00



ооо, масите повечето неща, които аз ги смятам за 'неполезни' ги считат за обратното. :)

мога да ти изброя много други неща, които са 'боклуци' според мен (и които аз от време на време също ям).

аз съм съгласна, че аспартамът е ужасен. ако някой се поинтересува как едно време в сащ за първи път е одобрен за употреба и за всички случаи на хора с неврологични увреди след години тежка консумация аспартам, ще се зачуди.

НО.

бялата захар също не е 'естествена', а силго процесирана от нещо 'естествено'. има много причини поради която тя също е 'вредна'. допринася за inflammation, например. но това не е нещо, който някой западен лекар ще ти каже (но и тва не е критерии за нищо, щото не са особено наясно с тия нещо, щото са научени, че всичко е в химията и лекарствата- имам дъъъъъълги години наблюдения в/у лекари, и в бг и тук..както и да е, отплесквам се.)

а за HFCS, гугъл-ни. най-общо казано, тялото не го приема като 'захар', въпреки че е сладко... просто чети. но може един от първите сайтове, на които попаднеш да е сайт за тва как няма нищо вредно в него.. трябва да разбереш, че в америка царевицата е една от най-сериозно субсидираните реколти и това 'масите' да консумират царевични деривати е супер важно.. затова american corn association влагат сума пари, за да убедят хората, че е окей.. :) както и да е. не ми се впуска тук в този разговор, но ако гугъл-неш тия неща, лесно ще намериш тонове информация.

опа, забравих да добавя, че в сащ 80% от царевичната реколта (ако не и повече вече заради cross-pollination) е ГМО, но това е отделна тема...






_______

Редактирано от KakMapa на 24.03.11 14:09.



Тема Re: Да попитам плахо кои са тезинови [re: MrB]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано24.03.11 14:03



а, и 'масите' с право считат колата и мкдо за неполезни. потърси видео за какво става с хамбургер и картофи оттам след година непипане и ще се ужасиш.

отговорът: нищо. тия неща не мужлясват щото са пълни с консерванти и кой знае кви други боклуци.

сума хора са правили тоя тест.

оф, много се паля по тия теми и закъснявам сега... абе, честно казано, има супер инфо по тия теми. всеки си решава за себе си.

_______



Тема Re: Да попитам плахо кои са тезинови [re: MrB]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано24.03.11 14:05



да, имаме нужда от въглехидрати, но не и от бяла захар...

_______



Тема Re: Да попитам плахо кои са тези [re: KakMapa]  
Автор MrB (циник)
Публикувано24.03.11 17:47





трябва да се съглася с теб... и все пак - туй дето го пише на бутилките кат шугър може да не е бяла или пък захар въобще...


Редактирано от MrB на 24.03.11 17:52.



Тема Re: Да попитам плахо кои са тези [re: KakMapa]  
Автор MrB (циник)
Публикувано24.03.11 17:59



"а, и 'масите' с право считат колата и мкдо за неполезни. потърси видео за какво става с хамбургер и картофи оттам след година непипане и ще се ужасиш. "

абе знам го туй от години... въпросът е, че може да е менте (има много коментари на таз тема). честно - сърце не ми дава да похабя макдоналдс меню за подобен експеримент.
предния пост бе не толкоз за дали са вредни, а дали те (кола & мак) трябва да критериите/образците за вредност... защото например е621 е неотделима и "традиционна" част от менюто на китайските ресторанти (познай количествата които се ползват) и тнт... продуктите в мак също се предполага да отговарят на стандарти и трайност...
освен това колкото и да се твърди как мак са евтини и за прошлеци за мен пак са по-добри като хигиена (особено в кухнята) от много от малките ресторантчета на индонезийци, мексиканци и пр.

Редактирано от MrB на 24.03.11 18:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.